Ostatnie powitanie

Daniel Radziejewski
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Ostatnie powitanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem ten, który wydaje się wrogiem, okazuje się jedynym ratunkiem Czesia Radziejewska ciężko choruje. Lekarze robią wszystko, by ją uratować, ale wkrótce okazuje się, że wyniszczająca choroba nie jest jedynym zagrożeniem dla jej życia. Szajka bezwzględnych bandytów pod wodzą zagadkowej postaci o pseudonimie Ojciec dokonuje próby porwania kobiety. Mąż Czesi, Feliks, pomaga jej w ucieczce i razem znajdują schronienie w domu na peryferiach miasta. Nowo poznany sąsiad, Mel, oferuje Radziejewskiej pomoc w postaci tajemniczych zabiegów medycyny alternatywnej. Parą małżonków targają wątpliwości, lecz rosnące zagrożenie ze strony przestępców i pogarszający się stan zdrowia kobiety zmuszają ich do radykalnych kroków. W natłoku dramatycznych wydarzeń żadne z nich nie zdaje sobie sprawy, że przeciwnik jest sprytniejszy niż mogłoby się wydawać, a ich los zmierza ku zakończeniu, którego nie sposób przewidzieć…

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2023-09-20
ISBN: 978-83-8313-469-7, 9788383134697
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 424
dodana przez: landrynkowa

Autor

Daniel Radziejewski Ukończył studia na kierunku filologia angielska na UAM w Poznaniu. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. Większość życia zawodowego spędził w Irlandii, Arabii Saudyjskiej oraz Brazylii. Interesuje się literaturą sensacyjną, kryminałami, ho...

Pozostałe książki:

Dziecięcy kram Ludzie potrafią latać Miasteczko Anterrey. Znamię Ostatnie powitanie Metodyk Grzech ojca
Wszystkie książki Daniel Radziejewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie potrafi być przewrotne!

17.10.2023

Gdy zobaczyłam okładkę tej książki, to jako niepoprawna sroka, od razu zapragnęłam do niej zajrzeć... Przyznam, że nie spodziewałam się, że autor tak mnie zaskoczy. Opis sugerował walkę z chorobą, a że ja sama mam takie problemy, tym bardziej było to dla mnie jeszcze większą zachętą. Okładka przywodzi na myśl słynne malowidło Michała Anioła "Stwor... Recenzja książki Ostatnie powitanie

@maciejek7@maciejek7 × 30

Nic nie jest takie jakie się wydaje

21.10.2023

Jest takie powiedzenie: "Nie sądź książki po okładce". Gdy popatrzyłam na piękną szatę graficzną okładki, to pomyślałam: męskie i kobiece ręce, które wyciągają się ku sobie. To pewnie będzie historia o miłości. Jednak pomyliłam się. Czy Daniel Radziejewski mnie zaskoczył? Tak. Pisarz tą powieścią dosłownie rozłożył mnie na łopatki. Podczas lektury... Recenzja książki Ostatnie powitanie

Sukces lub śmierć

17.09.2023

"Sukces lub śmierć (…)". Ta książka to jedno wielkie zaskoczenie. Zaskoczenie pojawiające się na dwóch płaszczyznach, bo nie dosyć, że Daniel Radziejewski powraca w zupełnie nowej, literackiej odsłonie to do tego serwuje nam historię z pogranicza dwóch światów. Przygotujcie się na mocne, mistyczne doznania podlane kryminalno-sensacyjnym sosem. ... Recenzja książki Ostatnie powitanie

Ostatnie powitanie

6.11.2023

Nie jest to typowa powieść obyczajowa, nie jest to też kryminał czy thriller. „Ostatnie powitanie” zawiera w sobie po trochu z każdego gatunku i to czyni z tej książki powieść nietypową. Nie czytałam do tej pory książek autora, jednak zasugerowałam się opiniami, które w większości twierdzą, że po panu Danielu Radziejewskim można spodziewać się wie... Recenzja książki Ostatnie powitanie

@Morella@Morella × 7

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@karolak.iwona1
2023-10-21
10 /10
Przeczytane Klub Recenzenta

Niesamowita historia, w której fikcja splata się prawdziwymi wydarzeniami rodziców Autora, gdzie sen miesza się z jawą, a niemożliwe daje się wytłumaczyć.
Czesława i Feliks Radziejewscy są małżeństwem z wieloletnim stażem. Jednak ich życie to nie sielanka. Czesia poważnie choruje. Gdy trafia do szpitala okazuje się, że choroba to nie jedyny problem kobiety. Na jej życie czyha bezwzględny Ojciec, który znany jest z porwań, szantaży i brutalnych tortur.
Feliks wykrada żonę ze szpitala i ukrywa się z nią w domku na peryferiach miasta. Okazuje się, że mają sąsiada. Tajemniczy Mel zajmuje się medycyną niekonwencjonalną. Oferuje Czesi pomoc w postaci uzdrawiających terapii. Kim tak naprawdę jest Mel? Kim są Natural Killers? I czego chcą od Czesławy?
Powieść Daniela Radziejewskiego jest pełna zagadek, tajemnic, niesamowitych sytuacji. Nie sposób przejść wobec niej obojętnie. Mnie głęboko zapadła w pamięć i w serce.

× 6 | link |
@ogrod.ksiazek
2023-11-08
7 /10
Przeczytane

#ostatniepowitanie to powieść obyczajowa, ale ma w sobie wątki kryminału, thrillera... ale nie tylko.

Tym razem @daniel_radziejewski_autor pozwolił sobie pogrzebać w życiu swoich rodziców. To właśnie ich historia stała się podwaliną tej powieści. Myślę, że taki pomysł może być podwójnie trudny, ale Autor wyszedł z tej bitwy zwycięsko.

Nie od samego początku dałam się porwać tej opowieści, jednak z każdym rozdziałem moja ciekawość stawała się coraz większa, a strony przewracały się coraz szybciej.

Walka z chorobą i organizacją, która czai się gdzieś w tle, dostarczyły niezłej dawki emocji. Do tego miłość Czesi i Feliksa, ogrzewająca serce nawet w najchłodniejszy dzień.

Sporo się tu dzieje, wydarzenia następują po sobie i powodują mocniejsze bicie serca.

Jeśli miałabym chcieć czegoś więcej, to tego by część zyskała bardziej ciepły język, większą miękkość słów. Taka oprawa pozwala lepiej oddać to co jest jak dla mnie kanwą tej historii, czyli miłość.

Mam problem z oceną i rzucam się między 6+ a 7- 🤔 może za jakiś czas przyjdzie do mnie odpowiedź.

× 3 | link |
@maciejek7
2023-10-17
9 /10
Przeczytane literatura obyczajowa Posiadam konkurs

Gdy zobaczyłam okładkę tej książki, to jako niepoprawna sroka, od razu zapragnęłam do niej zajrzeć...
Przyznam, że nie spodziewałam się, że autor tak mnie zaskoczy. Opis sugerował walkę z chorobą, a że ja sama mam takie problemy, tym bardziej było to dla mnie jeszcze większą zachętą. Okładka przywodzi na myśl słynne malowidło Williama Blake'a "Stworzenie świata", co po lekturze książki uważam za genialny pomysł, idealnie pasujący do treści.
Wcześniej czytałam tylko jedną książkę autorstwa Daniela Radziejewskiego "Dziecięcy kram", która mi się podobała, więc to również było niejako zachętą do czytania jego nowej powieści, chociaż ja i tak daję szansę wszystkim autorom.
Ta książka jest zupełnie inna, to jest jakby nieco fantazyjny powrót autora do wspomnień z lat dzieciństwa, ale także pasjonująca i pełna zwrotów akcji historia z pogranicza kryminału i bujnej wyobraźni i niesamowitego wręcz zaskoczenia.
To opowieść o jego rodzinie, bardzo osobista, w hołdzie dla rodziców.

× 2 | link |
@kicia1914
2023-11-19
10 /10
Przeczytane

Czesia choruje i z dnia na dzień jej stan zaczyna się pogarszać. Na domiar złego okazuje się, że ktoś chce ją skrzywdzić i porwać. Jej mąż Feliks robi wszystko, aby uratować żonę i postanawiają wyjechać. Zaczynają się ukrywać przed ludźmi Ojca, którzy okazują się dużym zagrożeniem. W nowym miejscu zamieszkania poznają sąsiada, który wzbudza w nich sympatię i postanawiają wtajemniczyć go w sytuacje w jakiej się znajdują. Małżeństwo musi zachować ostrożność i nie mogą zdradzić swojej kryjówki. Czesia czuje się coraz gorzej i ukojenie przynosi nowo poznany sąsiad, który za pomocą medycyny alternatywnej zmniejsza uczucie bólu.
Trójka bohaterów skrywa tajemnice i razem walczą o przetrwanie.

Akcja książki toczy się w Lesznie, czyli w moim mieście przez, co czytałam ją z jeszcze większym zainteresowaniem.
Historia Radziejewskich bardzo wciąga, a wątek kryminalny doprowadza czytelnika do lęku oraz strachu o życie bohaterów. Książka jest bardzo ciekawa, porywa od pierwszych stron. Natomiast zakończenie doprowadza do smutku oraz do głębszych przemyśleń.
Książkę przeczytałam dobre dwa tygodnie temu ale nie mogłam po niej zebrać myśli. Koniec kompletnie zaskakuje czytelnika.
Jeśli szukacie na jesienne wieczory powieści z wątkiem kryminalnym, która doprowadzi Was do wzruszeń to serdecznie polecam książkę

× 1 | link |
@paulaczyta
2023-11-06
6 /10
Przeczytane

Czasem ten, który wydaje się wrogiem, okazuje się jedynym ratunkiem

Czesia ciężko choruje, ale niestety nie tyle medyczne sprawy zaprzątają jej głowę. Bandyci pod przywództwem tak zwanego Ojca próbują ją porwać. Feliks, mąż kobiety pomaga jej uciec i razem się ukrywają.

Tam poznaje Mela, który oferuje jej zabiegi medycyny alternatywnej. Kobieta ma wątpliwości, ale zdrowie się pogarsza, jest w niebezpieczneństwie więc się zgadza. A do dopiero początek.

Bardzo nietypowa, wręcz trochę dziwna historia. Niby lekka, ciekawa, ale nie mogłam się w nią wczytać.

× 1 | link |
@ksiazka_pachnie_kawa
2024-01-01
8 /10
@zmiloscidomroku
2023-11-22
8 /10
@DomowyKlimacik
2023-11-13
8 /10
Przeczytane
@Morella
2023-11-06
7 /10
@zaczytana_mama_dwojki
2023-11-04
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2023
@WioletaSadowska
2023-09-17
9 /10

Cytaty z książki

Choć widok korytarza mógł przygnębiać - oplakatowane ściany wymagające odświeżenia, rzędy starych plastikowych siedzeń, pusty wózek inwalidzki w oddali, siedzące nieopodal małżeństwo o szklistym spojrzeniu i opuchniętych twarzach - dobry nastrój nie miał zamiaru go opuszczać.
Mieli ze czterdzieści kilka lat, lecz długotrwały stres i smutek postarzyły ich co najmniej o dekadę. Wyglądali na bardzo kruchych w środku. Na pewno na kogoś czekali. Jedna zła wiadomość, a może nawet jedno słowo, rozsypałaby ich na drobne kawałki.
Szczęście i rozpacz. Obraz życia w pigułce zawarty w szpitalnym oddziale.
Czuli się sami. Sami, ale nie samotni. Piękna, romantyczna chwila. Tylko oni, szept piasku pod stopami oraz błogi szum morza. Do reszty zakochani w sobie. Uwielbiali ten stan. Kroczyli przed siebie z wolna, bez żadnych planów i oczekiwań.
Choć emeryturą cieszył się już od ponad trzech lat, policyjny instynkt jeszcze go nie opuścił. Wiedział, że musi spróbować poszukać odpowiedzi. Umysł nie przestawał pracować.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl