Tam, gdzie spadają Anioły

Dorota Terakowska
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 208 ocen kanapowiczów
Tam, gdzie spadają Anioły
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 208 ocen kanapowiczów

Opis

Ciepła i mądra opowieść o złożonej relacji między dobrem a złem, wiarą a wiedzą, o miłości, sacrum rodziny i potrzebie magii w codziennym życiu, wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY.

„Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrywał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi lasu dokładnie w tej samej sekundzie, w której mała Ewa wpadła do głębokiego kłusowniczego dołu. Jeszcze jedna ludzka istota, tracąc Anioła Stróża, została skazana na kaprysy losu”.
Pięcioletnia Ewa jest świadkiem dramatycznej walki Aniołów – kiedy dobro przegrywa, traci swojego Anioła Stróża. Co stanie się z dziewczynką, pozbawioną niewidocznej, lecz czujnej opieki nadprzyrodzonej istoty? Co pocznie strącony, okaleczony Ave, utraciwszy anielską moc? Czy człowiek może przyjąć rolę anioła i zmienić przeznaczenie?


Data wydania: 2022-12-14
ISBN: 978-83-08-08033-7, 9788308080337
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Dla dzieci
Czas trwania: 599 minut
dodana przez: Vernau
Mamy 9 innych wydań tej książki

Autor

Dorota Terakowska Dorota Terakowska
Urodzona 30 sierpnia 1938 roku w Polsce (Kraków)
Polska pisarka i dziennikarka. Ukończyła socjologię na UJ. Przez wiele lat pracowała jako redaktor i publicysta w Gazecie Krakowskiej, Przekroju i Zeszytach Prasoznawczych; 1990 współzałożycielka i później współpracowniczka dziennika Czas Krakowski;...

Pozostałe książki:

Tam, gdzie spadają Anioły Poczwarka Ono Córka Czarownic W Krainie Kota Samotność Bogów Władca Lewawu Dobry adres to człowiek Lustro pana Grymsa Babci Brygidy szalona podróż po Krakowie Muzeum Rzeczy Nieistniejących Polskie baśnie i legendy Być rodziną Czyli jak budować dobre życie swoje i swoich dzieci Być rodziną czyli Jak zmieniamy się przez całe życie. 2
Wszystkie książki Dorota Terakowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tam, gdzie spadają anioły

WYBÓR REDAKCJI
2.07.2020

Gdy Ewa ma pięć lat zostaje świadkiem potwornej walki aniołów. Z fascynacją oraz strachem przygląda się starciu ciemnych i jasnych istot, które szybko fruną po niebie. Oczarowana tym widokiem próbuje pokazać go rodzicom, ale ci są zbyt zajęci pracą, by zwrócić uwagę na kolejną dziecięcą bzdurę. By chociaż wyjrzeć przez okno. Dlatego jedynie mała E... Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@mewaczyta@mewaczyta × 14

Żeby rodzina była rodziną

26.12.2020

Książka Doroty Terakowskiej pt "Tam gdzie spadają anioły" jest dla mnie bardzo ważna, gdyż przywróciła mi wiarę w możliwości polskiej literatury. I to nie ze względu na wątki, które autorka zaczerpnęła z dorobku angelologia, lecz przede wszystkim dlatego, iż bez ogródek i niedomówień ukazuje wstrząsający obraz współczesnej polskiej rodziny, w któr... Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@edytre@edytre × 7

"Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc – nie...

27.09.2011

Dorota Terakowska była jedną z barwniejszych autorek polskiej literatury. W swoich książkach poruszała wiele ważnych i trudnych tematów. Co trzeba zaznaczyć nie bała się podejmować wyzwań , co w literaturze jest przydatną umiejętnością. Jak sama wspominała w wielu wywiadach najtrudniej było jej napisać początek i koniec utworu. Miała swój sposób ... Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@Hayley@Hayley × 3

Anielskie porachunki

16.10.2014

Dorota Terakowska ostatnio dosyć często pojawia się na mojej półce i powoli staje się moją ulubioną polską pisarką. Do tej pory jeszcze żadna z jej powieści mnie nie zawiodła i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jej fabuły idealnie trafiają w mój gust, Terakowska porusza interesujące mnie tematy i dodaje ... Recenzja książki Tam gdzie spadają Anioły

@Sosenka@Sosenka × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jatymyoni
2020-07-15
5 /10
Przeczytane L. polska Czytadła

Jest to baśń dla dzieci o związku i przenikaniu się świata materialnego z duchowym. Książka jest bardzo przewidywalna i prosta w konstrukcji, właściwie nie zaskakuje. Na poziomie filozoficznym jest całkowicie zanurzona w filozofii manichejskiej, w ustawicznej walce światła i ciemności, dobra i zła. Tak jak w Yin i Yung dobro i zło są ze sobą splecione w nierozerwalny związek (bracia bliźniacy), bez siebie nie mogą istnieć. Przy czym dobro jest skończone, ograniczone przez zło, które jest nieskończone. To człowiek wybiera, ale każdy jego wybór jest wyborem ostateczny, zmieniającym jego życie. Człowiek "pełny" to człowiek żyjący w harmonii z naturą, dostrzegający pierwiastki duchowe, to człowiek, który poświęca się rodzinie. Mała chora dziewczynka i anioł to wdzięczny temat i zawsze znajdzie odbiorców. Dla mnie była za bardzo przewidywalna i nudna, ale ja już nie jestem dzieckiem.

× 6 | link |
@viki_zm
2020-08-04
9 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2020

Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Ave musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności - Veą. Dziewczynka poprzez "anielskie uczynki" może pomóc swojemu Opiekunowi. Czy uda się jej to zrobić? Czy mała Ewa wygra walkę z przeciwnościami? Przekonacie się czytając tę powieść.
Książka pochłonęła mnie w całości. Wciągająca i trzymająca w niepewności od pierwszej do ostatniej strony. Serdecznie polecam.

× 5 | Komentarze (1) | link |
@blackmoth
@blackmoth
2011-01-22
10 /10
Przeczytane

Druga powieść tej autorki, którą czytam i która mnie urzeka. Wiele dowiedziałam się na temat Dobra i Zła, do trop wielu wniosków zostałam naprowadzona. Książka nie jest lekką lekturą, bo zmusza do myślenia, roztrząsania kwestii wiary, Aniołów, Boga. Daje jednak nadzieję, optymizm i umacnia religię. Warto przeczytać, szczególnie, gdy ma się ochotę na refleksję i rozmyślania. Polecam.

× 4 | link |
@narratorka
@narratorka
2010-12-16
10 /10
Przeczytane Skrzydlate myśli Książki, które zmieniły moje życie

Genialna książka. Ma taką głębię schowaną za czymś tak prostym jak małe dziecko i bezdomny. Własciwie książka moze byc także przypowieścią o tym, że każdy przychylny człowiek moz ebyć naszym aniołem stróżem i my też powinniśmy mu pomagać. Ksiązkę czytałam z wypiekami na twarzy. Kompletnie zmieniła moje spojrzenie na świat, a nawet na religię. Po prostu "czapki z głów".

× 4 | link |
@blaszanyzegarek
@blaszanyzegarek
2010-06-23
Przeczytane Posiadam.

Niesamowita książka z charakterem. Daje dużo do myślenia na temat Boga, Aniołów i okoliczności naszego istnienia. W świecie musi zostać zachowana równowaga między Dobrem a Złem z czym zgadzam się absolutnie. Niektóre momenty były napisane niezrozumiale jak dla mnie, bo nie mogłam pojąć ich sensu. Dopiero po przeczytaniu jeszcze raz tej samej strony zastanawiałam się nad ich znaczeniem. Dzięki czemu zaczęłam pojmować sposób myślenia autorki i to jak wspaniale opisała większość pytań, na które człowiek próbuje odpowiedzieć dzięki nauce co nie zawsze jest możliwe. Zawsze pozostanie w kosmosie lub gdzieś indziej tajemnica, której nie dano nam rozwiązać dzięki inteligencji, a wierze. Serdecznie polecam.

× 2 | Komentarze (1) | link |
@possession-girl
@possession-girl
2009-10-16
8 /10
Przeczytane

Może i jest piękna, wzruszająca, niesamowita, ale dość nudna. Ciężko mi się ją czytało. Na dodatek trochę denerwowała mnie ta niewinność Ewy pod koniec książki. Miała te trzynaście lat, jednak w jej sercu było bardzo dużo z dziecka, co w naszych czasach jest po prostu niemożliwe. Lecz nie zaprzeczam, że po przeczytaniu w głowie miałam milion pytań bez odpowiedzi...

× 2 | link |
@Meme
@Meme
2010-08-09
Przeczytane

Książka "Tam gdzie spadają anioły" należy do tych, które nie porzuca się po jednym przeczytaniu. Wspaniała i wzruszająca historia o dziewczynce, która utraciła swojego Anioła Stróża. Opowiada o życiu Ewy, która straciła opiekuna i piastuna swojego życia. O osobie, która straciła wysłannika Boga opiekującego się nią zawsze i wszędzie. Terakowska w tej książce ukazuje niesamowity i niejednoznaczny świat aniołów, łącząc go ze światem ludzi. Książka ta jest jedną z najcudowniejszych, jakie czytałam. Myśląc o niej, wciąż jestem pod jej wrażeniem.

× 1 | link |
SY
@sylwiuszka
2008-07-09
10 /10
Przeczytane

Książkę wypożyczyła moja młodsza siostra... spodziewałam się raczej dziecięcej, śmiesznej historyjki a muszę przyznać, że ta pozycja książkowa zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Kiedy ją czytałam miałam wrażenie, że jestem w innym świecie, innej rzeczywistości. Nie łatwo mnie wzruszyć, do momentu przeczytania "Tam gdzie..." przy żadnej ksiązce nie uroniłam łzy. A tu niespodzianka ;) Mój wykładowca polecił mi ponadto "Poczwarkę" autorstwa Pani Terakowskiej i teraz z pewnością przeczytam również ją.

× 1 | link |
JU
@Omtaki
2010-12-17
Przeczytane

"Tam, gdzie spadają anioły" mam jako lekturę dodatkową do rejonowego etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego. Przyznam szczerze, że byłam sceptyczna, zabierając się za nią. Ale szybko przekonałam się, że moja pierwsza myśl, że będzie to nudna książka, była błędna. Jest to naprawdę piękna opowieść, która daje nieraz do myślenia. Z pewnością przeczytam ją jeszcze nieraz, jeśli będę o tym pamiętać :) .

× 1 | link |
@Mims
@Mims
2010-10-17

Uwielbiam tą książkę. Nie tylko dlatego, że autorka ma lekkie pióro. Przede wszystkim zmusza do myślenia, zmusza do tego, by zastanowić się nad znaczeniem dobra i zła. Podczas czytania ciągle zadawałam sobie pytania dotyczące Boga, Nieba i Piekła, a w rozmowach Ave i Vei znalazłam wiele odpowiedzi. Polecam wszystkim, w szególności tym uważającym Dobro za dobro :)

× 1 | link |
@iziu08
@iziu08
2010-12-30
8 /10
Przeczytane

Książka, krótko mówiąc, wspaniała. Pomaga zrozumieć czym jest Dobro i Zło, a także uwierzyć. W co.? W Niebo. W to, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, w to, że marzenia jednak czasem się spełniają. Poza tym książkę czyta się szybko i przyjemnie, kiedy już się zacznie, nie można przestać. Na pewno kiedyś jeszcze do niej wrócę ;) Polecam!

× 1 | link |
@Nessi
2020-08-28
7 /10
Przeczytane Anielsko-diabelska

Czytając, poczułam się jak małe dziecko, któremu rodzic stara się za pomocą baśni, legend i przypowieści wytłumaczyć zawiłości harmonii Dobra i Zła. Na nowo odkrywałam historię wszechświata, naszej planety, nas samych. Ludzkie Istoty, anielskie uczynki, Mrok i Światłość... nie zapomnę tych opowieści - to jest pewne.

× 1 | link |
@Aiwlys
@Aiwlys
2009-04-26
8 /10
Przeczytane

Czytałam z zapartym tchem, a gdy powoli składałamlitery przed oczami miałam białe prześcieradło. Bozawsze, gdy coś czytam, z czymś mi się to kojarzy.Tak jak ogniem i mieczem z chropowatymi kamieniami. No ale tę powieść czyta się lekko,to jest powieść naszych czasów. A historiaanioła Ave jest bardzo poruszająca i prosta.

| link |
@moniek
@moniek
2009-08-30
Przeczytane

To była pierwsza książka Terakowskiej jaką przeczytałam. Osobiście wolę "Poczwarkę" ale i ta książka jest godna polecenia. Najbardziej podoba mi się to, że wszystkie utwory Terakowskiej mają w sobie coś, dzięki czemu choćby nawet na krótką chwilę zauważam jaki świat jest piękny i jak bardzo go nie doceniałam.

| link |
@Becoming_Jane
@Becoming_Jane
2009-04-10
Przeczytane

Książka, po której przeczytaniu siedziałam cicho przez jakąś godzinę. Miałam łzy w oczach, jednakże nie płakałam. Wzruszył mnie los Ave i zastanowiłam się nad własnym Aniołem Stróżem. Jaki los dla mnie wybrał? Miliony pytań, bez odpowiedzi.'Niebo gwieździste nade mną, prawo moralne we mnie.'

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Ludzkie łzy to z jednej strony wyraz ogromu cierpienia, lecz z drugiej strony ulga. Razem z łzami wypływa cierpienie by zrobić miejsce na nową, kolejną falę bólu. Inaczej ból przestałby się w nim mieścić.
Cierpienie to życie, Dobro to życie i Zło to życie. Cierpienia nie wybierasz, ono na ciebie spada. Ale za jego sprawą możesz wybrać. Do wyboru potrzebujesz rozumu. Zrób tak, aby twój rozum nie był ponad Dobrem i Złem.
Cierpienie należy do życia. Jeśli cierpisz, wciąż żyjesz.
Sądzisz, że zło jest pewne siebie i wszechmocne, a ono najczęściej jest samotne i nieszczęśliwe. Dopiero nagromadzenie zła jest groźne
Zło musi istnieć (...), to tylko człowiek nie musi z niego czerpać. Ma wybór. I musi mieć wybór.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl