Sekrety Warmii i Mazur

Mariusz Szylak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Sekrety Warmii i Mazur
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Życie towarzyskie w Krzyżach kwitnie na przystani pana Szczupakiewicza, przy grze w kości i makao, w przydomowych gankach. Są i romanse! A jakże! Na całych jeziorach Ty... szepnie zarumieniona Osiecka do ucha Przybory. Podczas wczasów pracowniczych w „Perle Jezior” nie jedna para utonie w miłosnym uścisku, zapominając o codziennych problemach. Nagle krzyk, plusk i Nóż w wodzie. Polański z Niemczykiem płyną Christine po Oscara! Po takich stresach odpocząć można tylko w Sztynorcie. „Zęza” zaprasza: szanty, mocne trunki i tańce do rana. Lecz noc uwalnia też duchy... Piękna Christa z żalu za utraconym majątkiem snuje się po romantycznych zakamarkach pałacu w Karnitach i nawet Zbigniew Nienacki nie jest w stanie odgadnąć jej prawdziwej historii. Może podpowiedziałby mu Karol Małłek w zaciszu jednej z sal Mazurskiego Uniwersytetu Ludowego, jest jednak zajęty pogawędką z Johnem Steinbeckiem.

Bolesław Bierut spieszy się na polowanie w „łańskim imperium”, ale na kolejnych stronach niespodziewanie następuje zupełna cisza, nadjeziorna, przedburzowa flauta. Noc przychodzi w środku dnia i wielu nie wypuści już ze swych objęć. Na wszystko posępnie spogląda skryty za olsztyńskim zamkiem Kopernik – może jest zazdrosny o iławski pomnik Żeromskiego? Na moście w Giżycku ktoś woła, że i tak wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, ale Piękna Pani z Dzieciątkiem na miejsce Swojego objawienia wybiera jednak Gietrzwałd. Czy usłyszała wołanie więzionego w Stoczku kardynała Wyszyńskiego?

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-7729-580-9, 9788377295809
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Seria: Sekrety
Kategoria: Historia Polski
Stron: 144
dodana przez: Vernau

Autor

Pozostałe książki:

Zbigniew Nienacki. Życie i twórczość Sekrety Dolnego Śląska. Część 1
Wszystkie książki Mariusz Szylak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ruszamy na Mazury i Warmię

9.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Razem z serią Sekrety byliśmy już w wielu miejscach, szczególnie na południu naszego kraju. Czas wybrać się na północ na Warmię i Mazury. Choć te tereny znam mniej, kilka razy odwiedziłem miejsca opisane w niniejszej publikacji. O tym za moment. Autorem Sekretów Warmii i Mazur jest Mariusz Szylak, który zachwycił mnie, jako czytelnika Sekretami D... {} Recenzja książki Sekrety Warmii i Mazur

Moja opinia o książce

Opinie

@biegajacy_bibliotekarz
2021-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Historia miast

Cytaty z książki

O nie! Książka Sekrety Warmii i Mazur. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl