Nazwijmy to miłość

Janusz Leon Wiśniewski
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Nazwijmy to miłość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Janusz Leon Wiśniewski – pisarz, naukowiec, kolekcjoner ludzkich historii, znawca najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Czytając Nazwijmy to miłość, poznajemy kolejne opowieści i bohaterów – kobiety i mężczyzn w różnym wieku i kondycji, o różnym wykształceniu, preferencjach seksualnych czy statusie majątkowym – i przekonujemy się, że wszyscy, świadomie i szczerze lub też okłamując siebie i tkwiąc w toksycznych schematach, na każdym etapie życia szukają tylko jednego: odrobiny szczęścia.
Tytułowe opowiadanie Nazwijmy to miłość to mroczna i kontrowersyjna opowieść o zakazanej namiętności sprzecznej z wszelkimi normami społecznymi. W kolejnych historiach autor pokazuje, jak pojemnym słowem jest miłość – jak to, co nią nazywamy, wymyka próbom ścisłego zdefiniowania. Ta pozornie piękna i spełniona ma niekiedy swoje mroczne drugie dno, z kolei ta społecznie potępiana – bywa otwarta na serdeczność, czułość i głębię.
W najnowszej książce Janusza Leona Wiśniewskiego znalazły się jednak nie tylko chwytające za serce opowiadania, ale również rozważania, w których autor precyzyjnie i frapująco pisze na przykład o dziedziczności inteligencji, narcyzmie, biochemii miłości, historii botoksu, medytacji czy pandemii samotności.
Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 978-83-08-07040-6, 9788308070406
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 170
dodana przez: Justyna_K

Autor

Janusz Leon Wiśniewski Janusz Leon Wiśniewski
Urodzony 18 sierpnia 1954 roku w Polsce (Toruń)
Janusz Leon Wiśniewski – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka)....

Pozostałe książki:

Intymna teoria względności Bikini Zespoły napięć Samotność w sieci
Wszystkie książki Janusz Leon Wiśniewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość.

{} WYBÓR REDAKCJI
12.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Miłość. Każdy z nas doświadczył tego uczucia. Niebywałe jest to, jak wielki rozmach ono ma. Ile rodzajów istnieje. Jak trudna, skomplikowana i nieszablonowa potrafi być miłość? Od wieków pisarze sięgają po ten temat i jeszcze przez następne tysiąclecia będą. Jest to zagadnienie tak uniwersalne, a jednocześnie tak niezgłębione, że staje się zagwoz... {} Recenzja książki Nazwijmy to miłość

Paleta odcieni miłości

15.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka jest bardzo skromna w swoich rozmiarach, liczy zaledwie 159 stron. Przeczytałam ją, dosłownie, w jedno popołudnie. Przyciąga uwagę dzięki świetnej okładce, przedstawiającej płatki żółtych kwiatów i zielone liście. W zestawieniu z ciemnogranatowym tłem, nie sposób oderwać od niej oczu. Liczyłam na powieść, a pod tytułem "Nazwijmy to Miłość"... {} Recenzja książki Nazwijmy to miłość

@Strusiowata@Strusiowata {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Kobietaczytajaca
2020-05-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Muszę Wam moi drodzy napisać, że nie miałam jeszcze przyjemności przeczytać nic co wyszło spod pióra Pana Janusza. Sama nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Ta książka to pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. W książce znajdziemy krótkie opowiadania o miłości i to wcale nie będzie taka miłość prosta. Znajdziemy też uczucia towarzyszące miłości trudnej, czyli zazdrość czy zawód, momentami czuć też toksyczność. Autor skłania nas do refleksji, przemyśleń. Potrafi z nas wydobyć mnóstwo emocji, przez co jeszcze lepiej odczuwa się klimat panujący w książce. Każdy z nas wie, że miłość pomimo swej cudowności posiada też swoją ciemną stronę. Wszyscy widzimy ją inaczej, czyli jedni są przez nią szczęśliwi natomiast drudzy cierpią katusze. Wszelkie niepowodzenia człowieka zniechęcają w dalszym jej poszukiwaniu. Ja z książki jestem bardzo zadowolona, zajmie ona honorowe miejsce w biblioteczce, abym mogła jeszcze nie raz do niej wrócić. Polecam Wam ją serdecznie, jest to pozycja, którą możecie sobie dozować, nie trzeba czytać ją na raz. Moja ocena 9/10.

{}× 2 | link |
@apo
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Przy tej publikacji nastąpiła kumulacja - lubię Autora i jego spojrzenie na świat, książka została mi polecona przez Czytelnika (rodzaju męskiego) i bardzo, ale to bardzo potrzebowałam takiej dawki emocji.Janusz Leon Wiśniewski ukazuje nam męskie podejście do tematu uczuć. Trochę na chłodno, troszkę naukowo, ale zawsze rozważnie i z dużą empatią. Tu mamy książkę pełną opowieści i historii bohaterów. Bohaterów rodzaju żeńskiego i męskiego. Różnią się wiekiem, statusem społecznym, wykształceniem. Lubią inne "rzeczy" w łóżku, i nie mam tu na myśli śniadania. Niektórzy są delikatni, szczerzy, otwarci i ufni. Inni kłamią, wykorzystują. Jeszcze inni uwikłani są w trudne, toksyczne związki. Różni ich wiele. Ale wszyscy szukają szczęścia, miłości.

To nie jest jasno i konkretnie zdefiniowana miłość. Każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Każdy z nas inaczej wyobraża sobie to szczęście.

Żeby było nie tylko uczuciowo, Autor pokazuje nam chemię miłości. W krótkich tekstach ukazuje nam biochemię, reakcje ciała na zmieniające się hormony i enzymy - bo wszystko jest chemią, kreśli informacje o dziedziczności, narcyzmie czy samotności podczas pandemii.


Janusz Leon Wiśniewski jak sztukmistrz prowadzi nas przez tajemniczą dziedzinę życia - uczucia. Robi to bez moralizatorstwa. Ukazuje nam jej różne odcienie, ale nikogo nie ocenia. Słucha, obserwuje. I tłumaczy... Bo k...

{} | link |
@zetbasia27
2020-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Nazwijmy to miłość" - najnowsza książka autora, to zbiór felietonów na temat najważniejszy w ludzkim życiu: miłość i jej różne oblicza. Jak zwykle łapią za serce, zmuszają do myślenia i na długo pozostają w pamięci. Warto i trzeba przeczytać! Polecam!

{} | link |
DA
2021-06-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Caaroline25
2020-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@portana36
2020-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Anastazja166
2020-06-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@KsiazkowoCzyta
2020-06-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
JT
2020-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Strusiowata
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nazwijmy to miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl