Teraz cię rozumiem, mamo!

Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha ...
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Teraz cię rozumiem, mamo!
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów

Opis

Najpopularniejsze autorki polskiej literatury obyczajowej w wyjątkowym zbiorze przygotowanym z okazji Dnia Matki!

„Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia przejmujących opowieści o trudnej sztuce bycia matką i córką, sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Na kartach zbioru nie brakuje także szczerych rozmów i skrywanych latami rodzinnych tajemnic, a wszystko to okraszone jest sporą dozą emocji i wzruszeń.
Data wydania: 2021-05-05
ISBN: 978-83-287-1643-8, 9788328716438
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 384
dodana przez: Asamitt

Autor

Magdalena Witkiewicz Magdalena Witkiewicz
Urodzona 11 sierpnia 1976 roku w Polsce (Gdańsk)
Magdalena Witkiewicz, pisarka, marketer z wykształcenia. Miłośniczka literatury oraz dzieci (w szczególności swoich – trzyletniej Lilianki i dziewięciomiesięcznego Mateuszka). Jej pierwsza powieść, “Milaczek”, poprawiła humor tysiącom czytelników. Pi...

Pozostałe książki:

Cymanowski Młyn Uwierz w Mikołaja Srebrna łyżeczka Jeszcze się kiedyś spotkamy Czereśnie zawsze muszą być dwie Wizjer. Wydanie specjalne Opowieść niewiernej Po prostu bądź Awaria małżeńska Listy pełne marzeń Milaczek Drzewko szczęścia Szkoła żon Pierwsza na liście Cymanowski chłód PS I życzę Ci dużo miłości Pudełko z marzeniami Ósmy cud świata Biuro M Teraz cię rozumiem, mamo! Zamek z piasku Córka generała Miłość z widokiem na morze Pensjonat Marzeń Panny roztropne Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Moralność Pani Piontek Pracownia dobrych myśli Szczęście pachnące wanilią Ballada o ciotce Matyldzie Perfumeria na rozstaju dróg Telefon od Mikołaja Listy pisane szeptem Cicha 5 Mazurskie lato Nie ma jak u mamy Cześć, co słychać? Niegrzeczne last minute Zielarnia pod starym dębem Miłość z widokiem na Śnieżkę Zima w Małej Przytulnej Książki Moja Miłość Zakochane Zakopane latem Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece Siedem życzeń Banda z Burej. Tajemnica lasu Nadzieja w spiżarni ukryta Zakochany Święty Mikołaj Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja Miłość w prezencie Kulminacje Lilka i spółka Przecież to było tak niedawno Zabójczy pocisk. Dziedzictwo GPS szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D. Lilka i wielka afera Mateusz i zapomniany skarb Między listami ... do M Tajemnica gwiazdy morza Selfie Ulotny zapach czereśni
Wszystkie książki Magdalena Witkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Opowiem Ci córeczko...

WYBÓR REDAKCJI
6.05.2021

Recenzja premierowa Czas tak szybko biegnie, dopiero był Nowy Rok, a dziś już mamy maj i za chwilę będziemy świętować Dzień Matki. Jest to na tyle ważne święto, że obchodzi się je w niemal każdym zakątku świata. Może przybierać różnorodne formy, obchodzone jest w różnych datach, ale najczęściej jest ruchome i przypada na drugą niedzielę maja. U na... Recenzja książki Teraz cię rozumiem, mamo!

"Relacja matka-córka jest specyficzną mieszanką wybuchową..."

WYBÓR REDAKCJI
21.05.2021

Nie jestem fanką opowiadań, bardzo rzadko po nie sięgam, zdecydowanie wolę dłuższe formy, uważam również, że trudno jest napisać dobre, interesujące i nietuzinkowe opowiadanie. Ponieważ jednak zaciekawił mnie tytuł "Teraz cię rozumiem, mamo!", postanowiłam dać szansę tej antologii. Jako że nie znam twórczości żadnej z autorek zebranych w tej książ... Recenzja książki Teraz cię rozumiem, mamo!

O Mamo!

17.05.2021

Zbiór opowiadań „Teraz Cię rozumiem, mamo!” ukazał się w nieprzypadkowym momencie! Maj to wiosenny miesiąc, który niewątpliwie poświęcony jest mamom, matkom, mamusiom i mamuśkom. Większość krajów świata obchodzi Dzień Matki właśnie w maju, ale Polska jest jedynym, gdzie świętuje się je 26 maja. Z okazji tego zbliżającego się wydarzenia, ale nie ty... Recenzja książki Teraz cię rozumiem, mamo!

@bookovsky2020@bookovsky2020 × 9

Teraz cię rozumiem, mamo!

14.05.2021

"Teraz cię rozumiem, mamo!" to zbiór opowiadań, w których znalazło się osiem wyjątkowych opowieści. Łączy je wątek relacji matek z córkami. Czy zawsze miałyście idealne stosunki ze swoimi mamami? Znacie je na wylot, rozumiecie bez słów? Czy choć raz się z czymś z nimi nie zgodziłyście, poróżniłyście? Córki niekiedy nie rozumieją zachowania swoich ... Recenzja książki Teraz cię rozumiem, mamo!

@iza.81@iza.81 × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@coolturka104
2021-05-20
7 /10
Przeczytane

Maj nieodmiennie kojarzy mi się z zapachem bzu i Dniem Matki, a z tych mniej przyjemnych wspomnień - oczywiście z maturą. „Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia opowiadań najpopularniejszych autorek polskiej literatury obyczajowej, przygotowana z okazji Dnia Matki właśnie.
Stworzyły ją moje ukochane pisarki Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut.
W opowiadaniach, najbardziej cenię ich różnorodność i całą gamę emocji. I tutaj tego nie brak. To piękne, życiowe historie, które mogłyby stać się udziałem każdego z nas. Mój zdecydowany faworyt to "Sekret".

"Relacja matka–córka jest specyficzną mieszanką wybuchową, naładowaną takim zestawem emocji, ojakim innym ludziom nawet się nie śniło. Jedna idruga ma przeczucie, że wie wszystko otej drugiej, że zna ją na wylot, rozumie bez słów. Tylko czy tak jest naprawdę?"

Znajdziecie tu osiem różnych opowieści o relacjach matek z córkami, a te często bywają złożone i bardzo skomplikowane. Miłość rodzicielska wydaje się być uczuciem najbardziej naturalnym i oczywistym, jednak życie często pokazuje, że nie zawsze tak jest. Często wkradają się tu niezrozumienie, zaborczość i nadopiekuńczość. To jedno z piękniejszych uczuć, ale bywa również niezwykle trudne i wymagające wielu poświęceń. Każdą z tych historii warto poznać, ukazują one różne oblicza rodzicielskiej miłości i rozbudzają apetyt na więce...

× 8 | link |
@gosia_myst
2021-05-25
8 /10
Przeczytane

"Teraz cię rozumiem, mamo" to zbiór ośmiu niezwykle ciekawych opowiadań o relacjach matek i córek, które nie zawsze są łatwe. W każdej historia bohaterki starają się zrozumieć swoje matki, ocieplić łączące je stosunki i odnaleźć drogę do siebie. Nie brakuje tu błędów z przeszłości, szczerych rozmów, żali, pretensji, skrywanych przez lat tajemnic czy przemilczenia pewnych spraw. Ale w każdej historii znajdziemy wybaczenie, zrozumienie, przyjaźń, nadzieję ale i bezwarunkową miłość. Zupełnie jak w życiu. Pokazane jest tu macierzyństwo że swoimi blaskami i cieniami ale i dużo miłości. Inne spojrzenia na świat i pewne sprawy, inne doświadczenia, charaktery czy zwykła różnica pokoleń powoduje że relacje je łączące nie należą do łatwych. Dzięki dużej różnorodności każdy znajdzie tu historię z którą może się utożsamiać bo jest nam wyjątkowo bliska czy bardzo znajoma. To idealny prezent nie tylko na dzień matki ale tak naprawdę dla każdej kobiety gdyż te ciepłe oraz pełne wzruszeń historie poruszą każde kobiece serce niezależnie od wieku. To przede wszystkim piękne opowiadania o trudnej sztuce bycia matka i córką.

× 5 | link |
@karolina92
2023-08-23
8 /10

"Teraz Cię rozumiem, mamo"

"Usiądę sobie przy Mamie.
Obejmę Mamę rękami
I tak jej powiem na uszko:
"Mamusiu, moje Jabłuszko!
Mamusiu, moje Słoneczko!"
Mama uśmiechnie się do mnie
I powie: "Moja córeczko!" ~ "Mama ma zmartwienie" Danuta Wawilow

"Teraz Cię rozumiem, mamo" to zbiór ośmiu opowiadań poruszających temat pięknych, ale niejednokrotnie trudnych relacji matki z córką. Najbardziej poczytne polskie autorki łączą siły w tomiku wzruszających opowieści o matkach i córkach. Odnajdziemy tu historię o uzależnieniu od hazardu i błędach życiowych, które córka może powtórzyć po matce, o stracie dziecka i dźwiganiu, a także przekazywaniu traumy dalej, na kolejne pokolenia, o nieustającym lęku o swoje dziecko, wynikającym z traumatycznych zdarzeń sprzed lat, o sekrecie, który może zburzyć cały świat i poczucie bezpieczeństwa, o listach z przeszłości i o tym do czego zdolna jest matka by ratować i chronić swoje dziecko, o przeżyciach wojennych i tych po upadku powstania warszawskiego, o tym by doceniać to, co się ma, wolność, jedzenie, zdrowie, o dramatycznych zdarzeniach z przeszłości, i o tym jak matka chroni własne dziecko przed złem, które dotknęło ją samą przed laty, o bólu po utraconym dziecku i strachu przed tym bólem.

Każde z tych opowiadań jest piękne i wzruszające, mnie najbardziej za serce ujęło opowiadanie pani Ilony Gołębiewskiej i pani Magdy Knedler. Lecz pozostałe historie również są poruszające i zachęcają do te...

× 2 | link |
@juswita_op.pl
2021-06-07
8 /10
Przeczytane

W którym momencie życia córka zaczyna rozumieć swoją matkę? Antologia „Teraz Cię rozumiem mamo” i zebrane w niej opowiadania najlepszych polskich autorek powieści obyczajowych próbują choć w części odpowiedzieć na to pytanie.

Autorki przygotowały osiem niezwykle emocjonalnych opowiadań, w których przedstawiły różne odcienie miłości matki do córki i odwrotnie.

Mamy tu sekrety, niedopowiedzenia, półprawdy, przemilczane fakty oraz ból, smutek, rozczarowanie, zawód i zwątpienie – czyli wiele tych negatywnych zdarzeń i uczuć które towarzyszą macierzyństwu. Jednak z wszystkich tych niełatwych relacji, na koniec dnia wyłania się odwieczna prawda o tym, że prawdziwej, matczynej miłości nic nie złamie, bohaterki opowiadań przekonują się, że to co irytowało ich w zachowaniu matek, to czego nie akceptowały, bądź na co się nie zgadzały było podyktowane jedynie troską o córkę, o jej komfort życia, bezpieczeństwo, oszczędzanie jej stresów, czy rozczarowań. Zachowania matek to miłość w czystej postaci, choć przy pierwszym podejściu można mieć zupełnie inne odczucia.

Ta książka to obowiązkowa lektura dla każdej mamy, ale i dla każdej córki, ponieważ matki przeczytają o tym co już wiedzą, a córki ( o ile nie są już matkami) będą po tej lekturze może inaczej patrzeć na zachowania swoich matek, może okażą im więcej zrozumienia i szacunku. Autorki pokazały różne odcienie macierzyństwa wykorzystując przy tym cały swój warsztat i nie...

× 2 | link |
@kasia.rzymowska
2021-05-20
8 /10
Przeczytane

Za co lubię zbiory opowiadań? Za ich różnorodność. Za możliwość poznania różnych punktów widzenia, w krótszej formie. Za tę krótszą formę właśnie, która umożliwia dawkowanie lektury. A ta antologia dodatkowo dostarcza ogromu emocji, pod postacią różnych barw matczynej miłości.

Relacje matki i córki, nie są często łatwe i oczywiste. Czasem zakrada się w nie wzajemne niezrozumienie, oczekiwania i uprzedzenia. Obawy ograniczające wolność drugiej strony. Niewiedza nie pozwalająca na lepszą ocenę sytuacji. Jednak wszystkie działania są tutaj podyktowane miłością i troską. Dostrzeżenie tego uczucia to często most do odbudowania relacji.

Każde, z zaprezentowanych w tym tomie, opowiadań jest inne, ale każde jest równie wzruszające. Jeśli miałabym wskazać, które ujęły mnie najbardziej - wybrałabym trzy: "Sekret" Nataszy Sochy, "Nie wiesz wszystkiego" Magdaleny Witkiewicz i "Wstań, Jadźka" Magdy Knedler.

Te trzy teksty wywołały u mnie ogrom wzruszeń i najmocniej zagrały na strunach serca. Zresztą w ogóle, bez paczki chusteczek pod ręką nie rozpoczynajcie czytania tej książki.

Jeśli więc szukacie czegoś na Dzień Matki, dla mamy lub dla siebie 😉 to zachęcam do poznania tej książki ❤

× 2 | link |
@julcias01
@julcias01
2021-05-20
10 /10
Przeczytane

Mama to osoba, która jest z nami od początku życia. Bardzo często relacja z nią jest bardzo trudna, nie potrafimy dogadać się z nią, nie rozumiemy się. Niektóre relacje są dobre i wspaniałe, jednak w każdej z nich pojawiają się kiedyś jakieś problemy.

"Teraz cię rozumiem, mamo" to zbiór ośmiu opowiadań, których tematem jest właśnie relacja z matką. Każda z nich jest trudna i i traktuje o ważnych sprawach. I każda pokazuje, jak potrzebna w naszym życiu jest rodzina i jak ogromny wpływ ma na nas mama.

Opowiadaniem, które najbardziej zapadło mi w pamięć, są "Listy z przeszłości". Jest tak niezwykle trudne, a zarazem piękne.

Każda autorka ma swój styl pisania, lecz każdy bardzo mi się spodobał. Autorki pokazują, jak wiele czynników może wpływać na różne decyzje naszych mam. I okazuje się, że mam zawsze ma rację i robi faktycznie wszystko, by było nam dobrze. Czy zawsze to wychodzi? Dowiecie się sięgając po lekturę.

× 2 | link |
@my.ja.i.ty1
@my.ja.i.ty1
2021-07-06
10 /10

„Teraz Cię rozumiem mamo!” możecie tu znaleźć osiem przejmujących historii, którymi podzieliły się z nami popularne i cenione autorki literatury obyczajowej. Są tu opowiadania, których myślą przewodnią jest coś tak oczywistego, a zarazem kruchego jak miłość pomiędzy matką i córką. Miłość bezwarunkowa, która jednocześnie potrafi zranić i spowodować, że dwie tak bliskie sobie istoty będą z każdym dniem oddalać się od siebie coraz bardziej.
Czytając różne antologie rzadko zdarza mi się, żeby wszystkie opowiedziane w nich historie w równym stopniu skradły moje serce, a tak właśnie zadziało się w przypadku tego zbioru. Znajdziemy tu historie matek, które z miłości do swoich dzieci nieustannie ranią je. Próba otoczenia swojej córki parasolem bezpieczeństwa często doprowadza do stawiania swojemu dziecku zbyt wygórowanych wymagań, doprowadza do nieporozumień, bólu i cierpienia. Jednak jak pisze Pani Natasza Socha między matką i córką „ciągle powstają jakieś tarcia, ale tarcia przecież generują ciepło”. Ciepło, które powoduje, że nawet najbardziej poranione dusze muszą się do siebie zbliżyć, spróbować zrozumieć punkt widzenia drugiej strony i kochać.
Ta książka jest dla każdej z nas, bo jeśli nawet nie wszystkie jesteśmy mamami to każda z nas jest córką i choć zdarzało się, że nasze stosunki z tą najważniejszą w naszym życiu osobą nie zawsze należały do najlepszych to doskonale wiemy, że więź jaka jest pomiędzy matką i córką jest niezniszczalna. Przecież każda z nas, niez...

× 1 | link |
@Ferante
2021-05-30
8 /10
Przeczytane

Dziś dzień wszystkich mam. To one dają życie i chcą dla swoich dzieci jak najlepiej.

Zdarza się, że relacje z nimi nie są łatwe. Często zdarza się, że nie rozumiemy ich postępowania. Nie jesteśmy w stanie przebaczyć pewnych słów czy zachowań. Dlaczego tak jest? Na pewno wynika to z przeszłości i niewyjaśnionych sytuacji. Rozmowa bardzo wiele może zdziałać i o tym jest również ta książka.

Zbiór opowiadań od 8 autorek, które doskonale wiedzą jak poruszyć serce i wywołać skrajne emocje. Od tych trudnych, pełnych żalu po zrozumienie i łzy szczęścia.

Czyta się z ogromną ciekawością. Różnorodność historii zdecydowanie dla mnie na plus. Wcześniej nie czytałam jeszcze książek z tej serii, ale wiem, że będę musiała je nadrobić.

"Teraz cię rozumiem mamo" to pouczające historie i nauka dla każdej kobiety. Tym bardziej jeśli masz trudne relacje ze swoją mamą. Być może znajdziesz tutaj opowieść podobną do tej jaką napisało Ci życie.

Każda opowieść jest inna i mnie wielokrotnie chwyciła za serce. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na prezent dla mamy, może być to rozwiązanie idealne. Może właśnie ta książka skłoni Twoją mamę do opowiedzenia Ci co nieco o swojej przeszłości? Co ukształtowało jej charakter? Co skłoniło ją do właśnie takiego spojrzenia na świat?

Ja zdecydowanie polecam. To książka, do której będziesz mieć chęć wracać nie jeden raz. Mam wrażenie, że nigdy nie straci na swojej aktualności.

× 1 | link |
CZ
@czytac.lubie
2021-06-03
7 /10
Przeczytane Posiadam

"Teraz Cię rozumiem, mamo!" to zbiór ośmiu opowiadań przygotowany z okazji Dnia Matki. Sporo w tej książce emocji i wzruszeń czeka na czytelnika. To opisane relacje między matką i córką, czasem są one skomplikowane. Okazuje się, że dopiero gdy mamy własne dziecko, łatwiej nam zrozumieć swoją mamę. Bo każda mama zawsze chce najlepiej dla swojego dziecka, doradzi, zrozumie.

"Nie ma idealnych rozwiązań, bo wtedy świat byłby rajem. Człowiek musi się potykać, popełniać błędy, próbować je naprawiać, a potem znowu nie do końca dobrze wybierać"

Wszystkie historie są warte przeczytania - wzruszają, skłaniają do refleksji!

× 1 | link |
@mysilicielka
2021-05-16
8 /10
Przeczytane Współprace

🌳Małgorzata Warda „Dom w lesie”🌳
Główna bohaterka spotyka się z matką, której nie widziała od lat. Matka jest chora psychicznie i ukrywa się w lesie. To było coś! Dzięki tej historii mogłam oderwać się od rzeczywistości, w napięciu czekałam na rozwiązanie. Klimat jest duszny, na pograniczu horroru, w wyobraźni aż słyszałam te wszystkie dźwięki natury. Na bazie tego pomysłu można by napisać dobrą powieść.

× 1 | link |
@paula1456
@paula1456
2021-10-04
9 /10
Przeczytane

Mama. Najczęściej najważniejsza osoba w naszym życiu. Ktoś, kto jest w stanie naprawdę przenosić góry, aby tylko nas uszczęśliwić. Ktoś, kogo kochamy całym sercem, nawet wtedy, kiedy mówimy zupełnie coś innego. Osiem autorek postanowiło zmierzyć się z taką tematyką i stworzyło unikatowe historie. Niby są o tym samym, ale każda z nich jest zupełnie inna. Jedne wzruszające, inne pełne ciepła i nadziei. A wszystkie z nich ukazują w pewien sposób relację matki i córki. A nie jest ona łatwa i przyjemna, niekiedy na drodze do szczęścia stają ciernie i inne przeszkody. Życie jednak potrafi zaskakiwać i sprawiać, że zawsze nadchodzi w tym przypadku happy end.
A oto opowiadania, jakie znajdziemy w tym zbiorze:
  1. “Nie wiesz wszystkiego” - Magdalena Witkiewicz - zaskakująca historia o tym, jak matka próbuje ochronić córkę przed błędami, które sama popełniła. Czytało mi się lekko, ale jednak czegoś tu zabrakło, bym mogła napisać, że historia ta była super. Była poprawna, dająca nadzieję, ale to wszystko. Moja ocena: 6/10
  2. “Kruchość” - Agnieszka Krawczyk - ta historia ukazuje, jak obojętność (nawet ta pozorna) może rzutować na dziecko oraz na jego przyszłość. Kira miała matkę, która dawała jej jeść, zmieniała pieluchy, ogólnie zapewniała byt i opiekę, a jednak znacznie później dziewczyna doszła do wniosku, że matka była zimna względem niej. Kiedy Kira sama zachodzi w ciążę i ma zostać matką, zastanawia się, czy przez przeszłość będzie potrafiła być dobrą m...

| link |
@book_matula
2021-05-25
10 /10

Jutro, czyli 26.05 będziemy obchodzić dzień mamy i ta pozycja to jedna z tych, dla których warto pochylić się i przeczytać. Każdy z nas ma/miał mamę a my byliśmy jej córką bądź synem, lecz wybaczcie tym razem skupimy się na żeńskiej stronie medalu. Więź, jaka łączy matkę z córką nie podlega dyskusji, czasem są one spokojne, ułożone, ale też bywają burzliwe i zawzięte na lata. Trzeba przyznać, że jaka by nie była to każda z nas chcąc nie chcąc będzie powielała pewne stereotypy, jakie wpoiła nam nasza mama.

Od 8 lat sama jestem mamą i przyłapuje się na tym, że cytuję swoją mamę lub powielam jej metody w wychowaniu córki i to całkiem nieświadomie. Oczywiście uczę swoją Helenkę tego, co uważam za dobre, przydatne oraz co bezcenne i najważniejsze tzn miłość. Miłość to coś, czego nie kupi się w sklepie, czego nie ukradniesz ze straganu, czegoś, czego nie można nauczyć się na pamięć to coś, co przychodzi z czasem. Wraz z miłością rodzą się więzi matki z córką, które są nierozerwalne.

Oczywiście jak wcześniej napisałam ile matek i córek tyle historii do opowiedzenia i tutaj polecam książkę Wydawnictwa Muza, w której 8 cudownych pisarek podzieliło się swoimi opowiadaniami. Każde inne, każde wyjątkowe. Do dwóch mogłabym podpiąć moje doświadczenia i uczucia, ale to może zachowam sama dla siebie :p

W książce będziecie mieli przyjemność spotkać się z
Magdalena Witkiewicz,
Agnieszka Krawczyk,
Agnieszka Lingas-Łoniewska,
Natasza Socha,
Ilo...

| link |
@czytam_book
2021-07-06
9 /10
Przeczytane

Zbiór opowiadań napisany przez osiem znanych autorek literatury obyczajowej „Teraz Cię Rozumiem Mamo”. Tematem przewodnim w tych krótkich opowiadaniach są relacje między matką, a córką, które nie są łatwe. Mateczna miłość przybiera różne formy. Czasem zakrada się konflikt niezrozumienia, ograniczenie wolności, wygórowane oczekiwania, niewiedza. Wszystko to ukierunkowane jest dużą troską i miłością. Jako młoda dziewczyna nie rozumiałam i nawet mnie denerwowały częste pytania. O której wrócisz? Gdzie idziesz? Co będziesz robić? Itp. Teraz mając swoją córkę wiem w jakim celu one były, sama często je zadaję. Mając za sobą już bagaż doświadczeń z dorosłego życia staramy się otaczać nasze pociechy opieką jak najlepiej umiemy. Czasem przybiera ona formę doradztwa, a momentami kontroli. Spowodowane jest to bezgraniczną miłością. Historie opisane w tych krótkich opowiadaniach są bardzo wzruszające. Łzy same leciały po policzkach. Jak bym miała wybrać opowiadanie, które mi najbadziej się podobało lub najbardziej minie wzruszyło. Nie umiem ze względu na to, że każda z tych historii była inna i miała swoje ukryte przesłanie. Autorki podeszły do tego tematu w całkiem inny sposób. Podczas czytania znajdziemy w tych historiach wiele emocji wzruszenie, nostalgie, smutek. Co dało bardzo różnorodny zbiór opowiadań, dając tym samym niepowtarzalny klimat. Całość czytało się szybko, miło spędziłam czas z książką. Bohaterkami bardzo się polubiłam i razem z nimi przeżywałam rozterki, wzloty i ...

| link |
@tomzynskak
2021-05-25
7 /10

„Teraz Cię rozumiem, mamo!” to antologia opowieści o trudach bycia matką, ale i córką. Muszę przyznać, że nie darze antologii szczególną sympatią… Wszystko przez ich specyficzny charakter, czyli szybki rozwój akcji, bądź wręcz ogromną nudę, zbyt małą ilość szczegółów i zazwyczaj fatalne zakończenia… Jednak w tym przypadku bardzo mocno się zdziwiłam. Otrzymałam kilka niezależnych od siebie historii mówiących o sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Książka przepełniona jest ogromną dawką emocji, a także szczerymi rozmowami.
Relacja matki z córką nigdy nie należały do najprostszych. Nawet pomiędzy silną więzią potrafią wywiązać się konflikty, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Czasami występuje wzajemny brak zrozumienia i zerwanie tak pięknej nici jaka potrafi łączyć matkę i córkę. Przyznaję, że sama w pewnym momencie przez to przechodziłam i żałuję czasu, który tak naprawdę zmarnowałam z moją mamą. Jednak przyszedł czas kiedy stałyśmy się tak naprawdę najlepszymi przyjaciółkami i nie wyobrażam sobie, aby miało być inaczej.
Wśród opowiadań można wyróżnić zarówno te lepsze, jak i gorsze. Co je wszystkie łączyło? Były na prawdę wzruszające, niektóre potrafiły wycisnąć nie jedną łzę, ale i wywołać radość. Opowiadania te skłaniają do refleksji i głębokich przemyśleń.
Co mogę jeszcze powiedzieć? Przeczytajcie tę książkę i sami ją oceńcie. Ja zdecydowanie mogę Wam ją polecić. Na koniec jeszcze mała rada - jeżeli masz mamę ...

| link |
@bookaholic.in.me
2021-05-21
8 /10

Zazwyczaj mam mieszane uczucia do antologii.. bo wszystko dzieje się za szybko, bo nie mamy okazji na wciągnięcie się w opowieść i takie tam. Ale ten zbiór opowiadań, moim zdaniem, jest wyjątkowy! To naprawdę świetne historie, pełne ciepła, uczuć, rozterek, niezrozumienia. Każda jest zupełnie inna, a jednak każda ma w sobie niepowtarzalną magię matczynej miłości. Autorki wspięły się na pisarskie wyżyny tworząc tą książkę i chylę czoła przed każdą z nich!

"Pomijamy jej życie sprzed nas. Uznajemy za nieważne. Matka zaczyna się od nas"
Ten motyw pojawia się niemal w każdym opowiadaniu. I uważam, że Autorki poruszają niezwykle istotną kwestię. Bo nasze mamy to także ludzie, którzy mają swoją przeszłość, tajemnice, a często noszą w sobie wiele bólu. Bycie matką to sztuka poświęceń, nawet jeśli w oczach dziecka jest to niezrozumiałe.
"Każdy ma swoją historię i tej historii należy się szacunek"
Nawet, a może zwłaszcza, nasze Mamy.

"Miłości się nie zapomina."
I kolejna lekcja wyniesiona z opowiadań- nieważne w jak złym kierunku zawędrowały Wasze relacje, zawsze jest szansa na ich odbudowę. Bo więź łącząca matkę z córką jest wyjątkowa i jedyna. Dbajmy o nią, dopóki mamy na to szansę.

To tylko niektóre z wniosków, które można wyciągnąć z przeczytanych opowiadań. Z pewnością przyniosą Wam mnóstwo wzruszeń ale też dadzą odrobinę do namysłu. Polecam Wam tę pozycję i j...

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Nie ma idealnych rozwiązań, bo wtedy świat byłby rajem. Człowiek musi się potykać, popełniać błędy, próbować je naprawiać, a potem znowu nie do końca dobrze wybierać
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl