Pokochaj albo zabij

Weronika Ancerowicz
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Pokochaj albo zabij
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem największe potwory nie skrywają się pod łóżkiem, tylko śpią tuż obok.

Isabelle Rodriguez od dziecka była przygotowywana do roli, którą wyznaczył jej ojciec. Jako córka mafiosa musiała wcześniej czy później zacząć działać na rzecz rodziny. Więc kiedy kończy dwadzieścia jeden lat i otrzymuje pierwsze poważne zadanie, jest wniebowzięta.

Jej ambitny, bardzo potężny ojciec chce poszerzyć wpływy o Nowy Jork. Isabelle musi rozpracować całe podziemie narkotykowe w mieście. W końcu odkrywa sieć dilerów i trafia na ważny trop, który prowadzi do klubu „Rising Sun”. Kobieta czuje, że właśnie w tym miejscu znajdzie odpowiedzi dla swojego ojca.

Przez przypadek poznaje tam tajemniczego mężczyznę. Nieznajomy ją fascynuje, więc postanawia się do niego zbliżyć. Isabelle podejrzewa, że może on mieć coś wspólnego z mafijnym rynkiem narkotykowym.

Alessandro Salvatore szybko udowodni Isabelle, że życie, jakie do tej pory znała, wcale nie było trudne. I pokaże, jak bardzo się myliła, nie dostrzegając w mężczyźnie niebezpieczeństwa oraz jego mrocznej natury.
Data wydania: 2022-01-12
ISBN: 978-83-8178-753-6, 9788381787536
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Pod przykrywką, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 398
dodana przez: Justyska

Autor

Pozostałe książki:

Pokochaj albo zniszcz
Wszystkie książki Weronika Ancerowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Pokochaj albo zabij"

5.02.2022

„Czasem największe potwory nie skrywają się pod łóżkiem, tylko śpią tuż obok.” Isabelle Rodriguez to córka bezwzględnego mafiosa, dziewczyna jest mu całkowicie posłuszna i oddana, pragnie jego aprobaty i uznania. Została wszechstronnie wyszkolona, posługuje się pięcioma językami, kiedy potrzeba potrafi być okrutna i bezwzględna. Budzi postrach ja... Recenzja książki Pokochaj albo zabij

,,Pokochaj albo zabij"

13.02.2022

Ig:literacka_wkretarcia ▪︎Isabella Rodriguez przez większość życia była wychowywana przez ojca Hectora, choć sposób tego wychowania mogłabym śmiało porównać pod szkolenie, ponieważ Isa miała stać się doskonałym zabójcą. Wszystko poszło ku planowi Hectora i tak też się stało jednak tak naprawdę kobieta nigdy nie była doceniana przez niego. I tutaj ... Recenzja książki Pokochaj albo zabij

Imponujący debiut mafijny

27.01.2022

”Pokochaj albo zabij“ Zanim dostałam egzemplarz tej książki, wpadło mi w oko już wiele pozytywnych opinii na jej temat, cytaty , które przyciągały do tej niej . Ale też sama autorka dała jasno do zrozumienia , że to nie jest romans mafijny, że wątek romantyczny nie jest tu dominujący i najistotniejszy . Przez to nieco martwiłam się, że jednak ... Recenzja książki Pokochaj albo zabij

książka, która sprawi, że pokochasz mafię na nowo

19.01.2022

🔥Recenzja🔥 "Skup się na zdobywaniu zaufania ludzi wokół. Nie wiesz, kto i w którym momencie będzie Ci potrzebny" Isabelle Rodriguez. Kobieta o dwóch twarzach. Jest niczym kameleon. Dostosuje się do każdej sytuacji. Za dnia zwykła uczennica, nocą zaś córka mafiosa, która ma do wykonania misję. Misję, do której była przygotowywana od dziecka. W ko... Recenzja książki Pokochaj albo zabij

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2022-02-06
9 /10
Przeczytane

Romans mafijny bez romansu? Oklepana tematyka w niesztampowym wykonaniu? Debiutująca autorka pisząca dojrzałym stylem? Powiedziałabym - Nie ma mowy! A jednak...

Isabelle to 22-letnia córka Hec­to­ra Ro­dri­gu­eza, najgroźniejszego mafijnego bossa jed­ne­go znaj­więk­szych kar­te­li nar­ko­ty­ko­wych na za­chod­niej pół­ku­li. W wieku 7 lat strzelała, a dziesięciu - pomagała w rodzinnym interesie. Wpa­ja­no jej, że mi­łość to sła­bość. Tożsamość dziewczyny była skrzętnie ukrywana, ale jako Żmija, była legendą budzącą postrach. Ci, któ­rzy ją wi­dzie­li, byli mar­twi. Pod przykrywką studentki, jako Inez Santoz, ma rozpracować nowojorskiego bossa.

Książka początkowo w ogóle nie przypadła mi do gustu przez wydźwięk z gatunku New Adult. Jednak po kilku rozdziałach charakter powieści zmienił się diametralnie i głównie skupił na porachunkach mafijnych. Strona emocjonalna bohaterów była znikoma. Znalazło się kilka scen erotycznych, ale były zepchnięte na margines. Pewnie przez brak męczących ciągłych dywagacji postaci nad sensem związku i rozważań nad własnymi uczuciami historia naprawdę mi się podobała. Autorka przyłożyła się do szczegółów, czym nadała realizmu. Przykładowo COP 357 Der­rin­ge­r faktycznie jest pistoletem czterolufowym o wielkości zbliżonej do iPhone'a.
Miłym zaskoczenie był wysoki poziom stylu literackiego ze stosunkowo małą ilością wulgaryzmów.

Tempo powieści z licznymi zwrotami akcji nie pozwalają oderwać się od czytania.

× 26 | link |
@bookstagram_karolinaa
2022-02-13
10 /10
Przeczytane

Ig:literacka_wkretarcia
▪︎Isabella Rodriguez przez większość życia była wychowywana przez ojca Hectora, choć sposób tego wychowania mogłabym śmiało porównać pod szkolenie, ponieważ Isa miała stać się doskonałym zabójcą. Wszystko poszło ku planowi Hectora i tak też się stało jednak tak naprawdę kobieta nigdy nie była doceniana przez niego. I tutaj pojawia się dobry los i daję szansę Isabelli, aby pokazać ojcu co tak naprawdę umie bowiem to Hector wysyła ją na misję do Nowego Yorku, aby ta rozpracowała tamtejszą mafię i znalazła tamtejszego bossa. Pod przykrywką uczennicy wyjeżdża, aby zdobyć informacje przydatne dla ojca. Od tamtej pory już nie jest Isabella Rodriguez tylko Inez Santoz.
Gdy zaczyna węszyć jej wszystkie tropy doprowadzają ją do klubu Rising Sun, a tam wpada na pewnego tajemniczego mężczyzny. A co dziwne już od pierwszej chwili czuje z nim dziwną więź. Jednak Alexander miał być mężczyzną tylko na raz, jednak los lubi być przewrotny i nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli. W takim razie zadajmy sobie pytanie, kim tak naprawdę jest tajemniczy Alexander? Czy Isa da radę wykonać misję?
Czy może straci czujność? Jak potoczy się relacja tej dwójki i jakie konsekwencje z niej zostaną wyciągnięte?

▪︎Główna bohaterka Isabella strasznie przypadła mi do gustu. Pewna siebie z ciekawym i mocnym charakterkiem, więc czego chcieć więcej. Ona nie potrzebuje czyjejś ochrony to właśnie wszyscy powinni chronić się przed nią.
Wszystkie emocje zawsze...

| link |
@z.ksiazkanadloni99
2022-01-25
10 /10

,,- Nie podejrzewałbym, że z tak pięknych ust mogą wyjść tak brzydkie kłamstwa."

,,Niespodziewanie jego wzrok padł na moje usta.
I to był koniec.
Początek końca, a może koniec początku."

,,Bo wychowując się w tym mrocznym świecie, zatracamy gdzieś siebie i zdolność kochania. Jak mogłam obdarzyć inna osobę tym uczuciem, skoro nie potrafiłam pokochać nawet siebie? Byłam potworem stworzonym do zabijania. Na mnie nie czekało szczęśliwe zakończenie."

Isabelle Rodriguez córka potężnego i wpływowego ojca. Od najmłodszego wpajano jej zasady i przygotowywano ją do najważniejszej roli.
Kiedy osiąga odpowiedni wiek, dostaje zlecenie - rozpracowanie całego podziemia narkotykowego. W Nowym Jorku znana jest jako Inez Santoz, studentka jednej z uczelni. Natomiast w Kalifornii znana jest jako Isabelle Rodriguez pseudonim Żmija. Wiele ludzi o niej słyszało, ale mało kto ją widział. Każdy wiedział, że kobieta jest bardzo niebezpieczna, zabijała z zimną krwią, co nie sprawiało jej problemu. Podczas swojej misji, trafia na ważny trop, który prowadzi ją w ramiona nieznajomego. Mężczyzna, który ją fascynuje i tym samym skrywa tajemnice.
W oczach Alessandra Salvatore dopatruje się tej samej pustki, którą ma w siebie. Oboje wyprani są z jakichkolwiek uczuć. Żyją w niebezpiecznym i mrocznym świecie, w którym króluje zemsta, śmierć i brak litości.

⚔Czy ten popaprany świat, stanie na ich drodze?
⚔Jak potoczą się ich losy?
⚔Jaką prawdę poz...

| link |
@kasia.rosiek88
2022-09-25
9 /10
Przeczytane
EW
2022-07-02
8 /10
@za.czyta.na
2022-06-27
10 /10
Przeczytane
NI
2022-04-24
8 /10
Przeczytane Moje książki 😊
@Witchbraid
2022-04-03
7 /10
Przeczytane
@joannaurb
2022-03-07
10 /10
Przeczytane
@farmerwiththebook
2022-02-15
10 /10
AN
2022-02-11
10 /10
Przeczytane
@historie_budzace_namietno
2022-02-09
10 /10
Przeczytane Egzemplarz recenzencki 2022
@tatiaszaaleksiej
2022-02-05
9 /10
Przeczytane
@kasia.czytaa
2022-02-04
8 /10
Przeczytane
@marta.boniecka
2022-01-27
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Pokochaj albo zabij. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pokochaj albo zniszcz
Pokochaj albo zniszcz
Weronika Ancerowicz
9/10
Czasem największe potwory nie skrywają się pod łóżkiem, tylko mieszkają w nas. Isabelle Rodriguez ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl