Oblicza księżyca

Nina Nirali
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Oblicza księżyca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Ranya Patel pochodzi z bogatej rodziny prawniczej, elit Nowego Delhi. Nie uchroniło jej to przed aranżowanym małżeństwem, które okazało się dla młodej kobiety koszmarem. W pewną burzową noc, ulegając wypadkowi, Ranya otrzymuje szansę na rozpoczęcie nowego życia. Traumatyczne przeżycia z przeszłości nie pozwalają jej jednak cieszyć się uzyskaną wolnością. Splot nieoczekiwanych okoliczności pozwala kobiecie przybrać nową tożsamość oraz walczyć o sprawiedliwość. Oblicza księżyca to niebanalna historia o miłości, nienawiści i zemście, niosąca ze sobą przesłanie, że odwagą i wiarą w siebie, można dokonać rzeczy z pozoru niemożliwych.
Data wydania: 2020
Wydawnictwo: 4generations
Stron: 250
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Nina Nirali
Urodzona 3 stycznia 1979 roku
Nina Nirali - z wykształcenia germanistka, pasjonatka języków obcych. Od lat zawodowo związana ze środowiskiem międzynarodowym, szczególnie z Indiami. Niegdyś żona muzułmanina. Prywatnie wiedzie spokojne życie wraz ze swoim synem oraz adoptowanym ps...

Pozostałe książki:

Maharani Kiedy znów się spotkamy Oblicza Księżyca Królowa pszczół Rozpalone zmysły
Wszystkie książki Nina Nirali

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zlepek zdań nie stworzy dobrej książki

14.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Litery tworzą wyrazy; wyrazy tworzą zdania; dużo zdań to rozdział; rozdziały tworzą książkę. I tyle mogę powiedzieć o „Obliczach księżyca”. To jest książka, to jest zlepek zdań, tylko kunsztu literackiego zupełnie brak. Zero emocji, zero głębi, wszystko powierzchowne, płaskie jak naleśnik i kiczowate. Trochę tak, jakbym oglądała wenezuelską soap... {} Recenzja książki Oblicza księżyca

@Nina@Nina {}× 19

Chciała opowiedzieć coś ważnego ...

10.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest to pierwsze me spotkanie z Niną Niralli. I mam od razu kłopot. Kłopot z umiejscowieniem powieści "Oblicza księżyca" na odpowiedniej półce literackiej. Czy to romans z tłem obyczajowym. Czy thriller psychologiczny z domieszką romansu. A może wszystko naraz. Koktajl, mieszanka wybuchowa. Po głębszym zastanowieniu jednak zostawiam ten temat na m... {} Recenzja książki Oblicza księżyca

@adam_miks@adam_miks {}× 5

Oblicza księżyca

17.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dawno nie czytałam książki, gdzie akcja dzieje się w Indiach. W sumie to chyba jeszcze na taką nie trafiłam. Dlatego z chęcią sięgnęłam po "Oblicza księżyca", autorstwa Niny Nirali. Powiem Wam, że książka bardzo mi się podobała. Poczułam ten klimat Indii, weszłam w ich kulturę całkowicie. A pozycja tak mnie pochłonęła, że przy porannej kawie p... {} Recenzja książki Oblicza Księżyca

Oblicza księżyca

28.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Dobre słowa należą ci się jak powietrze, którym oddychasz. Komplementy są w każdym przypadku rzeczą naturalną i należy umieć je rozdawać i przyjmować z podobnym wdziękiem." Te piękne słowa padają w Obliczach księżyca autorstwa Niny Nirali. A pytanie brzmi, pamiętacie o tym i cenicie swoją wartość czy na każdy komplement reagujecie rumieńcem? Ost... {} Recenzja książki Oblicza Księżyca

Moja opinia o książce

Opinie

@visa77
2021-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"W miłości przecież nie chodzi ani o pochodzenie czy przeszłość, tylko o tę drugą osobę, z którą pragniemy spędzić życie."

Indie.... Z czym kojarzy Wam się ten kraj? Mnie z egzotyką, kolorami, pysznym jedzeniem, religią oraz z tradycjami, jedną z nich jest aranżowanie przez rodziny małżeństw.
Ten zwyczaj nadal jest praktykowany, niejednokrotnie młodzi poznają się podczas ceremonii zaślubin.
W ten świat wprowadzi nas Nina Nirali w swojej powieści.

" Oblicza księżyca" to historia młodej, inteligentnej kobiety, której małżeństwo zostało zaaranżowane przez rodziców. Małżonek którego skrycie kochała od szkolnych lat okazał się tyranem. Już w noc poślubną pokazał swoje prawdziwe oblicze i oznajmił oczekiwania względem żony. Marzenia o wspaniałej rodzinie pękają jak bańka mydlana.
Gdy Ranya ulega wypadkowi, można pokusić się o stwierdzenie że los wreszcie się do niej uśmiecha.
Dzięki pomocy Amana, lekarza który ją znalazł i uratował, będzie miała szansę zacząć wszystko od nowa.
Główna bohaterka mimo początkowego zagubienia zaczyna walkę o przetrwanie i swoją godność. Wie że jeżeli tego nie zrobi będzie ukrywać się przez całe życie. A przecież pragnie życia jak każda kobieta u boku kochającego mężczyzny, bez strachu. Ludzie, których los stawia na jej drodze, pomagają jej w odbudowaniu własnej wartości. Czy droga którą przejdzie pomoże jej w osiągnięciu celu?

Książkę czytałam z zainteresowaniem i dużą dozą emocji. Bo inaczej się nie ...

{}× 2 | link |
@migotka
2019-08-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Po wcześniejszej niezwykle nudnej pozycji, ta książka w zupełności zaspokoiła mój czytelniczy apetyt. Kartki sunęły strona po stronie, opowiadając niezwykle trudną historię. Uwiebiam powieści poruszające trudne, życiowe tematy.

{}× 1 | link |
@julia.buda
2020-12-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
@lukrecja84
2020-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@W_ksiazki_zaklete
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@adam_miks
2020-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
JO
2020-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane w 2020 roku
NI
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Nina
2020-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane 2020 E-book
@Justyna_Nadine
2020-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane 2020
@ZaczytanaMalwa
2020-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2020-02-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Booksmyhobby
2019-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Rozchelstana_Owca
2019-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Wychodząc, pomyślał, że właśnie znalazł się w jakimś bardzo kiepskim kryminale. Oczywiście nie zamierzał zagłębiać się w tę historię. Pożałował też swojej ciekawości i tego, że w ogóle poszedł...”
{}
#
“Tego wieczoru również zdecydował się być w domu. Od razu też zjawiła się w salonie w odpowiedzi na jego wołanie. Siedział w pokoju dziennym, rozparty wygodnie na jasnej kanapie, palił papieros...”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe