Szczęściarze z wygranej

Małgorzata Anna Jędrzejewska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szczęściarze z wygranej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W Wygarnej dochodzi do wypadku. Poszkodowanym jest lokalny polityk i działacz, który od pewnego czasu obnosi się z tajemnicą, lecz zabiera ją do grobu. Sprawa wraca po roku. Urszula Brzostek dostaje list z pendrive’em, na którym jest nieczytelne zdjęcie. W Sylwestra ktoś włamuje się do jej mieszkania, niedługo potem ginie młody chłopak i tajemnic robi się coraz więcej. Z czasem pojawiają się też anonimy, w tle majaczą problemy samorządowe. Zaczyna się dochodzenie do prawdy, a kluczem jest dawny zespół wokalno-instrumentalny, Szczęściarze z Wygranej.
Małgorzata A. Jędrzejewska zaprasza na kolejną kryminalną zagadkę w serii Tajemnica/Zbrodnia/Miłość/Humor.

Z pewnością pamiętasz taką książkę lub serial, które śmieszą do łez, budzą refleksje, a tak naprawdę są po prostu lustrem, w którym chętnie się przeglądamy, choć często nie dociera do nas, że nasze ułomności bawią najlepiej. Być może właśnie ta swojskość, klimat Wygarnej, bohaterowie, którzy wszystko o wszystkich wiedzą, a czego nie wiedzą, to wymyślą, są mocniejszymi stronami powieści Małgorzaty A. Jędrzejewskiej. Docenić warto też znakomite poczucie humoru oraz zaskakującą fabułę. Trup ściele się gęsto, przeszłość wraca z siłą tornada, a Szczęściarze częściej mają pecha niż liczą na przychylne wiatry.

Kto powinien przeczytać tę książkę? Na pewno miłośnicy dobrej obyczajówki. Ci, którzy cenią inteligentne poczucie humoru i opowieści tylko z pozoru przewidywalne. A poza tym amatorzy kryminałów. Tych przecież nie brakuje. Potem zostaje już tylko niepewność, co przyniesie listonosz.

Dominika Lewicka-Klucznik
Data wydania: 2024-05-25
ISBN: 978-83-969902-5-9, 9788396990259
Wydawnictwo: Selfpublishing
dodana przez: dominika.nawidelcu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szczęściarze czy pechowcy???

13.06.2024

Po książkę "Szczęściarze z Wygranej" sięgnęłam z wielką ochotą, tym bardziej, że czytałam wcześniej książkę autorki "A jednak...", która dla mnie była rewelacyjną lekturą. Tym razem również się nie zawiodłam, trudno było wręcz było mi oderwać się od tej książki. Niesamowita i zaskakująca historia. "Wygarna była mała i nie miała szczęścia, niest... Recenzja książki Szczęściarze z wygranej

@maciejek7@maciejek7 × 22

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2024-06-13
8 /10
Przeczytane literatura obyczajowa Posiadam

Po książkę "Szczęściarze z Wygranej" sięgnęłam z wielką ochotą, tym bardziej, że czytałam wcześniej książkę autorki "A jednak...", która dla mnie była rewelacyjną lekturą.
Tym razem również się nie zawiodłam, trudno było wręcz było mi oderwać się od tej książki. Niesamowita i zaskakująca historia.

| link |

Cytaty z książki

To był szok. Ale prawda często bywa szokiem. Rzecz w tym, żeby umieć sobie z nim poradzić. A najlepiej mieć zadanie do wykonania. Odkryć wszystkie okoliczności.
Samochód leżał w rowie, przodem w dół, tył wznosił się wysoko.
Ewelina znała BB od dawna i wiedziała, że jeśli przyszła o tej porze, to z interesem. Pytanie tylko, kto miał stracić.
Zdecydowała się na rozwód z Jackiem, ponieważ oficjalnie miała dość jego hipochondrii i histerii. Najważniejszy powód był jednak inny.
A on musi być dyskretny, żeby nie płoszyć innych. Tyle, że w tym grajdole ciężko utrzymać jakąkolwiek tajemnicę, dlatego w końcu i Ewelina się dowiedziała. Jeszcze tylko Luśka pozostaje w niewiedzy.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl