Ludzie potrafią latać

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska", Małgorzata Warda, Alicja Sinicka, Magdalena Knedler ...
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Ludzie potrafią latać
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Małe przyjemności mają wielką moc.
Spontaniczne wyjście do kina, pyszny obiad w gronie przyjaciół, długa wieczorna kąpiel czy kilka stron ulubionej książki potrafią wygłuszyć złe emocje i skutecznie poprawić nastrój. Jeżeli lubicie opowieści, które nie przytłaczają formą, inspirują optymistycznym przesłaniem i wywołują szczery uśmiech – sięgnijcie po tom „Ludzie potrafią latać”. 
Znajdziecie tu dziesięć historii, czasem nieprawdopodobnych i szalonych, czasem na pozór zupełnie zwyczajnych, które udowadniają, że życie bywa całkiem znośne, a każdą porażkę da się przekuć w początek czegoś pozytywnego. Może w tym pomóc znaleziony na plaży plecak, nieoczekiwane spotkanie w wirtualnym świecie, zaskakujący finał sportowej rywalizacji czy… różowy aligator, który ukazuje się tylko wybranym!
Data wydania: 2019-09-11
ISBN: 978-83-8147-499-3, 9788381474993
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 332
dodana przez: NovaeRes

Autor

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska" Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska"
Urodzona 14 listopada 1972 roku w Polsce (Wałbrzych)
Wrocławska autorka ponad trzydziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotka...

Pozostałe książki:

Randka z Hugo Bosym Kastor Polluks Kolacja z Tiffanym Niegrzeczne święta
Wszystkie książki Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ludzie potrafią latać? ...

{} WYBÓR REDAKCJI
7.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubię książki z dobrym zakończeniem, których przeczytanie wprawia w radosny nastrój. Które ciekawią, wciągają w swój świat, dostarczają wzruszeń i, niejednokrotnie, dużej ilości różnorodnej wiedzy. I bardzo lubię uśmiać się serdecznie przy czytaniu. Bo w życiu jest tyle smutku i zła, że nie czuję najmniejszej potrzeby dosmucania się podczas ... {} Recenzja książki Ludzie potrafią latać

Opowiadania

{} WYBÓR REDAKCJI
4.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka ta jest zbiorem dziesięciu krótkich, ale ciekawych opowiadań. Każde z nich ma na celu rozśmieszenie czytelnika, wychwycenie morału oraz wywołanie refleksji. Niby każde z tych opowiadań jest inne, ale tematy, jakie najczęściej są w nich poruszane to podejrzenie zdrady, miłość, zaufanie oraz zwykły, najzwyklejszy pech. Tak jak to bywa w każd... {} Recenzja książki Ludzie potrafią latać

Ludzie potrafią latać

25.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Ludzie potrafią latać" Jest to zbiór opowiadań wielu autorów. Zawierają dużo śmiesznych wątków, dzięki czemu czyta się to z przyjemnością. Świetnie potrafi poprawić humor w ponure jesienne dni. Przedstawione są historie kilku osób, które wiodły szczęśliwe życie, chociaż nie potrafili go dostrzegać. Przez co starali się za wszelką cenę dążyć do... {} Recenzja książki Ludzie potrafią latać

Ludzie potrafią latać

20.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kochani przeczytajcie koniecznie książkę "Ludzie potrafią latać". Już dawno się tak nie śmiałam podczas czytania. Książka ... {} Recenzja książki Ludzie potrafią latać

@monika8905@monika8905 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@snieznooka
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Do sięgnięcia po tą antologię zachęciła mnie barwna okładka i nazwiska znakomitych polskich autorów, którzy zdecydowali się usiąść wspólnie i przygotować dla nas ten zastrzyk optymizmu. Nie będę ukrywała tego, że autorką, która mnie do siebie przyciągnęła jest Agnieszka Lingas -Łoniewska, której książki recenzuję z ogromną przyjemnością.
Dobre i ciepłe chwile w życiu człowieka bywają niezwykle ulotne i delikatne, wystarczy silniejszy podmuch wiatru, który sprawi, że niespokojnie się ukruszą ulegają zapomnieniu. Nie zawsze można je zatrzymać, chociaż dobre i optymistyczne myśli są potrzebne w naszej egzystencji. Nie wyobrażam sobie nie móc w chwili słabości wyszukać jakiejś iskierki nadziei, która otrząśnie mnie z letargu dając siłę do walki z codziennością, która nie należy do łaskawych.W życiu brakuje nam radości, pośród szarej codzienności i związanej z nią gonitwy, często zapominamy o tym by się uśmiechnąć do mijanego na ulicy człowieka. Zapominamy o sobie, o tym, że warto jest zadbać o nasza emocjonalną sferę, dzięki której zachowujemy stabilność. Odczuwamy ciężkość i zmęczenie, kiedy za długo spychamy naszą wrażliwość w najciemniejszy kąt udając, że jej nie posiadamy.
„Ludzie potrafią latać” to zbiór dziesięciu opowiadań, które mają radosną formę, dlatego starałam się Wam przybliżyć to, jaka jest ważna w naszym życiu. Autorami tych krótkich form literackich są, wspomniana wcześniej Agnieszka Lingas Łoniewska, Małgorzata Warda, Alicja Sinicka, Magdalena Knedle...

{}× 1 | link |
@julita_serafinko
2019-10-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Dzisiaj mam dla Was książkę, która stanowi zbiór 10-ciu opowiadań, LUDZIE POTRAFIĄ LATAĆ. Mamy tutaj opowiadania napisane przez: Agnieszkę Lingas-Łoniewską, Małgorzatę Warda, Alicję Sinicką, Magdalenę Knedler, Annę Szafrańską, Annę Kasiuk, Jolantę Kosowską, Daniela Koziarskiego, Daniela Radziejewskiego oraz Rafała Cichowskiego. Każde opowiadanie dotyczy innych historii, osób, wyciągamy z nich różne morały. Z uwagi na to, że są one stosunkowo krótkie, co chwila wpadamy w inną historię i żyjemy życiem bohaterów. Po raz kolejny przekonałam się, że warto sięgać też po tego typu zbiory i odetchnąć niekiedy od długich 300, 500 jak nie więcej stronicowych historii. Tutaj mamy w jednym miejscu różnorodność. Co prawda nie do końca zgadzam się z adnotacją na książce, że jest to antologia radosnych opowiadań, gdyż nie wszystkie jak się okazało takie radosne są. Mnie się zdarza nieraz czytać książkę w trakcie reklam podczas filmu, tego typu zbiór pozwala nam w trakcie reklamy przeczytać całe opowiadanie i bez zniecierpliwienia uda nam się poznać zakończenie. Jak wiadomo reklamy potrafią być przydługawe 😄 Moim zdaniem tego typu książka może być też doskonałym prezentem jeśli nie do końca wiemy w jakiej literaturze lubuje się osoba, którą chcielibyśmy obdarować książką. 🎁😉
Polecam mój profil na facebooku – Zaczytany Książkoholik

{} | link |
@czytanie.na.platanie
2019-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2019 Współpraca

 Dziesięcioro polskich autorów i tyleż samo opowiadań, tak różnych, a mających wspólny cel - wywołanie uśmiechu na twarzy czytelnika. W dobie zewsząd dopadających nas negatywnych i tragicznych informacji, warto zagłębić się w literaturze lekkiej i optymistycznej, spojrzeć na świat przez różowe okulary.

A o czym poczytamy? O imprezie niespodziance, która o mało nie doprowadza do rozpadu związku. O marzeniach, które przesłaniają szczęście będące w zasięgu ręki. O prawdziwej przyjaźni potrafiącej przetrwać zazdrość i urazę.

Najbardziej spodobały mi się trzy historie. Zabawna, ale dającą do myślenia, o poszukiwaniu różowego aligatora, niezrealizowanych planach i niespełnionych marzeniach. Zagadkowa, "Plecak", o fortelu, który mógł wymyślić tylko najlepszy przyjaciel oraz wzruszająca, "Ludzie potrafią latać", która zasłużenie została opowiadaniem tytułowym.

Nie wszystkie historie trafiły w moje gusta, dwie z nich, moim zdaniem, nie do końca pasują do przesłania radosnych opowieści. Większość jednak wpisuje się w nie idealnie.

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, lub po prostu szukasz lekkiej i przyjemnej literatury, sięgnij po antologię radosnych opowiadań, wówczas nawet w pochmurny dzień zaświeci słońce. 

{} | link |
@turkusowakredkaczyta
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Antologie radosnych opowiadań stworzyło dziesięciu różnych autorów. Dziesięć różnych opowiadań.
Każde z opowiadań ma inne przesłanie, ale cel ten sam.
Trochę radości w życiu każdemu z nas się należy. Często jesteśmy zabiegani od samego rana, nasze dni są takie same, brak nam czasu na cokolwiek innego niż domowe obowiązki. Proponuję usiąść na chwilę chociaż i przeczytać opowiadania.
Wstyd się przyznać, ale nie czytałam wcześniej żadnej książki autorów opowiadań. Bardzo podobało mi się opowiadanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej " Jeden dzień Nataszy Figiel ". Poczucie humoru autorki jest wspaniałe. Inne opowiadania także pokażą nam prozę dnia codziennego zabarwioną humorem i niesamowitością.
Antologia Radosnych Opowiadań to wspaniała dawka humoru, wytchnienia od codzienności. Możemy także poznać twórczość różnych pisarzy.
Polecam ją każdemu kto chce zapomnieć chociaż na chwilę o szarości dnia codziennego.

{} | link |
NO
2021-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
NA
2021-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
M.
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Antologie Lingas-Łoniewska Agnieszka Warda Małgorzata Sinicka Alicja Knedler Magdalena Szafrańska Anna Kasiuk Anna Kosowska Jolanta Koziarski Daniel Radziejewski Daniel Cichowski Rafał
@gosiekkulas1991
2021-09-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
AD
2020-10-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@a.anna.sozanska
2020-08-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@podrugiejstroniematki
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@monika8905
2020-02-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
2020-01-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Niekoniecznie 2019
@Monika_Zygadlo
2020-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@nellik29
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Ludzie potrafią latać. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl