Siostra Perły

Lucinda Riley
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
Siostra Perły
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów

Opis

Wyjątkowa opowieść - po części saga rodzinna, po części baśń - która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Cece D’Apliese nigdy nigdzie nie pasowała...

Po śmierci ojca Cece znalazła się na życiowym zakręcie. Postanawia opuścić Anglię i podążyć za wskazówkami pozostawionymi jej przez Pa Salta, by odkryć swoją przeszłość. Jedyne, co ma, to czarno-białe zdjęcie i nazwisko pionierki, która ponad sto lat wcześniej walczyła o przetrwanie w niegościnnej Australii.

Rok 1906. Kitty McBride, córka duchownego z Edynburga, otrzymała niebywałą szansę podróży do Australii jako towarzyszka zamożnej pani McCrombie. Wkrótce jej los splata się z dwoma bliźniakami – porywczym Drummondem i ambitnym Andrew, spadkobiercami fortuny, której ich rodzina dorobiła się, handlując perłami.

Kiedy Cece dociera do Australii, zaczyna wierzyć, że ten dziki kontynent może zaoferować jej coś, o czym nigdy nie śmiała marzyć: poczucie przynależności i prawdziwy dom.Tytuł oryginalny: The Pearl Sister
Data wydania: 2018-08-02
ISBN: 978-83-8125-332-1, 9788381253321
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Siedem sióstr, tom 4
Stron: 576
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Lucinda Riley Lucinda Riley
Urodzona w 1967 roku w Irlandii
Lucinda Riley urodziła się w Irlandii i pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drumbeg. Potem przeniosła się wraz z rodziną do Anglii i tam poszła do szkoły. Jej matka była aktorką, babcia śpiewaczką operową, a wuj szefem oświetleniowców w...

Pozostałe książki:

Siedem sióstr Siostra Burzy Siostra Cienia Siostra Perły Siostra Słońca Tajemnice Fleat House Pokój motyli Siostra księżyca Zaginiona siostra Sekret Heleny Dom orchidei Róża Północy Drzewo anioła Atlas. Historia Pa Salta Dziewczyna na klifie Dziewczyna z Neapolu Sekret listu Tajemnice zamku Laura i Świąteczny Anioł
Wszystkie książki Lucinda Riley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siostra Perły

WYBÓR REDAKCJI
7.11.2021

" W zależności od tego, gdzie się znajdujemy na ziemi, nasze słabe i mocne strony są albo zaletami, albo wadami". (str.24) Ta część jest poświęcona czwartej siostrze Celaeno, osobie wrażliwej, zagubionej. Nie potrafiła się nigdzie odnaleźć. Podejmowała wiele prób, lecz kończyły się one fiaskiem. Nie była pięknością, lecz tworzyła piękno. Co dziwn... Recenzja książki Siostra Perły

@asach1@asach1 × 10

Lubię książki Lucindy Riley, ale tej opowieści nie kupuję

15.07.2021

Jakiś czas temu zaplanowałam sobie, aby chronologicznie przebrnąć przez osławioną serię Siedmiu Sióstr. Początkowe tomy nawet mi się podobały, jednak po dotarciu do IV stwierdzić muszę, że jest najgorszy. Historia Cece to opowieść, której nie kupuję. Z Siostrą perły miałam problem już na samym początku, osoba głównej bohaterki mocno zniechęciła mn... Recenzja książki Siostra Perły

@ilona_m2@ilona_m2 × 2

Pod opiekuńczą Perłą

10.11.2019

Kiedy dowiedziałam się, że Lucinda Riley podjęła trud napisania siedmiu powieści o siedmiu siostrach, zastanawiałam się, czy warto się wciągać w ich historię? Każda książka została oparta na tym samym dwutorowym schemacie fabularnym. Jedna z siedmiu adoptowanych córek po śmierci adopcyjnego ojca otrzymuje wskazówkę dotyczącą swojego pochodzenia. ... Recenzja książki Siostra Perły

× 2

Siostra perły

24.03.2020

Czwarty tom serii „Siedem sióstr „sprawił, iż jeszcze bardziej pokochałam ten cykl. Ta cześć skupiona jest na CeCe, która wydawała mi się (po przeczytaniu wcześniejszych tomów) nadgorliwa, wygadana i apodyktyczna. Jednak w tej książce poznajemy jej prawdziwe oblicze. To ze tak na prawdę jest zupełnie inna. A wszystko robiła dla Star (swej siostry... Recenzja książki Siostra Perły

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2020-12-28
6 /10
Przeczytane 2020

Mam wrażenie, że historia opowiedziana przez autorkę w tej części, historia CeCe, jest najsłabsza z dotychczasowych. Ale niezawodnie tło jest pięknie ukazane. Australia, odległy kraj kontrastów, ogromne tereny i niezrozumienie, czasami wrogość czy niechęć Aborygenów i przybyszów z innych kontynentów. Chociaż wcześniej nie lubiłam CeCe to teraz jej wizerunek jest jakby cieplejszy, zaczęłam ją rozumieć. Cieszę się, że dotarła do swoich korzeni. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę o siostrach.

× 15 | Komentarze (1) | link |
@coolturka104
2021-08-01
6 /10
Przeczytane

Autorka wciąga nas w swój wykreowany świat, to duża zasługa niezwykle przyjemnego w odbiorze stylu oraz plastycznego i pięknego języka.
Akcja zawsze rozgrywa się w malowniczo położonych miejscach, ale główne skrzypce odgrywa tu niezwykła fabuła i jej nietuzinkowi bohaterowie. Choć muszę przyznać, że historia CeCe porwała mnie najmniej, to jednak dzieje jej prababki osłodziły mi pewne niedociągnięcia.

"Siostra Perły" opowiada o CeCe, a jej historia za­bie­rze nas do Au­stra­lii ido Azji Południowo-​Wschodniej.

CeCe nigdy ni­gdzie nie pa­so­wa­ła. To wę­drow­nicz­ka: za­wsze nie­spo­koj­na, za­wsze cie­ka­wa. Po śmier­ci ojca zna­la­zła się na ży­cio­wym za­krę­cie. Po­sta­na­wia po­dą­żyć za wska­zów­ka­mi po­zo­sta­wio­ny­mi jej przez Pa Salta, by od­kryć swoją prze­szłość. Je­dy­ne, co ma, to czarno-​białe zdję­cie ina­zwi­sko pio­nier­ki, która ponad sto lat wcze­śniej wal­czy­ła oprze­trwa­nie wnie­go­ścin­nej Au­stra­lii.

Rok 1906. Kitty McBri­de, córka du­chow­ne­go zEdyn­bur­ga, otrzy­ma­ła nie­by­wa­łą szan­sę po­dró­ży do Au­stra­lii jako to­wa­rzysz­ka za­moż­nej pani McCrom­bie. Wkrót­ce spo­ty­ka na swej dro­dze braci bliź­nia­ków – po­ryw­cze­go Drum­mon­da iam­bit­ne­go An­drew – spad­ko­bier­ców for­tu­ny zdo­by­tej na po­ło­wie pereł. Obaj bracia zakochują się w pięknej dziewczynie.

Po­zna­jąc hi­sto­rię tej ko­bie­ty ikul­tu­rę Abo­ry­ge­nów, CeCe za­czy­na wie­rzyć, że ten dziki kon­ty­nent może za­ofe­ro­wać jej c...

× 6 | link |
@mrsbookbook
2020-03-24
10 /10
Przeczytane Na mojej półce


Książka pochłonęła mnie bez reszty. Cała seria mnie wciągnęła. Już nie mogę się doczekać aż zabiorę się za 5 tom. A już w kwietniu ma być kolejny😍.

Połączenie teraźniejszości z tym, co dzieje się w historii jest fenomenalne. Wyrazie jest zaznaczone, która historie teraz czytamy ( CeCe czy Kitty). Wszystko jest bardzo czytelne i przyjemnie się to czyta. Gorąco wam polecam.

× 2 | link |
@twoj.emil
2020-04-17
8 /10
Przeczytane Zagraniczne Obyczajowe/Romans E-booki

Historia Kitty, była chyba najbardziej zagmatwana z całej tej serii. Do pewnego momentu była przewidywalna, potem stała się dosyć niewiarygodna, z powodu tych wszystkich zbiegów okoliczności, ale myślę, że o to chodziło autorce (żeby pokazać, że był w tym jakiś plan).
Podobało mi się to, że Cece okazała się być całkiem inna, niż siostry opisywały ją w poprzednich tomach.
Najlepsze były opisy miejsc w Tajlandii i Australii, informacje o kulturze Aborygenów, o tym jak strasznie ich kiedyś traktowano i o historii Australii.

× 1 | link |
@books___and___cats
2020-06-25
8 /10
Przeczytane

Myślałam że ta część będzie mi się najmniej podobać, bo CeCe zniechęciła mnie strasznie w poprzedniej książce, ale jeżeli tylko nie użalała się nad sobą to można było ją nawet polubić. No a historia jak zwykle świetna! ;D

× 1 | link |
@ilona_m2
2021-07-15
5 /10
Przeczytane

Najgorsza z części. pełno w niej niedorzeczności i mnóstwa głupot. Jest tak romantycznie, słodko i ckliwie, zbyt wiele cukru jak dla mnie. Do kreacji bohaterki mam wiele zastrzeżeń. czuć zmęczenie formą, obecna jest pewna powtarzalność i praktycznie możemy przewidzieć każdy krok bohaterki.
Gdzieś uleciała ta magia obecna w poprzednich tomach.

| link |
@Anna_Krasniewicz_Frys
2023-11-07
8 /10
Przeczytane
@walczakmonis
2023-10-18
10 /10
Przeczytane
MO
@m.trzesala
2023-09-03
7 /10
Przeczytane
@Nina
2023-08-06
7 /10
Przeczytane 2023 Audiobooki
@Ksiazkoholik_paula
2023-07-19
10 /10
Przeczytane
KA
@kasiahejakkepa
2023-07-11
10 /10
Przeczytane
@sarzynskikacper
2023-06-20
7 /10
Przeczytane
@monica
2023-03-04
7 /10
Przeczytane
@Faustyna
2022-11-13
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Mi­łość jest jed­no­cze­śnie naj­bar­dziej sa­mo­lub­ną i naj­bar­dziej al­tru­istycz­ną z emo­cji, Ce­la­eno, i tych cech nie da się od sie­bie od­dzie­lić. Po­trze­ba bycia z uko­cha­ną osobą zmaga się z pra­gnie­niem, aby ta osoba była szczę­śli­wa. Nie­ste­ty, mi­ło­ści nie da się objąć ro­zu­mem. Nie ma też czło­wie­ka, który uciek­nie spod jej wła­dzy. Wierz mi.
Mu­sia­łem spę­dzić w sa­mot­no­ści dużo czasu, by zro­zu­mieć, że dla praw­dzi­we­go ar­ty­sty suk­ces i sława są tylko ułudą. Praw­dzi­wą ra­dość przy­no­si mu sam pro­ces two­rze­nia. Na za­wsze po­zo­sta­jesz jego nie­wol­ni­kiem, bo do­mi­nu­je nad twoim ży­ciem i pa­nu­je nad tobą jak ko­chan­ka. Ale w od­róż­nie­niu od ko­chan­ki, nigdy cię nie opu­ści – po­wie­dział z po­wa­gą. – Po­zo­sta­nie w tobie na za­wsze.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Siedem Sióstr
Siedem Sióstr
Lucinda Riley
7.9/10
Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnuty...
Siostra Burzy
Siostra Burzy
Lucinda Riley
8.1/10
Druga część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Wszystkie książki zacz...
Siostra Cienia
Siostra Cienia
Lucinda Riley
8.1/10
Star D'Apliese nie może dojść do siebie po nagłej śmierci jej adopcyjnego ojca – tajemniczego multim...
Siostra księżyca
Siostra księżyca
Lucinda Riley
7.9/10
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na pr...
Siostra Słońca
Siostra Słońca
Lucinda Riley
7.5/10
Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłan...
Zaginiona siostra
Zaginiona siostra
Lucinda Riley
7.9/10
Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’...