Tam gdzie spadają Anioły

Dorota Terakowska
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 190 ocen kanapowiczów
Książka Tam gdzie spadają Anioły
Książka Tam gdzie spadają Anioły
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 190 ocen kanapowiczów

Opis

Mądra i zajmująca przypowieść dla dzieci i młodzieży, uczy miłości do zwyczajnego życia i wrażliwości na niezwykłość.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-08-03967-0, 9788308039670
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 312
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

Dorota Terakowska Dorota Terakowska Polska pisarka i dziennikarka. Ukończyła socjologię na UJ. Przez wiele lat pracowała jako redaktor i publicysta w Gazecie Krakowskiej, Przekroju i Zeszytach Prasoznawczych; 1990 współzałożycielka i później współpracowniczka dziennika Czas Krakowski; ...

Książki Dorota Terakowska

Wszystkie książki Dorota Terakowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tam, gdzie spadają anioły

{} WYBÓR REDAKCJI
2.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdy Ewa ma pięć lat zostaje świadkiem potwornej walki aniołów. Z fascynacją oraz strachem przygląda się starciu ciemnych i jasnych istot, które szybko fruną po niebie. Oczarowana tym widokiem próbuje pokazać go rodzicom, ale ci są zbyt zajęci pracą, by zwrócić uwagę na kolejną dziecięcą bzdurę. By chociaż wyjrzeć przez okno. Dlatego jedynie mała E... {} Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@mewaczyta@mewaczyta {}× 11

"Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc – nie wiedzą"

27.09.2011

Dorota Terakowska była jedną z barwniejszych autorek polskiej literatury. W swoich książkach poruszała wiele ważnych i trudnych tematów. Co trzeba zaznaczyć nie bała się podejmować wyzwań , co w literaturze jest przydatną umiejętnością. Jak sama wspominała w wielu wywiadach najtrudniej było jej napisać początek i koniec utworu. Miała swój sposób ... {} Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@Hayley@Hayley {}× 1

Tam gdzie spadają Anioły

5.06.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Aniele Boży, Stróżu mój,... Anioły to swego rodzaju fenomen. Choć zwykle kojarzone są z jedną, konkretną religią, fascynują zarówno wierzących, jak i ateistów. Te wyjątkowo urodziwe, skrzydlate postacie bez trudu można znaleźć w naszych domach. Jedni preferują rozkoszne, pulchne bobaski, inni piękne, dostojne kobiety z rozwianymi włosami. Ogromną ... {} Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

Tam gdzie spadają Anioły

26.08.2011

Dorota Terakowska przygodę z pisaniem zaczęła późno. Nie przeszkodziło jej to jednak w wydaniu książek, które zawładnęły polskimi czytelnikami. Nie sposób bowiem było się oderwać od tajemniczej "Samotności bogów" czy magicznej "Córki czarownic". Podobnie "Poczwarka" niosąca w swym smutku światełko nadziei i radości. Twórczość Terakowskiej oscyluje ... {} Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

Moja opinia o książce

Opinie

@blackmoth
2011-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Druga powieść tej autorki, którą czytam i która mnie urzeka. Wiele dowiedziałam się na temat Dobra i Zła, do trop wielu wniosków zostałam naprowadzona. Książka nie jest lekką lekturą, bo zmusza do myślenia, roztrząsania kwestii wiary, Aniołów, Boga. Daje jednak nadzieję, optymizm i umacnia religię. Warto przeczytać, szczególnie, gdy ma się ochotę na refleksję i rozmyślania. Polecam.

{}× 1 | link |
@narratorka
2010-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Skrzydlate myśli Książki, które zmieniły moje życie

Genialna książka. Ma taką głębię schowaną za czymś tak prostym jak małe dziecko i bezdomny. Własciwie książka moze byc także przypowieścią o tym, że każdy przychylny człowiek moz ebyć naszym aniołem stróżem i my też powinniśmy mu pomagać. Ksiązkę czytałam z wypiekami na twarzy. Kompletnie zmieniła moje spojrzenie na świat, a nawet na religię. Po prostu "czapki z głów".

{}× 1 | link |
@possession-girl
2009-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Może i jest piękna, wzruszająca, niesamowita, ale dość nudna. Ciężko mi się ją czytało. Na dodatek trochę denerwowała mnie ta niewinność Ewy pod koniec książki. Miała te trzynaście lat, jednak w jej sercu było bardzo dużo z dziecka, co w naszych czasach jest po prostu niemożliwe. Lecz nie zaprzeczam, że po przeczytaniu w głowie miałam milion pytań bez odpowiedzi...

{}× 1 | link |
@blaszanyzegarek
2010-06-23
Przeczytane Posiadam.

Niesamowita książka z charakterem. Daje dużo do myślenia na temat Boga, Aniołów i okoliczności naszego istnienia. W świecie musi zostać zachowana równowaga między Dobrem a Złem z czym zgadzam się absolutnie. Niektóre momenty były napisane niezrozumiale jak dla mnie, bo nie mogłam pojąć ich sensu. Dopiero po przeczytaniu jeszcze raz tej samej strony zastanawiałam się nad ich znaczeniem. Dzięki czemu zaczęłam pojmować sposób myślenia autorki i to jak wspaniale opisała większość pytań, na które człowiek próbuje odpowiedzieć dzięki nauce co nie zawsze jest możliwe. Zawsze pozostanie w kosmosie lub gdzieś indziej tajemnica, której nie dano nam rozwiązać dzięki inteligencji, a wierze. Serdecznie polecam.

{} | link |
@Meme
2010-08-09
Przeczytane

Książka "Tam gdzie spadają anioły" należy do tych, które nie porzuca się po jednym przeczytaniu. Wspaniała i wzruszająca historia o dziewczynce, która utraciła swojego Anioła Stróża. Opowiada o życiu Ewy, która straciła opiekuna i piastuna swojego życia. O osobie, która straciła wysłannika Boga opiekującego się nią zawsze i wszędzie. Terakowska w tej książce ukazuje niesamowity i niejednoznaczny świat aniołów, łącząc go ze światem ludzi. Książka ta jest jedną z najcudowniejszych, jakie czytałam. Myśląc o niej, wciąż jestem pod jej wrażeniem.

{} | link |
SY
2008-07-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książkę wypożyczyła moja młodsza siostra... spodziewałam się raczej dziecięcej, śmiesznej historyjki a muszę przyznać, że ta pozycja książkowa zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Kiedy ją czytałam miałam wrażenie, że jestem w innym świecie, innej rzeczywistości. Nie łatwo mnie wzruszyć, do momentu przeczytania "Tam gdzie..." przy żadnej ksiązce nie uroniłam łzy. A tu niespodzianka ;) Mój wykładowca polecił mi ponadto "Poczwarkę" autorstwa Pani Terakowskiej i teraz z pewnością przeczytam również ją.

{} | link |
JU
2010-12-17
Przeczytane

"Tam, gdzie spadają anioły" mam jako lekturę dodatkową do rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego. Przyznam szczerze, że byłam sceptyczna, zabierając się za nią. Ale szybko przekonałam się, że moja pierwsza myśl, że będzie to nudna książka, była błędna. Jest to naprawdę piękna opowieść, która daje nieraz do myślenia. Z pewnością przeczytam ją jeszcze nieraz, jeśli będę o tym pamiętać :) .

{} | link |
@Mims
2010-10-17

Uwielbiam tą książkę. Nie tylko dlatego, że autorka ma lekkie pióro. Przede wszystkim zmusza do myślenia, zmusza do tego, by zastanowić się nad znaczeniem dobra i zła. Podczas czytania ciągle zadawałam sobie pytania dotyczące Boga, Nieba i Piekła, a w rozmowach Ave i Vei znalazłam wiele odpowiedzi. Polecam wszystkim, w szególności tym uważającym Dobro za dobro :)

{} | link |
@iziu08
2010-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka, krótko mówiąc, wspaniała. Pomaga zrozumieć czym jest Dobro i Zło, a także uwierzyć. W co.? W Niebo. W to, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, w to, że marzenia jednak czasem się spełniają. Poza tym książkę czyta się szybko i przyjemnie, kiedy już się zacznie, nie można przestać. Na pewno kiedyś jeszcze do niej wrócę ;) Polecam!

{} | link |
@Aiwlys
2009-04-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Czytałam z zapartym tchem, a gdy powoli składałamlitery przed oczami miałam białe prześcieradło. Bozawsze, gdy coś czytam, z czymś mi się to kojarzy.Tak jak ogniem i mieczem z chropowatymi kamieniami. No ale tę powieść czyta się lekko,to jest powieść naszych czasów. A historiaanioła Ave jest bardzo poruszająca i prosta.

{} | link |
@moniek
2009-08-30
Przeczytane

To była pierwsza książka Terakowskiej jaką przeczytałam. Osobiście wolę "Poczwarkę" ale i ta książka jest godna polecenia. Najbardziej podoba mi się to, że wszystkie utwory Terakowskiej mają w sobie coś, dzięki czemu choćby nawet na krótką chwilę zauważam jaki świat jest piękny i jak bardzo go nie doceniałam.

{} | link |
@Becoming_Jane
2009-04-10
Przeczytane

Książka, po której przeczytaniu siedziałam cicho przez jakąś godzinę. Miałam łzy w oczach, jednakże nie płakałam. Wzruszył mnie los Ave i zastanowiłam się nad własnym Aniołem Stróżem. Jaki los dla mnie wybrał? Miliony pytań, bez odpowiedzi.'Niebo gwieździste nade mną, prawo moralne we mnie.'

{} | link |
@Kelpsey
2012-01-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane Okropne

Typowa dla Terakowskiej - rozwlekła, nijaka, pełna dziwacznych sformułowań. Nudna, nie wciągnęła mnie kompletnie. Pomysł na fabułę całkiem niezły ale całkowicie niewykorzystany. Postacie ludzi i aniołów niewiele się różnią. Książka miała dawać nadzieję, a wyszła jakaś mamałyga. Mdłe, słabe.

{} | link |
@Mary_Rose
2011-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane Posiadane

Raczej jedna z najgorszych! Nie byłam w stanie jej ukończyć, powiewa nudą, schematami i naiwnością. Wykreowany świat jest plastikowy i akcja toczy się z prędkością ślimaka. Brakuje też charakterystycznych dla Terakowskiej życiowych spostrzeżeń. Zamiast tego mamy baśń dla młodzieży.

{} | link |
@katarzynka
2007-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Historia Ewy, która zapada na zdrowiu. Uratować ją może znalezienie pióra anioła. Znajduje je i musi spełnić trzy anielskie uczynki. Dzięki niej zmienia się jej tata, który dawniej przesiadywał ciągle przed komputerem. Bardzo ciekawa książka, polecam.

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Tam gdzie spadają Anioły”- Dorota Terakowska

Książka W krainie kota
W krainie kota Dorota Terakowska
{}8.2/10
Bo czy da się czytać tą książkę jak baśń? Nie ma ani morału,...
Książka Poczwarka
Poczwarka Dorota Terakowska
{}8.9/10
Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełn...
Książka Samotność Bogów
Samotność Bogów Dorota Terakowska
{}8.6/10
Piękna, nowoczesna baśń rozgrywająca się w czasach średniowi...
Książka Córka czarownic
Córka czarownic Dorota Terakowska
{}8.8/10
Córka Czarownic Arcydzieło o dojrzewaniu, pierwsza udana pró...
Książka Szósta klepka
Szósta klepka Małgorzata Musierowicz
{}8.5/10
Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Bohaterką jest ...

Cytaty z książki

“Ludzkie łzy to z jednej strony wyraz ogromu cierpienia, lecz z drugiej strony ulga. Razem z łzami wypływa cierpienie by zrobić miejsce na nową, kolejną falę bólu. Inaczej ból przestałby się w ...”
{}
#
“Cierpienie to życie, Dobro to życie i Zło to życie. Cierpienia nie wybierasz, ono na ciebie spada. Ale za jego sprawą możesz wybrać. Do wyboru potrzebujesz rozumu. Zrób tak, aby twój rozum nie...”
{}
#
“Cierpienie należy do życia. Jeśli cierpisz, wciąż żyjesz. ”
{}
#
“Sądzisz, że zło jest pewne siebie i wszechmocne, a ono najczęściej jest samotne i nieszczęśliwe. Dopiero nagromadzenie zła jest groźne”
{}
#
“Zło musi istnieć (...), to tylko człowiek nie musi z niego czerpać. Ma wybór. I musi mieć wybór.”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe