Kastor

Agnieszka Lingas-Łoniewska
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów
Książka Kastor
Książka Kastor
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów

Opis

Bez litości, bez zasad, bez reguł. W tym świecie wygrywają najsilniejsi. Lub ci, co znajdą krystaliczną miłość. Kolejna powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zapewniająca czytelnikom huśtawkę emocji – od smutku przez zwątpienie po żarliwą nadzieję. Seria "Bezlitosna siła" opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. A także o kobietach, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn. Jedyną, wspólną nadzieją na to, by się wyswobodzić z sideł przeszłości, jest miłość silniejsza od wyroków losu.On ma wszystko – pieniądze, władzę i wygrane na ringu. Ona wszy stko straciła – dzieciństwo, marzenia i nadzieję. Żadne z nich nie wierzy w miłość i jej zbawczą siłę. "Kastor", tom pierwszy, opowiada o Konstantym "Kastorze" Lombardzkim, który odnosi zwycięstwa zarówno w życiu zawodowym, jak i na ringu. Jest twardy i pozbawiony empatii. Pod tą maską kryje się jednak dramat z dawnych lat. Szczelina w twardym pancerzu pojawia się wtedy, gdy poznaje Anitę Sokół, skromną, lękliwą dziewczynę, która zatrudnia się do sprzątania jego biura. Okazuje się, że to nie jest jej jedyne zajęcie – pracuje także w klubie, by spłacić długi z przeszłości. Przekonują się, że w tym brutalnym świecie, gdzie każdego dnia walczą o przetrwanie, jest tylko jedna siła, która może pokonać zło. Czy sprawcza moc miłości ich ocali?
Data wydania: 2019-06-05
ISBN: 978-83-8053-554-1, 9788380535541
Wydawnictwo: Burda Media Polska
Cykl: Bezlitosna siła, tom 1
Stron: 300
dodana przez: Smallbookworld

Autor

Urodzona 14 listopada 1972 roku w Polsce ( Wałbrzych )

Nazywam się Agnieszka Lingas-Łoniewska, jestem zodiakalnym Skorpionem, co jak widać wiąże się z moim pseudonimem. Urodziłam się w 1972 roku w Wałbrzychu, lecz gdy skończyłam lat pięć zamieszkałam wraz z rodzicami we Wrocławiu. I mieszkam tutaj do dzi...

Książki Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wszystkie książki Agnieszka Lingas-Łoniewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Kastor"- Agnieszka Lingas- Łoniewska

Gdy miłość niespodziewanie zapuka do drzwi dwojga samotnych, zagubionych serc, nie mogą one przejść obok niej obojętnie. Być może to właśnie ona uratuje ich od traumatycznej przeszłości i mrocznych wspomnień. A może to szansa dla nich na to, aby żyć, a nie jedynie "być". ... czytaj dalej »

Recenzja

Kastor rozpoczyna nowa serię pt. Bezlitosna siła, która wyszła spod pióra Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Bohaterem pierwszego tomu jest Konstanty ,,Kastor Lombardzki. Na co dzień jest właścicielem firmy, nocą walczy w klatce MMA. Bezkompromisowy twardziel, oziębły w sprawach sercowy, opierający swoj... czytaj dalej »

@Iwona_Nocon @Iwona_Nocon

Kastor

Kilka lat temu przeczytałam trzy książki autorki, nie były one złe, ale rewelacyjne też nie. Dlatego byłam ciekawa czy po paru latach styl autorki bardziej mi się spodoba. Niestety nie do końca jestem zadowolona. Konstanty Lombardzki jest odnoszącym sukcesy zawodowe biznesmenem, w niektóre noce... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@WolneLitery
2019-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Rzadko zdarza mi się sięgać po ten gatunek książek, ale postanowiłam się skusić i książkę oceniam raczej średnio. Styl pisania autorki podobał mi się, jednak historia w niej przedstawiona jest prosta i bardzo stereotypowa. Wszystko szybko się tutaj dzieje, a książka ma zaledwie 300 stron.

W książce poznajemy Konstantego, bogacza z ciężką przeszłością oraz masą problemów osobistych oraz Anitę, sprzątaczkę, która jak niebawem się dowiemy również nosi za sobą bagaż przeszłości. Ta dwójka trafia na siebie pewnego dnia, spotykają się w jego biurze i szybko między nimi rodzi się mocne i bardzo silne uczucie. Czy będzie coś w stanie je zniszczyć? Oboje muszą zmierzyć się ze swoimi problem...
{}× 2 | link |
@violet83
@violet83
2019-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Przeczytałam ją w ciągu dnia jednego dnia. Nawet jeśli krążą opinie, że historia jest błaha i przypomina kopciuszka dla dorosłych to ja ją właśnie w tej wersji kupuje. TAK! Urzekła mnie do granic, aż słów mi brakuje. To właśnie lubię w książkach, emocje , emocje i jeszcze raz emocje. Gniew, śmiech, nawet pojawiły się łzy. Dziękuję!
{}× 1 | link |
MA
@Martak180
2019-06-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Biznesmen Konstanty Lombardzki odnosi sukcesy w życiu zawodowym i w klatce. To niezwyciężony zawodnik walk MMA ukrywającym się pod pseudonimem Kastor. Dąży do celu za wszelką cenę, nie zważa na ludzkie uczucia. Ludzie go irytują, woli samotność. Bezczelny, niezależny, pozbawiony empatii. Czasem ogarnia go szaleństwo, a wtedy zakłada maskę i staje się panem świata jako bezlitosny Kastor, by zdusić w sobie potwora. W klatce nie ma litości, zasad, i reguł, tylko brutalna walka. Lecz pod maską kryje się tragedia chłopca, który przeszedł w dzieciństwie piekło. W pancerzu Kastora pojawia się małe pęknięcie, gdy poznaje spokojną i skromną Anitę, nieco lękliwą. Pracuje, by zdobyć pieniądze na spłace...
{} | link |
@Zaczytane_Strony
2019-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Lubię wracać do autorów których już znam a ich książki pokochałam, jestem pewna że ich kolejna historia mnie nie zawiedzie i miło spędzę z nią czas, dlatego też sięgnęłam po Kastora.
Konstanty Lombardzki na co dzień prowadzi dobrze prosperującą firmę, po pracy lubi zjechać do podziemi klubu swojego najlepszego przyjaciela i tam stoczyć krwawą walkę jako Kastor. "Zerwałem się z głośnym okrzykiem. Leżałem na łóżku w samych dżinsach, mój nagi tors lśnił od potu. W uszach wciąż miałem jego głos, niewidoczne już rany na plecach paliły." Anita Sokół ma nieciekawą przeszłość od której nie może się uwolnić, pracuje gdzie tylko może żeby spłacić swój dług i rozpocząć lepsze życie. "Żyłam w ciągły...
{} | link |
MI
@Miss_inzynier
2019-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
KASTOR to pierwsza część serii „Bezlitosna Siła”. Agnieszka Lingas-Łoniewska jest autorką książek, gdzie motyw przewodni to miłość. I tym razem również tak jest. . Kastor to romans, ale autorka stara się wpleść erotyzmu. Nie jest natomiast zbyt napastliwa w tym temacie, więc jeśli ktoś nie lubi erotyków, to może spokojnie chwycić za tę książkę.

Główny bohater Konstanty Lombardzki to prezes dużej firmy, a jednocześnie zawodnik MMA. Anita Sokół jest pracownicą klubu w którym odbywają się walki i nową sprzątaczką w firmie Konstantego. Mężczyzna, który osiąga sukces na każdym kroku i strachliwa dziewczyna, walcząca codziennie o przetrwanie. Oboje mają za sobą ciężkie przeżycia, które ma...
{} | link |
@ksiazkowa.gladys
2019-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
"- Gdzie ja cię znalazłem, mała?
- W piekle.
- Cholernie ciekawe miejsce, samych fajnych ludzi tam spotykam."

Zaskoczyła mnie ta książka i to pozytywnie. Naprawdę bardzo miła lektura. Spodziewałam się banalnego erotyku, o bardzo wulgarnym języku - bardzo się myliłam.

Bohaterem pierwszego tomu jest Konstanty „Kastor” Lombardzki. Mężczyzna o dwóch twarzach. Za dnia elegancki biznesman, w nocy przemienia się w zawodnika MMA w czarnej masce. Mężczyznę da się lubić, mimo, że ma swoje alter ego to wszystko się zmienia, kiedy poznaje Anitę. Anita to dziewczyna po wielkich przejściach, próbuje uciec od przeszłości. Pracuje w klubie, gdzie odbywają się walki. Jest zafascyno...
{} | link |
@Patriseria
2019-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
Konstanty Lombardzki jest niczym super bohater - w dzień odnoszący sukcesy biznesmen, należący do grona najbogatszych Polaków, w nocy zaś zawodnik nielegalnych walk MMA pod pseudonimem Kastor. Twardy, niepokorny i niepokonany – nie okazuje emocji, a ludzie potrzebni są mu do osiągania swoich celów.
W opozycji do niego stoi Anita Sokół, tancerka i hostessa w firmie Polluksa, a od niedawna zasila także szeregi pracowników porządkowych, jego przyjaciela Kastora. Od pierwszego spotkania wpada w oko biznesmenowi i zauważają to wszyscy wokół. W końcu dochodzi do nieuniknionego i w wchodzą w związek, jednak tajemnice, które skrywają przeszkadzają im w zbliżeniu się do siebie.
Autorka skorzy...
{} | link |
@silwana
2019-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
Kilka lat temu przeczytałam trzy książki autorki, nie były one złe, ale rewelacyjne też nie. Dlatego byłam ciekawa czy po paru latach styl autorki bardziej mi się spodoba. Niestety nie do końca jestem zadowolona.
Konstanty Lombardzki jest odnoszącym sukcesy zawodowe biznesmenem, w niektóre noce zmienia się w niepokonanego na ringu Kastora. Jednak pod maską skrywa się skrzywdzony przez wujka chłopiec, który nie może poradzić sobie z traumą. Wszystko się zmienia, gdy poznaje skromną, zlęknioną Anitę Sokół. Już od pierwszej chwili coś tę dwójkę do siebie przyciąga. Czy dwie osoby skrzywdzone przez najbliższych zdołają stworzyć pełen miłości związek?
Kastor Agnieszki Lingas-Łoniewskiej ...
{} | link |
@Gosia
2019-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Agnieszka Lingas-Łoniewska, to autorka, która wykorzystuje w swojej literaturze wiele emocji. Tym razem zdecydowała się na serię, która opisuje historie mężczyzn po przejściach, z trudnymi doświadczeniami życiowymi, którzy rozładowują swoje emocje walcząc w walkach MMA.
W książce „Kastor” poznajemy Konstantego, które na co dzień jest znanym i cenionym biznesmenem, a w sytuacji, gdy potrzebuje wyładować swe emocje do życia budzi się jego alter ego i jako tajemniczy Kastor walczy w podziemiach.
Anita to młoda dziewczyna, która w życiu doświadczyła wiele złego. Jej matka zmarła przedwcześnie, dodatkowo uważając, że jej córka ją zdradziła. Anita od tej pory miała trudne dzieciństwo i o...
{} | link |
CZ
@czytamjakchce
2019-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Kolejna książka Agnieszki Lingas - Łoniewskiej, którą miałam okazję przeczytać. Po przeczytaniu takich książek jak: "Randka z Hugo Bosym" czy "Zakręty losu" znałam już styl pisania i charakter książek autorki. I przy tej książce się nie zawiodłam. Dramatyczne zwroty akcji, emocjonalny huragan i ludzie noszący na co dzień maski normalności. Każdy bohater ma swoją historię, naznaczoną bliznami, nie zawsze widocznymi, ale bolesnymi. Każdy z nich zawiódł się na tych, którzy powinni być dla nich oparciem. Jest w nich także pragnienie ciszy i spokoju. Kostek i Anita, on wychodzący z zimnej skorupy i ona, która dzięki niemu odkrywa w sobie siłę, żeby wstać z kolan i ruszyć do przodu.
Książka do...
{} | link |
@Shinedown
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
Przeciętna, by nie napisać, że słaba. Dobrze się zaczynało, ale z biegiem rozwoju akcji wszystko co dobre gdzieś się zgubiło. "Kastor" i Anita to postacie jednowymiarowe. Dowiadując się o ich przeżyciach nie odczuwałam większych emocji. Autorka spartoliła robotę, krótko mówiąc. A szkoda, bo lubię takie opowiastki o wojownikach MMA, którzy znajdują przeznaczone im kobiety. A tutaj było po prostu nudno.
{} | link |
KS
@ksiazkowyregal
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Fajna historia. Czyta się to bardzo dobrze. Wszystko jest konkretne, a nie takie krążenie wokół jednego tematu. Super. Lubię takie treściwe książki. Jest tutaj namiętność, ale również opis ciężkiego życia bohaterów, zanim się poznali.
{} | link |
@Wiejska_biblioteczka
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Caaroline25
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
KA
@kasia.1770.xd
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Kastor”- Agnieszka Lingas-Łoniewska

Książka Tkanki
Tkanki Dominika van Eijkelenborg
{}7/10
Wciągający thriller, który pokazuje, że serce nigdy nie zapo...
Książka Życie za życie
Życie za życie
{}6/10
Kiedy młoda dziewczyna, Maja Bogacka, rozczarowana swoim życ...
Książka Dotyk Julii. Trylogia
Dotyk Julii. Trylogia Tahereh Mafi
{}7.2/10
Julia jest przeklęta. A może obdarowana? Na pewno jest kimś ...
Książka W objęciach gwiazd
W objęciach gwiazd Oliwia Tybulewicz
{}5.3/10
Z powodu przeludnienia Ziemi, planeta Gemina jest drugą szan...
Książka Horyzont zła
Horyzont zła Haylen Beck
{}7.5/10
Samotna matka ucieka ze swymi dziećmi z Nowego Jorku do Kali...

Cytaty z książki

To nie baty i ćwiczenia ranią najbardziej. Tylko słowa. Te mają cholerną siłę unicestwiającą.
I dlatego tresowałeś mnie jak psa? Dlatego mnie karałeś? Zrobiłeś ze mnie emocjonalnego kalekę? Z miłości?!
Zaczynałem pojmować, co chciał mi przekazać, ale mój umysł to odrzucał. Nie chciał tego wiedzieć. Nie chciał!!

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}