Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook

Aleksy Awdiejew
Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

PoematDezyderata Maxa Ehrmanna, amerykańskiego myśliciela i pisarza, od ponad 50 lat zachwyca coraz to nowe rzesze czytelników. Zawarta w nim jasna i prosta, choć bardzo trudna w urzeczywistnianiu, recepta na dobre życie trafia do wszystkich: profesorów i robotników, uczniów i emerytów, kobiet i mężczyzn. Każdy znajdzie w Dezyderatach coś dla siebie, wskazówkę, która być może pozwoli mu uporządkować przynajmniej jakiś fragment swojego życia.
Wydawnictwo Charaktery proponuje nadzwyczaj interesującą publikację, związaną z utworem Maxa Ehrmanna. Odruchy pamięci to zbiór 20 refleksji nad fragmentami poematu, które ukazywały się na łamach magazynu psychologicznego Charaktery w latach 20082009. Napisał je Aleksy Awdiejew, znakomity artysta kabaretowy, lubiany aktor, wybitny językoznawca.
We wstępie Bogdan Białek, prezes wydawnictwa i redaktor naczelny magazynu Charaktery, napisał:
Gdy jakiś czas temu Alosza Awdiejew zaproponował redakcji Charakterów cykl tekstów-komentarzy do poematu Dezyderata, od razu poczułem, że mój Przyjaciel potrafi to zrobić jak nikt na świecie. Całe jego życie i w Rosji, i w Polsce wyposażyło go w mądrość życiową, której może mu pozazdrościć zdecydowana większość znanych mi ludzi. (...) W krótkich tekstach zebranych w tej książeczce znajdą Państwo wszystko to, co w Aloszy najlepsze: mądrość i ironię, humor i życzliwość, przenikliwość i ciepło.
ISBN: 978-83-921701-5-0, 9788392170150
Wydawnictwo: Charaktery

Autor

Aleksy Awdiejew Aleksy Awdiejew
Urodzony w 1940 roku w Federacji Rosyjskiej (Stawropol)
Aleksy Awdiejew, również Alosza Awdiejew – polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego. Do Polski przyjechał w 1967, a obywatelstwo polskie otrzymał w 1993.

Pozostałe książki:

Szkice z filozofii potocznej Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą Stereotyp jako przedmiot lingwistyki: Teoria, metodologia, analizy empiryczne Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem
Wszystkie książki Aleksy Awdiejew

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl