Szkice z filozofii głupoty

Bartosz Paweł Brożek, Michał Heller, Jerzy Marian Stelmach
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Szkice z filozofii głupoty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Głupota to słowo posiadające w języku polskim 283 synonimy występujące w co najmniej 28 różnych grupach znaczeniowych.

W Szkicach zostały opisane wyłącznie „przypadki zawinione” wynikające z gnuśności, ewentualnie etycznej niegodziwości określonych osób, a nie przypadki, na które ktoś nie mógł mieć żadnego wpływu. Autorzy opisują swoje własne doświadczenia związane z głupotą i głupcami w myśl przekonania, że każda próba mająca na celu „policzenie” i „ponazywanie” głupoty jest warta zachodu.

Trzej wybitni profesorowie i myśliciele: M. Heller, J. Stelmach i B. Brożek po świetnie przyjętym Sporze o rozumienie (CCPress 2019) ponownie zdecydowali się na współpracę. Ich „Szkice z filozofii głupoty” to wyjątkowy, wyrafinowany intelektualnie, ale także… zabawny zbiór traktatów, anegdot, czy – jak wolą Autorzy – szkiców, swoisty „strumień świadomości” trzech uczonych.Data wydania: 2021-02-18
ISBN: 978-83-7886-535-3, 9788378865353
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Kategoria: Filozofia
Stron: 112
dodana przez: chudini0505

Autor

Bartosz Paweł Brożek Bartosz Paweł Brożek
Urodzony 17 czerwca 1977 roku w Polsce (Kraków)
Bartosz Brożek - filozof, kognitywista i prawnik, profesor nauk prawnych, pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe książki:

Defeasibility of legal reasoning Dziesięć wykładów o ekonomii prawa Granice interpretacji (wydanie drugie, poszerzone) Myślenie Fenomen normatywności
Wszystkie książki Bartosz Paweł Brożek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szkice z filozofii głupoty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@rainestrella95
2022-01-04
6 /10
Przeczytane filozoficzne

Pierwsze dwie części napisane przez Jerzego Stelmacha oraz Michała Hellera były interesujące, a ponadto w zabawny, inteligentny i co najważniejsze prosty, jak na filozoficzne wywody, sposób opisywały złożone zagadnienia. Ostatnia część, za którą odpowiadał Bartosz Brożek, była moim zdaniem przytłaczająca i w sposób zawiły, opowiadała m. in. o tym, jak inni potrafią niejasno o czymś mówić. Co jak dla mnie jest swoistym paradoksem. Chyba, że był to zabieg celowy? Tak, czy inaczej ten fragment wyjątkowo mi się dłużył, choć nie przeczę, że pojawiły się tam też ciekawostki godne uwagi.

Mimo wszystko uważam, że warto sięgnąć po tę pozycję, gdyż jest napisana dość przystępnym językiem, jak na dzieło zgłębiające zagadnienia filozoficzne.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Szkice z filozofii głupoty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl