Przebudzenie Jenny Fox

Przebudzenie Jenny Fox
4.6
Ocena 4.6 na 5 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Siedemnastolatka budzi się ze śpiączki po wypadku. Mówią jej, że nazywa się J...
Siedemnastolatka budzi się ze śpiączki po wypadku. Mówią jej, że nazywa się Jenna Fox, ale to imię brzmi obco. Dziewczyna nie pamięta ani rodziców, ani swojego wcześniejszego życia. Za to z czasem wracają wspomnienia, których mieć nie powinna, a wraz z nimi pojawiają się trudne pytania. Co napraw...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788310116758
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

"Czasem po prostu nie ma się wyboru..."*
„Dawniej byłam kimś. Kimś zwanym Jenną Fox. Tak mówią. Ale jestem kimś więcej niż nazwiskiem. Kimś więcej, niż mówią. Kimś więcej niż zbiorem faktów i danych, które mi wbijają do głowy. Kimś więcej niż postacią z nagrań wideo, które mi każą oglądać. Kimś więcej. Tylko nie jestem pewna kim.”* Jenn...
Okruchy, ułamki I chwile
Pustka. Brak słów. Brak uczuć. Brak emocji. Nieznani ludzie, którzy przedstawiają się jako rodzice. I imię, które kiedyś należało do niej. Jenny. Jenny Angelina Fox. Wszystko wokół niej wydaje się być obce, rodzice jednak mówią, że to tylko kwestia czasu, że wszystko zacznie wracać, że w końcu od...
Napisz swoją opinię

Opinie

@bluebell
@bluebell 2010-11-11
Sięgając po tą książkę myślałam,że będę mieć do czynienia ze zwyczajną historią o przebudzeniu dziewczyny ze śpiączki,która na dodatek ma amnezję i nie pamięta nic z dawnego życia.A tu proszę,czyste science fiction.Książka ogólnie bardzo mi się podobała,nieźle mnie zaskoczyło to co się stało z Jenną,ale za to zakończenie mnie trochę zawiodło.Spodziewałam się czegoś innego.Mimo wszystko oceniam tą pozycję na duży plus.Autorka miała naprawdę niezwykły pomysł na książkę.Czytając ją zastanawiałam się nad współczesną medycyną i tym czy świat może w przyszłości stać się taki jak opisuje go Mary E.Pearson.
@anciaa
@anciaa 2010-05-13
Przeczytane (2010-01-01)
Ta książka jest jak film zapisany słowami. Idealnie przenosi w tamten świat i oddaje wszystkie emocje. Kiedy bohater krzyczy, czytelnik to słyszy. Ta książka po prostu wciąga do swojego wnętrza, a z drugiej strony poraża. Sama nie wiem jakimi słowami ją opisać bo to i tak będzie ciągle za mało by opisać cierpienie Jenny. Nie wyobrażam sobie być w takiej sytuacji... I zgadzam się z Ginger_candle, koniec był świetny :) Polecam gorąco.
@malinowaesencja
@malinowaesencja 2010-08-27
Przeczytane (2010-08-27)
Świetna historia. Niepowtarzalna. Jest idealna do tego, by nakręcić na jej podstawie film. Książka świetnie napisana, aż nie mogłam od niej oderwać wzroku. Została połknięta w jeden dzień. Strasznie się przejęłam losem głównej bohaterki. Dylemat, jaki w sobie przeżywała bił na głowe! Ile w niej było człowieczeństwa? Ile w niej było starej Jenny? Daje 5 gwiazdek. POLECAM!
@sociopatic_social_climber
@sociopatic_social_climber 2009-12-26
Przeczytane (2009-08-07)
Na pewno jest to specyficzny rodzaj literatury i nie każdy go lubi, ale jeśli chcecie sprobować to zapraszam bo naprawde warto. Po przeczytaniu tej książki zaczęłam sie zastanawiać nad współczesną medycyną. A ja chce byc lekarzem :)))
@Katherine
@Katherine 2010-07-08
Przeczytane (2009-08-07)
Bardzo podobała mi się ta książka. Nawet mogę powiedzieć, że mnie trochę zszokowała i myślę, że na długo utkwi mi w pamięci. Również polecam bo przeczytać naprawdę warto ;)
@angelika1109
@angelika1109 2011-10-10
Przeczytane (2011-10-10)
Wspaniała książka. Po opisie nie spodziewałam się, że będę nią tak zachwycona.
@magdaaa1122
@magdaaa1122 2011-05-04
Przeczytane (2011-05-04)
zaskakująca, wciągająca i zmuszająca do przemyśleń. Bardzo mi sie podobała.
Współtworzący tą stronę
puchar @arwena @arwena pierwsza opinia