Dyktator

Mariusz Zielke
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dyktator
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Tak mocnej powieści o polskich elitach jeszcze nie było!
 Prezes partii rządzącej jest już zmęczony nieustającym pasmem wyborczych zwycięstw. W skromnym domu na warszawskich peryferiach, u boku ukochanego kota, zmęczony, samotny i osaczony wspomina wzloty i upadki.
 „Dyktator” to pełna spisków i intryg, na przemian zabawna i przerażająca historia o tym, do czego prowadzi szerzenie nienawiści i kult jednostki. Powieść została zamówiona przez wydawcę, który zalecał, by promowała sukcesy polskiego rządu. Autorowi wyszło coś innego i powieść trzeba było opublikować poza oficjalnym rynkiem wydawniczym.
 O autorze:
 Mariusz Zielke jest byłym dziennikarzem śledczym, trzykrotnie nominowanym do najważniejszej polskiej nagrody dziennikarskiej Grand Press i jej zdobywcą w 2005 r. Od ośmiu lat bezrobotny, z wilczym biletem w mediach. Pisze obiektywnie, odważnie i krytycznie o każdej władzy. Autor 10 powieści wydanych przez renomowane oficyny, takie jak Czarna Owca czy Muza.
 „Nie popieram żadnej partii politycznej, jestem niezależny, nikt mnie nie finansuje i zawsze piszę uczciwie. Przez lata krytykowałem kolejno działania rządów SLD, PiS, PO. Zawsze stoję po stronie obywatela. Nigdy nie przegrałem procesu sądowego, nie miałem wpadek dziennikarskich, wielokrotnie nieskutecznie mnie straszono i próbowano skorumpować.” 
Data wydania: 2017-10-15
ISBN: 978-83-932255-9-0, 9788393225590
Wydawnictwo: Książki z Kluczem
Stron: 320
dodana przez: Beata_

Autor

Mariusz Zielke Mariusz Zielke
Urodzony 2 grudnia 1971 roku w Polsce (Przasnysz)
Urodzony strzelec, choć równie często zdarzało się mu pudłować co trafiać. W życiu rodzinnym stateczny mąż i ojciec dwójki dzieci. Od 1999 r. związany z dziennikiem gospodarczym "Puls Biznesu", wcześniej autor tekstów w branżowych periodykach filmow...

Pozostałe książki:

Wyrok Awers Dobre miasto Formacja trójkąta Sędzia Człowiek, który musiał umrzeć Księga kłamców Twardzielka Easylog Asurito Sagishi Dla niej wszystko Dyktator Wyspa dla dwojga Zło Lobbysta Nienawiść Cesarz
Wszystkie książki Mariusz Zielke

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dyktator nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Siostra_Kopciuszka
2023-05-02
4 /10
Przeczytane

Właśnie skończyłam i na świeżo mogę powiedzieć, że było...dość cienko. Ani nic mnie nie przestraszyło, ani nie rozbawiło. Jedyna konkluzja, jaka mi się nasunęła to taka, że "Koń, jaki jest, każdy widzi ", czyli tłumacząc z polskiego na nasze. Każdy chociaż trochę myślący człek, który szeroko otwartymi oczami przygląda się naszemu krajowi, naszym politykom i ogólnie temu co się w tej naszej "Dyktaturze" wyprawia, doskonale zdaje sobie sprawę, o co chodzi. A całość tej lektury można spokojnie spuentować słowami pewnego "słynnego" doktora z laską
"wszyscy kłamią". 😉

× 14 | link |
@Beata_
2019-11-10
5 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Jest średnio. Owszem, są bardzo dobre fragmenty charakteryzujące postać, szczególnie te, w których uwidacznia się sprzeczność między tym, co bohater o swoich motywach mówi, i - jak o tym mówi (wyciągnięcie wniosków pozostawiono czytelnikowi, i bardzo dobrze, +1 do oceny). Skojarzenie z "Fletem z mandragory" pcha się samo, ale efekt końcowy znacząco słabszy. Moim zdaniem z dwóch powodów.
Po pierwsze - autor, niestety, postanowił objaśnić tzw. okoliczności towarzyszące (wstęp, przedmowa, posłowie i takie tam), najwyraźniej zapominając, że książka powinna obronić się sama, a takie kawałki znacznie lepiej zagrają w wywiadach. Tym bardziej, że są czytelnicy [dzień dobry :)], którzy przed lekturą skrzętnie unikają zapoznawania się z wywiadami, opiniami, recenzjami, a nawet notkami z czwartej strony okładki, i bardzo nie lubią podstępnego ujawniania nawet najmniejszego detalu. -1 do oceny.
I po drugie: zakończenie misię bardzo niekoniecznie, dużo chętniej widziałabym coś o wymowie bardziej uniwersalnej - scenę ze złotym tronem odbieram jako smrodek dydaktyczny, przesadzony (jak to zwykle ze smrodkiem dydaktycznym bywa) i w związku z tym całkowicie pozbawioną waloru przestrogi. Znów -1.

× 5 | link |
@Betsy59
2019-11-10
7 /10
Przeczytane 2018

Według mnie- bardzo dobra książka. Inteligentna,napisana ze swadą, złośliwa. Miejscami śmieszna, miejscami straszna.Trafna ocena rządów dyktatury, mogłabym jeszcze dodać wiele cytatów, jednak nie brzmią, wyrwane z kontekstu. Nie czyta się jej łatwo, zwłaszcza komuś, kto tak jak ja od lat czyta tylko kryminały i powieści obyczajowe. Nie znałam wcześniej tego autora i nie wiedziałam czego się po nim spodziewać, ale zainteresował mnie temat. Książka podobała mi się mniej więcej do 3/4 ale zakończenie mnie rozczarowało.Nigdy nie lubiłam "Sanatorium pod Klepsydrą! Polecam każdemu, kto interesuje się polityką i ma pojęcie o klasycznej literaturze- jest wiele nawiązań i zabawnie jest je odkrywać.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dyktator. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl