Praktyka uważności dla początkujących

Jon Kabat-Zinn
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Praktyka uważności dla początkujących
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Odzyskaj chwilę obecną i pełnię życia

Wszystko i cokolwiek – pieszczota wiatru na skórze, gra światła i cienia, czyjś wyraz twarzy, jakiś przejściowy skurcz w ciele, jakaś przelotna myśl – może stać się dla nas nauczycielem chwili bieżącej, przypominać nam o możliwości bycia w pełni obecnym. Wszystko i cokolwiek – o ile świadomie wyjdziemy temu naprzeciw.

JON KABAT-ZINN

Recepta na życie bardziej świadome wydaje się dość prosta: stale na nowo powracać uwagą do tego, co właśnie się dzieje. Każdy, kto tego próbował, wie jednak, że dopiero w tym momencie pojawiają się zasadnicze pytania dotyczące naszego funkcjonowania.

„Praktyka uważności dla początkujących” dostarcza odpowiedzi, spostrzeżeń i wskazówek, które pomogą – chwila po chwili – przestawiać świadomość tak, aby nasz kontakt z samym sobą i ze światem był pełen przestrzeni i światła, wiarygodny, nacechowany miłością.Tytuł oryginalny: MINDFULNESS FOR BEGINNERS
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8143-777-6, 9788381437776
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 208
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jon Kabat-Zinn Jon Kabat-Zinn
Urodzony 5 czerwca 1944 roku w USA (Nowy Jork)
Jest amerykańskim emerytowanym profesorem medycyny i twórcą Stress Reduction Clinic oraz Centre for Mindfulness in Medicine, Health Care and Society na University of Massachusetts Medical School . Kabat-Zinn był uczniem nauczycieli buddyzmu zen, ta...

Pozostałe książki:

Świadomą drogą przez depresję Obudź się. Jak praktykować uważność w codziennym życiu Gdziekolwiek jesteś, bądź Medytacja to nie to, co myślisz Życie, piękna katastrofa
Wszystkie książki Jon Kabat-Zinn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Praktyka uważności dla początkujących aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane Ekonomia_psycho-socjologia_1 Posiadam

Leżymy. Żadne mięśnie nie są napięte. Cisza. Czujemy tak bardzo nasz ciężar, nie chce nam się nawet unosić powieki. Jeden raz w życiu tak udało mi się 15 minut istnieć. Było to dawno temu. Więcej razy takiego czegoś niestety nie doświadczyłem.

Książka Jona Kabat-Zinna "Praktyka uważności dla początkujących" jest moją próbą kontrolowanego powrotu okresowo do takiego stanu.
Ponieważ przeczytać mój komentarz do książki może jakiś zwolennik uważności, zaznaczam od razu, że jestem jak najbardziej otwarty na metody wyciszenia, usuwania toksyn z mózgu. Tu jednak będę odnosił się do pewnych formalnych treści z pracy Jona, które będą krytyczne.

Chyba najcenniejszą myślą, którą chciałbym realizować w swoim życiu to fakt, że we wszystkim można przesadzić. Stąd dość sceptyczne odniosłem się do tęsknoty autora za tybetańskimi lamami, którzy mogliby medytować bez końca (str. 135). Wydało mi się, że Kabat-Zinn im zazdrości. Niestety są rzeczy, bez których nasze życie byłoby nieznośne, a których istnienie nie jest do ustalenia czy osiągnięcia na podstawie medytacji. Jest ból fizyczny, którego nie da się 'odmedytować'.

Wielokrotnie autor sugeruje, że jednym z elementów medytacji jest dążenie do wydobycia z rzeczy ich PRAWDY, określenia OBIEKTYWNEJ rzeczywistości rzeczy (chociażby na str. 23, 31, 144). Jednak nie ma możliwości zlikwidowania pewnych fizycznych ograniczeń, które ostatecznie nie pozwalają na taki luksus. Być może obiektywna prawda o rzeczywistości i...

| link |
MA
2021-04-01
Przeczytane


Przychodzę do Was z kolejną książką profesora medycyny oraz inicjatora programu redukcji stresu opartego na uwazności.
Podjęłam się wyrażenia opinie wszystkich jego książek i jako amator tego tematu oceniam je pod tym kątem.
Jestem żywym przykładem na to że są napisane zrozumiale i łatwe w przekazie. Każdy w nich znajdzie coś dla siebie.
Bardzo dobry początek na wstęp do medytacji, do tego aby żyć i myśleć o tym jak żyjemy, co robimy. Nie życie na tak zwanym autopilocie, bez radości z każdego dnia. Nawet tej najmniejszej. Jesteśmy żywymi istotami nie robotami.
Autor zachęca do wyciszenia, samokontroli, przemyśleń, medytacji.
I ta ostatnia jest dla mnie najbardziej cenna. To dzięki niej można wyzbyć się stresu.
Książka zawiera kilka ćwiczeń oraz dołączona jest płyta na temat uwazności.
Najciekawsza dla mnie to ta dotyczącą jedzenia i oddechu.

| link |
@_alex_sandra_mama_
2021-04-13
7 /10
Przeczytane
@razemfajnie.pl
2021-02-26
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Praktyka uważności dla początkujących. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl