Pilot F-16

Marcin Modrzewski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pilot F-16
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Marcin Modrzewski rozpoczął szkolenie już w liceum lotniczym. Podążając za marzeniami o lataniu, ambicjami i prawdziwą pasją, pokonał długą drogę, by zasiąść za sterami polskiego F-16, przejść specjalistyczne szkolenia i wkroczyć do elitarnego świata Fighter Pilots, a w końcu zostać dowódcą eskadry „Smoków” w Łasku. Ta książka to jego historia.

"Wbrew wyobrażeniom na współczesnym polu walki nie ma miejsca dla samotnych wilków i szalonych akrobatów. Zaawansowana technika radykalnie zmieniła oblicze wojny i przeformułowała taktykę na każdym jej poziomie. Jedna rzecz wszakże, jak na razie, się nie zmieniła – magia latania. Napisano o niej wiele, również w sposób doskonały, jak w przypadku de Saint-Exupéry’ego. I choć trudno dziś dopisać cokolwiek nowego w tym temacie, to jednak o tym jest także ta relacja. O lataniu.

Pilot polskiego F-16 jest wytworem kompleksowego i, przede wszystkim, niezwykle kosztownego procesu szkolenia w Stanach Zjednoczonych. Swoje umiejętności i wiedzę w pewnej części zawdzięcza tym, którzy zapłacili za to szkolenie – polskim podatnikom. Niniejsza opowieść jest świadectwem, które tym podatnikom jesteśmy dłużni".
ppłk pilot rez. Marcin Modrzewski
Data wydania: 2021-11-24
ISBN: 978-83-65904-86-7, 9788365904867
Wydawnictwo: Warbook
Kategorie: Biografia, Wspomnienia
Stron: 286
dodana przez: chudini0505

Autor

Marcin Modrzewski Marcin Modrzewski Marcin Modrzewski to ppłk. pilot rezerwy, były dowódca 10. Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Łasku, tzw. eskadry F-16. Pilot Klasy Mistrzowskiej w lotnictwie bojowym, jeden z pierwszych polskich pilotów samolotu M-346 Master. Z wojskiem związany był o...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piękna, biograficzna relacja o polskich samolotach F-16!

WYBÓR REDAKCJI
5.03.2021

Rok 2006 stanowił jedną z najważniejszych i najpiękniejszych kart w dziejach polskiego lotnictwa wojskowego. To właśnie wtedy trafiły do naszego kraju pierwsze wielozadaniowe samoloty F-16, które po dzień dzisiejszy stanowią trzon lotnictwa bojowego Sił Powietrznych RP. Jednakże transformacja ta była z wielu względów niezwykle wymagającym zadani... Recenzja książki Pilot F-16

Moja opinia o książce

Opinie

@Uleczka448
2021-03-05
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Pilot F-16. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl