Przeznaczenie błazna

Robin Hobb
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Przeznaczenie błazna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Robin Hobb, uznana autorka epickiej odmiany fantasy, stworzyła w swoich heroicznych trylogiach Skrytobójca i Żywostatki barwne, wielowymiarowe światy. Teraz stawia ostatni krok w zapierającej dech w piersiach trylogii Złotoskóry, w której opowieść o Bastardzie Rycerskim Przezornym dobiega epickiego końca. Pełne przygód i niezapomnianych postaci Przeznaczenie Błazna stanie się klasykiem gatunku. Skrytobójca, szpieg i mistrz Mocy Bastard Rycerski Przezorny, obecnie znany tylko jako żołnierz Tom Borsuczowłosy, na dobre osiadł na królewskim dworze w Koziej Twierdzy. Tylko nieliczni znają jego pełną tajemnic przeszłość oraz wiedzą o ofiarach, jakie musiał ponieść, by przeżyć. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że Bastard włada magią Mocy. Wyruszywszy na wyprawę z księciem Sumiennym, Cierniem i ograniczonym, lecz wielce utalentowanym w Mocy Młotkiem, Bastard Rycerski stara się pomóc księciu wypełnić misję, polegającą na odcięciu głowy smokowi uwięzionemu w lodzie, legendarnemu Lodogniowi przebywającemu na wyspie Aslevjal. Powodzenie wyprawy mogłoby wreszcie doprowadzić do zawarcia pokoju między Królestwem Sześciu Księstw i Wyspami Zewnętrznymi a także do zdobycia przez księcia ręki narczeski Ellianii.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89004-99-4, 9788389004994
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Złotoskóry, tom 3
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 397
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Robin Hobb Robin Hobb
Urodzona 5 marca 1952 roku w USA (Berkeley)
Opis: Amerykańska pisarka fantasy i science-fiction, urodzona 5 marca 1952 w Oakland. Jej właściwe nazwisko to Margaret Astrid Lindholm Ogden, tworzy także pod pseudonimem Megan Lindholm. Obecnie mieszka w Tacoma w stanie Waszyngton. W latach 80. opu...

Pozostałe książki:

Uczeń skrytobójcy Królewski skrytobójca Wyprawa skrytobójcy Wyprawa skrytobójcy. Część 2 Misja błazna Złocisty Błazen Przeznaczenie błazna Czarodziejski statek cz. 1 Wyprawa Błazna Epopeja. Legendy fantasy Przeznaczenie Skrytobójcy Skrytobójca błazna Czarodziejski statek cz. 2 Księga mieczy Przeznaczenie błazna cz.1 Kupcy i ich żywostatki. Szalony statek. Tom 2. Część 2 Legendy II Przeznaczenie błazna cz.2 Statek przeznaczenia cz. 1 Statek przeznaczenia cz. 2 Szalony statek cz. 1 Czarodziejski statek. Jesień, zima Królewski skrytobójca Szalony statek cz. 3 Blood of Dragons City of Dragons Czarodziejski statek. Środek lata Opiekun smoków* The Dragon Keeper Wyprawa skrytobójcy. Część 1
Wszystkie książki Robin Hobb

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Przeznaczenie błazna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@coconut
@coconut
2016-12-25
10 /10
Przeczytane Moja biblioteczka

Są takie książki, które wciągają tak, że nie możecie się doczekać, aż przeczytacie kolejną stronę, ale jednocześnie, których wcale nie chcecie skończyć, bo będzie to oznaczało rozstanie z bohaterami. Książki, które tak samo chcecie natychmiast pochłonąć, jak i rozkoszować się nimi w nieskończoność. „Przeznaczenie Błazna” zalicza się właśnie do takiej kategorii. Twórczość Robin Hobb kryje w sobie wiele zalet. Książki wciągają, sprawiają, że zapomina się przy nich o całym świecie i nie można się oderwać. Nie raz również zaskakuje zwrotami akcji. Bohaterowie są ciekawi, żywi, wykreowani z wyczuciem, a ich losy śledzi się z zapartym tchem. Autorka przedstawia tu również ogromną ilość rewelacyjnych pomysłów, świetnie prowadzi narrację, splata wątki, buduje napięcie i prezentuje pełen przekrój nastrojów. Książki Robin Hobb są po prostu rewelacyjne. POLECAM!

| link |
@haudek
2020-07-02
7 /10
Przeczytane Posiadam [ebook] 2018-Książki
@MagicalChristopher
@MagicalChristopher
2014-11-20
10 /10
Przeczytane
@szoszor
@szoszor
2010-11-29
10 /10
Przeczytane
@blazejo
@blazejo
2008-01-01
8 /10
Przeczytane
@Ponury
@Ponury
2007-08-26
8 /10
Przeczytane fantasy
@szumo
@szumo
2007-08-07
5 /10
Przeczytane
@yuuki1
@yuuki1
2009-12-28
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Nikt nie może znaleźć czasu, a jedynie mądrze wykorzystać ten, który mu dano.
Kiedy człowiek przestaje się szamotać i idzie za przeznaczeniem, zamiast próbować zawładnąć swoim życiem, to okazuje się, że szczęście idzie za nim.
Strach to jedyna rzecz, której nie można odebrać tchórzowi.
[J]esteśmy sumą wszystkiego, co uczyniliśmy, dodaną do sumy wszystkiego, co uczyniono nam. Nikt z nas nie może od tego uciec.
Znaleźliśmy się między słowem mężczyzny a wolą kobiety. Żadnej z tych rzeczy nie da się złamać, nie okrywając wszystkich hańbą.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Misja Błazna
Misja Błazna
Robin Hobb
8.3/10
Od piętnastu lat, jakie upłynęły od czasu wydarzeń, które położyły kres jego poprzedniemu życiu, Bas...
Złocisty błazen
Złocisty błazen
Robin Hobb
8.6/10
W drugim tomie swej jak dotąd najbardziej oszałamiającej trylogii Robin Hobb, światowej sławy pisark...
Przeznaczenie błazna cz.1
Przeznaczenie błazna cz.1
Robin Hobb
7/10
Robin Hobb, uznana autorka epickiej odmiany fantasy, stworzyła w swoich heroicznych trylogiach Skryt...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl