Pieśń syreny

Alexandra Christo
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Książka Pieśń syreny
Książka Pieśń syreny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

 
Mroczna, romantyczna opowieść YA fantasy, idealna dla fanów Sarah J. Maas 

Mocna mieszanka „Małej Syrenki” i budzącego grozę fantastycznego świata, która wciąga w swoje głębiny od pierwszych stron.

Księżniczka musi mieć swojego księcia…

Siedemnastoletnia Lira jest królową syren – najbardziej zabójczą ze wszystkich, czczoną przez morze. Do czasu, aż los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Aby ukarać córkę, Królowa Mórz wymierza jej straszliwą karę – zamienia ją w człowieka. Jedynym sposobem na odwrócenie losu jest dostarczenie Królowej Mórz serca księcia Eliana. 

Ocean jest jedynym miejscem, które Elian nazywa domem, mimo że jest dziedzicem najpotężniejszego królestwa na lądzie. W odrażającym hobby – polowaniu na syreny – widzi swoje powołanie. Kiedy na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie spodziewa się, że właśnie pomaga swojemu największemu wrogowi... 

Data wydania: 2019-08-14
ISBN: 978-83-66338-58-6, 9788366338586
Wydawnictwo: Wydawnictwo Young
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 419
dodana przez: Smallbookworld

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pieśń syreny

5.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W książce znajdziemy historię ,,Zabójcy królów" - czyl pieknej czerwono włosej syreny Liry, która przez swoje nieposłuszeństwo względem matki ,, Królowej mórz" oraz słabość typową ludziom została ukarana i zamieniona w człowieka. Jej szansą na powrót do syreniej postaci jest dostarczenie serca księcia Eliana matce, lecz to okazuje się bardzo t... {} Recenzja książki Pieśń syreny

Pieśń syreny

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po książkę sięgnęłam z polecenia znajomej. Początkowo nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań, bo czego nowego można spodziewać się po retellingu opowieści kojarzonej z dzieciństwem? A jednak miło się zaskoczyłam. Główna bohaterka wcale nie była tą ujmującą i łatwowierną Arielką, wręcz przeciwnie. Lira to silna, pozbawiona skrupułów syrena, ciągle... {} Recenzja książki Pieśń syreny

Moja opinia o książce

Opinie

@martyna33222
2020-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Kolejny mroczny retelling małej syrenki 🧜‍♀️ Tym razem syreny są drapieżne i żądne serc 🖤 Cała książka toczy się wokół polowania na serca i zemsty, a każda akcja podjęta przez bohaterów jest napędzana gniewem. Według mnie nie było w niej miejsca na szczęśliwe zakończenie...a jednak. Pewna subtelnie wplatana romantyczność całkowicie skradła zakończenie, dając głównym bohaterom ich bajkowe happily ever after.

{}× 1 | link |
@fantastyka.na.luzie
2020-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Fantastyka Posiadam 2019

Pieśń Syreny miała być niesamowitą przygodą, inną wersją opowieści o Małej Syrence - krwawej, niebezpiecznej, brawurowej. Po części była taka, ale niestety nie mogę powiedzieć, że ta książka mnie zachwyciła.

Zacznijmy od tego, że sama historia była naprawdę bardzo dobra. Klimat, sama opowieść, sprawiły, że byłam ciekawa kolejnych zdarzeń oraz tego, co z tego wszystkiego wyniknie.

Postrach Książąt, Lira, jest syreną, która niebawem ma zostać królową mórz i oceanów. Jej matka (którą można porównać do Wiedźmy Morskiej z Disneyowskiej wersji) jest bezwzględną istotą, która każe syrenom polować na ludzi, jako zemstę za zabicie ich bogini.
Gdy Lira łamie jej rozkaz, Królowa zmienia ją w człowieka i nakazuje przynieść jej serce Zabójcy Syren.
Elian to książę, który bardziej pokochał ocean od stałego lądu. Poluje na syreny, zabijając je bez cienia wahania. Gdy dowiaduje się o broni, która może zniszczyć wodne potwory raz na zawsze nie waha się.
Gdy ścieżki Liry i Eliana się krzyżują, nikt nie spodziewa się takiego obrotu sprawy.

Ten zupełnie inny powód przemiany syreny w człowieka przypadł mi całkowicie do gustu. To było coś innego. Bohaterowie byli naprawdę dobrze rozbudowani i realni w swoich wyborach, że dobrze się o nich czytało. Naprawdę. Owszem, zdarzyły się nie do końca dopracowane elementy, takie jak bardzo szybkie porozumienie się bohaterów, chociaż nic tego nie zapowiadało. To stało się ot tak, bez pertraktacji, bez targowania. Trochę ...

{} | link |
KA
2019-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

“Czy to nie osobliwe, że zamiast zabrać mu serce, mam nadzieję, że on zabierze moje?”
Lira jest przyszłą królową syren, jest też postrachem książąt. Pewnego dnia los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Za to zostaje okrutnie ukarana - zostaje zmieniona w człowieka. Aby stać się znowu syreną musi przynieść Królowej Syren serce księcia Eliana. Elian to książę, który został piratem. Na oceanie czuje się o wiele lepiej niż na lądzie. Specjalizuje się w polowaniu na syreny. Pewnego dnia na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie wie że uratował swojego największego wroga.
Alexandra Christo zabiera nas do magicznej krainy syren, w której nie sposób się nie zakochać. “Pieśń syreny” jest mroczną wersją Małej Syrenki, którą pewnie każdy z nas zna. “Pieśń syreny” jest idealną lekturą dla wszystkich wielbicieli baśni i bajek. Jedynym minusem było to, że tak szybko ta opowieść się skończyła.
instagram.com/karkareads

{} | link |
@iza122
2020-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@karolinat152
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@books.on.the.moon.officia
2020-08-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Zagubiona_w_swiecie_marze
2020-05-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Possi
2020-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2020
@Monika_Zygadlo
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Silvestris
2019-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
BI
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Pieśń syreny”- Alexandra Christo

Książka Ciemność przed świtem
Ciemność przed świtem J.A. London
{}6.8/10
Dwaj bracia wampiry, dwaj synowie władcy nieśmiertelnych zak...
Książka Ostatnia walka
Ostatnia walka Rachel E. Carter
{}8.1/10
On jest Czarnym Magiem, a ona zdrajczynią. Świat ...
Książka Wyspa potępionych
Wyspa potępionych Melissa de la Cruz
{}6.7/10
Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z ...
Książka Ukryta Brama
Ukryta Brama Eva Völler
{}7.8/10
Książka Normalne marzenia
Normalne marzenia Kiersten White
{}8.8/10
Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej A...

Cytaty z książki

“- Znacie zasady - mówi, wspinając się na pokład. - Wszystkie ostre i niebezpieczne przedmioty wędrują do worka. - Patrzy na mnie. - Myślisz, że się zmieścisz?”
{}× 1
#
“Nie uważam się za dobrego człowieka. Myślę, że nie jestem nim od dawna.”
{}× 1
#
“- Ciekawe, co byś utraciła? - pyta. - Gdybym cię poślubiła? - Staję nad nim, odpychając myśl, która kiełkuje w moim wnętrzu. - Pewnie zdrowy rozsądek.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe