Szczęście pod stopami

Renata L. Górska
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Szczęście pod stopami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Nie pomogą żadne zaklęcia, jeśli szczęściu nie da się szansy. Troje pod jednym dachem: nie matka, nie ojciec i nie ich córka. Czy taki układ ma szansę się sprawdzić?

Monika opiekuje się dzieckiem swojej siostry i choć jednocześnie wciąż ma nadzieję na założenie własnej rodziny, wydaje się szczęśliwa i spełniona. Kiedy przewrotny los stawia na jej drodze mężczyznę, który burzy jej spokój, nie zamierza na to pozwolić i dać się ponieść emocjom. Zwłaszcza że od pierwszej chwili jest świadoma jego specyficznych zainteresowań. Przecież między innymi właśnie z tego powodu zdecydowała się wynająć mu pokój. Powieść z tajemnicą w tle, w której nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje.
Data wydania: 2020-07-07
ISBN: 978-83-66481-12-1, 9788366481121
Wydawnictwo: Replika
Stron: 510
dodana przez: Justyna_K

Autor

Renata L. Górska Renata L. Górska Renata L. Górska – polska autorka literatury obyczajowej, znana z takich powieści jak "Cztery pory lata", "Za plecami anioła", "Przyciąganie niebieskie", "Błędne siostry", "Historia kotem się toczy". Publikuje też felietony i opowiadania. Lubi zabaw...

Pozostałe książki:

Cztery pory lata Historia kotem się toczy Gdy ucicha ocean Błędne siostry Za plecami anioła
Wszystkie książki Renata L. Górska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Szczęście pod stopami"

1.09.2020

„Wychowanie wyłącznie do posłuszeństwa jest tresurą, zniewoleniem wrodzonej natury”. Poznajemy Monikę, dziewczynę, która ma za sobą bolesne i smutne dzieciństwo. Od zawsze czuła, że jest niechcianym, niekochanym dzieckiem. Porzucona przez matkę, wychowywana przez surowych dziadków, zawsze obowiązywały ją nakazy i zakazy. Jedyną jej pociechą j... Recenzja książki Szczęście pod stopami

Szczęście pod stopami

2.08.2020

Nie pomogą żadne zaklęcia, jeśli szczęściu nie da się szansy. Troje pod jednym dachem: nie matka, nie ojciec i nie ich córka. Czy taki układ ma szansę się sprawdzić? Monika opiekuje się dzieckiem swojej siostry i choć jednocześnie wciąż ma nadzieję na założenie własnej rodziny, wydaje się szczęśliwa i spełniona. Kiedy przewrotny los stawia na je... Recenzja książki Szczęście pod stopami

@iza.81@iza.81 × 3

Nietypowy układ , odrobina humoru i relacje które wszystko budują

11.08.2020

Matka Moniki nie miała żadnych uczuć względem swoich córek. Nigdy nie poczuwała sie w obowiązku aby o nie zadbać a gdy pojawiła się taka możliwość spakowała swoje rzeczy i wyjechała do Stanow, niby za pracą ale jakoś nigdy nie było jej po drodze aby wysłać choć trochę na córki. Obie zostały u dziadków co niestety też nie dało im ciepla domowego. K... Recenzja książki Szczęście pod stopami

Moja opinia o książce

Opinie

@reniarenia
2022-04-18
5 /10
Przeczytane

Zamysł książki całkiem dobry, jednak zbyt rozciągnięta akcja jest dużym minusem. Dopiero pod koniec książki akcja nabiera rozpędu.

× 5 | link |
@jelonka11
2020-07-23
6 /10
Przeczytane

Miałam duże (niestety zawiedzione) nadzieje co do tego tytułu.. rodzinne popychadło i kopciuszek - Monika, w celach zarobkowych, chce wynająć pokój w swoim mieszkaniu gejowi.. czemu gejowi? Tego nie zdradzę. Zdradzę za to, że zakończenie koszmarne

× 4 | link |
@_alex_sandra_mama_
2020-08-04
8 /10
Przeczytane

"Szczęście pod stopami"
To bardzo przyjemna, lekka lektura i choć książka to niezły grubasek to sposób w jaki jest napisana pozwala czytelnikowi szybko ją chłonąć.
Historia choć początkowo ukazuje ciężkie chwilę z życia głównej bohaterki Moniki i jej bliskich ze strony na stronę staje się coraz ciekawsza a wszystko zaczyna nabierać barw.
Nasza bohaterka jako mała dziewczynka zostaje porzucona przez matkę i obie z siostrą trafiają na wychowanie pod skrzydła dziadków. Jednak ani oni ani otaczający ich ludzie mieszkający we wsi nie chcą zaakceptować dziewczynek. Sytuacja zmienia się dopiero kiedy Monika trafia do domu ciotki i zamieszkuje z nią. Dopiero tam dziewczyna znajduje spokój a jej przyszłość zaczyna zmieniać się na lepsze. Historia niestety lubi się powtarzać i siostra Moniki popełnia błąd matki, porzucając swoją pierworodną. Monika wraz z ciocią postanawiają zająć się dziewczynką. Kolejnym ciosem w życiu Moniki jest śmierć cioci a co za tym idzie cały ciężar wychowania małej dziewczynki spoczywa teraz wyłącznie na niej. Zdesperowana dziewczyna, która ledwo wierzę koniec z końcem postanawia wynająć jeden z pokoi. Jednak pełna obaw o bezpieczeństwa swoje i małej Marusi, stawia warunek odnośnie osoby wynajmującej...może to być wyłącznie mężczyzna i do tego homoseksualista.
Co wyniknie z takiej mieszanki i czy to napewno był dobry wybór? Tego Wam nie zdradzę 😉
Książkę polecam i zapewniam, że Nie warto bać się jej objętości 😊

× 3 | link |
@Mirka
2020-12-31
7 /10
Przeczytane

„Szczęście pod stopami“ to lektura, którą można by zaliczyć do literatury obyczajowej ale z wątkiem sensacyjnym, który wyłania się z natłoku różnych epizodów i sprawia, że historia robi się tajemnicza, intrygująca i bardziej wciągająca. Wprawdzie można łatwo się domyślić prawdy dotyczącej Jana Ondry, ale emocjonujące było śledzenie prób jej odkrycia przez główną bohaterkę. Było to możliwe, dzięki zastosowanej narracji pierwszoosobowej, dzięki czemu mamy możliwość bezpośredniej obserwacji wydarzeń.

Autorka umiejętnie bawi się słowem używając literackich opisów wydarzeń, osób czy miejsc. Nie używa wulgaryzmów czy prostych dialogów, lecz potrafi nakreślić sugestywnie i obrazowo dziejącą się sytuację czy charakter danej postaci. W tle wydarzeń ukazuje mentalność małomiasteczkowego środowiska, gdzie nie liczy się człowiek lecz jego przynależność do kościoła i pozycja społeczna. Każde odchylenie od normy ogólnie przyjętej, jest piętnowane i krytykowane. Stworzona galeria postaci jest niezwykle barwna, działająca na wyobraźnię, przedstawiona realiztycznie, ale też karykaturalnie.

Z pewnością książka zadowoli miłośników literatury obyczajowej, w której jest odrobina tajemnicy, prawdziwe problemy zwykłych ludzi ale też zagadnienia społeczne, z którymi spotykamy się w realnym życiu. Pani Renata L. Górska uświadamia, że czasami szczęściu trzeba pomóc i otworzyć się na to, co przynosi nam los.

Cała recenzja: ...

× 1 | link |
@Busia1904
2020-11-03
6 /10
Przeczytane

Chyba najgorsza książka tej autorki, przeczytana przeze mnie.

| link |
IZ
2021-01-17
7 /10
Przeczytane
@ewazia64
2020-10-01
5 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2020-09-01
8 /10
Przeczytane
@emilusienka5
2020-08-11
8 /10
Przeczytane
@iza.81
2020-08-02
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Miłość matki jest naturalną potrzebą dziecka”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl