Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

Adam Szustak OP
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Mężczyzna nie jest konieczny do osiągnięcia prawdziwego szczęścia
Brzmi interesująco? To nie pomysł feministki, ale Boga.
Pierwotny projekt kobiety to piękna, wolna, niezależna, kompletna z tym, w co została wyposażona, gdy została stworzona jako osoba. Tymczasem dzisiejsze kobiety w poczuciu stłamszenia przez mężczyzn wymyśliły feminizm i inne „waleczne postawy”, które sprawiają, że zamiast spełnioną kobietą, stają się żeńską wersją mężczyzny.
Audiobook zawiera przykłady kobiecej siły omawiając postać Judyty – jednej z najbardziej niezwykłych kobiet kart Biblii.
Z nagrania dowiesz się:
Jak być silną kobietą, nie stając się jednocześnie imitacją mężczyzny?
Czym prawdziwe piękno różni się od atrakcyjności seksualnej?
Na czym polega kobieca niezależność i jak ją budować?
Dla jakich kobiet mężczyźni tracą głowę?
Data wydania: 2016-05-02
ISBN: 978-83-64855-17-7, 9788364855177
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: RTCK
Kategoria: Religia i Teologia
Czas trwania: 144 minuty
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Adam Szustak OP Adam Szustak OP Adam Stanisław Szustak OP – polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków. Od 2014 swoją działalność internetową sygnuje nazwą Langusta na palmie

Pozostałe książki:

Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety? Zamknij oczy Góra obietnic Jeszcze 5 minutek Ewangelia dla nienormalnych Garnek strachu. Droga do dojrzałości. Lekcje Gedeona Jestem Nikim. Droga do Ziemi Obiecanej. Lekcje Jozuego Plaster miodu Projekt: ESTERA. Czym jest piękno kobiety? Wielka Ryba. Droga do odpowiedzialności. Lekcje Sary i Tobiasza. (Książka + CD) Wilki dwa Wilki dwa. W obronie stada Rodzinne pole minowe Targ zamknięty. Lekcje Hioba. Droga do zbawienia Jak się modlić? Instrukcja obsługi relacji z Bogiem Nocny Złodziej Osioł w raju Spowiedź. Instrukcja obsługi Straszna książka Z procą na olbrzyma Akrobatyka Rodzicielska Ballady i Romanse. Od zakochania do miłości, czyli krótki niepodręcznik budowania związku Błogosławieństwo ma moc, czyli o sile Twojego słowa Eucharystia. Instrukcja obsługi Manewry rodzinne ćwiczenia rozwojowe Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy Oto człowiek. Rekolekcje wielkopostne Podwójne wychylenie Projekt Eliasz Czym jest męska tożsamość? Rozplątani. Jak naprawiać trudne relacje? Serce w serce. Komentarz do Księgi Rut Upojeni Bogiem Akrobatyka małżeńska. Konferencje dla małżeństw i narzeczonych Drogi miłości ukrzyżowanej Miriam Modlitwy nadziei dla uzależnionych Okruchy Pachnidła. Część 1. Książka + 2CD Pachnidła. Część 2. Książka + 2 CD Postne smaki Projekt: JONASZ. Czym jest siła mężczyzny? Szusta rano
Wszystkie książki Adam Szustak OP

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O kobiecości inaczej

6.01.2021

Do przeczytania tej książki namówiła mnie przyjaciółka, która powiedziała, że ta książka pomogła jej odkryć siebie na nowo. W kościele dzieje się różnie, nie widać w nim jednak kobiet zbyt mocno. Autor językiem potocznym przekonuje, że to od nas zależy, co zrobimy i kim jesteśmy. W specyficzny sposób pokazuje siłę kobiety. Zawsze cytuje tekst Pism... Recenzja książki Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

@beatazet@beatazet × 2

kontrowersje wokół Judyty

17.01.2022

„Serce człowieka obmyśla drogę, lecz Pan utwierdza kroki”. Księga Przysłów 16,9 Po pozycji księdza Szustaka o Esterze jako wzorze kobiecości, sięgnęłam po publikację,Projekt Judyta czym jest siła kobiety. Przyznam, że za przeczytanie tego dzieła jak i za recenzję zabierałam się długo, ponieważ miałam bardzo ambiwalentne ... Recenzja książki Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

Czym jest siła kobiety?

20.09.2021

Na początek kilka cytatów: ,,Zobacz świat, który jest światem bez was,bez kobiet. (...) To jest świat totalnie bezsensowny, zmierzający donikąd, który schnie z pragnienia’’. ,,Będziesz prawdziwie kochać mężczyznę dopiero wtedy,gdy nic nie będziesz od niego potrzebować i będziesz go kochać dlatego, że zdecydowałaś,że chcesz go kochać’’. ,,... Recenzja książki Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Pandi
@Pandi
2020-04-18
10 /10
Przeczytane

Podejście do książki nie było proste. Bałam się... Bo książki o tematyce religijnej są zazwyczaj pisane trudnym językiem. Ta książka taka nie była. Występują w niej słowa: Czaisz, Łopatologicznie, (sensowny) gość czy cham. Słowa takie proste dla ludu, to znaczy dla mnie. O. Adam Szustak opowiada na przykładzie Judyty z Biblii , że kobieta jest sama w sobie bardzo silna i nie potrzebuje do tej siły/wyjątkowości i piękna mężczyzny. A historia Judyty jak na życie kobiety w Starym testamencie, jest bardzo szalone. Robi naprawdę szalone rzeczy, a Bóg jej na to pozwala. Na tamte czasy takie rzeczy ? I kobieta ? Nie do pomyślenia ! Po za tym autor opowiada trochę o seksualności i podnieceniu. On nie mówi tak jak ksiądz, że "oni nie mają popędu seksualnego" ba bla bla.. On się przyznaje do tego, że on też myśli o kobiecie ! Uważam, że mówi mądrze i z sensem. I nie zgadzam się że ta książka jest tylko dla kobiet. Mężczyźni też powinni się z nią zapoznać.

× 1 | link |
@beatazet
2021-01-08
7 /10
Przeczytane

Polecam z czystym sumieniem. Jest to wyjątkowa książka dla wyjątkowej kobiety!

× 1 | link |
OW
@owocowamaja
2022-05-12
6 /10

Książka zapowiada się fajnie ale mam co do niej wątpliwości, czy tylko ja mam tak że w mojej głowie same pojawiają się treści które są o kilka stron dalej (czytam po raz pierwszy książki O.Sz.) nie czuje się komfortowo z tą książką i nie wiem czy to kwestia "wczucia się w czyiś sposób myślenia" czy coś innego. Ciągłe odczucie że gdzieś jest haczyk i wszystko jest zbyt gładkie(oczywiście gładkie nie w sensie że treści są proste dla codzienności, pragnę być kobietą podobną do Judyty). Ale po za tym to książka naprawdę przyjemna zostawia tylko trochę miejsca do przemyśleń i jest dość lekka przez co nie prześladuje mnie po nocach ><

| link |
@aniabruchal89
2022-01-17
1 /10
@Balbina64
@Balbina64
2022-01-10
9 /10
Przeczytane Religia Audiobooki Storytel Literatura polska
@deni.wybr
2021-09-20
10 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
@Liliowy_Motylek
2020-12-05
4 /10
Przeczytane 2020 Do przemyślenia Religia / filozofia
GA
@garbos
2020-05-25
8 /10
Przeczytane
KA
@Kalamburka
2020-01-10
10 /10
Przeczytane
@Doris_2
2020-03-20
9 /10
Przeczytane
@ksiazkirabe
2019-11-20
8 /10
Przeczytane 2019 Posiadam
@finkaa
2019-05-19
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Cytaty z książki

,,Zobacz świat, który jest światem bez was,bez kobiet. (...) To jest świat totalnie bezsensowny, zmierzający donikąd, który schnie z pragnienia’’.
,,Będziesz prawdziwie kochać mężczyznę dopiero wtedy,gdy nic nie będziesz od niego potrzebować i będziesz go kochać dlatego, że zdecydowałaś,że chcesz go kochać’’.
,,Najgłębsze powołanie kobiet nie ma nic wspólnego ze służalczością względem mężczyzn. Waszym głównym zadaniem na świecie jest wszędzie służyć jako dom’’.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl