Ulotny zapach czereśni

Magdalena Witkiewicz
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Ulotny zapach czereśni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Edycja limitowana z barwionymi brzegami i autografem

Marianna zaczyna nowe życie. Podczas przeprowadzki w jednej z książek znajduje zasuszone liście bluszczu. Momentalnie przypomina sobie spacer przed laty, kiedy w łódzkim parku Rejtana spędziła cudowne chwile z Michałem, mężczyzną, którego kochała. Piękne wspomnienie sprawia, że odżywają skrywane przez lata emocje – rozgoryczenie spowodowane niechęcią rodziny do jej wybranka i tęsknotę za niespełnioną miłością. Zapisane w pamięci kadry z beztroskiej młodości przywołują również tragiczne losy prababci Elsy… Elsa Zellmer pochodziła z zamożnej rodziny o niemieckich korzeniach. Wbrew bliskim wyszła za mąż za Maksymiliana Brzozowskiego, syna zubożałych polskich patriotów. Niezwykła miłość zwykłych nastolatków pokonała wiele trudności i wszystko wskazywało na to, że ta historia znajdzie szczęśliwe zakończenie. Wtedy jednak kapryśny los zesłał na nich ogromną tragedię... Czy rodzina Elsy widziała więcej niż oczy zakochanej kobiety? Czy Marianna odważy się odczarować przeszłość? Czy dzięki poznaniu losów prababki sprawi, że drzewko rodowe rozkwitnie szczęściem?

To opowieść o uczuciach ulotnych jak zapach czereśni, których owoce smakują słodko bez względu na upływający czas i przeciwności losu.

Data wydania: 2024-04-22
ISBN: 978-83-8364-067-9, 9788383640679
Wydawnictwo: FLOW
Stron: 448
dodana przez: Vernau

Autor

Magdalena Witkiewicz Magdalena Witkiewicz
Urodzona 11 sierpnia 1976 roku w Polsce (Gdańsk)
Magdalena Witkiewicz, pisarka, marketer z wykształcenia. Miłośniczka literatury oraz dzieci (w szczególności swoich – trzyletniej Lilianki i dziewięciomiesięcznego Mateuszka). Jej pierwsza powieść, “Milaczek”, poprawiła humor tysiącom czytelników. Pi...

Pozostałe książki:

Cymanowski Młyn Uwierz w Mikołaja Czereśnie zawsze muszą być dwie Srebrna łyżeczka Jeszcze się kiedyś spotkamy Wizjer. Wydanie specjalne Opowieść niewiernej Po prostu bądź Awaria małżeńska Listy pełne marzeń Milaczek Drzewko szczęścia Pierwsza na liście Szkoła żon Ósmy cud świata Cymanowski chłód PS I życzę Ci dużo miłości Pudełko z marzeniami Biuro M Córka generała Teraz cię rozumiem, mamo! Zamek z piasku Miłość z widokiem na morze Pensjonat Marzeń Panny roztropne Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Moralność Pani Piontek Pracownia dobrych myśli Szczęście pachnące wanilią Ballada o ciotce Matyldzie Perfumeria na rozstaju dróg Telefon od Mikołaja Listy pisane szeptem Cicha 5 Cześć, co słychać? Mazurskie lato Nie ma jak u mamy Niegrzeczne last minute Zielarnia pod starym dębem Miłość z widokiem na Śnieżkę Zima w Małej Przytulnej Ulotny zapach czereśni Książki Moja Miłość Nadzieja w spiżarni ukryta Zakochane Zakopane latem Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece Siedem życzeń Banda z Burej. Tajemnica lasu Zakochany Święty Mikołaj Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja Miłość w prezencie Kulminacje Lilka i spółka Przecież to było tak niedawno Zabójczy pocisk. Dziedzictwo GPS szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D. Lilka i wielka afera Mateusz i zapomniany skarb Między listami ... do M Tajemnica gwiazdy morza Selfie
Wszystkie książki Magdalena Witkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ulotny zapach czereśni.

20.04.2024

"Ulotny zapach czereśni" Magdaleny Witkiewicz to wciągająca podróż przez czas i emocje, gdzie wspomnienia splatają się z teraźniejszością, a miłość przetrwała próbę czasu. Książka prowadzi przez historię Marianny, która odnajduje zapomniane wspomnienia w zasuszonych liściach bluszczu. To nie tylko opowieść o jej miłości do Michała, ale także o tra... Recenzja książki Ulotny zapach czereśni

@Malwi@Malwi × 27

Ż𝘆𝗷 𝘁𝘆𝗹𝗸𝗼 𝗰𝗵𝘄𝗶𝗹ą

17.05.2024

𝐻𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑖𝑒 𝑟𝑜𝑑𝑧𝑖𝑛𝑛𝑒 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑘𝑎𝑧𝑢𝑗ą 𝑛𝑎𝑚 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑟𝑜𝑑𝑧𝑎𝑗𝑢 𝑤𝑧𝑜𝑟𝑐𝑒 𝑟𝑒𝑙𝑎𝑐𝑗𝑖, 𝑘𝑡ó𝑟𝑒 𝑠𝑡𝑎𝑗𝑎 𝑠𝑖ę 𝑑𝑟𝑜𝑔𝑜𝑤𝑠𝑘𝑎𝑧𝑒𝑚 𝑑𝑙𝑎 𝑝𝑟𝑧𝑦𝑠𝑧ł𝑦𝑐ℎ 𝑧𝑤𝑖ą𝑧𝑘ó𝑤. 𝑃𝑜𝑑ś𝑤𝑖𝑎𝑑𝑜𝑚𝑖𝑒 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑐𝑧ę𝑠𝑡𝑜 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑛𝑜𝑠𝑖𝑚𝑦 𝑐𝑧ęść ℎ𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑖𝑖 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑦𝑐ℎ 𝑟𝑜𝑑𝑧𝑖𝑐ó𝑤 𝑐𝑧𝑦 𝑑𝑧𝑖𝑎𝑑𝑘ó𝑤 𝑑𝑜 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑔𝑜 ż𝑦𝑐𝑖𝑎. Magdalena Witkiewicz tworzy takie historie, których nie zaleca się czytać wieczorem, gdyż są nieodkładalne i można dla nich zar... Recenzja książki Ulotny zapach czereśni

@gala26@gala26 × 24

Piękna i poruszająca serca powieść.

7.05.2024

„Pamięć jednak jest ulotna. Jak zapach czereśni. Wydaje się, że pewne wydarzenia i emocje pozostaną w twoich wspomnieniach na wieki, a tracisz je już po chwili. Ale któregoś dnia drobny szczegół może przypomnieć ci wszystko...” Zazwyczaj nie zaczynam swoich opinii od cytatu, ale ten tak bardzo pasuje do tego, co czuję. Magdalena Witkiewicz obud... Recenzja książki Ulotny zapach czereśni

Ta chwila...

15.05.2024

"Kiedy jest ci dobrze, powinnaś siedzieć cicho i nie mówić o tym światu, bo ki diabeł ci to szczęście zabierze." Wspomnienia bywają ulotne, zacierają się i tracą swój wyrazisty charakter. Są jednak takie, które zapisują się w sercu i pojawiają w najmniej oczekiwanych momentach. Zasuszony liść bluszczu sprawia, że Marianna powraca w myślach do ... Recenzja książki Ulotny zapach czereśni

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@z_ksiazka_w_plecaku

Marianna zaczyna nowe życie. Jednak odnalezione zasuszone liście bluszczu przywołują stare uczucia i wspomnienia o chłopaku, którego kochała. Wraz z tymi emocjami przychodzą również wspomnienia o jej babci Elsy, która miała niemieckie pochodzenie. Wbrew wszystkim i wszystkiemu wyszła za Maksymiliana Brzozowskiego. Biednego polskiego chłopaka. W ich życiu jednak nie zawsze było kolorowo i kapryśny los zesłał na nich tragedię. Marianna poznaje historie swojej rodziny i chce odmienić swój los. Czy się jej to uda?

Obwieść zawarta w tej książce pełna jest rodzinnych tajemnic i sekretów. Marianna odkrywając życie swojej babci coraz bardziej widzi, że przeszłość ma wpływ na teraźniejszość.

Pani Magdalena Witkiewicz wspaniale wykreowała tutaj bohaterów. Od samego początku polubiłam Mariannę, ale również jej babcie.

Akcja książki dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych co uwielbiam. Nie każdemu taki zabieg udaje się, ale Pani Magdalenie wyszedł wyśmienicie. Są tutaj opisane lata 90 ubiegłego wieku jak również czasy przedwojenne. Są tutaj też rozdziały poświęcone teraźniejszości. A do tego akcja dzieje się zarówno w Łodzi jak i w Gdańsku. Ktoś może zapytać czy to nie za dużo. Dla mnie nie. Autorka świetnie żongluje miejscem i czasem akcji i na pewno nikt nie pogubi się o czym właściwie czyta.

Książka dostarcza wielu emocji. Potrafi wzruszyć, a czasami wywołać lekki uśmiech na twarzy. Lektura jest z...

× 1 | link |
@ewelinasieradzka0106
@ewelinasieradzka0106
2024-06-02
10 /10

ULOTNY ZAPACH CZEREŚNI
@magdalenawitkiewicz
@wydawnictwoflow

🍒Czy jest coś co sprawia że jesteście szczęśliwi w życiu?

🍒"Marzenia uskrzydlają. Ijeżeli masz obok kogoś, kto dmucha wtwoje żagle, to naprawdę możesz popłynąć daleko."

"🍒Elsa Zellmer pochodziła z zamożnej rodziny o niemieckich korzeniach. Wbrew bliskim wyszła za mąż za Maksymiliana Brzozowskiego, syna zubożałych polskich patriotów. Niezwykła miłość zwykłych nastolatków pokonała wiele trudności i wszystko wskazywało na to, że ta historia znajdzie szczęśliwe zakończenie. Wtedy jednak kapryśny los zesłał na nich ogromną tragedię..."

🍒Poraz kolejny Magdalena Witkiewicza oczarowała mnie historią którą stworzyła oraz cudownym, wręcz magicznym piórem.
Porwała mnie w świat w którym kwiaty czereśni są oznaką szczęścia oraz miłości. I pomimo wielu przeszkód, wielu źle podjętych decyzjach to i tak najważniejsze co jest w tej historii to MIŁOŚĆ.
Ta młodzieńcza, ta pierwsza, ta dojrzała, ta z rozsądku, ta z przymusu, ta niespodziewana. Ale, musimy pamiętać że w tym wszystkim jesteśmy bardzo ważni My sami. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie :co sprawia nam radość i zacząć to robić. Życiem jest zbyt piękne , aby nie korzystać z niego pełnymi garściami.
Jest to historia ktora skradła moje serce.Napisana pięknym językiem, historia w której pokochacie bohaterów, historia która pozostanie na długo w moim sercu.
A którą szczerze Wam polecam.

× 1 | link |
@Spizarnia_ksiazek
2024-05-15
8 /10
Przeczytane
MA
@majawierzbicka99
2024-07-03
9 /10
Przeczytane

Ta książka przypomniała mi, że na różnice w statusie socjoekonomicznym kiedyś mówiło się ,,mezalians". Ktoś chyba błędnie to zjawisko nazwał, bo dla mnie brzmi to tajemniczo i zachęcająco ;)
Piękna historia ze zwrotem akcji. Oczywiście historia dwutorowa i ze szczęśliwym zakończeniem.
Zastanawia mnie jakie jest połączenie z pierwszą częścią, bo tam podobno Magdalena zostawiła sobie furtkę ;)

| link |
@malgosia311
2024-06-04
8 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2024-05-21
9 /10
Przeczytane
@Monika_2
2024-05-24
8 /10
Przeczytane
@gala26
2024-05-17
10 /10
Przeczytane 2024 Maj 2024 Moja prywatna biblioteczka Obyczajowe Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Wyzwanie 2024
@anettaros.74
2024-05-07
10 /10
Przeczytane
@emol
2024-06-16
8 /10
Przeczytane
AZ
@azarewiczu
2024-05-07
9 /10
@Aga_M_B
2024-05-05
8 /10
Przeczytane
@candyniunia
2024-05-05
7 /10
Przeczytane
SZ
@l.szarna
2024-05-01
8 /10
Przeczytane 2024
@kamila763
2024-05-04
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Ulotny zapach czereśni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl