Runa

Vera Buck
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Runa
Książka Runa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Paryż, rok 1884 Doktor Charcot na oddziale neurologicznym kliniki Salpêtrière przeprowadza eksperymenty na histeryczkach. Jego pokazy hipnozy ściągają widzów z całej Europy; znany neurolog niczym magik sprawia, że pacjentki tańczą przed zgromadzoną publicznością. Któregoś dnia na oddział trafia Runa, mała dziewczynka, która opiera się wszelkim metodom terapeutycznym. Jori Hell, szwajcarski student medycyny, widzi w tym szansę na zdobycie upragnionego tytułu doktora i wysuwa śmiałą propozycję zabiegu, który do tej pory wydawał się nie do pomyślenia. Chce jako pierwszy lekarz w historii medycyny operacyjnie usunąć obłęd z mózgu pacjentki. Nie wie jednak, że Runa zostawiła w mieście tajemnicze wiadomości, ściągając na siebie uwagę innych osób. Zna też najmroczniejszą tajemnicę Joriego… Niezwykły debiut: Vera Buck po mistrzowsku łączy literatu rę z historią medycyny. Fascynujące tło historyczne: Paryż dziewiętnastego wieku, słynny zakład dla obłąkanych La Salpêtrière i mroczne początki psychiatrii.
ISBN: 978-83-62577-76-7, 9788362577767
Wydawnictwo: Initium

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

(...) jak to jest, że człowiek czuje łzy w krtani, choć tak naprawdę płyną z oczu".

Dziewiętnastowieczny Paryż i mroczne początki psychiatrii.Doktor Charcot, który wiedzie prym w tym temacie jest dyrektorem w żeńskiej klinice Salpetriere i przeprowadza cotygodniowe odczyty,na których prezentuje swoje pacjentki, oraz postępy w ich leczeniu. Metody jakie przedstawia budzą kontrowers... czytaj dalej »

Histeria a psychiatria

Student medycyny Jori jest pod ogromnym wrażeniem słynnego doktora Charcota, a przede wszystkim jego eksperymentów przeprowadzanych na histeryczkach w szpitalu Salpetriere. Młody mężczyzna ma oczywiście swoje powody, które znacząco wpłynęły na jego zainteresowania i ukierunkowały ścieżkę kariery, j... czytaj dalej »

RUNA VERA BUCK

RUNA VERA BUCK "Gdzież indziej znaleźć można tak bogaty i idealny do tego rodzaju badań materiał? (...) Jak wszyscy wiecie, ów wielki azyl obejmuje ponad pięć tysięcy osób, z czego większość opisaną jako nieuleczalny (...) Innymi słowy: jesteśmy w posiadaniu bogato wyposażonego, żywego muzeum... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@BagatElka
@BagatElka
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane (2019-11-05) 2018 👉 do oddania 📚 Posiadam sprzedam Posiadam
Jori- Pierdoła w krainie wariatów. Kupując "Runę" liczyłam na pasjonującą,mroczną opowieść. Sądziłam,że fakty i postaci historyczne zostaną zgrabnie wplecione w literacką fikcję a wyobraźnia autorki sprawi,że "Runa" okaże się niezapomnianą przygodą. Książka jest obszerna i chociaż lubię grube tomiszcza to w tym przypadku wolałabym zwięzłość wypowiedzi niż całe potoki,zbędnych słów. Cała groza,mrok i okrucieństwo zginęły pogrzebane pod topornym stylem Very Buck. A Jori-Pierdoła,którego życiową maksymą powinno być:chciałbym ale boję się - to cholernie irytujący typ.Błąka się po korytarzach i piwnicach i sam nie po co to robi. Niby się uczy,niby pracuje ale wszystko razem wygląda na pozorowanie...
{} | link |
@Matylda_Saresta
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Ewelina_Czytalska
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-01-13)
@oksiazkami
2019-08-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2018-09-11)
@Lutha
@Lutha
2019-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2019-04-20)
KG
@kglozak
2019-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-03-28)

Co czytać po książce “Runa”- Vera Buck

Książka Joker
Joker Ken McClure
{}9.5/10
Gorączka, krwotok i śmierć w ciągu kilku godzin... Tajemnicz...
Książka Nikomu nie powiem
Nikomu nie powiem Cathy Glass
{}10/10
Siedmioletni Reece został oddany pod opiekę rodziny zastępcz...
Książka Czekając na anioły
Czekając na anioły Cathy Glass
{}7.8/10
Niezwykle wzruszająca historia umierającego ojca, który szuk...
Książka Fluff
Fluff Natalia Osińska
{}9/10
Czy jest coś ważniejszego, kiedy ma się 18 lat, niż przy...
Książka Ogień i kość
Ogień i kość Marks Rachel A.
{}7/10
W hollywoodzkim światku półbogów i druidów trzeba ostrożnie ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się