Przeżyj miłość w średniowieczu

Frances Gies, Joseph Gies
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Przeżyj miłość w średniowieczu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wciągająca, pełna wiedzy i ciekawostek kronika średniowiecznego małżeństwa pióra bestsellerowego autora i znawcy epoki.
Frances Gies opowiada barwną historię jednej z najważniejszych instytucji społecznych w historii ludzkości – małżeństwa i rodziny. Opisuje, jak rzymskie i barbarzyńskie obrzędy połączyły się pod wpływem chrześcijaństwa, tworząc nowe koncepcje, zwyczaje, prawa i praktyki. Ślady wielu z nich znajdziemy we współczesności.

Czy przyszłą żonę można było po prostu porwać? Kiedy monogamia stała się normą? Czy kobieta mogła zażyczyć sobie rozwodu? Jak wyglądała ceremonia ślubna i czy noc poślubna była romantyczna?

Gies śledzi rozwój małżeństwa i rodziny od średniowiecza do wczesnej epoki nowożytnej. Przeżyj miłość w średniowieczu to lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników historii.

Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 978-83-240-8044-1, 9788324080441
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Średniowiecze, Historia
Stron: 464
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Frances Gies Frances Gies
Urodzona 10 czerwca 1915 roku w USA (Ann Arbor, Michigan)
Amerykańska pisarka, specjalizująca się w historii średniowiecznej, która samodzielnie oraz wraz z mężem stworzyła szereg książek poświęconych tej tematyce, Frances Gies. Frances Gies, z domu Carney. Jej rodzicami byli: prof. Robert John Carney ora...

Pozostałe książki:

Życie w średniowiecznym zamku Życie średniowiecznej kobiety Życie średniowiecznej rodziny
Wszystkie książki Frances Gies

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Romans ze średniowieczem

15.02.2022

Całkiem legalny, pełen pasji i nieodkrytych terenów. Walentynki już za nami – święto pełne kontrowersji, a dla niektórych – ogromnego smutku. Miłość i wyobrażenie idealnego związku to pojęcia, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Nierozerwalnie związana z nim instytucja małżeństwa znana jest od czasów rzymskich, ale okazuje się, że nie... Recenzja książki Przeżyj miłość w średniowieczu

@Zaneta@Zaneta × 4

,,Średniowieczna miłość''

8.03.2022

Jeśli mielibyście wybrać jakąś epokę poza współczesnymi czasami, w której chcielibyście żyć to jaka by to była? Dzięki wydawnictwu Znak Horyzont zapoznałam się z aspektem, myślę że jednym z najważniejszych w naszym życiu - miłością w długich i jakże odmiennych dla nas, średniowiecznych latach. 1000-letnia epoka przynosi wiele refleksji, te... Recenzja książki Przeżyj miłość w średniowieczu

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2022-02-20
7 /10
Przeczytane Wydawnictwo Znak Przeczytane w 2022 Współpraca

Średniowiecze, charakterystyczna i mocno specyficzna epoka w historii, trwająca ponad 1000 lat i przez to podzielona jest na kilka etapów: wczesne, środkowe, późne i kresowe. Patrząc na nią z perspektywy czasu widać, jak bardzo kształtowała przyszłość, jak dużo się w niej działo, ale przede wszystkim przecierało szlaki dla lepszego życia.

Jak to było z tą miłością w średniowieczu?
Autorzy Frances i Joseph Gies skupiają się w lekturze "Przeżyj miłość w średniowieczu" na przedstawieniu nam i odkryciu rodziny. Cała miłość musi się rozpocząć od dwojga ludzi i dlatego poznajemy tak szczegółową analizę ewolucji i przemian z tego punktu widzenia. Książka na pewno zaskoczy, ale i również pogłębi wiedzę osób interesujących się tą epoką, ale również będzie świetnym niezbędnikiem przy temacie średniowiecznego małżeństwa podczas nauki.

Dowiecie się również z lektury jak na przełomie kolejnych etapów w średniowieczu zmieniały się koncepcje rodziny w różnych grupach społecznych, jak wyglądały małżeństwa i rozwody, a to wszystko uzupełnione o liczne teksty opisane w tejże epoce oraz fotografie.


× 6 | link |
@deni.wybr
2022-03-08
8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2022-02-15
8 /10
Przeczytane 2022

Cytaty z książki

O nie! Książka Przeżyj miłość w średniowieczu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl