Studnia wieczności

autor: Bray Libba
Studnia wieczności
4.43
Ocena 4.43 na 5 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Upłynął już prawie rok od przybycia Gemmy Doyle do Akademii Spence. Wiele się...
Upłynął już prawie rok od przybycia Gemmy Doyle do Akademii Spence. Wiele się w tym czasie wydarzyło. Dziewczyna sądziła, że pokonanie Kirke to koniec kłopotów. Miała nadzieję, że będzie mogła zająć się już tylko przygotowaniami do debiutu na londyńskich salonach. Niestety kolejne zdarzenia przek...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324589593
Wydawnictwo: Dolnośląskie

Recenzje

Studnia wieczności
„Studnia wieczności” to, niestety, już trzecia część magicznej trylogii pióra Libby Bray. Nazwanie tej trylogii zwykłą opowiastką byłoby niedopowiedzeniem. Trylogia „Magiczny Krąg” to seria, z którą musi zapoznać się każdy wielbiciel literatury. „Studnia wieczności” to historia o Gemmie Doyle. Ja...
Studnia wieczności
W ostatniej już części trylogii "Magiczny Krąg" nie brak wydarzeń. Nauka Gemmy Doyle w Akademii Spence powoli dobiega końca, ponieważ dziewczyna osiągnęła już odpowiedni wiek, aby zostać przedstawiona samej królowej i rozpocząć sezon podczas którego na pewno znalazłaby męża. Czekają jednak na nią...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Corvuss
@Corvuss 2012-03-18
Ostatnia część trylogii, która jak na swój gatunek jest całkiem przyzwoita i przypadła mi do gustu, co prawda nie traci poziomu dwóch pierwszych książek, jednak coś jej brakuje. Mniej więcej do połowy dzieje się mało, przez co czytanie idzie troszkę topornie. Natomiast w potem jest coraz lepiej, aż w końcu czuję to samo co podczas czytania drugiej części, czyli poczucie, że jestem cząstką świata przedstawionego, przeżywam wydarzenia jakby dotyczyły one mojej osoby. Tak więc za to wielki plus. Ogólnie, tak jak pisały już osoby przede mną, ten tom jest bardziej mroczny, więcej tu tajemnic, intryg, zagadek i rozterek niż w częściach poprzednich. Mam jednak wielkie zastrzeżenia, które kładą cień na moje pozytywne odczucia co do 'Studni wieczności'. Mianowicie, dotyczą one przede wszystkim końca, który bardzo mnie rozczarował. Nie mogę niestety napisać co dokładnie, ponieważ zdradziłabym wydarzenia, ale napiszę tylko oględnie, że nielogiczność, chaotyczność i 'bylejakość' rozstrzygających wydarzeń szczególnie mi się nie podoba. Myślę, że nie będę się dalej rozwodzić, bo wyjdzie z tego właściwie recenzja, a nie komentarz, więc kończąc: Ogólnie polecam całą serię, ale zaznaczam, że jak dla mnie to książka tylko na jeden raz, którą czyta się dla rozrywki i zapomina o niej.
@FreeSoul
@FreeSoul 2012-04-26
Przeczytane (2012-04-26)
Na prawdę bardzo sobie chwalę ten ostatni tom - z resztą jak całą trylogię, która nie jest mdłym romansidłem, ale bardzo dobrą historią o dojrzewaniu opowiedzianą po pierwsze z dużą starannością o poprawne przedstawienie epoki wiktoriańskiej, a po drugie z ciekawym motywem fantasy. Zakończenie książki mnie nie rozczarowało, wręcz przeciwnie jestem dla niego jak najbardziej na tak - chociaż strata jakiej doświadczyła główna bohaterka poruszyła mnie - ale takie w końcu jest dojrzewanie. Życie nie może być wiecznie usłane różami, ponieważ nigdy byśmy nie dorośli. Historia mądra, nie pisana pod naiwnych czytelników - widać, że autorka szanuje swoich odbiorców i chce im przekazać coś wartościowego, a nie płytką historię, z której nie można wynieść nic dla siebie.
@kasia.kolataj
@kasia.kolataj 2012-01-07
Przeczytane (2011-12-30)
Byłam w euforii, gdy zobaczyłam grubość "Studni wieczności" :) Zapowiadała długie godziny w niesamowitym świecie Gemmy i finalne zakończenie, którego nie mogłam się doczekać. Nie rozczarowałam się ani trochę - książka jak poprzednie wciągająca, napisana pięknym językiem i wywołująca tyle emocji. Muszę się przyznać, że ostatnie kilkadziesiąt stron przepłakałam, ale to sprawiło, że cenię sobie Libbę Bray jeszcze bardziej. Polecam, bo to nie tylko książka o magicznych przygodach i miłości, ale ma w sobie także mnóstwo ciekawych, życiowych spostrzeżeń, do których jeszcze nie raz powrócę.
@Rebellish
@Rebellish 2010-10-27
Przeczytane (2010-10-27)
Ostatnia, ale najlepsza część trylogii. Klimat zupełnie inny, bardziej tajemniczy i mroczniejszy, co powoduje, że w pewien sposób tom ten jest bardziej dojrzały od swoich poprzedniczek. Najbardziej wstrząsające było dla mnie zakończenie, po którym wciąż nie mogę dojść do siebie. Ale jeżeli ktoś chce - zapraszam do mojej recenzji, tam więcej informacji na temat tej książki.
@Tanashi
@Tanashi 2011-08-03
Przeczytane (2011-08-03)
Piękna. Dobre zakończenie trylogii, choć koniec mnie całkiem dobił. Z drugiej strony jednak nie jestem pewna, czy cukierkowe zakończenie przypadło by mi do gustu, a tak zostaje jakby niedopowiedziane, bardziej tajemnicze. Chwilami nie rozumiałam postępowania Gemmy,ale pani Bray wszystko doskonale dopasowała.Polecam.
@wiktoria74
@wiktoria74 2011-01-26
Chcę przeczytać (2012-10-31)
Bardzo mi się podobały pierwsze dwie części z serii "Magiczny Krąg" ,lecz na trzeciej się zawiodłam. Kupiłam ją już w przedsprzedarzy i zaczęłam czytać lecz nie moge jej skończyć, ponieważ bardzo mnie nudzi. Nie przeczytałam jeszcze zbyt dużo, więc może mi się (mam nadzieję) jeszcze spodoba ;)
@tilana
@tilana 2012-01-07
Przeczytane (2012-01-07)
Nie przypadła mi do gustu, poprzednie części były bardzo dobre lecz ta mnie zawiodła. Nudna, strasznie ciągnąca się opowieść. Oczywiście warto przeczytać żeby dowiedzieć się jak zakończy się cykl lecz moim zdaniem ta część jest za bardzo męcząca.
@Adka.XD
@Adka.XD 2011-10-31
Przeczytane (2011-10-31)
Cała seria doskonała, jednak ta część zdecydowanie nasłabsza. Drugą 'pochłonęłam' w jeden dzień, z tą trochę się męczyłam, momentami strasznie nudziła. Mimo to polecam, bo i tak to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam.
@domcia_96
@domcia_96 2011-02-05
Przeczytane (2011-01-31)
ksiazka bardzo fajna, lecz mojim zdanie z malo napisane o kartiku, i wydaje mi sie w tej ksiazce ze gemma jest bardzo lekko myslna , a jedyno co mi sie nie podobalo to zakonczenie w ktorym karti zostal uwieziony w drzewie. !
@Raven78
@Raven78 2011-06-03
Przeczytane (2011-06-04)
Moim zdanie książka jest dobra tak jak i cała trylogia. Nie przesłodzona i z zadowalającym choć smutnym zakończeniem. Warta przeczytania.
Autorzy
Bray Libba
LIBBA BRAY urodziła się w 1964 r. w Teksasie, ukończyła teatrologię na University of Texas. od 26. roku życia mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku wraz z mężem i synem. Jako 18-letnia dziewczyna prz...
Inne książki:
Książka Zbuntowane anioły
Książka Pakiet Bray Libba/kpl Studnia..+Zbuntowane..+Mroczny...
Książka Mroczny sekret
Książka Studnia wieczności Magiczny krąg część 3
Książka Wakacje z piekła
Współtworzący tą stronę
puchar
AK
@Akasza pierwsza opinia