Sędzia

Mariusz Zielke
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Sędzia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Dziennikarz Kuba Zimny pisze artykuł o Adamie Bonarze, właścicielu świetnie prosperującej firmy leasingowej, nagle pomówionym o oszukanie inwestorów na sumę 300 mln złotych. Bonar rozumie, że padł ofiarą manipulacji zmierzających do przejęcia jego firmy, i rozpoczyna niebezpieczną akcję odwetową, w której będzie się musiał zmierzyć z dwoma bardzo silnymi przeciwnikami: Księżnym, byłym funkcjonariuszem SB, a obecnie prezesem banku, i bezwzględnym sędzią Foglem. Bonara czeka wiele kłopotów, a czytelnika – lawina dramatycznych zdarzeń, z dwoma morderstwami włącznie. „Sędzia” to trzymający w napięciu thriller prawniczy, demaskujący powiązania między politykami, finansistami i cynicznymi prawnikami, którzy zapewniają przestępcom niekaralność i swobodę działania. Mariusz Zielke kolejny raz zdziera obnaża prawdziwe oblicze świata finansjery i kreśli prawdziwe oblicze świata, w którym prawo jest dla bogatych, a nie dla biednych.
Data wydania: 2015-10-21
ISBN: 978-83-8015-007-2, 9788380150072
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Jakub Zimny, tom 3
Seria: Czarna seria
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 464

Autor

Mariusz Zielke Mariusz Zielke
Urodzony 2 grudnia 1971 roku w Polsce (Przasnysz)
Urodzony strzelec, choć równie często zdarzało się mu pudłować co trafiać. W życiu rodzinnym stateczny mąż i ojciec dwójki dzieci. Od 1999 r. związany z dziennikiem gospodarczym "Puls Biznesu", wcześniej autor tekstów w branżowych periodykach filmow...

Pozostałe książki:

Wyrok Awers Dobre miasto Formacja trójkąta Sędzia Człowiek, który musiał umrzeć Księga kłamców Twardzielka Easylog Asurito Sagishi Dla niej wszystko Dyktator Wyspa dla dwojga Zło Lobbysta Nienawiść Cesarz
Wszystkie książki Mariusz Zielke

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sędzia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2019-11-24
8 /10
Przeczytane 2018

Pan Zielke, obok pana Chmielarza, wyrasta na najlepszego, wg mnie oczywiście, polskiego autora kryminałów i thrillerów. Autor ma potencjał i świetnie go wykorzystuje. "Sędzia" to powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami i to mnie przeraża. Niestety jak obserwuję aktualną scenę polityczną, gospodarczą i wymiar sprawiedliwości to jestem gotowa uwierzyć,że nawet taki scenariusz jest możliwy. Świetna książka, która wciągnęła mnie całkowicie. A na ile to realne niech każdy przeczyta i sam oceni.

× 10 | link |
@Betsy59
2019-11-06
5 /10
Przeczytane 2018

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka dobra, bo obnaża mechanizmy biznesowo- polityczno- bankowe, wciąż w Polsce obecne, a nawet, patrząc na to, co się dzieje aktualnie- coraz bardziej... Ale przygnębiająca, bo wciąż jesteśmy republiką bananową i nic z tym nie możemy zrobić. Atmosfera jak w procesie Kafki, a to mnie irytuje i dołuje. Ale, pomijając warstwę reportażową- książka jet nudna, za długa i bez napięcia. Męczyłam ją długo i bez przyjemności. Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, ze Zielke jest bardziej dziennikarzem niż pisarzem.

× 3 | link |
EK
@EwaK.
2022-12-05
8 /10
Przeczytane


Trzeci tom, tym razem sędziowie i polityka. Thriller prawniczy pełną gębą. Nie wiedziałam do końca, czy to bardziej dziennikarstwo śledcze, czy fikcja?
Trzecia interwencja Jakuba Zimnego, który niestety tym razem wydaje się mniej sympatyczny. I to koniec niedogodności, reszta powieści trzyma poziom, choć miłośnicy szalonych zwrotów akcji pewnie będą rozczarowani.

Treść, intryga, pozostałe postaci, poziom strachu, jak na thriller przystało - bardzo satysfakcjonujące. Tyle że nie bałam się z powodu akcji powieści i tego co tam autor sobie nawymyślał, lecz z powodu odniesień do polskiej rzeczywistości, dlatego że kolejny raz zdałam sobie sprawę z możliwych brudnych powiązań polityki, sądownictwa, mediów i wielkich finansów, że prawdopodobnie naiwnie żyję w skorumpowanym i brutalnym świecie, o którym niewiele wiem, ponieważ okazało się, że każdego można zniszczyć, na wszystkich znajdzie się hak, a jak go nie ma, to zawsze można spreparować. Czytałam z przykrością i przerażeniem, mimowolnie identyfikując najgłośniejsze sprawy, afery i ludzi.
A na zakończenie przeczytałam w opisie na okładce, że powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Czytałam o Polsce. Strach.

× 2 | link |
DE
@delta1908
2021-07-08
7 /10
Przeczytane

Mariusz Zielke / Kuba Zimny w dobrej formie. Kolejna afera zdemaskowana. Niby mamy tu do czynienia z fikcją, jednak jeśli wierzyć autorowi, to nie do końca. Są fragmenty kiedy styl pisania przypomina reportaż z gazety, ale czyta się z wielkim zainteresowaniem. Momentami włosy stają dęba, gdy się pomyśli, że podobne afery miały faktycznie miejsce.
Brakło mi tu trochę wątku sensacyjno-kryminalnego, jakiegoś twistu fabularnego, zbrodni, które pojawiały się w poprzednich tomach, przez co było jeszcze ciekawiej. Mimo wszystko lekturę zaliczam do udanych i szczerze polecam cały cykl.

| link |
@19emilka93
2020-01-20
6 /10
Przeczytane

Jeśli jesteś w stanie przetrwać początkowe dłużyzny to sięgnij. Pozycja ciekawa.

| link |
@elutka_a
2020-12-19
8 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-05-31
7 /10
Przeczytane
@Nina
2019-11-26
7 /10
Przeczytane Dawno, dawno temu

Cytaty z książki

O nie! Książka Sędzia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wyrok
Wyrok
Mariusz Zielke
8.9/10
Dziennikarz Jakub Zimny ujawnia podejrzane transakcje Andreasa Holdnera, światowej sławy maklera dzi...
Człowiek, który musiał umrzeć
Człowiek, który musiał umrzeć
Mariusz Zielke
7.6/10
Fascynująca, świetnie skonstruowana i trzymająca w napięciu powieść sensacyjna! Roman Wolak jest dra...
Nienawiść
Nienawiść
Mariusz Zielke
7/10
Kuba Zimny otrzymuje propozycję napisania biografii znanego przedsiębiorcy Marka Sawickiego, twórcy ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl