Ocalić przyszłość

Ireneusz Osłowski
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Ocalić przyszłość
Książka Ocalić przyszłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy nasza przeszłość może być dla kogoś innego przyszłością?

Ekspedycja kosmiczna Geminidów dociera na kraniec galaktyki, gdzie zostaje zaatakowana przez złowrogą rasę Anunnakich. Zmuszona do lądowania na nieznanej planecie, dąży do naprawy statku. Potrzebuje do tego superciężkiego pierwiastka. Szybko wprowadza też swoją rewolucję naukową, technologiczną i społeczną wśród zamieszkujących ją plemion. Bunt wśród Anunnakich, pragnących utrzymać niewolnictwo i rządy na planecie, z dnia na dzień przybiera na sile. Tymczasem Kuk, młody dowódca zespołu III, wraz ze swoimi przyjaciółmi szuka sposobu, by nauczyć miejscowych wszystkiego, co wie jego rasa, oraz udowodnić im, że technologia może dać im szansę na lepsze życie. Wkrótce okaże się, że ta wyprawa kosmiczna to tak naprawdę walka o przyszłość – własną i miejscowych Ziemian…
Przygody Kuka mogą rzucić trochę światła na powstanie piramid, Baalbek, rysunków na płaskowyżu Nazca, a także na to,co spotkało Sodomę, Gomorę, MohendżoDaro i Dwarkę.
Kuk wiedział, że w tej chwili Gosia Olimpu wykonuje błyskawiczne obliczenia sekwencji dla generatora grawitacyjnego, który stworzy w odległości około dwóch i pół tysiąca kilometrów od statku i w odpowiedniej kolejności punkty o masie trochę mniejszej od średniej wielkości gwiazdy, czyli około dwudziestu siedmiu kwadrylionów ton. Punkty te stworzą okręg i przestrzeń zamiast kolapsować, a więc zapaść się w czarną dziurę, stworzy im tunel czasoprzestrzenny, w który wlecą.
Dokładnie o dziewiątej nic się jednak nie wydarzyło. Kuk zaobserwował tylko przez ekran w suficie holu, że przestrzeń przed nimi stała się wodnista, a gwiazdy w tym rejonie zaczęły falować.
Data wydania: 2020-10-15
ISBN: 978-83-8219-035-9, 9788382190359
Wydawnictwo: Novae Res
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 432
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Ocalić przyszłość" Ireneusza Osłowskiego, czyli o tym, jak się nieco zirytowałam

11.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Ocalić przyszłość" Ireneusza Osłowskiego to hard SF, poruszająca znane i chyba lubiane przez czytelników tematy: powstanie cywilizacji ziemskiej, wpływ jaki mieli na nią wywrzeć przybysze z przestrzeni kosmicznej, walka o wpływy, cywilizująca siła rozwiniętych kultur itp itd. Czy "Ocalić przyszłość" Ireneusza Osłowskiego to dobra książka? Ni... {} Recenzja książki Ocalić przyszłość

@Orestea@Orestea {}× 10

Moja opinia o książce

Opinie

@Orestea
2020-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Ocalić przyszłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe