Pożar w mojej głowie

Kamila Mitek
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Pożar w mojej głowie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Kamila Mitek, po bardzo udanym debiucie, powraca z nową historią pod intrygującym tytułem. Tym razem główną bohaterką jest strażaczka Dorota.
Wykonując męski zawód, zmaga się ona nie tylko z dyskryminacją ze strony przełożonego i trudami pracy, ale tez z emocjonalnym pożarem w głowie. W wyniku różnych zdarzeń odkrywa swoją wrażliwość, która staje się jej wewnętrzną siłą. niemały wpływ ma na to również jej nieoczekiwany wyjazd na obóz dla trudnej młodzieży...
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-66060-34-0, 9788366060340
Wydawnictwo: oficyna R
Stron: 331
dodana przez: mzksiazka

Autor

Kamila Mitek Kamila Mitek
Urodzona 26 sierpnia 1981 roku w Polsce
Absolwentka lingwistyki stosowanej i psychologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewiza w Poznaniu. Kobieta kilku profesji i jednego wielkiego marzenia - pisać. Swoimi ksiązkami chce bawić, skłaniac do refleksji, a jeśli sie uda - wzruszać. Prywatnie ma...

Pozostałe książki:

Na śniadanie... tort szpinakowy Moje greckie lato Pomóż mi kochać Szukając szczęścia Życie last minute Pożar w mojej głowie Baśń o Sklavenie
Wszystkie książki Kamila Mitek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pożar w mojej głowie

WYBÓR REDAKCJI
29.04.2020

Drodzy czytelnicy Niedawno przedstawiałam Wam wywiad z Kamilą Mitek, autorką książki „ Pożar w mojej głowie”. Książka jest wydana pod moim patronatem medialnym „ Zaczytany świat Moni” z czego jestem niezmiernie dumna. W tym miejscu chciałabym podziękować autorce Kamili Mitek oraz wydawnictwu Oficyna R, za zaufanie 😊 Dziś podążam do Was z recenzją ... Recenzja książki Pożar w mojej głowie

@monika.majdecka@monika.majdecka × 2

Pożar w mojej głowie

19.04.2020

„Jak ugasić pożar w głowie? Tego nie wie nikt. Nikt ci nigdy nie podpowie, co przyniesie świt. Kiedy duszy ból ustanie? Po co on tu był? Czy tęsknotę swą ukoisz, myśli złe zamienisz w pył? Nie ma na to jednej rady! Przestań czekać, przestań śnic! Może odpowiedzią będzie – tu i teraz tylko… być.” Jest to druga powieść Kamili Mitek. Autorka ro... Recenzja książki Pożar w mojej głowie

@mzksiazka@mzksiazka × 1

"Pożar w mojej głowie"

29.04.2020

W książce poznajemy tajniki pracy Doroty i jej zespołu strażackiego, autorka z pewnością zrobiła porządny research, bo zagadnienia i tajniki tej pracy są przedstawione świetnie i bardzo konkretnie. Dorota w pracy doświadcza dyskryminacji ze strony przełożonego - Ryśka, reszta zespołu fantastycznie się dogaduje, nawet traktują ją jako doradcę i s... Recenzja książki Pożar w mojej głowie

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@angell15
2020-05-07
10 /10
Przeczytane

Dorota realizuje się w pracy, o której wykonywaniu zawsze marzyła. Jest strażakiem. Jedyną kobietą w męskiej ekipie. Nie każdemu ten stan rzeczy odpowiada. Jej przełożony nie jest zachwycony posiadaniem pracowniczki w dowodzonej przez siebie grupie. Kobieta jest odsuwana od trudnych i odpowiedzialnych zadań. Nie tak wyobrażała to sobie Dora, która ze wszystkich sił pragnie stać się równorzędnym członkiem zespołu.
Jednocześnie zmaga się z oczekiwaniami najbliższych, którzy nie rozumieją, że w przypadku jej zawodu priorytetem zawsze będzie praca, której dziewczyna musi podporządkować życie osobiste.
Poznajemy Dorotę w trakcie akcji, którą rozpoczyna się powieść. Książkę czyta się szybko i lekko. Dowiadujemy się z niej jak pracują strażacy. Widać, że autorka dobrze przygotowała się do stworzenia historii osadzonej w tym środowisku. Może przydałoby się parę odnośników wyjaśniających czytelnikowi niektóre zwroty, używane podczas akcji.
Z remizy strażackiej odważna i bezkompromisowa Dorota trafia do równie trudnego środowiska: zostaje oddelegowana jako wychowawca na obóz dla młodzieży sprawiającej problemy wychowawcze. Tu dziewczyna musi się zmierzyć z pożarem uczuciowym. Pomaga jej w tym poznana w lesie psycholog Ania - postać, którą bardzo polubiłam.
Spodobała mi się też charakterna, szczera i bezpośrednia Zocha - najlepsza przyjaciółka Dory. Uśmiech na mojej twarzy wywołały perypetie miłosne Rudego, trzymałam kciuki za sukces osobisty Poety.
Książka, któ...

× 1 | link |
@mzksiazka
@mzksiazka
2020-04-22
9 /10
Przeczytane

Książka pomimo tego, że napisana lekkim językiem, porusza ważne problemy dnia codziennego. Polecam, zwłaszcza kobietom.

× 1 | link |
@zaczytanaewelka
2020-04-29
9 /10
Przeczytane


W książce poznajemy tajniki pracy Doroty i jej zespołu strażackiego, autorka z pewnością zrobiła porządny research, bo zagadnienia i tajniki tej pracy są przedstawione świetnie i bardzo konkretnie.

Dorota w pracy doświadcza dyskryminacji ze strony przełożonego - Ryśka, reszta zespołu fantastycznie się dogaduje, nawet traktują ją jako doradcę

i szanują jej kobiecy punkt widzenia.

Kiedy Dora i Rysiek zostają oddelegowani we dwójkę w roli opiekunów na obóz z trudną młodzieżą, muszą się dostosować, próbować się dogadać pomimo odmiennych zdań współpracować ze sobą.

Bardzo rozbawił mnie wątek boskiego Nikosa i istotnej informacji i jego małej tajemnicy nie zauważalnej przez Dorę.

Autorka w bardzo trafny sposób przedstawiła młodzież, powody ich zachowań i sposobu traktowania innych.

Psycholog Anna wyznacza młodzieży zadania, które pozwalają dostrzec problemy i odmienne zachowania i stopniowo przełamuje ich opór i daje mądre wskazówki.


"Warto odnaleźć w życiu swój cel, ale żeby go osiągnąć, trzeba podążać w jego kierunku, nie zbaczając z obranej drogi, a nie sam cel, liczy się najbardziej. "


Okazuje się, że nie tylko młodzież czerpie nauki z tych warsztatów, ale i Dorota.

Zmierza się z trudem utraty taty w wie...

| link |
@kama.1979
2021-03-13
8 /10
Przeczytane
@andzelikajaczynska
@andzelikajaczynska
2020-07-10
8 /10
Przeczytane
@monika.majdecka
@monika.majdecka
2020-04-29
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

"Warto odnaleźć w życiu swój cel, ale żeby go osiągnąć, trzeba podążać w jego kierunku, nie zbaczając z obranej drogi, a nie sam cel, liczy się najbardziej. "
Dodaj cytat