Tiramisu z truskawkami

Joanna Jagiełło
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Tiramisu z truskawkami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Linka i Natalia rozpoczynają naukę w drugiej klasie liceum. Linka już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki, by założyć konkurencyjnego bloga, i zaczyna pracę w kawiarni. Jej związek z Adrianem kwitnie – nie mogłoby być lepiej!
Gorzej sprawy mają się u Natalii – rozwód rodziców, nowa szkoła z megawymagającymi nauczycielami i rozstanie z Marcinem sprawiają, że dziewczyna zaczyna tracić nad wszystkim kontrolę. Wszystkim, prócz swojej diety… Niewinne odchudzanie szybko zmienia się w poważną chorobę, z którą Natalia przestaje sobie radzić.

Powieść o walce z kompleksami, popadaniu w niebezpieczne skrajności i o tym, że często nie dostrzegamy tego, co jest w nas najpiękniejsze.
Data wydania: 2019-04-17
ISBN: 978-83-7672-621-2, 9788376726212
Wydawnictwo: Literatura
Cykl: Kawa z kardamonem, tom 3
Seria: Plus Minus 16
Stron: 312
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joanna Jagiełło Joanna Jagiełło
Urodzona 4 sierpnia 1974 roku w Polsce (Warszawa)
Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka, nauczycielka oraz redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką wielu książek dla dzieci, dla dorosłych, a przede wszystkim dla młodzieży. Jej powieści...

Pozostałe książki:

Mleko z miodem Tylko gdy pada deszcz Kawa z kardamonem Wszystkie kolory świata Czekolada z chili
Wszystkie książki Joanna Jagiełło

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tiramisu z truskawkami

27.12.2020

Książka to już trzeci – przedostatni tom z serii kawowej, będący kontynuacją losów bohaterów poznanych w poprzednich częściach. To już kolejny rok, w którym śledzimy losy bohaterów, Linka i Natalia rozpoczynają już naukę w drugiej klasie liceum, każda w innej szkole. W życiu Linki nastał lepszy czas, wszystko powili się układa, a rodzinne problem... Recenzja książki Tiramisu z truskawkami

@viki_zm@viki_zm × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2020-12-27
8 /10
Przeczytane Posiadam Książka papierowa 2020 Plus minus 16

Książka to już trzeci – przedostatni tom z serii kawowej, będący kontynuacją losów bohaterów poznanych w poprzednich częściach. To już kolejny rok, w którym śledzimy losy bohaterów, Linka i Natalia rozpoczynają już naukę w drugiej klasie liceum, każda w innej szkole.
W życiu Linki nastał lepszy czas, wszystko powili się układa, a rodzinne problemy porządkują. Dziewczyna już w pierwszych dniach września odchodzi ze szkolnej gazetki i zakłada bloga, którego prowadzenie sprawia jej przyjemność. Nastolatka zaczyna pracę w kawiarni, nie jest to jednak duży zarobek, a o uczciwie zarobione pieniądze dziewczyna często musi się upominać. Na szczęście związek z Adrianem przetrwał trudniejsze momenty, młodzi ludzie bardzo dobrze się dogadują, a ich relacja jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, co wpływa na lepsze samopoczucie dziewczyny.
Gorzej sprawy mają się u Natalii, która przechodzi przez trudniejszy okres w życiu, a problemów tylko przybywa. Dziewczyna bardzo mocno przeżywa rozwód rodziców. Dodatkowo nastolatka musi zmierzyć się z poznaniem znajomych i zaaklimatyzowaniem w nowej szkole, w której pracują bardzo wymagający nauczyciele. Rozstanie z Marcinem nie poprawia sytuacji, a tylko jeszcze bardziej obniża samoocenę dziewczyny i sprawia, że zaczyna tracić nad wszystkim kontrolę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze problem z początkowo niewinnym odchudzaniem. Natalia przez niewinną dietę szybko popada w poważną chorobę, nad którą nie ma kontroli.
...

× 2 | link |
@mag-tur
2022-01-23
10 /10
Przeczytane

Jestem mamą prawie trzynastolatka i dziesięciolatki. W sumie nie tak wczesne macierzyństwo skłania mnie ciągle do sięgania po literaturę nie tylko fachową ale także młodzieżową, która porusza ważne problemy z którymi borykają się nasze pociechy. Niby wiemy z własnego doświadczenia i z relacji znajomych co może się dziać w głowach naszych dzieci, jednak dopiero to wszystko daje nam pewien punkt oparcia. Seria "Kawa z kardamonem" świetnie się nadaje do spojrzenia, na problemy życiowe z perspektywy młodych ludzi. W tym tomie w dalszym ciągu śledzimy losy Linki i jej przyjaciół. Dziewczyna jest już w drugiej klasie liceum i oprócz fotografii coraz bardziej wciąga ją dziennikarstwo śledcze a tym aspektem zaraził ją kolega z klasy – Oskar.

W tej części jednak autorka bardziej skupia się na Natalii. Wydawało by się, że ta dziewczyna to silna osobowość, której nic i nikt nie wzrusza a jednak domowe i sercowe problemy odcisnęły na jej psychice swoje piętno. Niemały wpływ na nią również miała zmiana szkoły. Natalia popada w tarapaty, których nikt z najbliższego otoczenia nie dostrzega.

Pozycja ta pokazuje nam jak niewiele potrzeba aby w sumie dosyć jasne symptomy związane z odchudzaniem zostały zignorowane przez otoczenie, a osoba borykająca się z problemem została pozostawiona sama sobie. Pozycja godna uwagi chociaż uważam, że dwie poprzednie części były nieco lepsze. Jednak lekkość pióra i chęć poznania dalszych losów bohaterów również z p...

× 1 | link |
KR
2022-06-20
7 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2022-05-05
6 /10
Przeczytane
@bea-ta
2022-03-22
6 /10
Przeczytane przeczytane 2022
@edytre
2021-11-02
7 /10
Przeczytane
@haudek
2021-03-05
6 /10
Przeczytane 0Legimi 2021-Książki
@karolinat152
2020-10-22
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tiramisu z truskawkami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kawa z kardamonem
Kawa z kardamonem
Joanna Jagiełło
6.4/10
Odnalezione przypadkiem stare zdjęcie kryje wstydliwą rodzinną tajemnicę, którą próbuje rozwikłać pi...
Czekolada z chili
Czekolada z chili
Joanna Jagiełło
7.3/10
Linka niedawno dowiedziała się, że ma siostrę, którą mama oddała kiedyś do domu dziecka. Ma także oj...
Mleko z miodem
Mleko z miodem
Joanna Jagiełło
6.9/10
Związek Linki i Adriana od zawsze był burzliwy, jak to w relacji dwójki indywidualistów. Teraz prze...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl