Szeptacz

Alex North
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów
Szeptacz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów

Opis

 Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem…
 
 „Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… No cóż, drogi Czytelniku, podejmujesz wyzwanie na własne ryzyko” A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”
 
 „Najbardziej niepokojący thriller, jaki przeczytałem od czasu Pierwszego śniegu Jo Nesbø” Alex Michaelides, autor „Pacjentki”
 
 Pisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą.
 
 Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar.
 
 Kiedy dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca. Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza... 
Tytuł oryginalny: The Whisper Man
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-287-1250-8, 9788328712508
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 480
dodana przez: Paulka

Autor

Alex North Alex North urodził się w Leeds w Anglii, gdzie obecnie mieszka ze swoją żoną i synem. Jest brytyjskim pisarzem kryminalnym, który wcześniej publikował pod innym nazwiskiem.

Pozostałe książki:

W cieniu zła
Wszystkie książki Alex North

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Reklama - najgorsze zło dla czytelnika

WYBÓR REDAKCJI
19.02.2020

Pisarz Tom Kennedy razem z synem po śmierci żony przeprowadza się do nowego domu. Tam zaczynają ich niepokoić odgłosy, szepty, okazuje się, że w miasteczku zaczynają ginąć małe dzieci, tak jak przed laty. Poprzedni morderca siedzi, czy ktoś go naśladuje? Czy policja znajdzie porywacza i czy Tom zdoła ocalić syna? Jeśli drzwi nie zamkniesz w por... Recenzja książki Szeptacz

NIEKOCHANI CHŁOPCY

WYBÓR REDAKCJI
3.11.2019

Neil Spencer zaginął. Z początku wydaje się, że zaniedbywany chłopiec uciekł z domu, jednak sprawa nabiera nowego wymiaru, gdy matka chłopca przypomina sobie, że słyszała nocą czyjeś szepty. 20 lat temu Frank Carter porywał i brutalnie mordował chłopców. Dziś sadysta – okrzyknięty przez media ‘Szeptaczem’ - odsiaduje wyrok w więzieniu. Czyżby k... Recenzja książki Szeptacz

@anetakul92@anetakul92 × 18

"Szeptacz"

WYBÓR REDAKCJI
17.10.2019

Po śmierci swojej żony Tom Kennedy nie potrafi poradzić sobie z samotnym wychowaniem syna. Licząc, że zmiana otoczenia pomoże im uporać się z tą tragedią, przeprowadzają się do małego miasteczka Featherbank. Nie wiedzą jednak, że w tej miejscowości 20 lat wcześniej zamordowano kilku chłopców. Seryjnemu mordercy nadano przezwisko "Szeptacz", poniew... Recenzja książki Szeptacz

Koszmarne szeptanie

WYBÓR REDAKCJI
14.10.2019

„Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem” – to tylko początek mrocznej i dziwnej rymowanki, przekazywanej „z ust do ust” przez dzieci z małego Featherbank. Kiedy zaczyna powtarzać ją Jake, syn Toma, jest to o tyle niewytłumaczalne, że robi to jeszcze zanim przeprowadzają się do niewielkiego, sennego miasteczka. To tutaj ma... Recenzja książki Szeptacz

@Anuszka@Anuszka × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@katala
2019-11-21
8 /10
Przeczytane 2019 Trup się ściele

Szeptane cicho słowa napędzają historię opowiedzianą przez Alexa North’a. Bardzo powoli, bardzo systematycznie, z narastającą niepewnością i zainteresowaniem.
Tom Kennedy wraz ze swoim synem próbują znaleźć dla siebie miejsce po tragicznej stracie żony i matki. Pewien alkoholik walczy z chęcią porzucenia abstynencji i wyjaśnieniem sprawy sprzed dwudziestu lat. Młoda policjantka otrzymuje zadanie, które kosztować ją będzie znacznie więcej, niż wydawało się jej na samym początku. Mały chłopiec zostaje uprowadzony, a osadzony w więzieniu za swoje zbrodnie morderca planuje. Maszyna historii i okrucieństwa ruszyła. Koła zaczęły się kręcić wprowadzając w ruch kolejne, kolejne i kolejne. A Szeptacz znowu szepcze…
To nie jest historia zwalająca z nóg od pierwszej do ostatniej strony. To nie jest historia o spektakularnych popisach policji. To nie jest historia o przelanych litrach ludzkiej krwi z obrazami przesyconymi kolorem czerwonym i strachem.
Co otrzymujemy zamiast pakietu sensacja, kryminał, thriller w jednym?
Alex North stara się nas przestraszyć. Stara się pod płaszczykiem historii psychologiczno-obyczajowej, wywołać w nas zaniepokojenie. Zmusić do dostrzeżenia w życiu codziennym, w codziennych zmaganiach z problemami, w codziennej pracy, schemacie życia, czegoś innego. Czegoś co istnieje, jedni to widzą i z tym żyją, inni zaprzeczają istnieniu rzeczy dla nich niejasnych, niezrozumiałych, nie do uwierzenia.
Tak więc mamy małego chłopca z dziwnymi „przyjaci...

× 17 | link |
@ewfor
2019-10-24
8 /10
Przeczytane

Pisarz Tom Kennedy nie może pogodzić się z nagłą śmiercią swojej żony. Nie potrafi poradzić sobie również z samotnym wychowywaniem kilkuletniego syna. Czuje, że musi zmienić coś w swoim życiu, aby lepiej uporać się z żałobą i przeprowadza się do niewielkiego miasteczka Featherbank, gdzie kupuje dom. Niestety Tom nie wie, że z domem wiążą się pewne tajemnice z przeszłości, i że miasteczko do którego właśnie się przeprowadził kryje również coś mrocznego. Pewnego dnia w starej szopie Tom odkrywa coś makabrycznego, a za kilka dni nagle znika jego syn. Co takiego wydarzyło się w sennym, niepozornym miasteczku? I kim jest Szeptacz? Czy Tom uwierzy w dziwną przyjaźń jego syna z wyimaginowaną przez chłopca dziewczynką?
(…) Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem. Jeśli na dwór wyjdziesz sam, złego pana spotkasz tam. Jeśli okno uchylisz choć trochę, pukanie w szybę usłyszysz przed zmrokiem. Jeśli jesteś sam i miewasz się źle, pan Szeptacz na pewno odwiedzi cię. (…)
Książka została napisana dość specyficznie, bowiem narracja raz jest w osobie pierwszej, a raz w osobie trzeciej. Akcja książki toczy się dwutorowo, z jednej strony mamy prowadzone w sprawie zaginionego chłopca policyjne śledztwo, a z drugiej jakby opowiadane przez pisarza koleje życia jego i jego syna, z uwzględnieniem przeżyć po śmierci żony i przeprowadzce do starego domu w pewnej małej miejscowości.
Krótkie rozdziały jak dla mnie były dość zwodnicze, ponieważ w przypadku takiego uk...

× 13 | link |
@Bibliotecznie
2019-09-30
8 /10
Przeczytane

Myśleliście kiedyś o tym, jak duży wpływ na Wasze oczekiwania w stosunku do danej lektury ma jej akcja promocyjna? I jak kształtuje się pod jej wpływem Wasz obraz tej powieści? Ja zastanawiam się właśnie, co najbardziej wpłynęło na obraz „Szeptacza”, jaki pojawił się w mojej głowie przed lekturą. Na pewno znaczenie miały rekomendacje znanych pisarzy z okładki, opisujące tę książkę jako niepokojący i przerażający thriller czy historię pełną grozy. I sama okładka również przywodzi na myśl raczej horror niż zwykły thriller czy kryminał.

Kiedy dostałam od Wydawnictwa MUZA przesyłkę wprowadzającą w klimat, pomyślałam, że fajnie byłoby przeczytać taką „straszną” powieść, bo już dawno nie trafiłam na fabułę, która wywoływałaby autentyczny lęk. Jeśli mam być szczera, to w tym temacie nic się nie zmieniło. „Szeptacz” mnie nie wystraszył, nie drgnęła mi nawet powieka. I nie, nie jestem taka twarda. Ta powieść po prostu nie jest straszna. To właściwie jedyny jej minus, który niekoniecznie ma znaczenie, w zależności od tego, czego ktoś się po niej spodziewał. Ja liczyłam na strach i dreszcze, ale ich nie dostałam, więc dla mnie ten minus jest istotny.

Tom Kennedy zostaje sam z siedmioletnim synkiem, Jakiem. Żona mężczyzny umiera nagle, na co ani Tom, ani tym bardziej jego syn, nie są gotowi. Każdy z nich próbuje poradzić sobie z nową sytuacją na swój sposób. Efekt jest taki, że niezbyt dobrze się ze sobą dogadują. Mężczyzna bardzo martwi się brakiem dobrego kontaktu z d...

× 12 | Komentarze (2) | link |
@yhera
2021-01-18
4 /10
Przeczytane Kryminał/sensacja/thriller

Dziwna to była książka. Z jednej strony przyjemnie napisana, strony same mijały. Miała też swoje momenty. Z drugiej strony nie była wciągająca na tyle, by czytać z zapartym tchem i zarywać noc. Taki tam thrillerek, który to można odłożyć w każdej chwili. Historia też nieszczególnie powalająca. Czyli takie może być, ale nic bym nie straciła, gdybym nie przeczytała. Przypomina mi to sytuację z Kredziarzem – dobry marketing, średnia lektura.

× 10 | link |
@jatymyoni
2020-05-10
4 /10
Przeczytane L. angielska Bez zachwytu Kryminał, sensacja, horrorPrzeczytałam. To ma być jeden z najlepszych kryminałów w ubiegłym roku? Nie było ani strasznie, ani nie wiało grozą, może czasem nudą. Było dziwnie, gdyż dziwne było zachowanie Toma (głównego bohatera) i dziwne były wywody jednego z bohaterów na temat alkoholizmu. Do miasteczka w którym 20 lat temu grasował seryjny morderca dzieci (zresztą pojmany) wprowadza się Tom Kennedy z synem. Oboje przeżywają traumę po stracie najbliższej im osoby, żony i matki. W tym czasie ginie inny chłopiec. Kto tego dokonał i dlaczego? Czy niebezpieczeństwo grozi innym dzieciom? Śledztwo prowadzi dwójka inspektorów. Jednym z nich jest człowiek, który rozwiązał zagadkę poprzednich morderstw. Na pierwszy rzut oka, to nawet ciekawie się zapowiada. Niestety, książka jest do bólu przewidywalna, a czytelnik bardzo szybko dochodzi do tego kto zabił. Może jeszcze ma trudności z motywem, ale i to szybko się wyjaśnia. Za to dostajemy długie wywody żalów Teda Kennedy’ego i wywody na temat alkoholizmu jednego ze śledczych. Ciekawym motywem są relacje ojciec – syn w różnych konfiguracjach i ich wpływ na dalsze życie.

W powieści brakuje napięcia, emocji, nie mówiąc o grozie, czy strachu. Jedyny plus tej powieści jest to, że czyta się ją szybko i jaka radość, że nareszcie koniec.

Oceń ją sam.

× 9 | Komentarze (1) | link |
@gala26
2019-11-29
6 /10
Przeczytane 2019 Moja prywatna biblioteczka Thriller, sensacja, kryminał

Nie zapomnij zamknąć drzwi

" Jeśli jesteś sam i miewasz się źle, pan Szeptacz na pewno odwiedzi cię "

„ Szeptacz „, to najbardziej reklamowany thriller roku. Dawno żadna książka nie miała tak szeroko zakrojonej akcji promocyjnej. Było o niej tak głośno, że nie sposób było ją ominąć, uwagę przyciąga też bardzo dobrze zaprojektowana niezwykle mroczna okładka. Powieść wywołała skrajne emocje, a i opinie o niej są różnorodne. Przyznam szczerze, że bardzo sceptycznie podeszłam do tej powieści, szum medialny nie zawsze idzie w parze z faktyczną wartością książki. Czy „ Szeptacz „ mnie zachwycił jak na to liczyłam? Otóż tak do końca, to nie. Owszem czytało mi się bardzo dobrze, bo język autora jest bez zarzutu, klimat powieści w porządku, tylko, że trudno uznać mi go za wybitny. Mnóstwo na rynku jest kryminałów i thrillerów i ten nie wyróżnia się zbytnio na ich tle. Nie można jednakże zarzucić autorowi, że stworzył nudną i przewidywalną historię, bo jest przemyślana i wciąga, ale za bardzo nie straszy jak obiecuje okładka, a na to liczyłam. Owszem momentami czułam ciarki na plecach i towarzyszyło mi uczucie niepokoju, ale to były zaledwie momenty, to trochę za mało jak na tak osławiony thriller.

Oprócz wątku kryminalnego na uwagę zasługuje bardzo ciekawie przedstawiona relacja pomiędzy ojcem a synem. To swoista analiza psychologiczna łączących ich więzi, dzięki czemu miałam pełen obraz sytuacji i współczułam jednemu i drugiemu. Każdy z nich w końcu utra...

× 6 | link |
@Bookmaania
2020-01-23
8 /10
Przeczytane Wydawnictwo Muza Współpraca


 Tom Kennedy przeprowadza się z synem do nowego domu. Nie mogąc dłużej żyć w miejscu w którym zginęła jego żona. Oboje uważają, że zmiana miejsca dobrze im zrobi, mają nadzieję że zmiana otoczenia pomoże im uporać się z traumą.

 Trafiają do miasteczka Featherbank, gdzie miejsce wydaje się wprost idealne do osiągnięcia poszukiwanego spokoju ducha. Jednak miejsce ma mroczną przeszłość. W domu dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował pięciu małych chłopców. Morderca dostał przezwisko Szeptacz, gdzie wypowiadając wierszyk wabił dzieci.

 Dochodzi do kolejnego zaginięcia chłopca, co sprowadza powrót do przeszłości..
 Kto jest Szeptaczem? Kogo słyszą chłopcy? Czy Szeptacz wrócił?
 
 Czytając książkę wielokrotnie miałam ciarki i jestem w pełni usatysfakcjonowana historią. 
 Naprawdę po całej fali na instagramie, nie zniechęcajcie się tylko również sięgnijcie po ten klimatyczny thriller. 
 Czasami mam obawy, kiedy jest taki popyt na książkę, ale w tym wypadku nie ma opcji na zawód. 

 Mimo przerażającej historii, możemy tutaj przemyśleć również wiele kwestii. Każdy z nas ma inne spostrzeżenie na sytuacje jakie pojawiają się w naszym życiu. A relacja rodzic dziecko czasami przez niedopowiedzenia wydaje się czymś trudnym. 

× 6 | Komentarze (1) | link |
@ksiazkowa.gladys
2019-11-15
9 /10
Przeczytane

O tej książce było bardzo głośno więc skusiłam się na nią po wielu dobrych recenzjach. I oczywiście nie zawiodłam się!

Pisarz Tom Kennedy od kilku miesięcy jest samotnym ojcem, który postanawia przeprowadzić się do nowego miejsca z nadzieją, że ułoży sobie na nowo życie z własnym synem Jakem. Zamieszkują w domu w Featherbank, gdzie się potem okazuje to miasto ma swoją mroczną historię...

Dwadzieścia lat wcześniej w Featherbank znaleziono ciała pięciu chłopców. Sprawca nazwany Szeptaczem, ponieważ przed śmiercią swoich ofiar szeptał im pod oknami, został złapany. Jednak jak się okazuje to nie jest koniec historii... Koszmar znowu powraca. Czy syn Toma jest w poważnym niebezpieczeństwie? I kto stoi teraz za sprawą zaginięcia?

Tyle emocji podczas czytania książki dawno nie doświadczyłam. Książka napisana w prostym języku, dzięki czemu naprawdę szybko się czyta. Jednak nie jest ona aż tak straszna, jak na początku sądziłam. Jedyne czego mi w tej lekturze brakowało to trochę więcej wątków kryminalistycznych, bo było ich naprawdę niewiele.

× 5 | link |
@kamilaxddd
2019-11-12
10 /10
Przeczytane

Za oknami mrok, najwyższa pora by sprawdzić czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte.
Nie chcemy przecież żeby to do nas przyszedł dziś szeptacz.. Pewnie każde miejsce na świecie ma swoją historię.
Takim miejscem jest też Featherbank,które posiada swoją mroczną historię. Historię seryjnego zabójcy,który  dwadzieścia lat wcześniej zabił
pięciu chłopców.

I wydawać by się mogło,że to będzie tylko dawna legenda bo sprawca przebywa w więzieniu. Do czasu..
Pewnego dnia znów ktoś porywa chłopca. I gdy odnajdują zwłoki dziecka już wiadomo,że historia powraca.
Powraca lecz nie wiadomo kto dopuścił się takiego samego czynu. Czy dawny zabójca miał wspólnika a może to zupełnie obca osoba?
Jedno jest pewne ; trzeba jak najszybciej dopaść morderce aby uchronić inne dzieci.
Szeptacz tylko czeka aby go wpuścić.

Jestem na tak! Szeptacz spełnił moje oczekiwania. Było mrocznie,emocjonująco a co najważniejsze zaskakująco.
Niczego nie mogłam się domyślić, czytałam z zapartym tchem. Wszystko miało jakiś sens i bardzo dobrze ze sobą współgrało.
Świetna historia,która od początku do końca wzbudza wiele emocji. O SZEPTACZU się już nie zapomni.
Będzie z nami już na zawsze choć lepiej żeby był tylko w naszej wyobraźni.

× 4 | Komentarze (1) | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
9 /10
Przeczytane 🕒 Zaginięcia i porwania 🔫 Z wątkiem kryminalnym ❤ 2019 ❤ Odwiedzamy Anglię 📚 Posiadam 🎁 Recenzenckie

Alex North stworzył zaskakująco dobrze przemyślaną opowieść z mistrzowsko skonstruowaną intrygą i zdumiewającymi zwrotami akcji. Bardzo trudno odgadnąć zamysł autora, który niejednokrotnie wyprowadza czytelnika w pole. Mnie się nie udało przewidzieć zakończenia, co zapisuję „Szeptaczowi” na ogromny plus.
Napięcie cały czas pozostaje na najwyższym poziomie, a targające nami emocje ewoluują od niepokoju i strachu, przez pewne zdziwienie i niedowierzanie, aż po grozę i przerażenie. Momentami aż trudno sobie wyobrazić tak nieprzeciętne rozwiązania. W tym miejscu należy również zwrócić uwagę na bardzo dobrze nakreślone sylwetki bohaterów. Ich portrety psychologiczne w połączeniu z genialnie ukazanymi relacjami na płaszczyźnie ojciec-syn są zdumiewająco wiarygodne, a zachowanie poszczególnych postaci naprawdę daje do myślenia.

Paradoksalnie „Szeptacz” to również klimatyczna historia, w której ciekawią elementy obyczajowe. Przewijają się one w tle całej tej mrożącej krew w żyłach opowieści i działają na naszą wyobraźnię nie mniej niż kryminalna zagadka.

Przyznaję, że powieść wywarła na mnie ogromne wrażenie, a jej lektura pozostawiła w mojej pamięci same pozytywne odczucia.

Polecam lekturę „Szeptacza” czytelnikom, którzy poszukują w powieściach ciekawych bohaterów, dobrze rozbudowanej kryminalnej intrygi, wartkiej akcji, zaskakujących rozwiązań i wszechobecnego nastroju grozy i niepokoju. Warto sięgnąć po tę niesam...

× 3 | link |
@powiescidlo
2020-08-02
7 /10
Przeczytane

"Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę,
szeptać zacznie ktoś wieczorem..."

"Szeptacz" Alexa Northa był na mojej liście do przeczytania już od dłuższego czasu. I nie rozczarowałam się- było mrocznie, tajemniczo, lecz i dziwnie i przerażająco...

Młody wdowiec, Tom Kennedy, pogrążony w żałobie po śmierci żony, przeprowadza się do nowego domu zlokalizowanego w Featherbank. Traktuje to jako swoiste nowe rozdanie i drugą szansę daną jemu i jego małemu synowi, Jakiemu. Wierzy, że tam relacje pomiędzy nimi ulegną poprawie.Choć miasteczko to nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest jeden szczegół, o którym istnieniu nie wiedzą oni-dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar. Wszystko wskazuje na to, że następuje powrót Szeptacza-lub jego naśladowcy...

Kluczem do sukcesu tej książki są trzy pojęcia- Dziewczynka, Szeptacz i motyle. Co mają ze sobą wspólnego? Ich tajemniczość daje do myślenia i kusi, aby sięgnąć po tę pozycję... Mi cała historia podobała się do tego stopnia, że zaczęłam się uważnie rozglądać i ciągle odczuwałam niepokój, nie tylko podczas jej lektury... i choć wiele pojawiających się motywów można uznać jako wyświechtane i pojawiające się w co drugim thrillerze to sposób ich ukazania ma w sobie coś ujmującego. Osobiście, ciągle zastanawiałam się kto jest tajemniczym Szeptaczem 2 i zakończenie pozyty...

× 2 | link |
@madziara091
2019-11-24
8 /10
Przeczytane

Wydawnictwo MUZA SA
Szeptacz Alex North

Dzień dobry molki 😍

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę , szeptać zacznie ktoś wieczorem .Jeśli na dwór wyjdziesz sam , złego pana spotkasz tam .
Jeśli okno uchylisz choć trochę ,puknie w szybę usłyszysz przed zmrokiem
Jeśli jesteś sam i miewasz się źle ,pan szeptacz na pewno odwiedzi cię ....

Jake jest synem Toma. Ojciec nie może się pogodzić ze śmiercią swojej żony. Jednak nadchodzi dzień w którym obaj postanawiają ułożyć sobie życie na nowo. Ojciec i syn przeprowadzają się do małego miasteczka Feartherbank. Są przekonani że jakoś im się to uda. Po krótkim czasie w nowym domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Szukają rozwiązania dla paranormalnych wydarzeń i dowiadują się że te małe miasteczko skrywa tak wiele tajemnic. Przez 20 lat nie działo się tam nic co mogłoby przypomnieć ludziom o koszmarze sprzed tych 20 lat. W więzieniu siedzi szeptacz. Osoba która porywała i zamordowała pięcioro kilkuletnich chłopców. Nagle tylu latach wszystko powraca. Został porwany chłopiec ale jedna rzecz się nie zgadza. Szeptacz siedzi przecież w więzieniu więc kto stoi za porwaniem ? Syn Toma słyszy głosy pod oknem. Wiadomo czym to zwiastuje. Co zrobi z tym Tom? Czy uda mu się uratować syna? A może zostanie sam? Odpowiedzi na pytania oczywiście w książce. Świetna książka naprawdę Polecam wszystkim tym którzy lubią nieco grozy.
Okładka zachęca do czytania jednak gdy patrzy się na ilość stron... Jednak po pierw...

× 2 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-18
4 /10
Przeczytane

Książkę polecił mi znajomy, który zachwalał ją bardzo głośno. Podobno po jej przeczytaniu bał się wyjść z domu po zmroku. Dodatkowo zachęciło mnie wiele pozytywnych opinii i wysokie oceny na portalu.

W mojej opinii książka bardzo słaba i mocno przereklamowana. Sama historia przeciętna i okropnie rozwlekła. Niektóre fragmenty tekstu można byłoby po prostu wyrzucić i dzięki temu może byłoby bardziej dynamicznie. Nic nie zaskakuje i nie sprawia, że nie możemy oderwać się od lektury. Ja bez żalu odłożyłam książkę (i to już pod koniec, gdzie powinny być to najlepsze fragmenty) na dwa dni i wcale mnie do niej nie ciągnęło.
Spodziewałam się czegoś, co będzie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a zakończenie wbije mnie w fotel. Chciałam dreszczyku emocji, lekkiego strachu, czegoś co sprawiło by, że idąc wieczorem ulicą wyobraźnia zaczęłaby działać. A dostałam bardzo słaby, nudnawy i przegadany thiller.

× 2 | Komentarze (1) | link |
@rozgadanaania
2020-12-31
10 /10
Przeczytane

Jacy jesteśmy? Jesteśmy odważni! - Właśnie tacy musimy być by sięgnąć po Szeptacza autorstwa Alexa Northa. Lektura od pierwszych stron wciąga i trzyma w napięciu. Nie będę ukrywać kilku narratorów wymaga naszej uwagi przy czytaniu, jednak dzięki temu zabiegowi odbywamy bardzo interesującą i nieco przerażającą podróż. Mnie książka przyprawiła o koszmary, co prozaicznie bardzo dobrze o niej świadczy. Rymowanka o szeptaczu wgryza się w mózg i przypomina się w najmniej odpowiednich momentach, zwłaszcza gdy układasz się do snu. Polecam każdemu, kto lubi dreszczowce!

× 2 | link |
@chomiczek71
2020-04-06
6 /10
Przeczytane

Książki z mocno rozbudowanym marketingiem zazwyczaj okazują się w moim przypadku nudne. Jednak skusiłam się i postanowiłam sprawdzić, co jest takiego fajnego w "Szeptaczu" i okazało się, że jest nieźle, ale nie tak, jak się spodziewałam. To bardziej kryminał psychologiczny z dodatkiem obyczaju. Historia samotnego ojca, który rozpaczliwie chce nawiązać kontakt ze swoim nieco dziwnym synkiem i dziwny człowiek szepczący pod drzwiami ich domu to naprawdę ciekawa historia...

× 2 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Jeśli jesteś sam i miewasz się źle, pan Szeptacz napewno odwiedzi Cię"”
#
“Warto wybrać najprostsze rozwiązanie, za którym przemawiają fakty.”
× 1
#
“„Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem. Jeśli na dwór wyjdziesz sam, złego pana spotkasz tam. Jeśli okno uchylisz choć trochę, pukanie w szybę usłyszysz przed zmroki...”
× 1
#
“Ręce próżniaka kuszą diabła. Bezczynność prowadzi do złego.”
#
“Kiedy bardzo o coś zabiegasz, najbardziej wkurzający jest ktoś, kto z łatwością mógłby to mieć, lecz z jakiegoś powodu wcale tego nie chce.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl