Wyprawa Błazna

Robin Hobb
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Wyprawa Błazna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Intrygujące przygody Bastarda Rycerskiego Przezornego i Błazna, jego tajemniczego przyjaciela, na nowo zaabsorbowały uwagę czytelników za sprawą Skrytobójcy Błazna, autorstwa niedoścignionej Robin Hobb. Teraz do rąk wielbicieli trafia Wyprawa Błazna, która jest nie tylko ciągiem dalszym opowieści. Autorka buduje fabułę po mistrzowsku, z wykorzystaniem artyzmu i nieposkromionej wyobraźni, których jej sympatycy już przywykli od niej oczekiwać. Prowadzi czytelnika przez mroki sekretów, odsłania wstrząsającą prawdę, wydobywa na światło dzienne zmowę, która kładzie się cieniem na życiu Bastarda i pogrąża jego świat w ciemnościach, odbierając wszelką nadzieję. Dawno, dawno temu, Bastard i Błazen zmienili losy świata, doprowadzając do odrodzenia magii smoków i zapewniając sukcesję rodu Przezornych, a co za tym idzie - stabilność losów królestwa. Tak im się przynajmniej zdawało. Tymczasem Błaznowi grozi śmierć z rąk okrutnych istot o bladej skórze, które chcą rządzić światem, a plany dominacji opierają na panowaniu nad siłami, jakimi zapewne dysponuje córka Bastarda. Z jednej strony umierający Błazen, z drugiej intrygi na królewskim dworze, w które Bastard został uwikłany wbrew woli... Wystarczyła chwila nieuwagi, by doszło do tragedii: prześladowcy dawnego trefnisia porwali Pszczołę, by wykorzystać ją w roli, jaką planowali dla Błazna: jako potężną broń. Bastard Rycerski Przezorny nie jest jednak bezbronny. Starożytna magia nadal płynie w jego żyłach i choć z upływem lat nieco stracił wprawę w fachu skrytobójcy, to przecież go nie zapomniał. Teraz w równej mierze wrogowie i przyjaciele dowiedzą się, że nie istnieje nikt groźniejszy od mężczyzny, który nie ma już nic do stracenia.
Data wydania: 2018-01-17
ISBN: 978-83-7480-897-2, 9788374808972
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Bastard i Błazen, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 816

Autor

Robin Hobb Robin Hobb
Urodzona 5 marca 1952 roku w USA (Berkeley)
Opis: Amerykańska pisarka fantasy i science-fiction, urodzona 5 marca 1952 w Oakland. Jej właściwe nazwisko to Margaret Astrid Lindholm Ogden, tworzy także pod pseudonimem Megan Lindholm. Obecnie mieszka w Tacoma w stanie Waszyngton. W latach 80. opu...

Pozostałe książki:

Uczeń skrytobójcy Królewski skrytobójca Wyprawa skrytobójcy Wyprawa skrytobójcy. Część 2 Misja błazna Złocisty Błazen Przeznaczenie błazna Czarodziejski statek cz. 1 Wyprawa Błazna Epopeja. Legendy fantasy Przeznaczenie Skrytobójcy Skrytobójca błazna Czarodziejski statek cz. 2 Księga mieczy Przeznaczenie błazna cz.1 Kupcy i ich żywostatki. Szalony statek. Tom 2. Część 2 Legendy II Przeznaczenie błazna cz.2 Statek przeznaczenia cz. 1 Statek przeznaczenia cz. 2 Szalony statek cz. 1 Czarodziejski statek. Jesień, zima Królewski skrytobójca Szalony statek cz. 3 Blood of Dragons City of Dragons Czarodziejski statek. Środek lata Opiekun smoków* The Dragon Keeper Wyprawa skrytobójcy. Część 1
Wszystkie książki Robin Hobb

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wyprawa Błazna? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

AL
@AleksandraRK
2023-03-05
7 /10
Przeczytane
PA
@paulina.gasior1
2022-05-06
8 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
7 /10
Przeczytane 2018-Książki
GA
@garbos
2019-09-01
3 /10
Przeczytane
HE
@Helmans
2019-01-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Wybór mamy zawsze, choc niekiedy każda droga wydaje się niewłaściwa.
Księżna Cierpliwa uczyła mnie niegdyś, iż, aby przestać się nad sobą użalać, najlepiej zrobić coś dla kogoś innego.
(...), dążąc ku szczęśliwemu zakończeniu, chociaż każdy wie, że takie opowieści nie mają końca, a szczęśliwe zakończenie jest tylko chwilą na złapanie oddechu przed następna katastrofą.
Świat musi się zmieniać, ale jakimś dziwnym sposobem zawsze najważniejsze jest dobro człowieka, który odbiera przestrzeń naturze.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Skrytobójca błazna
Skrytobójca błazna
Robin Hobb
6.8/10
Biały Gaj wydaje się najzwyklejszym, zadbanym gospodarstwem, położonym na uboczu, w spokojnej okolic...
Przeznaczenie Skrytobójcy
Przeznaczenie Skrytobójcy
Robin Hobb
7/10
Minęło dwadzieścia lat z okładem od czasu, gdy pierwsza epicka powieść fantasy o Bastardzie Rycersk...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl