Przeznaczenie Skrytobójcy

Robin Hobb
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Przeznaczenie Skrytobójcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Minęło dwadzieścia lat z okładem od czasu, gdy pierwsza epicka powieść fantasy o Bastardzie Rycerskim Przezornym i jego tajemniczym, często szalenie irytującym przyjacielu, Błaźnie, spadła na nas, jak cudowny grom z jasnego nieba. Dziś Robin Hobb, według „New York Timesa“ autorka bestsellerowa, przedstawia doniosłe zamknięcie trzeciej trylogii, prezentującej losy naszych ukochanych bohaterów tej niezrównanej epopei, która z pewnością wejdzie do kanonu arcydzieł gatunku.

Pszczoła, młodsza córka Bastarda, została porwana przez Sługi, tajemniczą społeczność, której członkowie mają prorocze sny, dotyczące różnych kształtów przyszłości, a wykorzystują je w celu pomnożenia własnego bogactwa i zyskania szerszych wpływów. Pszczoła odgrywa w tych snach kluczową rolę, lecz jaką dokładnie - brak pewności.

W czasie, gdy sadystyczni porywacze wloką dziewczynkę przez pół świata, Bastard i Błazen, mając ją za zmarłą, wyruszają z zamiarem dokonania zemsty, a misja ta prowadzi ich na odległą wyspę, zamieszkaną przez Sługi, do miejsca, które Błazen swego czasu nazywał domem, a potem więzieniem. Uciekł z tego piekła, okaleczony i oślepiony, przysiągł nigdy tam nie wrócić.

Mimo poważnych obrażeń nie jest jednak tak bezradny, jak by się mogło wydawać. A przy tym także śni, może kształtować przyszłość. A Bastard, choć nie jest już niedościgłym skrytobójcą, jak za młodych lat, nadal pozostaje człowiekiem, z którym trzeba się liczyć: obeznanym z truciznami, biegłym w używaniu ostrza, utalentowanym w magii Przezornych. Wspólny cel mają obaj całkiem jasny: doprowadzić do tego, by żaden Sługa nie przeżył ich odwetu.
Data wydania: 2019-10
ISBN: 978-83-7480-606-0, 9788374806060
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Bastard i Błazen, tom 3
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 1024
dodana przez: Diarmuid

Autor

Robin Hobb Robin Hobb
Urodzona 5 marca 1952 roku w USA (Berkeley)
Opis: Amerykańska pisarka fantasy i science-fiction, urodzona 5 marca 1952 w Oakland. Jej właściwe nazwisko to Margaret Astrid Lindholm Ogden, tworzy także pod pseudonimem Megan Lindholm. Obecnie mieszka w Tacoma w stanie Waszyngton. W latach 80. opu...

Pozostałe książki:

Uczeń skrytobójcy Królewski skrytobójca Wyprawa skrytobójcy Wyprawa skrytobójcy. Część 2 Misja błazna Złocisty Błazen Przeznaczenie błazna Czarodziejski statek cz. 1 Wyprawa Błazna Epopeja. Legendy fantasy Przeznaczenie Skrytobójcy Skrytobójca błazna Czarodziejski statek cz. 2 Księga mieczy Przeznaczenie błazna cz.1 Kupcy i ich żywostatki. Szalony statek. Tom 2. Część 2 Legendy II Przeznaczenie błazna cz.2 Statek przeznaczenia cz. 1 Statek przeznaczenia cz. 2 Szalony statek cz. 1 Czarodziejski statek. Jesień, zima Królewski skrytobójca Szalony statek cz. 3 Blood of Dragons City of Dragons Czarodziejski statek. Środek lata Opiekun smoków* The Dragon Keeper Wyprawa skrytobójcy. Część 1
Wszystkie książki Robin Hobb

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przeznaczenie skrytobójcy

5.11.2019

Och jak ja tęskniłam za Błaznem i Bastardem! Książke kupiłam w dniu polskiej premiery przeczytałam w 6 dni. Pomimo swej długości nie nudzi, zaskakuje. Jeśli komuś prawidłowo udało się odgadnąć przepowiednie Pszczoły to mógł spodziewać się niektórych przyszłych wydarzeń. Ten tom jednak mnie zaskoczył pod względem brutalnych opisów, które można było... Recenzja książki Przeznaczenie Skrytobójcy

AR
@Arawis

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

AL
@AleksandraRK
2023-05-13
7 /10
Przeczytane
GA
@garbos
2021-11-19
5 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-30
7 /10
Przeczytane Musowo Ain Alibro Ein 2020-Książki
AR
@Arawis
2019-11-05
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Nie rób kroku, którego nie możesz cofnąć, dopóki nie rozważysz, czego nie będziesz mógł zrobić, gdy już go uczynisz.
Na chwilę krótszą niż mgnienie oka z obu mężczyzn buchnął snop światła. Znak połączenia, punkt newralgiczny, rozstaje na drodze przeznaczenia. Dokonało się. Wreszcie zaistniała całość, spoista jedność. Ich kolory blakły, a wilcze ślepia rozjarzały się blaskiem. [...] Ruszył. [...] Stał się ruchem w czerni. A potem zniknął.
Istnieją uczynki, których nie da się wybaczyć, lecz nie sposób też wciąż mieć je za złe. To po prostu rozstaje, na drodze życia, gdzie człowiek akurat nie ma nic do powiedzenia. To ścieżki losu, na których ktoś inny podejmuje decyzje. Ja mogę tylko uważać na swoje dalsze kroki.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Skrytobójca błazna
Skrytobójca błazna
Robin Hobb
6.8/10
Biały Gaj wydaje się najzwyklejszym, zadbanym gospodarstwem, położonym na uboczu, w spokojnej okolic...
Wyprawa Błazna
Wyprawa Błazna
Robin Hobb
7/10
Intrygujące przygody Bastarda Rycerskiego Przezornego i Błazna, jego tajemniczego przyjaciela, na no...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl