Pałac Północy

Pałac Północy
4.34
Ocena 4.34 na 5 możliwych
Na podstawie 64 ocen kanapowiczów
Myśl, planuj, działaj! Przejmij całkowitą kontrolę nad swoim życiem Andrzej...
Myśl, planuj, działaj! Przejmij całkowitą kontrolę nad swoim życiem Andrzej Bubrowiecki - trener, wykładowca i konsultant. Autor książek i e-booków poświęconych tematyce rozwoju osobistego. Twórca programów szkoleniowych: "Pamięć i kreatywność - wrota do sukcesu w XXI wieku", "Działaj skuteczn...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788374959780
Wydawnictwo: Muza

Recenzje

"Pałac Północy" Carlos Ruiz Zafon
Swoją przygodę z twórczością Carlosa Ruiza Zafona rozpoczęłam kilka lat temu przy okazji lektury "Cienia wiatru". Książka ta wywarła na mnie ogromne wrażenie i na zawsze zapadła mi w pamięci dołączywszy do grona moich ulubionych książek. Z przyjemnością sięgnęłam po kolejną powieść autora, tym ra...
Ogień, który nie przestanie płonąć
Północ. Kalkuta tonie w nocnej mgle. Wśród tej niepozornej, zmorzonej snem scenerii rozgrywa się prawdziwy dramat. Nie bacząc na zimno i świadomość rychłej śmierci, pewien mężczyzna ucieka przed złem. Maleńkie bliźnięta płaczą z głodu i zimna na jego łodzi, ale mężczyzna nie może się teraz zatrzy...
Napisz swoją opinię

Opinie

@deana
@deana 2016-08-30
Przeczytane (2016-08-30)
Podczas lektury ,,Pałacu Północy" poczułam się jakbym znowu miała naście lat. Jako nastolatka zaczytywała się w przygodach Tomka Wilmowskiego i opowieściach, które łączyły w sobie przygodę, tajemnicę i szczyptę orientu. A właśnie przykładem takiego zestawienia jest taka króciutka powieść Zafona. Głównym bohaterem jest szesnastoletni Ben. Chłopak nie zna swojego pochodzenia, wychowuje się w sierocińcu w sercu Kalkuty. Wyróżnia go ogromne pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego, ciekawość świata i szaleńcza odwaga. Razem z przyjaciółmi zakłada tajne stowarzyszenie, którego siedziba znajduje się w opuszczonym budynku, który nazwali ,,Pałacem Północy". W życiu Bena i jego przyjaciół nastąpi gwałtowny przełom w dniu gdy będą musieli opuścić mury sierocińca. Przyjdzie im zmierzyć się z przerażającymi siłami oraz odkryć prawdziwe pochodzenie chłopaka. ,,Pałac Północy" przenosi nas w świat szaleńczych, młodzieńczych przygód. Do czasów gdy wydawało się, że istnieje na świecie prosty podział na dobro i zło. Do momentów kiedy bez problemu określało się kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem. Siłą napędową była wtedy prawdziwa odwaga oraz poczucie misji. Na nowo można poczuć dawno zapomniane uczucia i emocje: króluje wspólnota, przyjaźń, młodość. Aż smutno odkładać książkę, wiedząc, że po jej zamknięciu wracamy do szarego, ,,dorosłego" życia.
@truska93
@truska93 2012-02-06
Przeczytane (2012-02-06)
Jest to moja pierwsza książka Zafóna i nie mogę zgodzić się z opiniami, które widziałam, na temat Jego powieści. Pałac Północy urzekł mnie swoją prostotą, a jednocześnie rozwinięciem całej fabuły. Mogłoby się wydawać, że to zwykła opowieść z wątkami grozy i wyszukanym konfliktem, jaki wytworzył się w życiu Bena, głównego bohatera. Nic bardziej mylnego. Książka stwarza pozór banału, jednak wciąga niesamowicie; historia napisana w bardzo ciekawym stylu. Czasem można było się zgubić, wiele nowości i pokręconych poszlak w śledztwie, kim był Jawahal, jednak wszystko się wyjaśnia, po kolei, stopniowo. Przy takiej lekturze nie można się nudzić. Całość zajęła mi jedynie jeden dzień. Jest to zupełnie coś innego niż zwykle czytam, lecz polecam każdemu, kto lubi się trochę bać i para się zagadkami;) Autor w bardzo dobrym stylu urozmaica tekst barwnymi opisami, porównaniami, dzięki czemu można utożsamić się z bohaterami książki, razem z nimi przeżyć ich przygody. Naprawdę świetna lektura.
@Michalangelo
@Michalangelo 2011-11-12
Przeczytane (2011-11-12)
Kiedyś uważałem, że książki Zafona to objawienie: napełnione cudownym kunsztem pisarskim i niepowtarzalnym stylem zmiksowanym z ciekawą fabułą. Jednak z każdą kolejną książką tego autora utwierdzam się w przekonaniu, że Zafon tak naprawde bazuje ciągle na tych samych motywach, które powtarzają się w każdej jego powieści. Tak było i tym razem. W Pałacu Północy można spotkać wiele zauważalnych podobieństw do Księcia Mgły, a także Gry Anioła, czy Cienia Wiatru. Pałac Północy nie był specjalnie przekonujący, ale przykuł mnie do ksiązki dopóki, dopóty jej nie przeczytałem, mimo, że nie ciągnęło mnie aż tak do tego. Oczekiwałem czegoś więcej, jednak ogólnie rzecz biorąc Zafon trzymał jednak swój poziom, mimo, iż nie zaskoczył fajewerkami.
@Yoggobela
@Yoggobela 2011-06-04
Przeczytane (2011-06-04)
Przeczytałam jednym tchem, z żalem odkładając na półkę, bo chciałabym jeszcze i jeszcze.. Historia ciekawa, wciągająca i z tajemnicą, która nie była jakaś skomplikowana, czy zaskakująca, jednak ubrana w takie słowa, że czasami naprawdę nie domyślałam się pewnych rozwiązań - aczkolwiek rzadko. Polubiłam całą grupę Chowbar Society, każdy bohater był inny, a nawzajem się uzupełniali, tworzyli świetnie zgraną paczkę, choć i tak moim ulubieńcem zostaje Ian. Mimo powielanych schematów Zafón jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, szczerze polecam "Pałac północy" i z niecierpliwością czekam na październik, a wraz z nim na "Światła września".
@Lloret
@Lloret 2011-09-30
Przeczytane (2011-09-30)
Od czasu, gdy sięgnęłam po "Cień wiatru", Zafon stał się jednym z moich ulubionych pisarzy, przede wszystkim dlatego, że jak nikt inny potrafił posługiwać się słowem. Podobnie w "Pałacu Północy" czuć ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju styl Zafona. Ciekawa historia, dobra na "pierwsze spotkanie" z twórczością tego pisarza. Byłaby więc maksymalna ocena, gdyby nie to, że ja tak strasznie nie lubię wszelkiej fantastyki i gdyby nie autorstwo Zafona, pewnie w ogóle bym po "Pałac Północy" nie sięgnęła. Ale przecież nawet książka telefoniczna napisana jego językiem, byłaby arcydziełem... ;)
@Castiel
@Castiel 2012-07-27
Przeczytane (2012-01-01)
Niesamowita lektura! Połączenie prozy Zafóna i indyjskiej scenerii, czyli połączenie moich dwóch namiętności, to chyba więcej, niż kiedykolwiek potrafiłabym sobie wyobrazić w najśmielszych snach. Co więcej, trzymająca w napięciu do ostatniej kartki historia, przesycona magią i tajemniczością tak typową dla tego autora, sprawia, że całość wprost urzeka czytelnika. Naprawdę żal mi było rozstać się z członkami Chowbar Society, więc pewnie jeszcze nie raz wrócę do tej książki, by przeżywać tę przygodę na nowo.
@agisek
@agisek 2011-10-03
Przeczytane (2011-09-28)
Od pierwszych stron książki czuć, że to jeszcze nie do końca ukształtowany styl Zafona. Jak sam autor pisze to książka skierowana głównie do młodzieży i to także się odczuwa podczas czytania. Po przeczytaniu Cienia Wiatru, Pałac Północy zdaje się być troszkę jak jego ubogi brat. Niemniej jednak historia jest ciekawa i wartka, a klimat w który została wpisana świetny.
@hamlet1987
@hamlet1987 2011-07-16
Przeczytane (2011-07-16)
Kolejna książka Zafona którą trzeba posiadać na swojej półce ulubionych książek. Wspaniała historia o przyjaźni, skrywanej młodzieńczej miłości, tajemnicy, ciekawości, jedności i dorosłości młodych ludzi. Wszystko to w mrocznej atmosferze Kalkuty lat 30-tych i historii z przed lat która budzi się do życia aby zwalić czytelnika z nóg.
@tala86
@tala86 2011-07-01
Książka naprawdę bardzo ciekawa. Przesycona jest tajemniczością. Wciąga czytelnika już od pierwszych stron do tego stopnia, że po jej skończeniu ma się ochotę na więcej. Polecam z czystym sumieniem dla każdego, obojętnie na wiek.
@CarrYooT
@CarrYooT 2011-12-16
Przeczytane (2011-12-16)
Podobała mi się, ale autor nie wyjaśnia tak jak w "Cieniu wiatru" i "Grze anioła" skąd ten zły charakter się wziął, skąd ma te tajemnicze moce, w jaki sposób pojawiał się ten pociąg. I to mi w niej przeszkadza
Pałac Północy

Myśl, planuj, działaj!
Przejmij całkowitą kontrolę nad swoim życiem
Andrzej Bubrowiecki - trener, wykładowca i konsultant.
Autor książek i e-booków poświęconych tematyce rozwoju osobistego. Twórca programów szkoleniowych: "Pamięć i kreatywność - wrota do sukcesu w XXI wieku", "Działaj skutecznie! Sztuka zarządzania sobą w czasie".
Ekspert i prelegent w internetowym projekcie edukacyjnym "Fitness Mózgu". Pisze regularnie artykuły na portalu "Wieszjak". Wystąpił w roli eksperta w Radiu Euro, w cyklu programów poświęconych sztuce samodoskonalenia.

Chciałem zmienić świat. Ale odkryłem, że jedynym, co człowiek na pewno może zmienić jest on sam.
Aldous Huxley

Książka "Popraw swoje życie":
- pokazuje, jak odkryć misję własnego życia
? uczy, w jaki sposób wytyczać i realizować cele
? instruuje, jak wykorzystywać mapy myśli w procesie zmian
? podpowiada, jak budować wiarę we własne możliwości
? pokazuje, jak radzić sobie z niepowodzeniami
? uczy, jak rozwijać nawyk samodyscypliny
? przedstawia skuteczne techniki motywacyjne
? pokazuje metody rozwijania twórczego myślenia
? prezentuje sprawdzoną strategię zarządzania czasem

Andrzej Bubrowiecki jest trenerem rozwoju osobistego i trenerem w biznesie. Ekspert w dziedzinie twórczego wykorzystania umysłu, mowy ciała i technik perswazyjnych. Specjalizuje się również w treningach sprzedażowych oraz szkoleniach z zarządzania w czasie i kontroli emocji. Jest autorem książek: Popraw swoją pamięć, Popraw swoją skuteczność, Popraw swoją kreatywność, a także e-booków: Sekrety kreatywnego myślenia i Techniki pamięciowe dla każdego. Dzięki książce Popraw swoje życie dowiesz się jak panować nad swoim czasem, kontrolować finanse i ugruntować wiarę we własne możliwości, poznasz skuteczne kroki w procesie zmiany osobistej i kształtowania relacji z innymi ludźmi. Książka ta dostarczy ci sprawdzonych metod i narzędzi pozwalających rozwiązywać problemy, dzięki temu samodoskonalenie stanie się ekscytującą przygodą intelektualną.

Autorzy
Carlos Ruiz Zafón
(ur. 25 września 1964 w Barcelonie) – hiszpański pisarz. Z wykształcenia dziennikarz. Od 1993 mieszka w Los Angeles, gdzie poświęcił się pisaniu scenariuszy filmowych i powieściopisarstwu. Wydał cz...
Inne książki:
Książka Cień wiatru
Książka Cień wiatru
Książka La Sombra del Viento
Książka Gra anioła
Książka Marina
Współtworzący tą stronę
puchar @WehikulCzasu @WehikulCzasu pierwsza opinia