Utkane z miłości

Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Grochola, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Utkane z miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Na długie jesienne wieczory.
By czule o siebie zadbać.
Gdy potrzeba nadziei i przypomnienia, że świat bywa dobrym miejscem.

Czy dawne zauroczenie może rozkwitnąć na nowo w samotnej leśniczówce? Czy po latach poświęcenia dla rodziny można zawalczyć o siebie i nauczyć się dbać o własne szczęście? Jak pogodzić konflikt między trzema pokoleniami kobiet? Gdzie szukać oparcia na życiowym rozdrożu i co zrobić z głową pełną marzeń i obaw?

Najlepsi polscy autorzy i autorki historii obyczajowych przygotowali antologię wyjątkowych opowiadań, które pokrzepiają i zachęcają do walki o swoje szczęście. To wzruszające historie o miłości do innych i… siebie. O budowaniu uczucia na własnych zasadach, odnajdywania go po latach i odkrywaniu, czym jest głęboka bliskość z drugim człowiekiem opowiadają: Janusz L. Wiśniewski, Katarzyna Grochola, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha i Magdalena Kordel.

Poznaj bohaterów takich jak ty. Z krwi i kości, zmagających się z codziennością, niepewnych, tkwiących w zależnościach, które im nie służą, nieumiejących ruszyć z miejsca. Ich historie prowadzą przez meandry samotności i braku wiary w siebie, ale pokazują też wyjątkowe relacje i momenty, które potrafią wywrócić całe życie do góry nogami.

Która z historii stanie się twoim dobrym zaklęciem?
Data wydania: 2023-10-11
ISBN: 978-83-08-08182-2, 9788308081822
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 312
dodana przez: Vernau

Autor

Janusz Leon Wiśniewski Janusz Leon Wiśniewski
Urodzony 18 sierpnia 1954 roku w Polsce (Toruń)
Janusz Leon Wiśniewski – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka)....

Pozostałe książki:

Samotność w sieci Bikini Zespoły napięć Intymna teoria względności Sceny z życia za ścianą Czy mężczyźni są światu potrzebni? Molekuły emocji Los powtórzony Łóżko Koniec samotności Martyna Zbliżenia Arytmie 188 dni i nocy Grand Miłość oraz inne dysonanse Na fejsie z moim synem Opowiadania letnie, a nawet gorące Listy miłosne Martyna i inne opowiadania o miłości Arytmia uczuć Gate I odpuść nam nasze… Stany splątane Ukrwienia Marcelinka, Cecylka i pan Genomek Nazwijmy to miłość Między wierszami Opowieści wigilijne Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych 7 x miłość Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości Kulminacje Udręka braku pożądania Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie Moja bliskość największa Moje historie prawdziwe Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa. Nowa Zelandia. Podróż przedślubna Siedem lat później Spowiedź niedokończona Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze Utkane z miłości 10 x miłość 188 dni i nocy - część II Czułość oraz inne cząstki elementarne Eksplozje Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać O siedmiu krasnoludkach, które nigdy nie spotkały królewny Śnieżki. I inne prawdziwe opowieści. Pisać. Rozmowy o książkach W poszukiwaniu Najważniejszego Ślady
Wszystkie książki Janusz Leon Wiśniewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Utkane z miłości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@KsiazkowoCzyta
2024-01-12
8 /10
Przeczytane

Dzisiaj opowiem Wam o pewnej antologii, która ukazała się pod szyldem Wydawnictwa Literackiego w październiku ubiegłego roku. Jest to zbiór pięciu opowiadań nakreślonych przez 4 autorki oraz jednego autora.

Każdy z tych tekstów, choć rzecz jasna inny niż pozostałe, niesie w sobie spory ładunek odczuć, emocji i przemyśleń na wiele tematów. Na pewno mają one jednak dwie wspólne cechy: otulić czytelnika i umilić mu czas spędzony z poszczególnymi tekstami.

Mimo że, jak już wcześniej wspominałam, tematyka zebranych opowiadań jest różnorodna to niewątpliwie traktują one o ludziach, którzy borykają się z życiowymi trudnościami, mają głęboko skrywane kompleksy, czy poszukują siebie na nowo. Jak więc widzicie, autorzy ukazali swoje postacie w sposób wielowymiarowy, co sprawia, że czytelnikom tym łatwiej będzie się z nimi utożsamić.

Są to opowieści o miłości i przyjaźni, o budzącej się odwadze, o trudnym wychodzeniu z budowanej latami wewnętrznej skorupy i stopniowym, przepełnionym obawami bohaterki i ogromnym zaskoczeniem jej otoczenia otwieraniu się na zmiany… A także o tym, że rodzinne więzi potrafią, być ogromnie budujące – i wtedy należy z nich czerpać pełnymi garściami – lecz niekiedy bywają także deprymujące i wyniszczające – wówczas, choć bywa to bardzo trudne i bolesne, trzeba się od nich wyzwolić i znaleźć w sobie siłę, by stanąć na własnych nogach, podejmując samodzielne decyzje – bo najważniejsze jest to, co tu i teraz.

Jeśli macie o...

× 1 | link |
@paulaczyta
2023-10-14
8 /10
Przeczytane

5 opowieści na dobry wieczór

„Składany się ze skrawków własnych niedoskonałości. Te najdelikatniejsze, nieraz najbardziej ukryte, bywają najpiękniejszą prawdą o nas samych .”

Pięć historii, pięć różnych opowiadań.

Każde inne, każde na swój sposób wyjątkowe. Jesteście gotowi je odkryć?

Jesteście gotowi pozna marzenia Jagody, dowiedzieć się co zrobi Anna stojąc przed życiową decyzja? Możecie z nimi się śmiać, utożsamiacie, kibicować, a na pewno spędzić miłe chwile podczas czytania.

Piękna, urokliwa okładka. Sentymentalna, urocza, słodka. I takie także są kryjące się za nią opowiadania. Różny bohaterów z różnymi problemami, na różnych życiowych zakrętach. Każde opowiadanie jest inne ale łączy je miłość. Piękne historia na jesienne wieczory.

× 1 | link |
@dominika.nawidelcu
2023-12-07
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Utkane z miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl