Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

ks. Adam Szustak OP
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nie potrzebujesz mężczyzny, aby być w pełni szczęśliwą! I to nie jest pomysł feministki, ale Boga. Pierwotny projekt kobiety to piękna, wolna, niezależna, kompletna z tym, w co została wyposażona podczas stwarzania, osoba. Tymczasem dzisiejsze kobiety w poczuciu stłamszenia przez mężczyzn wynalazły feminizm i inne „waleczne postawy”, które sprawiają, że zamiast spełnioną kobietą, stają się żeńską wersją mężczyzny. Dlaczego to się popsuło i jak to naprawić? Posłuchaj o kobiecej sile na przykładzie Judyty – jednej z najbardziej niezwykłych kobiet, jakie można spotkać na kartach Biblii. Z nagrania dowiesz się: Jak być silną kobietą, nie stając się jednocześnie imitacją mężczyzny? Czym prawdziwe piękno różni się od atrakcyjności seksualnej? Na czym polega kobieca niezależność i jak ją budować? Dla jakich kobiet mężczyźni tracą głowę? Jak zachwycić się swoją kobiecością? O. Adam Szustak OP - duszpasterz krakowskiej Beczki w latach 2007-2012, autor takich książek jak Upojeni Bogiem czy Ewangelia dla nienormalnych, rekolekcji internetowych pt. Zakochany skazaniec a wreszcie bestselerowego audiobooka Nocny złodziej. O. Adam Szustak sam o sobie: Jestem dominikaninem, czyli zakonnikiem należącym do Zakonu Kaznodziejów (Ordo Praedicatorum), który jest częścią Kościoła Katolickiego. Charyzmat mojego powołania najpełniej wyraża się w zdaniu: Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Aktualnie moim adresem zameldowania jest klasztor dominikanów w Łodzi, ale moim domem jest każde miejsce gdzie można głosić Ewangelię. (za: langustanapalmie.pl) Dominikanie o swoim współbracie: O. Adam Szustak to dominikanin, który w ramach działalności w krakowskim duszpasterstwie akademickim Beczka wygłosił wiele znaczących kazań. Wyróżniały się (one) otwartością na współczesność, dzięki czemu trafiały zarówno do osób utwierdzonych w swej wierze, jak i do tych, którzy borykali się z wątpliwościami. (za: dominikanie.pl) 
Data wydania: 2016-05-02
ISBN: 978-83-64855-17-7, 9788364855177
Wydawnictwo: RTCK
Kategoria: Religia i Teologia
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

ks. Adam Szustak OP ks. Adam Szustak OP Adam Stanisław Szustak OP – polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków. Od 2014 swoją działalność internetową sygnuje nazwą Langusta na palmie

Pozostałe książki:

Ewangelia dla nienormalnych Góra obietnic Plaster miodu Wilki dwa #jeszcze5minutek
Wszystkie książki ks. Adam Szustak OP

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czym jest siła kobiety?

20.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na początek kilka cytatów: ,,Zobacz świat, który jest światem bez was,bez kobiet. (...) To jest świat totalnie bezsensowny, zmierzający donikąd, który schnie z pragnienia’’. ,,Będziesz prawdziwie kochać mężczyznę dopiero wtedy,gdy nic nie będziesz od niego potrzebować i będziesz go kochać dlatego, że zdecydowałaś,że chcesz go kochać’’. ,,... {} Recenzja książki Projekt Judyta. Czym jest siła kobiety?

O kobiecości inaczej

6.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Do przeczytania tej książki namówiła mnie przyjaciółka, która powiedziała, że ta książka pomogła jej odkryć siebie na nowo. W kościele dzieje się różnie, nie widać w nim jednak kobiet zbyt mocno. Autor językiem potocznym przekonuje, że to od nas zależy, co zrobimy i kim jesteśmy. W specyficzny sposób pokazuje siłę kobiety. Zawsze cytuje tekst Pism... {} Recenzja książki Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?

Moja opinia o książce

Opinie

@Pandi
2020-04-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Podejście do książki nie było proste. Bałam się... Bo książki o tematyce religijnej są zazwyczaj pisane trudnym językiem. Ta książka taka nie była. Występują w niej słowa: Czaisz, Łopatologicznie, (sensowny) gość czy cham. Słowa takie proste dla ludu, to znaczy dla mnie. O. Adam Szustak opowiada na przykładzie Judyty z Biblii , że kobieta jest sama w sobie bardzo silna i nie potrzebuje do tej siły/wyjątkowości i piękna mężczyzny. A historia Judyty jak na życie kobiety w Starym testamencie, jest bardzo szalone. Robi naprawdę szalone rzeczy, a Bóg jej na to pozwala. Na tamte czasy takie rzeczy ? I kobieta ? Nie do pomyślenia ! Po za tym autor opowiada trochę o seksualności i podnieceniu. On nie mówi tak jak ksiądz, że "oni nie mają popędu seksualnego" ba bla bla.. On się przyznaje do tego, że on też myśli o kobiecie ! Uważam, że mówi mądrze i z sensem. I nie zgadzam się że ta książka jest tylko dla kobiet. Mężczyźni też powinni się z nią zapoznać.

{} | link |
@beatazet
2021-01-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Polecam z czystym sumieniem. Jest to wyjątkowa książka dla wyjątkowej kobiety!

{} | link |
@deni.wybr
2021-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Liliowy_Motylek
2020-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 2020 Do przemyślenia Religia / filozofia
GA
2020-05-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
KA
2020-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Doris_2
2020-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ksiazkirabe
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2019 Posiadam
@finkaa
2019-05-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Cytaty z książki

O nie! Książka Projekt JUDYTA. Czym jest siła kobiety?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe