PS I życzę Ci dużo miłości

Agnieszka Krawczyk, Magdalena Witkiewicz, Małgorzata Warda, Natasza Socha ...
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Książka PS I życzę Ci dużo miłości
Książka PS I życzę Ci dużo miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

Co może się wydarzyć, kiedy dawno zaginiona kartka z życzeniami świątecznymi trafi wreszcie do adresata? Czy zapisane na niej słowa mają taką moc, by zmienić czyjeś życie lub obudzić dawno zapomniane uczucia? A może dzięki takiej kartce dopiero narodzi się miłość? Najpopularniejsze polskie autorki literatury obyczajowej przygotowały dla swoich czytelniczek prawdziwą świąteczną niespodziankę – tom najpiękniejszych opowieści o miłości, która narodziła się dzięki świątecznej kartce. W gronie autorek znalazły się: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, , Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Natasza Socha, Małgorzata Warda oraz Katarzyna Misiołek.
Pola ma dwadzieścia kilka lat, wybuchowy temperament i talent do wpadania w kłopoty, a na dodatek przez swój niewyparzony język musi w tym roku zupełnie sama przygotować wigilijną kolację dla całej rodziny. Podczas świątecznych porządków odkrywa w podłodze tajemniczą skrytkę z pamiątkami oraz starym listem miłosnym. Podążając tropem zakochanych, nie tylko odkrywa ich losy i smak pieczonych jabłek, ale też wartość życia, w którym jest czas na zatrzymanie się w biegu i refleksję nad sobą i innymi ludźmi.
Gośka jest głęboko przekonana, że najsilniejsze porywy serca ma już dawno za sobą. Dramatyczne rozstanie z miłością życia, a potem seria rozczarowujących związków sprawiły, że szalona i spontaniczna studentka przemieniła się z czasem w stateczną i pozbawioną radości życia kobietę. Wszystko zmienia się jednak, gdy Gosia odkrywa zaadresowaną do siebie kartkę – sprzed dziesięciu lat! Wiedziona instynktem postanawia rozwiązać tajemnicę z przeszłości. Dokąd zaprowadzi ją ta nieoczekiwana wiadomość?
Marysia przeszła w życiu wiele – śmierć męża, wyprowadzkę syna i utratę najlepszej przyjaciółki. Z upływem lat nie traci jednak pogody ducha a przez życie idzie ze szczerym uśmiechem na twarzy i dobrą książką w dłoni. W jednej z nich zupełnie przypadkowo odnajduje świąteczną kartkę napisaną lata temu przez jej ukochanego. Z kartki wynika, że jedna decyzja mogła na zawsze odmienić życie Marysi. Kobieta w przypływie impulsu postanawia wybrać się do Sopotu i odnaleźć swoją dawną miłość. Jak skończy się ta wyjątkowa przygoda?

Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-287-1547-9, 9788328715479
Wydawnictwo: Muza
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Agnieszka Krawczyk Agnieszka Krawczyk Gdyby Agnieszka Krawczyk, autorka powieści „Napisz na priv”, była Robertem Rojkiem z książki Małgorzaty Musierowicz „Kłamczucha”, swój biogram zamknęłaby jednym zdaniem „Urodziłam się i jakoś dotąd żyję”. Żeby trochę rozwinąć temat, za nieśmiertelnym...

Książki Agnieszka Krawczyk

Wszystkie książki Agnieszka Krawczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"PS I życzę Ci dużo miłości"

{} WYBÓR REDAKCJI
18.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Tak ciężko znaleźć kogoś, kto przez całe życie spogląda tam gdzie ty…” Dobrze mi było w świecie wykreowanym przez nasze autorki. Każdy z nas marzy o miłości, nie ważny jest wiek, status społeczny, poglądy. Osiem poruszających, pięknych opowiadań. Każde z nich niesie coś dobrego, wzruszają, przykuwają uwagę, intrygują. Fabuła większości z ni... {} Recenzja książki PS I życzę Ci dużo miłości

PS I życzę Ci dużo miłości

16.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Idzie świąteczny czas, który jest pełny magii i świątecznych cudów. Wielu ludzi otrzymuje świąteczne życzenia, czasem trafiają do nas z opóźnieniem, bywały takie przypadki pokazywane w telewizji, gdzie kartka przychodziła do adresata po kilkudziesięciu latach. O takich listach wysłanych lub tylko napisanych przeczytamy w książce „PS I życzę Ci duż... {} Recenzja książki PS I życzę Ci dużo miłości

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 17

PS I życzę Ci dużo miłości

16.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To miłe, że poprzez opowiadania zamieszczone w tymże zbiorze można poznać polskie autorki, których nie miało okazji się dotychczas poznać. Od samego początku spodobała mi się pierwsza opowieść autorstwa Pani Magdaleny Witkiewicz, która wciąga do jej poznania. Każdy z nas marzy o poznaniu miłości przed ukończeniem magicznej liczby trzydzieści, a j... {} Recenzja książki PS I życzę Ci dużo miłości

@Anna30@Anna30 {}× 8

Ps. I życzę Ci dużo milosci.

14.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"PS. I życzę Ci dużo miłości" Magdalena Witkiewicz/Agnieszka Krawczyk/Agnieszka Lingas-Łoniewska/Natasza Socha/Ilona Gołębiewska/Magda Knedler/Małgorzata Warda/Katarzyna Misiołek. 1. Magdalena Witkiewicz "Tajemnica starej szuflady". Historia pewnej pięknej, ale tragicznej miłości. Miłości, która rozpadła się, bo powód został ukryty. W starej szu... {} Recenzja książki PS I życzę Ci dużo miłości

@emmeneea@emmeneea {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książka wprowadza nas w nastrój przedświąteczny, taki delikatny, melancholijny. Poruszane w niej historię są ciekawe, może czasem zbyt rozbudowane, ale nie zawsze. Jest to książka typowo obyczajowa i dla miłośników gatunku zapewne coś ciekawego się w niej znajdzie. Po samym tytule wiemy, że będzie dotyczyć listów, choć tylko jedna z autorek pokazała coś innego, a mianowicie list bez adresata, w którym dziewczynka prosi o pomoc. Bywają momenty zaskakujące, jak i smutne. Książka głównie opowiada o poszukiwaniu szczęścia przez ludzi, którzy czasem dawno je utracili. Przypomina nam losy wielu osób z naszego otoczenia, którzy podobnie, jak bohaterowie tej pozycji, również szukają szczęścia w życiu. Książkę polecam, czytelnikom lubiącym powieści obyczajowe, pełne delikatności oraz osobom poszukującym odpowiedzi na pytanie, czy warto czasem zaryzykować, by być może osiągnąć szczęście na resztę życia.

{}× 21 | link |
@coolturka104
2020-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Pierwszy grudnia to dla mnie początek nastrajania się do świąt - otwieranie kalendarzy adwentowych i czytanie świąteczno - zimowych opowieści.

Pierwsza z nich jest antologią z samymi sprawdzonymi nazwiskami na okładce, które dają mi pewność, że nic nie może pójść źle. Myślę, że to będzie wspaniały początek...

Motywem przewodnim wszystkich opowiadań jest zabłąkana świąteczna kartka. Jeśli miałabym wymienić jakąś pisarkę, której książek najwięcej przeczytałam, byłaby to właśnie pani Magdalena Witkiewicz. A jej krótka, lecz bardzo przyjemna historyjka opowiada o tym jak prababcia zza grobu, Magdzie męża znalazła. Agnieszka Krawczyk proponuje nam namiętny związek zakończony burzliwym rozstaniem, cóż tak chciał los.
Agnieszka Lingas- Łaniewska snuje historię o samotnym żołnierzu, którego trafiła strzała amora. A moja ulubiona autorka Natasza Socha, której ironiczne poczucie humoru uwielbiam, mówi o miłości, która czekała sześćdziesiąt lat na spełnienie. Pani Izabela Gołębiewska radzi, by raz na zawsze zamknąć przeszłość i otworzyć się na to co nowe. Niesamowitych wzruszeń dostarczyła mi Magda Knedler, a jeszcze większych Małgorzata Warda. Pani Kasia Misiołek udowadnia, że nigdy nie jest za późno na miłość.

"PS i życzę Ci dużo miłości" to zbiór ośmiu świątecznych, ale też i romantycznych opowiadań autorstwa najlepszych polskich pisarek. Wszystko pochłonęłam w jedno popołudnie. Myślę, że wszystkie romantyczki będą ...

{}× 8 | link |
@Bookmaania
2020-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Mijają lata, a Ty znajdujesz pocztówkę, która powinna dotrzeć do Ciebie dużo, dużo wcześniej. Co robisz? Pozostajesz obojętna, czy może chcesz wyjaśnić otrzymaną wiadomość?

Kolejna antologia polskich autorek. Tym razem Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda oraz Katarzyna Misiołek dają czytelnikom cząstkę miłości na kartce papieru, pocztówce. Treść jaka mieści się na małej świątecznej kartce w każdej z historii, daje wiele pytań, a jeszcze więcej odpowiedzi, wystarczy tylko powrócić do przeszłości. Niekoniecznie jest to piękna przeszłość, jest też taka o której staramy się zapomnieć latami i kiedy już o niej zapominamy, dostajemy pocztówkę.

Kolejne osiem opowiadań w iście romantycznym klimacie. Jak to już z antologiami bywa, są lepsze i gorsze. Zdecydowanie polecam rozdzielić sobie czytanie opowiadań na osiem osobnych wieczorów, gdyż czytając pod rząd możemy mieć przesyt podobnych historii. Całość oceniam wysoko, a każda romantyczną dusza odnajdzie tutaj swoją ulubioną historię.

{}× 8 | link |
@juswita_op.pl
2020-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

W tym roku nieco wcześniej wprowadziłam się w nastrój świąteczny, a to dzięki nowej książce Wydawnictwa Muza „PS. I życzę Ci dużo miłości” i mam nadzieję, że do końca roku utrzymam się w tym nastroju. Niewiele jest takich książek „okołoświątecznych” które rzeczywiście potrafią wywołać ten euforyczny, bożonarodzeniowy nastrój, jednak autorkom, które napisały opowiadania do tej książki udało się to wybitnie. Co ciekawe został im narzucony motyw przewodni każdego opowiadania – to zaginiona kartka świąteczna lub list, który adresat, bądź jakaś inna osoba, która adresata będzie szukać, odkrywa po latach. Te listy, kartki przeczytane po latach zmieniają życie głównych bohaterów, niejednokrotnie okazują się trybikiem, który nadał życiu inny bieg. Te opowiadania są cudowne, przepełnione uczuciami, niejednokrotnie nostalgiczne, wywołujące wzruszenie i łzy. Pomimo tego iż to krótka forma literacka to autorki dopracowały je w każdym szczególe.

Dwa opowiadania mnie rozłożyły na łopatki, to opowiadania pani Magdy Knedler i pani Małgorzaty Warda i choć do tej pory nie czytałam nic ich autorstwa to po przeczytaniu historii przez nie napisanych na pewno sięgnę po ich książki.

Właśnie zbiór takich opowiadań różnych autorów to też świetna okazja do zapoznania się z twórczością tych, których książek jeszcze nie czytaliśmy.

Jeżeli chcecie poczuj nastrój świąteczny to polecam z całego serca tą książkę, nie zawiedziecie się.

...

{}× 3 | link |
@izuu_9_kwpt
2020-11-28


Czas na świąteczne książki😍🎅🎄

Czytaliście już jakąś, czy jeszcze za wcześnie??

U mnie na pierwszy ogień poszła #antalogia "P.s. I życzę Ci dużo miłości" od @wydawnictwomuza dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Jest to zbiór ośmiu opowiadań w iście świątecznym klimacie. Mi się bardzo podobały, aż zamarzyło mi się takich świąt z prawdziwego zdarzenia z mrozem i górą śniegu❄☃️

Opowiadnia napisane są przez wspaniałe polskie autorki @magdalenawitkiewicz @ag.krawczyk @lingasloniewska_writer @nataszasocha @ilona_golebiewska @magdaknedler @wardamalgorzata i Katarzyne Misiołek

Każda z tych pań jest mi znana z polskich książek obyczajowych, więc z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję. Z każdym kolejnym opowiadaniem myślałam, że to będzie tym, które podoba mi się najbardziej, ale nie mog...

{}× 2 | link |
@Lalka1
2020-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książką zawiera zbiór opowiadań o miłości z nutą świątecznej, zimowej aury. Szalenie optymistyczna i wzruszająca książka. Historie ciekawe, zaskakujące. Opowiadania są krótkie. Każde zupełnie inne i w innym stylu. Każda z historii ma swój urok. Pokazuje nam co w życiu jest ważne. Większości historii łączy ten sam element. Zapomniana kartka, która dociera po latach, list miłosny itp.
Postacie w opowiadaniach są realni, podobni do nas. Maja swój bilans przeżyć i bagaż doświadczeń. Czasem miłość dotyczy głównych bohaterów a czasem dzięki nim odnajduje się po latach zakochani....


Świąteczna atmosfera sprzyja przemianom, innemu spojrzeniu na życie oraz cudom. Książka jest niezwykle nostalgiczna. Niektóre opowiadania śmieszą, inne wzruszają ale każde ma w sobie to coś, co nie pozwala o nich zapomnieć. Książka łączy też w sobie przeszłość z teraźniejszością.


Polecam przeczytanie. Czyta się szybko i przyjemnie. Każde opowiadanie ma w sobie potencjał na całkiem niezłą książkę. Książka będzie idealnym prezentem pod choinkę. Magiczna, wzruszającą, refleksyjna i dająca nam wiarę w magię Świat i miłości. Każde opowiadanie ma w sobie to coś, cos co je wyróżnia. Gdybym miała wybrać, które najbardziej mi przypadło do gustu? Chyba nie potrafiłabym ... Każde jest jedyne w swoim rodzaju. Polecam

{}× 2 | link |
@mamazonakobieta
2020-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
PrzeczytaneNie będę Wam opisywać, o czym są opowiadania, moim zdaniem są za krótkie, aby dało się zdradzić tyle, abyście mogli poznać zarys historii, jednocześnie nie zdradzając zbyt dużo.

Opowiadania są dość ciekawe i bardzo dynamiczne, czasami aż za bardzo, a to wszystko dlatego, że są zbyt krótkie, aby można było wolniej rozwijać historie. Czy to minus? Czasami tak, czasami nie. Niektóre opowiadania z miłą chęcią przeczytałabym w wersji rozwiniętej, w formie książki.

„PS I życzę Ci dużo miłości” to książka pełna świątecznej magii i miłości. Mnie osobiście przypadła do gustu, a każde z opowiadań miało to coś w sobie, co sprawiło, że czytałam je z przyjemnością. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/11/wydawnictwo-muza-ksiazka-pt-ps-i-zycze.html

{}× 2 | link |
@ewfor
2020-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Czy wierzycie w przeznaczenie? Czy aby odnaleźć miłość swojego życia można się zdać na przypadek?

I tak na przykład Magdalena Witkiewicz zabiera czytelników do Gdańska, gdzie w starym domu, w szufladzie pewnego starego mebla odnaleziony zostaje list pisany przez młodego Niemca do polskiej dziewczyny 80 lat temu, czytając zastanawiamy się czy obecny właściciel starego mebla ukrywającego przez tyle lat tajemnicę romansu tych młodych kiedyś ludzi odnajdzie adresatkę tego listu, a może znajdzie kogoś z jej rodziny? Myślę, że TAJEMNICA STAREJ SZUFLADY pozwoli wielu osobom na chwile refleksji. A może tamten stary romans będzie początkiem innego, nowego romansu?

Agnieszka Krawczyk zabiera swoich czytelników razem ze swoją bohaterką Gosią, do pięknej, białej Krynicy. Jej bohaterka nie chce większych zmian w swoim życiu, chce tylko dowiedzieć się dlaczego ktoś kiedyś wysłał do niej kartkę z przeprosinami, kartkę, która dotarła do niej dopiero po dziesięciu latach. Przypadek czy przeznaczenie? Ciekawość bierze górę nad rozsądkiem, a CO PODPOWIADA LOS? Kto wie, czy może z tego wyniknie coś dobrego?

Agnieszka Lingas-Łoniewska proponuje świąteczną imprezę w pewnym pensjonacie na którą Aleksa, czyli głównego bohatera opowiadania zabierają jego krewni, chociaż on po powrocie z misji w Afganistanie marzy tylko o ciszy i spokoju. Ale może powrót...

{}× 1 | link |
@dreambooks25
2020-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Dziś przychodzę do Was z recenzją ostatniej książki jaką udało mi się przeczytać w październiku. Jest to świąteczna antologia. „Antologia – czyli zbiór utworów lub ich fragmentów powiązanych wspólną tematyką albo należących do jednego gatunku literackiego […].” – definicja ze słownika języka polskiego PWN. Osiem opowiadań. Każde inne, każde wyjątkowe:

1. Magdalena Witkiewicz "Tajemnica starej szuflady" - Bardzo ciepła historia z cudownym zakończeniem. O sile miłości, rodzinie oraz poszukiwaniu własnego Ja.

2. Agnieszka Krawczyk "Co podpowiada los" - Opowieść o próbie nawiązania bliższej relacji, pomimo złamanego serca, o sile przyjaźni oraz bolesnym aczkolwiek bardzo potrzebnym powrocie do przeszłości.

3. Agnieszka Lingas - Łoniewska - PTSD - syndrom stresu pourazowego. Próba poradzenia sobie z przeszłością. Siła miłości oraz moc więzów rodzinnych.

4. Natasza Socha "Zapach pieczonych jabłek" – Przypadkowe znalezisko, ogromne ambicje, pęd za lepszym, poukładanym jak domek z kard życiem. Do tego tajemnica sprzed kilku dekad.

5. Ilona Gołębiewska "Medaliony z szafirem" – Przyjaźń międzypokoleniowa. Chęć uniezależnienia się oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Miłość sprzed kilkudziesięciu lat, utracone zaufanie oraz wścibska studentka aktorstwa.

6. Magda Knedler "Kłębek wskazidrożek" – Bardzo trudna i mega kontrowersyjna miłość. Szczególnie w kraju katoli...

{}× 1 | link |
CZ
2020-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Do świąt jeszcze dużo czasu, ale już można czytać świąteczne książki!

Czy zaginiona kartka świąteczna, którą dostajemy po kilku latach może zmienić nasze życie? Osiem autorek napisało wspaniałe opowiadania związane z zaginionymi świątecznymi życzeniami!

Poznajcie historie pełne emocji i wzruszeń! Dzięki nim poczujecie już atmosferę zbliżających się świąt.

Ta książka może być również wspaniałym prezentem pod choinkę!

{}× 1 | link |
@mrsbookbook
2020-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Na mojej półce Do recenzji


Ogromne brawa dla autorek, bo stanęły na wysokości zadania i ja mam problem z wybraniem tego jedynego najlepszego opowiadania, bo wszystkie były wyśmienite.

Tak wiec gorąco Wam polecam, jeśli tylko lubicie historie pełne romantyzmu to musicie to przeczytać.


{}× 1 | link |
@Zaczytanablondynka
2020-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Zbiór świątecznych opowiadań które pachną świętami i miłością.

{}× 1 | link |
@moj.ksiazkowy.raj
2020-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"PS i życzę Ci dużo miłości" to zbiór 8 opowiadań polskich autorek. Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to określenie "królowe obyczajówek".👑🙂 Główną tematyką we wszystkich historiach jest oczywiście Boże Narodzenie, ale gdy głębiej się nad tym wszystkim zastanowimy to dostrzeżemy, że wspólnym mianownikiem w tych opowiadaniach są nie tylko święta. Tematem przewodnim są zagubione pocztówki i listy z minionych lat, które odnajdują w tym magicznym czasie, jakim są święta i trafiają w ręce swoich adresatów. Co do samej książki i jej środka to niektóre opowiadania są trochę przewidywalne, ale chyba taki ich urok. Sami wiecie... święta i te sprawy. Magia świąt, cuda... tu nie ma miejsca na złe zakończenie i smutki. Tu każda miłość znajdzie swój pozytywny finał, choć niektórzy muszą na to uczucie trochę poczekać, czasem nawet całe życie... Pierwszy raz trudno mi wybrać mojego faworyta z grona opowiadań, bo wszystkie te historie jakby nie patrząc są bardzo podobne do siebie, więc wybór jest trudny i ciężko wybrać najlepszą historie. Przy okazji chciałam zaznaczyć, że pierwszy raz zetknęłam się, że w książce tego typu nie ma słabych punktów. Wszystkie te historie trzymają równy poziom i mam problem by wskazać tzw. zakalca, więc za to też duży plus. Moim zdaniem książka lekka i przyjemna, idealna na czytanie pod kocem w zimowy wieczór.📚🎁🎄

{} | link |
WO
2020-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

"P.S I życzę Ci dużo miłości"
Książka, która jest zbiorem opowiadań znakomitych autorów, a każda historia ma w sobie wątek świątecznej kartki. Lecz nie każda, kartka od razu trafia do adresata, mijają dni, tygodnie a nawet lata, aż nagle jeden list przewraca życie bohaterów do góry nogami. Opowiadania w tejże antologii, przedstawiają romantyczne historię, które są przeplatane niefortunnymi zdarzeniami losu. "Tajemnica starej szuflady" i "Strzał w serce" najbardziej zapadły mi w pamięć. Historię napisane w tych opowiadaniach, były niezwykle. List, który od lat leżał zamknięty, doprowadził bohaterów do spotkania, które kompletnie zmieniło ich życie, a wszystko dzięki pomocy z niebios Baby Magi. W kolejnym opowiadaniu @agnieszki przypadkowe spotkanie, otrzymany list z wieloletnim opóźnieniem i miłość, która zrodziła się w dzieciństwie, po latach mogła w końcu zaistnieć. Oczywiście reszta opowiadań, też była w klimacie świątecznym, odnalezionych listach i romantycznych historiach. Książka idealna na świąteczne wieczory, przy choince. Cudownie wprowadza magię świąt i świątecznych cudów.

{} | link |
@Rozchelstana_Owca
2020-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka PS I życzę Ci dużo miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe