Piękno i chaos. Westwell

Lena Kiefer
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Piękno i chaos. Westwell
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom bestsellerowej serii, idealnej dla wszystkich fanów cyklu „Scarlet Luck” Mony Kasten.

Kiedy Helena Weston wraca do Nowego Jorku, ma tylko jeden cel: przywrócić dobre imię swojej starszej siostrze. Cena nie gra roli. Minęły ponad dwa lata, odkąd Valerie i jej narzeczony Adam zostali znalezieni martwi w apartamencie hotelowym. Od tego czasu rodzina Adama przy każdej okazji publicznie obwinia Valerie za ich tragiczną śmierć. Jedynie Helena wierzy w niewinność siostry i zrobi wszystko, by dowiedzieć się, co wydarzyło się tamtej nocy. Nawet jeśli oznacza to spotkanie z największym wrogiem – Jessiahem Coldwellem, zbuntowanym i seksownym młodszym bratem Adama.

Helena wie, że powinna go nienawidzić. Ona jest WESTonką, on ColdWELLem, ta relacja nie ma prawa się udać. A jednak w Helenie budzą się uczucia, wobec których jest bezsilna.

Czy w świecie, w którym za pieniądze można kupić wszystko, prawdziwa miłość ma szanse przetrwać?

Wydanie 1 - Wyd. Otwarte
Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-8135-389-2, 9788381353892
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Westwell, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 480
dodana przez: Vernau

Autor

Lena Kiefer Lena Kiefer
Urodzona w 1984 roku w Polsce
Lena Kiefer już jako dziecko opowiadała wymyślane przez siebie historie. Powrót do fascynacji literaturą, tym razem w roli autorki, nastąpił w wieku dorosłym. Pisarka mieszka z mężem w pobliżu Bremy. Pisze powieści fantasy oraz powieści obyczajowe d...

Pozostałe książki:

Don't Love Me Don’t Leave Me Don’t Hate Me Piękno i chaos. Westwell
Wszystkie książki Lena Kiefer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piękno

10.05.2024

No hej jak wam mija ten tydzień? Przeczytaliście coś fajnego? Mnie udało się poznać kilka naprawdę fajnych i wartościowych książek i dziś o jednej z takich fajnych sobie porozmawiam. Ja z reguły jakoś nie wiem z romansami i z przyswajaniem ich. Często są takie mocno naiwne. Jednak kiedy usłyszałam, że "westwell", będzie idealne dla fanów "... Recenzja książki Piękno i chaos. Westwell

Westwell #1. Piękno i chaos

6.05.2024

“Jeśli kiedykolwiek istniał wzorcowy przykład pary, która nie miała szans na związek, to byliśmy nią właśnie my.” Co powiecie na nową wersję historii Romea i Julii ? Helena Weston i Jessiah Coldwell to członkowie rodzin, które się po prostu nienawidzą. To już nie jest rywalizacja w rankingu wpływowych osób w Nowym Jorku. Trish Coldwell jes... Recenzja książki Piękno i chaos. Westwell

Książka rewelacja <3

14.05.2024

"To nie bogactwo było problemem - bycie majętnym nie przyczynia się do zepsucia charakteru. Ale pragnienie wciśnięcia każdej osoby w precyzyjnie określone ramy pewnych cech już tak". Powiedzcie nam... za jakie grzechy autorzy każą nas cliffhangerami!? Nie mają sumienia czy jak? ;D "Piękno i chaos" jest książką rozpoczynającą serię Westwell. Ma... Recenzja książki Piękno i chaos. Westwell

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@burgundowezycie
2024-05-01
9 /10
Przeczytane romanse 🩷

“Westwell. Piękno i chaos” autorstwa Leny Kiefer to opowieść o sile miłości, która musi zmierzyć się z potęgą pieniądza i wpływów w świecie bogatej elity Nowego Jorku.

Helena Weston, po powrocie do Nowego Jorku, stoi przed życiowym wyzwaniem: oczyścić imię swojej zmarłej siostry Valerie, która w tajemniczych okolicznościach wraz narzeczonym Adamem została znaleziona martwa. Rodzina Adama nieustannie obarcza Valerie winą za ich śmierć. Jednak niezłomna Helena jest przekonana o niewinności swojej siostry i jest gotowa na wszystko, by odkryć prawdę.

Jej poszukiwania prowadzą do Jessiaha Coldwella – buntowniczego, przystojnego brata Adama, który jest jej największym wrogiem. Pomimo rodzinnej wrogości i osobistych tragedii, między Heleną a Jessiahem rodzi się uczucie, które wydaje się niemożliwe do zatrzymania. Ich historia to współczesna odyseja miłosna, przypominająca losy Romea i Julii, gdzie miłość musi stawić czoła przeciwnościom losu i intrygom zwaśnionych rodów.

“Westwell. Piękno i chaos” to książka, która porusza i pozostawia ślad w sercu czytelnika. Z piękną okładką i jeszcze piękniejszą treścią. Historia Heleny i Jessiaha to lektura obowiązkowa dla fanów motywu “enemies to lovers” oraz dla tych, którzy cenią historie o przeciwnościach losu. Autorka z wirtuozerią przedstawia rozwój relacji między bohaterami, którzy mimo początkowej nienawiści, odkrywają, że miłość jest silniejsza niż dawne ...

× 2 | link |
ZA
@zaczytaniania
2024-05-07
8 /10

Valerie Weston i jej ukochany, Adam Coldwell zostali znalezieni mar*wi w pokoju hotelowym. Od tej tragedii minęło już dwa lata. Helena, młodsza siostra Val wraca do Nowego Jorku. Podczas nieobecności w Stanach, chęć rozwikłania zagadki śmie*ci swojej siostry zakiełkowała w niej na tyle, że dziewczyna postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Na jej drodze staje jednak młodszy brat Adama, Jessiah. Zarówno Helena, jak i Jess od zawsze byli nastawieni przez swoich rodziców na wzajemną nienawiść. Jednak śmie*ć Val i Adama tylko ją spotęgowała. Czy historia tragicznej miłości dwóch zwaśnionych rodzin się powtórzy? Wszystko na to wskazuje, zwłaszcza że Helena i Jess nie mogą przestać o sobie myśleć, od kiedy zobaczyli się po raz pierwszy.

Proszę Państwa, jaka to była historia! Pod tą przepiękną i elegancką okładką nie kryje się słodki romans, o nie nie. Kryje się historia przepełniona bólem po stracie najbliższych i miłościami, które nie mają prawa się wydarzyć. To trochę taka współczesna wersja Romea i Julii z wątkiem kryminalnym.

Muszę przyznać, że nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce. Zaciekawił mnie opis, oczarowała okładka i stwierdziłam, że poddam się jej, zobaczymy, co z tego wyniknie. "Westwell" to pierwszy tom serii, który rozkręcał się dość powoli. Mam wrażenie, że ta książka jest takim świetnym wprowadzeniem do następnych wydarzeń. Jednak mimo tego szczegółowego i mało dynamicznego początku, c...

| link |
@kamafama0713
2024-05-02
10 /10

„Żałoba nigdy nie ustaje, staje się częścią naszego życia".
„Pamięć to okno, przez które możemy Cię zobaczyć, kiedy tylko chcemy"

Valerie Weston i Adam Coldwell byli zaręczeni i szczęśliwi.
Niestety nie było im dane wziąć ślubu, ponieważ tej samej nocy zginęli, a następnego ranka znaleziono ich w pokoju hotelowym.
Według ustaleń policji para zażyła narkotyki, które doprowadziły do zatrzymania akcji serca.
Co więcej rodzina zmarłego chłopaka całą winą obarcza jego narzeczoną.

Jedyną osobą, która wierzy,że Val niczym nie zawiniła jest Helena- młodsza siostra Valerie .
Zaraz po pogrzebie starszej z dziewcząt Len wysłano do szkoły z internatem w Cambridge, gdzie studiowała psychologię.
Po dwóch latach od tragicznych wydarzeń Helena wróciła do rodzinnego miasta w jednym celu - oczyścić dobre imię bliskiej osoby.
Pomóc ma jej Malia -młoda policjantka i dawna przyjaciółka Valerie.
Czy uda im się dotrzeć do prawdy?
Niestety nic w jej rodzinie nie jest już takie jak zapamiętała..
Helena musi jednak połączyć siły z osobą, której nie ufa - Jessiah , młodszy brat Adama uosabia to czego młoda dziedziczka rodu Westonów nie znosi -elity, niepisane zasady i blichtr.
A jednak chłopak również ma swoje tajemnice i traumy, a przede wszystkim nie potrafi wyzwolić się spod wpływu apodykrtcznej matki Patricii.
Ta dwójka nie powinna czuć do siebie nic prócz niechęci a,jednak
Wydaje się ,że wbrew wszystkiemu łączące ich uczu...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku

Lubicie serie książkowe? Ja bardzo, a oto kolejna z nich, która skradła moje serce. Może nie od pierwszych stron, bo miałam problem wczytać się w opisaną historię, ale z każdym kolejnym rozdziałem czytało mi się coraz lepiej.

Historia opisana w tej książce jest historią podobną do Romea i Julii tylko osadzona w XXI wieku. Podobnie jak u Szekspira, rodzice narzucają swoim dzieciom to jak nienawidzą drugiej rodziny. Wciągają ich swoje intrygi i gierki. Jest to historia pełna bólu, cierpienia i żałoby po stracie rodzeństwa. Dużo tutaj również gniewu związanego z obwinianiem Valerii o śmierć.

Narracja jest tutaj prowadzona z punktu widzenia Heleny i Jessiahem, dzięki czemu możemy lepiej poznać obu bohaterów.

„Westwell” to pierwszy tom serii o tym samym tytule. Jest to historia zwaśnionych dwóch rodów. Valerie Weston i Adam Coldwell połączyli te dwie rodziny. Byli zaręczeni, ale ich szczęście nie trwało zbyt długo. Coś wydarzyło się ich przyjęciu i oboje zostali znalezieni martwi w apartamencie pokojowym. Za ich śmierć rodzina chłopaka obwinia Valerie.

Helena Weston wróciła z Anglii po prawie 3 latach do Nowego Jorku, gdzie urodziła i wychowała. Wróciła by dowieść niewinność siostry. Jest w stanie zrobić wszystko. Nawet spotkać się z Jessiahem Coldwellem, młodszym bratem Adama. Dziewczyna wie, że powinna go nienawidzić. Co zrobić jednak gdy serce wie inaczej?

Książka bardzo mi ...

| link |
@poczytane1
2024-05-04Po śmierci swojej siostry Helena zostaje wysłana do Anglii na studia. Po prawie trzech latach wraca do Nowego Jorku aby kontynuować naukę. Tęsknota za rodziną przyjaciółmi i ukochanym miastem nie jest jedynym powodem jej powrotu. Postanawia przyprowadzić własne śledztwo i oczyścić swoją siostrę z wszelkich zarzutów. Stawia sobie za cel przywrócić zmarłej dobre imię. Helena jednak nie wszystko przewidziała. Nie spodziewała się, że na jej drodze stanie syn jej największego wroga. Jeszcze większym zaskoczeniem było dla niej to, że on zaczyna coś dla niej znaczyć.

Jaka to była piękna historia. Czytało się ją cudownie wspaniale i lekko jest wciągająca ciekawa i niesamowicie wzruszająca.
Mój ulubiony motyw od wrogów do kochanków przedstawiony jest tu fantastycznie.
Jest to historia która przypomina mi troszkę Romea i Julie. Dwa zwaśnione rody które toczą między sobą wojny od lat a ich dzieci zakochują się w sobie. Cały czas dążą do tego aby ich rozdzielić, aż dochodzi do tragedii.

Dla mnie książka przede wszystkim porusza bardzo ważny temat. Temat żałoby i straty kogoś bardzo bliskiego. I to jest tutaj bardzo pięknie pokazane jak tęsknota może wpływać na nasze życie. Jak strata potrafi boleć i jak ciężko jest dalej żyć. W tych momentach autorka wycisnęła mnie jak cytrynę. Łzy lały się strumieniami.
Idealna pozycja na serial uważam, że ta książka powinna być zekrani...

| link |
@czarno.czerwone.cc
2024-05-14
9 /10
@guzemilia2
2024-05-10
7 /10
@marta.boniecka
2024-05-06
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Piękno i chaos. Westwell. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl