Pascal. Człowiek jest trzciną myślącą

Gonzalo Muñoz Barallobre
Książka Pascal. Człowiek jest trzciną myślącą
Książka Pascal. Człowiek jest trzciną myślącą
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Blaise Pascal (1623-1662) został opisany przez Baudelaire'a w "Kwiatach zła" jako ten, który "miał otchłań, która wciąż płynęła z nim". I z pewnością tak było. Była to nieskończona otchłań, z której uczynił miarę natury człowieka i to w najbardziej niesprawiedliwy sposób, jaki ówczesna filozofia mogła sobie wyobrazić. W epoce charakteryzującej się optymistyczną wiara w rozum, Pascal, znawca ludzkiego rozumu, zmusił nas, byśmy nie odrywali wzroku od jego ograniczeń i byśmy je zaakceptowali. Posługując się metodami nauk ścisłych pragnął wykazać, że najważniejszych, najbardziej intymnych i zasadniczych rzeczy dla człowieka nie da się wykazać rozumem, lecz uczuciem. Stąd jego słynne zdanie: "Serce ma swoje racje, których rozum nie zna".  
Tytuł oryginalny: L'uomo è una canna pensante
Data wydania: 2018-08-08
ISBN: 978-83-282-1600-6, 9788328216006
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 16
Kategoria: Filozofia
Stron: 128
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pascal. Człowiek jest trzciną myślącą nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pascal. Człowiek jest trzciną myślącą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}