Są w życiu rzeczy... Szkice z socjologii przedmiotów

Marek Krajewski
Są w życiu rzeczy... Szkice z socjologii przedmiotów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedmioty są ważne nie tylko w roli małych pomocników, w pełni poddanych naszej woli. Są też istotne jako przeszkody stające nam na drodze, jako obiekty wyślizgujące się nam z rąk i je raniące, jako narzędzia psujące się wtedy, gdy są nam najbardziej potrzebne. Być może właśnie to problematyczność przedmiotów powinna zostać uznana za ich najważniejszą cechę, która sprawia, że nasz związek z nimi jest tak intensywny. Gdyby materialne obiekty były wyłącznie poddanymi naszym zamiarom narzędziami, doskonale przylegającymi do ręki i potrzeb, to byłyby one także zupełnie niezauważalne. My zaś nie zdawalibyśmy sobie sprawy, jak kluczową rolę odgrywają one w naszym życiu. Problemy, których nam one dostarczają, kształtują specyfikę życia człowieka. Życia, którego znaczną część poświęcamy na zmaganie się z oporną, materialną rzeczywistością. Uznanie przedmiotów za problem i ich problematyczności za stan normalny powoduje, że nasze relacje z nimi stają się bardzo podobne do tych, które łączą nas z Innymi, a więc z tymi, których odmienność nieustannie przysparza nam kłopotów praktycznych i moralnych.
Data wydania: 2013-07-02
ISBN: 978-83-62418-26-8, 9788362418268
Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
Stron: 280

Autor

Marek Krajewski Marek Krajewski
Urodzony 4 września 1966 roku w Polsce (Wrocław)
Polski pisarz i filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych,, autor kryminałów.

Pozostałe książki:

Śmierć w Breslau Koniec świata w Breslau Erynie Widma w mieście Breslau Festung Breslau Dżuma w Breslau Aleja samobójców Liczby Charona Głowa Minotaura Rzeki Hadesu Dziewczyna o czterech palcach Róże cmentarne Mock W otchłani mroku Ostra Arena szczurów Mock. Ludzkie ZOO Władca liczb Miasto szpiegów Mock. Golem Pomocnik kata Demonomachia Mock. Pojedynek Diabeł stróż Moloch Czas zdrajców Pakiet: Marek Krajewski. Kolekcja mistrzowskich kryminałów. 3 kryminały o Breslau + mapa! Pasożyt Umarli mają głos Błaganie o śmierć DER KALENDERBLATT MORDER Kultury kultury popularnej POPamiętane Za fotografię Autor przychodzi wieczorem Breslau. Edycja specjalna Co widać? Incydentologia Są w życiu rzeczy... Szkice z socjologii przedmiotów Wynajęcie
Wszystkie książki Marek Krajewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Są w życiu rzeczy... Szkice z socjologii przedmiotów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Są w życiu rzeczy... Szkice z socjologii przedmiotów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl