Operacja Singe

Marcin Faliński, Marek Kozubal
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Operacja Singe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej.

Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały materiały przywiezione tam przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Tajne dokumenty, które zaginęły tuż po 1939 roku, w trakcie wojny stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Zawartość paczki, w której znalazły się również ryciny Albrechta Dürera, może przechylić szalę na arenie politycznej blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny.

Pętla wokół Łodyny zacieśnia się jeszcze bardziej – po zakończonej misji w Bagdadzie wszedł w posiadanie listy, którą zainteresowani są zarówno Rosjanie, jak i Amerykanie. Osaczony z każdej strony, niepewny, czy pogłoski o krecie w polskim wywiadzie okażą się prawdziwe, Łodyna musi zdecydować, co zrobić dalej. Z każdym dniem niebezpieczeństwo wzrasta.

Kontynuacja bestsellerowej Operacji Rafael. Marcin Faliński i Marek Kozubal po mistrzowsku konstruują szpiegowską intrygę. Bogate w historyczne i polityczne detale Wenezuela, Wiedeń, Bliski Wschód czy Rumunia stają się areną międzynarodowej wywiadowczej rozgrywki.

Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-8143-650-2, 9788381436502
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 512
dodana przez: Vernau

Autor

Marcin Faliński Marcin Faliński Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz „Życia Warszawy” a od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Od 1996 roku oficer Zarządu Wywiadu. W roku 1997 ukończył kurs oficerski w Ośrodku K...

Pozostałe książki:

Ostatni azyl Obcy horyzont Operacja Rafael Operacja Retea Operacja Singe W czerwonej sieci
Wszystkie książki Marcin Faliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Operacja Singe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2021-05-20
Przeczytane Sensacja - thriller

„Operacja Singe” to znakomita druga część powieści „Operacja Rafael”.

Zawdzięczamy ją bardzo ciekawemu duetowi pisarskiemu, Marcinowi Falińskiemu i Markowi Kozubal. W przypadku tego pierwszego, sprawdza się prawda, że służba w agencji wywiadu sprzyja karierze literackiej. Marcin Faliński kilka lat temu przeszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika polskiego wywiadu.

Czytając tę książkę czuć, że napisał ją ktoś, kto ma doświadczenie w tego rodzaju służbie.

Oficer polskiego wywiadu, Marcin Łodyna i jego partnerka Magdalena Sierpecka dostali tajne zadanie na terenie Wenezueli, potem akcja przenosi się do Europy. Para agentów współpracuje z CIA oraz walczy z agentami rosyjskich służb specjalnych. Sprawa, którą zajmuje się major Łodyna zaczęła się w czasie drugiej wojny światowej i ma związek z polskimi dziełami sztuki oraz ważnymi dla naszego kraju dokumentami ukrytymi przed zbliżającym się niemieckim okupantem.

Poza tym są tajemnicze morderstwa rosyjskich nielegałów w Stanach Zjednoczonych i Danii oraz sprawa kreta w kierownictwie polskiej Agencji Wywiadu pracującego dla naszego wschodniego sąsiada.

Całość jest doskonale skomponowana, znakomicie wymieszano fakty z fikcją literacką, postacie są wyraziste, dzięki czemu, książkę czyta się z zapartym tchem.

„Operacja Singe” to obowiązkowa lektura dla ...

× 13 | link |
@mommy_and_books
2021-02-12
8 /10
Przeczytane


"Operacja Singe"Marcin Faliński Marek Kozubal Wydawnictwo Czarna Owca

"Operacja Singe" jest kontynuacją bestsellerowej książki "Operacja Rafael". Lubicie szpiegowskie intrygi, niesamowite tajemnice, które ciągnął się od wielu pokoleń? To dobrze trafiliście. Jak piszą autorzy, nie trzeba czytać pierwszej części, żeby zrozumieć drugą część. Mi zajęło trochę czasu za nim zrozumiałam o co tutaj chodzi. Mimo wszystko powieść bardzo mi się podobała i z przyjemnością sięgnę po pierwszy tom. Uwielbiam szpiegowskie powieści. Tutaj przeplatają się lata 1939-1943, 2013, 1961 i tak dalej. Lubicie przeskoki w latach i miejscach? Akcja powieści również przenosi się po różnych krajach i miejscowościach. Czasami można się lekko zgubić, dlatego chwilę zajęło mi odnalezienie się w tej powieści. Macki Rosjan również sięgają w tej powieści. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu oraz CIA mają dotrzeć i dowiedzieć się więcej o tajemniczych obiektach znajdujących się na Karaibach. Główni bohaterowie książki wpadają na funkcjonariuszy rosyjskiej służby. Co oni tam robią? Tego dowiecie się czytając powieść "Operacja Singe".
Jest jeszcze inny trop. Jeden z żołnierzy Andersa ukrył na wyspie tajemnicze materiały. Co to za materiały i komu mogą zaszkodzić? Do czego to wszystko może doprowadzić? Czy główny bohater Marcin Ładoga przeżyje misję i odkryje kto jest kretem w polskim wywiadzie?
Jak ta powieść się zakończy? Czy przeżyjecie ...

× 1 | link |
@andrzej.trojanowski
2021-08-01
8 /10

Marcin Faliński z Markiem Kozubalem tworzą znakomity duet. Jeszcze kilka lat temu bym poważnie wątpił, że taka zgrana współpraca jest możliwa. Powieść„Operacja Singe” jest kontynuacją pierwszej powieści „Operacja Rafael”. Współczesne służby specjalne a w tle ich historyczne poprzedniczki. Oczywiście nie brakuje tu zdrad na najwyższych szczeblach władzy, jest wojenne bohaterstwo, żal do sojuszników za sprzedanie Polski Stalinowi na żer.

| link |
BT
@Bozena_T
2022-11-06
8 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
@Skazananaksiazki
2020-12-27
8 /10
Przeczytane Zredagowane Wydawnictwo Czarna Owca
@violettabocian
2020-12-14
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Operacja Singe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl