Życie, piękna katastrofa

Jon Kabat-Zinn
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Życie, piękna katastrofa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Klasyczne już dzieło Jona Kabata-Zinna na temat praktyki uważności w walce ze stresem i cierpieniem wytrzymuje próbę czasu. To bardzo użyteczny i praktyczny przewodnik. Gorąco polecam nowe wydanie lekarzom, pacjentom i wszystkim, którzy interesują się wiedzą o tym, jak użyć potęgi skupionej świadomości w obliczu zarówno poważnych, jak i pomniejszych życiowych wyzwań.

Andrew Weil, lek. med., autor książki Spontaniczne szczęście

To wspaniałe, że otrzymujemy nową i zaktualizowaną wersję klasycznej pozycji, która skłoniła tak wielu ludzi do wejścia na ścieżkę transformacji własnego umysłu i rozbudziła w nas zdolność dostrzegania piękna w każdej chwili, w każdym dniu naszego życia. Oparte na pierwszym drugie wydanie z pewnością będzie uznane za cenny materiał źródłowy i przewodnik nowych pokoleń szukających mądrości ukazującej, jak odnaleźć pełnię życia i jak odnaleźć w nim spełnienie.

dr Diana Chapman Walsh, emerytowana prezes zarządu Wellesley College

W zmienionym i rozszerzonym wydaniu swojego przełomowego dzieła Życie, piękna katastrofa Jon Kabat-Zinn kreśli dla nas ścieżkę życia pełną niuansów, dbałości o szczegóły i nieustannego zadziwienia. Czerpiąc ze swoich długoletnich doświadczeń w pracy z tysiącami indywidualnych przypadków, łączy osobiste historie swoich podopiecznych z najnowszymi odkryciami, by nauczyć nas wykorzystania inteligentnej świadomości w sposób, który radykalnie zmniejszy nasze obciążenie i pomoże nam odnaleźć radość nawet w najtrudniejszych chwilach życia. Ta książka może zmienić twoje życie. Skorzystaj z zaproszenia!

dr Clifford Saron, UC Davis Center for Mind and Brain, szef zespołu badawczego, The Shamatha Project

Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8143-938-1, 9788381439381
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 720
dodana przez: chudini0505
Mamy 5 innych wydań tej książki

Autor

Jon Kabat-Zinn Jon Kabat-Zinn
Urodzony 5 czerwca 1944 roku w USA (Nowy Jork)
Jest amerykańskim emerytowanym profesorem medycyny i twórcą Stress Reduction Clinic oraz Centre for Mindfulness in Medicine, Health Care and Society na University of Massachusetts Medical School . Kabat-Zinn był uczniem nauczycieli buddyzmu zen, ta...

Pozostałe książki:

Świadomą drogą przez depresję Obudź się. Jak praktykować uważność w codziennym życiu Gdziekolwiek jesteś, bądź Medytacja to nie to, co myślisz Praktyka uważności dla początkujących
Wszystkie książki Jon Kabat-Zinn

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uważność lekarstwem na stres

17.04.2020

Jon Kabat-Zinn to chyba najbardziej znana postać wśród nauczycieli i propagatorów uważności czy mindfulness, zachodniej odmiany medytacji, która w wielkim skrócie polega na tym, żeby nauczyć się być w chwili obecnej, tu i teraz, bez osądzania i wartościowania. Autor jest twórcą ośmiotygodniowego Programu Redukcji Stresu Opartego na Uważności (Mind... Recenzja książki Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból

@almos@almos × 6

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2021-04-13
7 /10
Przeczytane

Jest to kolejna książka autora, którego polubiłam. Piszę mądrze, z dużym doświadczeniem. Czasem lubię sięgnąć po taką niezobowiązującą lekturę.
Jest on naukowcem, pisarzem i nauczycielem medytacji, emerytowanym profesorem medycyny.
Tym razem autor przybliża nam co zrobić, aby stres tak bardzo na nas nie wpływał.
Jest to nowe, rozszerzone wydanie. Faktycznie o wiele bardziej obfite w wiedzę i ciekawe rozwiązania.
To patrzenie na naszą codzienność, otaczającą nas rzeczywistości dzięki technice uwazności.
Książka nie jest typowym poradnikiem vo robić, bo chyba nikt nie lubi aby mu vos nakazywać. To pokazanie drogi, danie narzędzi, metod, porad jak robić, aby było nam dobrze. To rozważania nawet na pograniczu filozofii jak pięknie żyć,jak czerpać z życia, jak rozpocząć proces zmian.
Autor daje nam ogromny wachlarz rad, mądrych słów. Tak naprawdę od nas samych zależy czy to wykorzystany czy będziemy iść do przodu na oślep, szarością i przymusem.
To co bardzo mi się podoba to podzielenie książki na rozdziały. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć to czego w danej chwili potrzebujemy.
Oczywiście sama lektura tej książki nas nie zmieni, to my musimy chcieć coś zmienić w sobie.
Jeśli chodzi o styl pisania autora. Jest on bardzo przystępny, język prosty w zrozumieniu. Może kilka pojęć było dla mnie niezrozumiałych, które w dalszej części lektury mi się wyklarowały.
To bardzo mądra i wartościowa książka. Czytałam ją bardzo długo ponieważ to nie je...

| link |
MW
2021-02-09
9 /10
Przeczytane

Ten stronicowy kolos może na początku zniechęcać do lektury, z drugiej strony jest to pozycja adresowana do określonego grona odbiorców, którzy już na wstępie powinni wykazać się determinacją do jej przeczytania. Książka może się wydawać monotonna, ponieważ cały czas "wałkuje" ten sam temat używając do tego różnych form, ale chyba to celowy zamysł autora. Osobiście nie zawiodłem się na jej lekturze. Autor podkreśla siłę i zalety uważności i świadomości w codziennym życiu, pokazuje receptę jak te elementy pogłębić i jakie efekty może to przynieść np. w świadomej medytacji. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla osób zaczynających przygodę z medytacją, jak i dla osób utrwalających wyuczone już praktyki. Polecam.

| link |
@MLB
2021-06-22
6 /10
Przeczytane Posiadam
@almos
2020-04-17
8 /10
Przeczytane ebook medytacja

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie, piękna katastrofa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl