Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę

Cameron Bloom, Bradley Trevor Greive
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.1 /10
Ocena 9.1 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

„Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę” to niesamowita książka o ludziach, którzy uratowali ptaka… a on odwdzięczył się im w ten sam sposób.
Nawet najbardziej bezradna istota, której pomagasz, może kiedyś ocalić ciebie. Po niemal śmiertelnym upadku z wysokości Sam Bloom została sparaliżowana. Cudem uniknęła śmierci, lecz trudno być wdzięcznym losowi za cud, gdy życie legło w gruzach… Wszystko się zmieniło, kiedy w jej życiu pojawiło się ranne pisklę sroki. Ptak otrzymał imię Penguin Bloom.
Penguin Bloom to inspirująca i optymistyczna historia o tym, że każdy z nas ma w sobie ukryte pokłady siły i nadziei, a przyjaźń i pomoc potrafią nadejść z najbardziej nieoczekiwanej strony.

Kupując egzemplarz książki, wspierasz fundację Wings for Life.


Tytuł oryginalny: Penguin Bloom
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-8008-990-7, 9788380089907
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Biografia
Stron: 248
dodana przez: werka751

Autor

Cameron Bloom Cameron Bloom Cameron Bloom od ponad 25 lat jest profesjonalnym fotografem. Jego prace cieszą się ogromną popularnością i zostały docenione przez największe wydawnictwa i gazety na całym świecie. Prywatnie Cameron jest mężem Sam Bloom – kobiety, która w wyniku...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O aniołach stróżach.

13.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Są takie książki, po które sięgam bez względu na opinie i są to książki, w których występują zwierzęta w rolach głównych. Nie ma tu znaczenia czy to literatura faktu, czy powieść, czy bajka. Bo muszę przyznać, że bajki są w moim serduchu od zawsze i wiecie dlaczego? Mają wspaniały przekaz, który często dopiero po latach dostrzegamy, jako dorośli. ... {} Recenzja książki Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę

Penguin Bloom

12.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cameron Bloom, Bradley Trevor Greive "Penguin Bloom" Ptak, który ocalił rodzinę, Dzisiaj będzie naprawdę wzruszająco. "Anioły przybierają różne kształty i rozmiary" kilkukrotnie akcentuje autor a zarazem narrator tej przepięknie wydanej, pełnej wrażliwości, ciepła, miejscami smutnej, ale również niosącej nadzieję książki, uzupełnionej cudown... {} Recenzja książki Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę

@toptangram@toptangram {}× 4

Historia jakich mało

10.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka o Sam Bloom i Penguin Bloom jest jedną z tych historii, które niejednego czytelnika zmuszą do refleksji, wzruszą, ale i momentami rozbawią do łez. Sięgnęłam po "Peuguin Bloom", ponieważ uwielbiam historie, w których pewną rolę odgrywają zwierzęta, nieważne, do jakiego gatunku należą. Co prawda najczęściej są to bajki stworzone w celu spraw... {} Recenzja książki Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę

@werka751@werka751 {}× 3

Inspirująca lektura!

26.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Autorami książki są Bradley Trevor Greive i Cameron Bloom, profesjonalny fotograf, a prywatnie mąż Sam Bloom, która w wyniku wypadku została sparaliżowana. W 2013 roku kobieta wybrała się z rodziną na wakacje do Tajlandii. Tam oparła się o balustradę balkonu, a ta się rozpadła, przez co Sam spadła na beton znajdujący się sześć metrów niżej. Przeży... {} Recenzja książki Penguin Bloom. Ptak, który ocalił rodzinę

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2021-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

... Anioły przybierają różne kształty i rozmiary...
Zgadzacie się z tym?
Poznajcie cudowną książkę o prawdziwej historii rodziny Bloom.
Sam i Cameron oraz ich trójka dzieci to szczęśliwa rodzina. Do dnia niemal śmiertelnego wypadku, kiedy to Sam spada z wysokości, opierając się o skorodowaną barierkę.
Cudem unika śmierci, ale dla niej kończy się wszystko. Jest sparaliżowana, zależna od innych, nadzieja powoli umiera.
Wtedy pojawia się sroczka, mała, skrzywdzona, która staje się światełkiem dla rodziny.
Książkę czyta się błyskawicznie. Czuć, że jest napisana z głębi serca przez Camerona, który kocha bezwarunkowo. Prostota zdań i przekazu jest tak wymowna, że nie trzeba jej dogłębnej analizy. Jednak daje do myślenia, skłania do przewartościowania tego co tak naprawdę w życiu jest ważne.
Ogromnym atutem tej książki jest ogrom fotografii rodziny, Penguin czy wymownych momentów. To czyni tą książkę jeszcze bardziej wyjątkową, ponieważ wchodzimy w świat rodziny, która chciała podzielić się z nami tym co ją spotkało.
Część dochodu ze sprzedaży książki przeznaczona jest aby wspierać ludzi dotkniętych urazami rdzenia kręgowego.

{}× 1 | link |
@very.little.book.nerd
2021-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka „Penguin Bloom” na pierwszy rzut okaz wydaje się być bardzo niepozorna. Mało tekstu, mnóstwo zdjęć, szerokie akapity. Ot, lektura na jeden wieczór, w dodatku taki nie za długi. Jednak ładunek emocjonalny, który ta niepozorna książka za sobą niesie, jest ogromny.

Szczególnie dotknęło mnie ostatnich kilkadziesiąt stron. Osobisty komentarz Sam Bloom jest tak intensywny, a zarazem tak motywujący do działania, że mam ochotę wypisać sobie co najmniej kilkanaście cytatów i ponaklejać je na ściany w całym domu.

Jest to historia o ogromnym cierpieniu, niesprawiedliwości losu, sile rodzinnych więzi, a także tym, jak ważna jest siła psychiczna w obliczu chorób fizycznych.

Być może książka zrobiła na mnie wrażenie dlatego, że sama zmagam się z nieuleczalną chorobą. Mogłam po części utożsamić się z Sam Bloom, mogłam też utożsamić z nią jedną z osób z mojego bliskiego otoczenia. Czytając, miałam przed oczami mnóstwo scen, w których sama uczestniczyłam – zarówno jako osoba chora, jak i jako ta druga strona, czyli jako bliski osoby chorej.

Nie spodziewałam się, że po lekturze „Penguin Bloom” będę miała tyle przemyśleń, tyle zaznaczonych cytatów i tyle emocji w sercu. Polecam!

{} | link |
@maitiri_books_2
2021-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@angell15
2021-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Z_fascynacja_o_ksiazkach
2021-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@WystukaneRecenzje
2021-10-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@toptangram
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@StartYourDayWithBooks
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@ksiazkowy_mruczek
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@werka751
2021-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“anioły przybierają różne krztałty i rozmiary.”
{}
#
“Nadzieja jest tym upierzonym stworzeniem.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl