Rozgrywka

Allie Reynolds
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Rozgrywka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów

Opis

GDY GRUPA PRZYJACIÓŁ SPOTYKA SIĘ W OPUSZCZONYM SCHRONISKU WŚRÓD GÓRSKICH SZCZYTÓW, ROZPOCZYNA SIĘ MORDERCZA GRA.

MROŻĄCY KREW W ŻYŁACH THRILLER, W KTÓRYM OŚRODEK W ALPACH STAJE SIĘ PRAWDZIWYM ESCAPE ROOMEM.

NIKT SIĘ STĄD NIE WYDOSTANIE, DOPÓKI NIE ROZWIĄŻE ZAGADKI. A NAWET JEŚLI MU SIĘ UDA, NIE WIADOMO, CZY PRZEŻYJE.

Gdy Milla otrzymuje zaproszenie na spotkanie grupy dawnych przyjaciół w ośrodku narciarskim, który był świadkiem szczytu jej kariery, nie może sobie odmówić wyjazdu. Zwłaszcza że zaproszenie wysłał ktoś szczególnie dla niej ważny.

Curtis, Dale, Heather, Brent – minęła dekada, odkąd Milla ich widziała. I tyle samo czasu, od kiedy podczas elitarnych zawodów snowboardowych Saskia, jedna z nich, zniknęła bez śladu.

Cała piątka spodziewa się kameralnego weekendu wysoko w górach, ale kiedy tylko przekraczają próg schroniska, znikają ich telefony, a kolejka górska przestaje działać. Zamiast ognia w kominku czeka na nich instrukcja gry, która spowoduje, że odkryją swoje sekrety. I tajemnicę tego, co naprawdę wydarzyło się w dniu zawodów…

Nie wiadomo, kto zorganizował to spotkanie, ale odnalezienie tej osoby staje się kwestią życia i śmierci. Tym bardziej, że zbliża się zamieć, która wkrótce odetnie im drogę ucieczki.

W opuszczonym schronisku pod alpejskim lodowcem sekrety z przeszłości wyjdą wreszcie na jaw…

Thriller, który porywa i mrozi krew w żyłach! Rewelacyjny!

Peter James, autor „W godzinie śmierci”

Ekscytujący thriller, trzymający w napięciu aż do końca


Tytuł oryginalny: Shiver
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-8215-293-7, 9788382152937
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 416
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

ROZGRYWKA

7.03.2021

„Rozgrywka” Allie Reynolds — znakomity debiut, thriller z niezwykle wciągającą intrygą, osadzony w środowisku nietuzinkowych ludzi, sportowców. Górski krajobraz, zaśnieżone szczyty, schronisko na lodowcu i mroczna historia. Mija dziesięć lat od niewyjaśnionego, zagadkowego zniknięcia jednej z najlepszych brytyjskich snowboardzistek. Kryminał, kt... Recenzja książki Rozgrywka

@ela_r22@ela_r22 × 19

Zaryzykuj!

24.03.2021

Jednym z największych zarzutów thrillerów okazuje się schematyczność. Jeśli ktoś jest mocno ugruntowanym w tym gatunku, zaczyna odczuwać, że nic już go nie zaskoczy. Tym bardziej doceniam książki, które wybijają się z określonych ram i dodają takiego powiewu świeżości. Jednak zawsze podchodzę z dystansem do zagranicznych chwytliwych podtytułach, o... Recenzja książki Rozgrywka

Roz(g)rywka

11.06.2021

Na pewno nie można odmówić tej historii oryginalności. Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę, której historia umiejscowiona w nietypowym terenie, klimacie i z mroźnej atmosferze, biegnie do przodu ku stromym zboczom i lodowcowym rozpadlinom. Thriller daleki od mojego ulubionego domestic noir, lecz równie mocno wpadający w mój gust. I w końcu o... Recenzja książki Rozgrywka

Czy powrót do przeszłości może być aż tak dotkliwy?

4.03.2021

Rozgrywka. Rywalizacja sportowa. Emocje mocne i zdecydowane. Kto wygra? Kto będzie lepszy? A może kto będzie sprytniejszy i bardziej przebiegły? Kto szybciej skompromituje rywala? Czy na tym polega czysta rozgrywka sportowa? Chyba tak nie do końca. Czy bohaterowie najnowszej powieści Allie Reynolds też tak postępowali? Co się dla nich liczyło najb... Recenzja książki Rozgrywka

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2021-03-27
8 /10
Przeczytane

Połączyła ich pasja do snowboardu, a zgubiła rywalizacja i chore ambicje.

Opuszczone schronisko poza sezonem, gdzieś wysoko w pokrytych wiecznym śniegiem Alpach, i paczka znajomych, których łączą skomplikowane relacje. Na miejscu okazuje się, że żadne z nich nie zorganizowało tego wyjazdu, a przynajmniej, nikt się do tego nie przyznaje.
Kto ich tutaj sprowadził i po co? Czy któreś z nich zabiło Saskię? A może ona wciąż żyje?

Dziesięć lat wcześniej doszło tu do ogromnej tragedii. Saskia zaginęła, a jej ciała nigdy nie odnaleziono. Nikt nie wie, co naprawdę się z nią stało, ale każdy czuje się w jakiś sposób winny, bowiem żadne z nich nie ma czystego sumienia.

W jednym momencie atmosfera zagęszcza się, a moja ciekawość pikuje ku obłokom. Udziela mi się niepokój, który odczuwają bohaterowie. Wszystkie wydarzenia śledzimy z perspektywy Millo. Subtelnie dawkowane retrospektywy sprzed dziesięciu lat powoli odsłaniają tajemnicę tamtych, tragicznych w skutki wydarzeń. Z każdą odsłoną temperatura podnosi się o kilka stopni.

Autorka bardzo detalicznie podeszła do głównego motywu, jakim jest snowboard. Znajdziemy tu wiele szczegółów na ten temat, co dla kogoś niezainteresowanego może wydać się odrobinę nużące. Jej zamiarem było oddanie pasji i wspólnoty, którą odczuwali nasi bohaterowie. Dzięki temu możemy ich jeszcze lepiej poznać, dowiedzieć się, jakimi są ludźmi i co nimi kieruje. Mimo sporego na...

× 10 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-02-25
9 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca Przeczytane 2021

Lubicie wygrywać? Jak bardzo? Do czego jesteście w stanie się posunąć, by pokonać rywali?
Gdy pięcioro znajomych spotyka się po 10. latach by spędzić weekend na lodowcu, nie spodziewają się, że zostali wkręceni w morderczą grę. Rozgrywkę, z której nie ma ucieczki. Utknęli w górach bez możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym. Tylko kto zorganizował to spotkanie? I dlaczego?
"Jest tyle drzwi, których wolę nie otwierać."
Jednak, te już stoją otworem i wylewa się zza nich przeszłość. A wraz z nią niewyjaśnione tajemnice i wyrzuty sumienia związane z zaginięciem brytyjskiej snowboardzistki przed laty. Czy ktoś uważa, że jedno z nich ją zabiło?
Narasta spirala podejrzeń i okazuje się, że motyw miało każde z nich.
Wygrywanie to nie wszystko, ale dla niektórych tylko ono się liczy. Szczególnie gdy w grę wchodzą emocje, zranione uczucia i chęć zemsty.
To opowieść o pasji będącej sensem życia i chorych ambicjach, które popychają do najgorszego. Tchnąca atmosferą ciężką od lęku i bezsilności wobec sił natury.
Rewelacyjna roz(g)rywka.

× 5 | link |
@kryminal_na_talerzu
2021-02-23
8 /10

„Rozgrywka”, debiutancka powieść Allie Reynolds to rasowy thriller osadzony w bardzo oryginalnym środowisku snowboardzistów. Fabuła powieści toczy się dwutorowo – współcześnie, gdy do schroniska w Alpach poza sezonem zaproszonych zostaje pięć osób, których łączą wspomnienia sprzed dziesięciu lat. Teraz zamknięci w ośrodku bez kontaktu ze światem zewnętrznym zaczynają dziwną niebezpieczną grę na zasadzie escape roomu… W tym samym czasie odkrywamy co stało się dziesięć lat temu, gdy zaginął szósty członek ich grupy – Saskia. Do tej pory nie wiadomo co się z nią stało. Żyje? Ktoś ją zabił? Sama się zabiła? A może zginęła w jakimś wypadku?

Cała historia bardzo dobrze wpisana jest w konwencję thrillera – napięcie czujemy od pierwszej do ostatniej strony, ciągle zwroty akcji zaskakują, a bohaterowie co chwilę okazują się kimś innym niż byli chwilę temu. Przez to czytelnik nie wie komu ufać, tym bardziej, że narracja przedstawiona jest oczami jednej z postaci. Intryga kryminalna (a raczej dwie!) jest świetnie przemyślana – prosta, ale taką okazuje się dopiero, gdy poznamy jej rozwiązanie… No, przynajmniej w wypadku intrygi sprzed dziesięciu lat.
Oczywiście miejsce akcji zasługuje też na wyróżnienie – lodowiec, zima, odludzie, zamknięte schronisko. Miłość, fascynację snowboardem czuć z każdej strony powieści, wiele jest tu o poczuciu wolności, a i rywalizacji.

Naprawdę ogromnie mi się ta książka podobała, dawno nie czytałam tak zajmują...

× 4 | link |
@esclavo
2021-03-06
6 /10
Przeczytane

"Rozgrywka" między mną, a tą powieścią trwała długo. Początek obiecywał dużo, klimat był mroźny, duszny i tajemniczy. Fabuła ciekawa, oparta na rywalizacji snowbordzistów, była bardzo oryginalna i świeża. Wszystko miało znamiona klasycznego kryminału, gdzie grupa ludzi podejrzewa siebie nawzajem, a my zachodzimy w głowę - kto nas oszukuje? Ale ta sama paczka znajomych zamiast na podejrzeniach, skupiła się na czymś totalnie niepotrzebnym.

Przeczytałam już parę opinii na "nie", kilka na "tak", ale do tej pory nie jestem w stanie stwierdzić, do której drużyny należę. Początek był dobry, ciekawy i mocno wciagający. Powoli, stopniowo wchodziłam w tą zagmatwaną sytuację, dobrze i przyjemnie mi się czytało, aż na jaw wyszły ... romanse. I to nie jeden czy dwa, aż dziwne i poskręcane relacje tych kilkorga bohaterów zaczęły mi się dłużyć. Cała ta otoczka obyczajowości i skandalu, zabiła całe napięcie, a końcówka była ogromnie wymęczona. Wygląda na to, że w pewnym momencie autorce skończyły się pomysły, więc sięgła po ten najprostszy - sportową rywalizację i zazdrość.

Według mnie jest to bardzo przeciętny kryminał, może śnieg i snowbordziści, zbytnie ambicje i wątek opuszczonego schroniska do mnie po prostu nie trafił? Ale za to świetnie wygląda z tymi czerwonymi stronami i zimową wklejką.

× 3 | link |
@Malwi
2021-03-05
7 /10
Przeczytane

To kolejna książka, przeczytana przeze mnie w ostatnim czasie, w której okładka jest lepsza od treści. Nie znaczy to że fabuła jest zła, ale szata graficzna jest magnetyzująca. Myślę, że szczególnie docenią ją miłośnicy gór i sportów zimowych.

W schronisku górskim na wysokim lodowcu spotykają się przyjaciele którzy rywalizowali ze sobą dziesięć lat temu w zawodach snowboardowych. Doszło wtedy do kilku nieczystych zagrań, groźnych wypadków, zdrady i zaginięcia. Po latach każde z uczestników tych zawodów dostaje, drogą e-maliową zaproszenie na ponowne spotkanie. Kto ich zaprosił i w jakim celu?

Thriller w którym od samego początku czuje się atmosferę strachu. Wraz z uczestnikami przeżywamy lęk i szukamy osoby która cały czas działa za plecami dawno nie widzianych znajomych. Zastanawiamy się kto zna odpowiedzi na wszystkie pytania i czy powinni się obawiać ludzi zgromadzonych w schronisku.

Książka to udany debiut. Dodatkowy smaczek mamy w opisach sportów snowboardowych i piękna gór zimą wraz z niebezpieczeństwem jaki za sobą niosą.

× 3 | link |
@Marcela
2021-08-24
7 /10
Przeczytane

"Rozgrywka" Allie Reynolds

Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: thriller
Ilość stron: 416
Rok wydania: 2021

Fabuła: Gdy Milla otrzymuje zaproszenie na spotkanie grupy dawnych przyjaciół w ośrodku narciarskim, który był świadkiem szczytu jej kariery, nie może sobie odmówić wyjazdu. Zwłaszcza że zaproszenie wysłał ktoś szczególnie dla niej ważny.
Curtis, Dale, Heather, Brent – minęła dekada, odkąd Milla ich widziała. I tyle samo czasu, od kiedy podczas elitarnych zawodów snowboardowych Saskia, jedna z nich, zniknęła bez śladu.
Cała piątka spodziewa się kameralnego weekendu wysoko w górach, ale kiedy tylko przekraczają próg schroniska, znikają ich telefony, a kolejka górska przestaje działać. Zamiast ognia w kominku czeka na nich instrukcja gry, która spowoduje, że odkryją swoje sekrety. I tajemnicę tego, co naprawdę wydarzyło się w dniu zawodów…
Nie wiadomo, kto zorganizował to spotkanie, ale odnalezienie tej osoby staje się kwestią życia i śmierci. Tym bardziej, że zbliża się zamieć, która wkrótce odetnie im drogę ucieczki.
W opuszczonym schronisku pod alpejskim lodowcem sekrety z przeszłości wyjdą wreszcie na jaw…
📖
"Rozgrywka" to debiut pani Reynolds. I jak na debiut to całkiem nieźle się broni. Może nie był to mrożący krew w żyłach thri...

× 2 | link |
CZ
2021-04-06
8 /10
Przeczytane Posiadam

"Rozgrywka" to udany debiut, mrożący w żyłach krew thriller. Grupa przyjaciół po 10 latach spotyka się w schronisku w Alpach. Szybko okazuje się, że nikt nie wie, kto zorganizował to spotkanie. Miał to być miły weekend w ośrodku narciarski. Jednak jest pewien sekret z przeszłości, zaczyna się walka o przetrwanie.

Całość poznajemy z perspektywy Milli - jednej z bohaterek. Akcja toczy się dwutorowo: obecnie i we wspomnieniach sprzed 10 lat. Wtedy grupa poznała się podczas zawodów w snowboardzie. Wspomnienia tamtych dni prześladują wszystkich - doszło wtedy do tragedii, ale nikt nie wie, co zdarzyło się naprawdę. Czy teraz przyszła pora, by dowiedzieć się prawdy? Ktoś prowadzi z nimi dziwną grę, ktoś manipuluje nimi. Czy to ktoś z uczestników spotkania? Zaczęło się od tego, że wszyscy musieli pozostawić swoje telefony przy wejściu. I w ten sposób zostali odcięci od świata, w schronisku podczas śnieżycy.

Wciągająca lektura, świetni bohaterzy. Książkę czyta się jednym tchem, nie sposób się oderwać, tu nic nie jest pewne. Ciągle poznajemy nowe fakty. Polecam!

Gra się zaczęła dawno temu. Kto przetrwa do końca?

Książka została bardzo ciekawie wydana - barwione na czerwono brzegi kartek i zimowy pejzaż na wewnętrznych stronach okładki.

× 2 | link |
@pierwszyrozdzial
2021-03-05
3 /10

ℝ𝕠𝕫𝕘𝕣𝕪𝕨𝕜𝕒 - 𝕣𝕖𝕔𝕖𝕟𝕫𝕛𝕒

Kojarzycie film „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”? Wszystko zapowiadało się świetnie - James Bond wyrusza w kolejną misję, boskie widoki ośnieżonych szczytów, ciekawa koncepcja, niezły scenariusz. W skrócie: duży potencjał. Ale film okazał się klapą, najmniej lubianą częścią, a George Lazenby Bondem więcej nie został.
Z „Rozgrywką” jest podobnie - wielki potencjał, świetny zamysł, mroźny klimat górskich szczytów... w efekcie ten „porywający i mrożony krew w żyłam thriller” okazał się rozwodnioną klapą, bleh.

Dziesięć lat po tajemniczym zaginieciu młodej snowboardzistki piątka jej przyjaciół spotyka się w sportowym kurorcie mieszczącym się na szczycie lodowca. Seria dziwnych zdarzeń uzmysławia bohaterom, że znaleźli się w pułapce, która jest częścią przerażającej gry mającej rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Uwięzieni w schronisku zaczynają podejrzewać się wzajemnie, a każde z nich ma sporo do ukrycia.

Szkoda! Szkoda, że tak wspaniały potencjał został w zupełności niewykorzystany. Początkowo byłam mocno zaintrygowana pomysłem na fabułę, licznymi retrospekcjami, ogólnym zamysłem. Ale im bardziej zagłębiłam się w historię, tym mniej byłam zaciekawiona. Bohaterowie okazali się sztuczni, dziecinni, naiwni. Narratorka, Milla, to trzydziestokilkulatka zwracają szczególną uwagę na owłosienie męskich rąk i nóg, rozmiar klatki piersiowej i wyczekującą najbardziej odpowiedniego momentu, żeby zadać prze...

× 1 | link |
@mommy_and_books
2021-03-09
10 /10
Przeczytane


„ROZGRYWKA”Allie Reynolds Wydawnictwo Albatros

Lubicie czytać książki debiutantów?
Dzisiaj przychodzę do was z moją recenzją debiutanckiej powieści Allie Reynolds „Rozgrywka”. Niezapomniany i niesamowity thriller. Trzymał mnie w napięciu do ostatniej strony. Bardzo szybko przeczytałam tą powieść. Zajęło mi to jeden dzień. Byłam ciekawa kto za tym wszystkim stoi.
„Rozgrywka” zmroziła mi krew w żyłach. Czytałam z zapartym tchem. Uwielbiam takie thrillery. Dodatkowo w tej książce mamy piękne widoki Alp, które zapierają dech w piersiach.
Byliście kiedyś w escape roomie? Grupa przyjaciół spotyka się po 10 latach w schronisku położonym wśród górskich szczytów Alp. Milla, Curtis, Brent, Heather i Dale wezmą udział w grze. Oczywiście nie wiedzą, że to jest gra na śmierć i życie. Odcięci od świata zdani są sami na siebie. Giną telefony komórkowe. Kto je zabrał? Czy to ktoś z naszych bohaterów.
10 lat temu w tym samym miejscu w Alpach zaginęła siostra Curtisa – Saskia. Jej ciała nigdy nie odnaleziono. Czy to ktoś z naszej piątki ją zamordował? Kto zaprosił całą piątkę do tego samego schroniska? Nasi bohaterowie to obecni lub byli snowbordziści. Jedni bogaci inni biedni. Czy piątce przyjaciół uda się wyjść cało z escape roomu?
Będę pewnie nudna, gdy napiszę, że zakończenie mnie zaskoczyło. Nie jest to ciężka powieść. Polecam „Rozgrywkę” nie tylko fanom snowbordu i gór. W książce przeplatają się wątki ...

× 1 | link |
@Przemek
2022-02-23
2 /10
Przeczytane

Przykro mi, ale starałem się jak mogłem, żeby dotrwać do końca tej powieści. Nie dałem rady. Masakra. Autorka z fascynacją bardziej skupiała się na dyscyplinie sportowej, którą sama kiedyś uprawiała niż na fabule. Opisy wykonywanych akrobacji niemiłosiernie mnie przynudzały. Tak samo, jak miłosne perypetie głównych bohaterów. Zero akcji i jakiegokolwiek napięcia. Oto niektóre wybrane perełki z tego mrożącego krew w żyłach "thrillera":

" Jego temperament jest męczący w kuchni, ale z pewnością byłby fantastyczny w sypialni"

"Widzę, że on jej się podoba, po tym, jak nachyla się w jego stronę. Po tym, jak obserwuje jego usta, gdy coś do niej mówi. Nie mogę na to patrzeć. Ale zarazem nie mogę oderwać wzroku"

"Ale przygodny seks to przecież marzenie większości facetów. Nie powinnam czuć się winna"

" Zerkam na niego kątem oka. Włosy ma wciąż wilgotne - sterczą mu, pozlepiane. Naprawdę mu to nie przeszkadza? Chyba nie"

" Z przyjemnością patrzę, jak się wyciera. Teraz muszę znaleźć jakiś sposób, żeby poruszyć temat naszego związku"

" Widzę tutaj swój klucz od mieszkania, od samochodu, a nawet kółko z malutkim kluczykiem od blokady roweru. Curtis musiał go znaleźć w wewnętrznej kieszeni mojego plecaka, gdzie mam też awaryjny zapas tamponów oraz prezerwatywy, które spakowałam na wszelki wypadek, z myślą o nim"

× 1 | link |
@smiejka_czyta
2021-03-29
7 /10

"Rozgrywka" Allie Reynolds ma w sobie wszystkie elementy potencjalnie dobrego thrillera. Grupa osób uwięziona na odludziu. Każdy z nich coś ukrywa. Tajemnica z przeszłości, która wpływała na życie bohaterów przez ostatnie dziesięć lat. No i ten niesamowity klimat, który przyprawiał mnie o dreszcze podczas czytania. Gorąco polecam słuchać audiobooka w aplikacji @empikgo , ponieważ dodatkowo w tej wersji mamy wstawki muzyczne, które niewątpliwie wpłynęły na moje odczucia jeśli chodzi o odbiór tej powieści.
Wydawać by się mogło, że to musiało mnie zachwycić i faktycznie czytało się rewelacyjnie. Cały czas byłam zaangażowana w lekturę, a fabuła mnie pochłonęła. Książka ma też ciekawą strukturę, w której końcowe rozdziały są bardzo krótkie i tak jakby urywane, co sprawia, że tempo znacząco przyspiesza w końcowej fazie rozwiązania zagadki.

Jedynym mankamentem tej książki jak dla mnie jest...zakończenie. Miałam wrażenie, że nie było do końca spójne z całością i trochę mało prawdopodobne. Czy było zaskakujące? Tak. Czy mnie usatysfakcjonowało? Niestety nie...

Mimo wszystko jak na debiut literacki myślę, że jest bardzo dobrze. Polecam Wam sięgnąć po "Rozgrywkę" choćby dla samego klimatu.

× 1 | link |
@aalexbook
2021-08-08
8 /10
Przeczytane

Książka pokazuje historię grupy znajomych, którzy brali razem udział w zawodach snowboardowych. Poznajemy jednocześnie wydarzenia dziejące się po przyjeździe grupy do ośrodka narciarskiego, w którym mieszkali podczas zawodów i to, co wydarzyło się 10 lat temu. Bardzo podoba mi się taki zabieg w książkach, więc od początku podobał mi się taki podział historii.

Książka dobrze napisana, prostym językiem, akcja bardzo dobrze budowana, napięcie rosło i atmosfera gęstniała wraz z kolejnymi rozdziałami. Klimat górski bardzo dobrze oddany, miał duży wpływ na zakończenie, które było ciekawe i zaskakujące. Zagadka kryminalna opisana w książce, w moim odczuciu była dość nieoczywista. Bardzo dobry thriller!

× 1 | link |
@sanaecozy
2021-03-28
3 /10
Przeczytane

Strasznie rozwleczona. Bohaterowie byli... nie za mądrzy i tym samym nieciekawi, a wręcz irytujący. Miałam wątpliwości co do ich poczynań.

Ta książka nie była aaaaż taka zła, właściwie początek mnie dość zaciekawił, był duży potencjał, czułam się zaintrygowana. Ale potem już trochę męczyła.

Jeżeli chodzi o rozwiązanie, to nie mam zdania - tak bardzo straciłam zainteresowanie. Ostatecznie całość mi się raczej nie podobała, ale czytałam gorsze, więc uznajmy, że ujdzie.

A, kluczowa kwestia - to thriller, ale im dalej tym mniejsze napięcie.

× 1 | link |
@BagatElka
2022-04-15
2 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2022
@atypowy
2021-12-18
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Rozgrywka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl