Pamiętne lata. Dzieciństwo

Krystyna Jarocka
Pamiętne lata. Dzieciństwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Urodziłam się w Paryżu. Ukończyłam filologię polską. Od kiedy pamiętam, literatura była moją pasją. Debiutowałam w roku 1967 fragmentem prozy w poznańskim „Nurcie”. Brałam udział w konkursach literackich, zdobywając I nagrodę w dziedzinie poezji i III w dziedzinie prozy w ogólnopolskim konkursie „Nad Kamienną”, wyróżnienie „O Laur Miedzianego Amora”, III nagrodę za powieść "Wędrowne ptaki", która była owocem doświadczeń z dzieciństwa, wydaną w zbiorze "Z tamtej strony drogi" przez Wyd. Spółdzielcze w 1989 r., II nagrodę za "Oazę" w Międzyuczelnianym Ogólnopolskim Konkursie „O Bursztynowy Kwiat Magnolii” w 1987 r. oraz nagrody w licznych konkursach poetyckich i literackich organizowanych lokalnie. Drukowałam też drobne opowiadania w gazetach o profilu literackim i społecznym. Niektóre z nich znalazły się w zbiorze "Czarne i złote". W sprzedaży jest również tom opowiadań "Kocie szlaki". Pod koniec 2018 r. wydano powieść "Tygiel". Rok później ukazały się w księgarniach internetowych: powieść "Sprzężenie zwrotne", saga "Medea z kraju Lechitów" oraz opowieść biblijna "Samotność" będąca wynikiem długich duchowych przemyśleń. Jedyna pogodna opowieść (bo moje pisarstwo jest nieco mroczne) to "Rękopis znaleziony na strychu", wyróżniona zresztą w Wydawnictwie Poligraf. Najnowszy utwór "Dawid" jest przygotowywany do druku przez Wydawnictwo Borgis. Jest to coś w rodzaju psychologicznego rozliczenia się króla Dawida z życiem na łożu śmierci. Zafascynował mnie ten władca nie tylko ze względu na swą niezwykłą karierę, ale głównie na fakt, że był poetą. Opublikowałam też tomik wierszy "Labirynty". Tom "Opowiadania z Pchlego Targu" wydany przez Wydawnictwo Astrum niebawem trafi do księgarń. Myślę, że "Pamiętne lata" mogę też uznać za utwór pogodny. Opinie o moim pisarstwie można znaleźć na stronie sztukator.pl oceniającej utwory literackie i propagującej je na rynku księgarskim.

Krystyna Jarocka

Data wydania: 2021-03-05
ISBN: 978-83-8159-466-0, 9788381594660
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 142
dodana przez: chudini0505

Autor

Krystyna Jarocka Krystyna Jarocka jest pisarką i poetką urodzoną w Paryżu, absolwentką filologii polskiej, pasjonatką literatury, jak sama deklaruje, od zawsze. Tworzy i publikuje swoje teksty od 1967 roku, za wiele z nich została uhonorowana nagrodami literackimi i...

Pozostałe książki:

O czym mówiła Sroczka Szaławiła Kocie szlaki Medea z kraju Lechitów Rękopis znaleziony na strychu Czarne i złote. Zbiór opowiadań
Wszystkie książki Krystyna Jarocka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pamiętne lata. Dzieciństwo nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Pamiętne lata. Dzieciństwo”- Krystyna Jarocka

Projekt Szczęście
Projekt Szczęście Rubin Gretchen
{}8.2/10
Gretchen Rubin zrozumiała to pewnego deszczowego dnia i zdec...
Żołnierze wolności
Żołnierze wolności Wiktor Suworow
{}8.3/10
Szef sztabu zaczerpnął powietrza, po czym dobitnie i uroczyś...
Brzydula. Historia niekochanej
Brzydula. Historia niekochanej Constance Briscoe
{}7.3/10
- Chcę operacji kosmetycznej! - Dlaczego? - Bo jestem brzydk...
Dziewczyny na skrzydłach
Dziewczyny na skrzydłach Anna Rudnicka-Litwinek
{}8/10
„O, znowu baba! I co? Też będziesz płakać?”, „Jak na babsko...
Dzielnica cudów. Nasz PRL, lata 80
Dzielnica cudów. Nasz PRL, ... Norbert Grzegorz Kościesza
{}9.3/10
Norbert Grzegorz Kościesza - autor niezależny, twórca takic...

Cytaty z książki

O nie! Książka Pamiętne lata. Dzieciństwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe