Survival. Wielki podręcznik

Chris McNab
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Survival. Wielki podręcznik
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Podręcznik survivalowy za pośrednictwem wielu różnych sytuacji walki o przetrwanie przekazuje najważniejsze sposoby utrzymania się przy życiu w nawet najbardziej niekorzystnych sytuacjach, w tym między innymi: jak zbudować schronienie, upolować jelenia, odeprzeć napastników, uciec z niewoli albo opatrzyć poważną ranę. Należy jednak ostrzec, że przy uczeniu się tych technik survivalowych niezbędna jest pewna ostrożność. Nie należy polegać wyłącznie na wiedzy książkowej – dobrze jest odbyć profesjonalne szkolenie prowadzone przez specjalistów survivalowych i poświęcić sporo czasu na ćwiczenie nabytych umiejętności w realistycznych sytuacjach. Najważniejszym słowem jest tu „realistycznych”. Jeżeli wielokrotnie ćwiczysz scenariusze, w których działasz pod dużą presją, masz spore szanse, że kiedy staniesz w obliczu autentycznego zagrożenia, nie ogarnie cię psychiczny paraliż. Zwróć też uwagę, że specjaliści nigdy nie uważają się za niezniszczalnych – przyroda i okoliczności zawsze mogą cię pokonać, jeżeli okażą się wystarczająco potężne.
Tytuł oryginalny: The Ultimate Survival Guide
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7731-221-6, 9788377312216
Wydawnictwo: Vesper
Stron: 448
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Chris McNab
Urodzony w 1970 roku w Wielkiej Brytanii
Chris McNab jest brytyjskim autorem i ekspertem wojskowym. Od 1991 roku studiował historię i literaturę na Uniwersytecie w Aberystwyth, które ukończył w 1998 roku z tytułem doktora. McNab opublikował ponad 20 książek o historii wojskowości, technolo...

Pozostałe książki:

101 survivalowych porad dla chłopców Broń strzelecka XX stulecia Orły Hitlera. Luftwaffe 1933-1945 SS 1923-1945. Fakty, liczby i dane statystyczne Survival. Wielki podręcznik Trzecia Rzesza 1933-1945 Wytrzymałość psychiczna. Przewodnik dla oddziałów SAS i jednostek elitarnych 501 sposobów samoobrony bez użycia broni. Odbicia, chwyty, rzuty, ciosy i kopnięcia Abandoned Wrecks Armia Hitlera.Machina wojenna Trzeciej Rzeszy Atlas II wojny światowej Broń myśliwska i sportowa. Katalog strzelb i karabinów Bądź nieuchwytny Szkoła przetrwania Elity Hitlera. Wafen SS Kampanie II wojny światowej Kompletny przewodnik dinozaury i inne prehistoryczne gady Nabór do sił specjalnych Najlepsi żołnierze świata Najsłynniejsze karabiny i pistolety. Ilustrowana historia Ocena bezpieczeństwa sieci wyd. 3 Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych Ssaki świata. Atlas gatunków Survival. Jak przeżyć w każdych warunkach Sztuka przetrwania na morzu z US Navy SEALs Trening ekstremalny
Wszystkie książki Chris McNab

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Survival. Wielki podręcznik nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2023-06-02
7 /10
Przeczytane Survival

Jedno jest pewne - ze względu na gabaryty i wagę, pozycji tej nie zabierzesz w podróż, by w razie kłopotów znaleźć w niej rozwiązanie. To trzeba zrobić wcześniej, w domu.

× 4 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Survival. Wielki podręcznik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl