Niehalo

Ignacy Karpowicz
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Niehalo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

"Niehalo traktuje o tym, co się dzieje, kiedy człowiek odkleja się od rzeczywistości, a rzeczywistość odkleja się od zdrowego rozsądku. Ignacy Karpowicz ""Niehalo zaskoczyło mnie. Zapowiadało się na kolejną nazbyt realistyczną książkę o absolwentach, którzy nie mogą znaleźć sobie miejsca na okrutnym rynku pracy, tymczasem Karpowicz mocno rozkręcił potencjometr z napisem ""wyobraźnia"". Granica między rzeczywistością a wizją rozpływa się. Zarazem, w odróżnieniu od większości swoich rówieśników, autor `Niehalo` konfrontuje swojego bohatera z tradycją historyczną. Miałem wrażenie, że narodził się następca Konwickiego"". Paweł Dunin-Wąsowicz"
Data wydania: 2006-01-01
ISBN: 978-83-89755-46-9, 9788389755469
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Linie Krajowe
Stron: 212
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ignacy Karpowicz Ignacy Karpowicz
Urodzony w 1976 roku w Polsce (Białystok)
jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Autor powieści Niehalo, Cud, Gesty, Balladyny i romanse, ości, Sońka. Laureat Paszportu „Polityki”, czterokrotny finalista Nagrody Literackiej Nike. W 2017 roku nakładem WL ukazała się jego najnowsza pow...

Pozostałe książki:

Gesty Balladyny i romanse Ości Sońka Cicho, cichutko
Wszystkie książki Ignacy Karpowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zagubiony sens w wulgarnych oparach absurdu

WYBÓR REDAKCJI
18.03.2022

 „Niehalo” jest pierwszą powieścią Ignacego Karpowicza. Urodzony w Białymstoku autor kończył akurat 30 lat, gdy w 2006 roku nie tylko zadebiutował na rodzimym rynku wydawniczym, ale także otrzymał tym sposobem pierwszą nominację do Paszportów Polityki. Ostatecznie nagrodę tę zdobył cztery lata później za swoją piątą powieść – „Balladyny i roman... Recenzja książki Niehalo

@atypowy@atypowy × 10

Dobry syropek, nie jest zły, a ile może :)

25.02.2020

Zupełnie nie rozumiem , o co takie wielkie hallo krytyków w sprawie debiutanckiej opowieści pana Ignacego Karpowicza pt. '' Niehalo ''. Dla mnie ta książka to zwyczajny średniak , a nawet i pewnego rodzaju nie halo . Co najwyżej ględzenia młodego człowieka jak by był na haju . Młody człowiek ma na imię Maciek i niestety jak większość młodych ludzi... Recenzja książki Niehalo

Moja opinia o książce

Opinie

@bea-ta
2019-11-27
7 /10
Przeczytane przeczytane 2015

Mam problem z podzieleniem się z Wami moimi wrażeniami po lekturze „Niehalo”. Bo obok dobrej zabawy, chwilami była też konsternacja.

Po pierwsze to doskonała intelektualna rozrywka. Groteska, humor, absurd w fantastycznie celnych spostrzeżeniach i odniesieniach do rzeczywistości. Mierzenie się z mitami, stereotypami, kompleksami z pozbawioną kompromisów młodzieńczą energią i świeżym spojrzeniem.
Po drugie to świetna zabawa językiem polskim, jego niuansami, precyzją znaczeń. Mój podziw budził niesamowity słuch językowy autora umożliwiający tworzenie prawdziwych delicji. Raczyłam się tymi smaczkami z niekłamaną przyjemnością :).
Następnie radość z tak udanego debiutu: prozy świeżej i autentycznej, chociaż, moim zdaniem, trochę nierównej, z miejscami wyraźnie słabszymi zarówno w sferze pomysłu na poprowadzenie akcji, wykorzystanie pewnych motywów, jak i w sferze językowej.

A teraz spadek euforii.
Treściowo rzecz trudna mentalnie do przyjęcia. Dla mnie. I moich dotychczasowych wyobrażeń. Hm… Narratorem jest młody człowiek. Magistrant polonistyki. Intelektualista. Dla mnie: intelektualista z wyższej półki /zawsze za takich uważałam szczęściarzy po polonistyce :)/. Jego zachowanie, moralność, słownictwo /do tej pory utożsamiane przeze mnie z buntem nastolatków lub tradycją rynsztokową/ wprawiało mnie w takie zakłopotanie, że zaczęłam zastanawiać się, czy to aby nie sygnał, bym rozejrzała się za jakimś twarzowym berecikiem z puszystej koziej wełny :).

× 2 | link |
@frodo8
2012-01-02

Poszukuję do kupienia, prosze o kontakt chętnego do sprzedania posiadacza:)

| link |
@atypowy
2022-03-18
3 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-22
5 /10
Przeczytane
@Siostra_Kopciuszka
2020-02-25
4 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Karpowicz Ignacy
@staszek89
2012-07-21
10 /10
Przeczytane
@Joanka
2011-08-27
10 /10
Przeczytane
@nenekul
2010-04-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Niehalo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl