Trudna miłość. Mama i ja

Regina Brett
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Trudna miłość. Mama i ja
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Wzruszająca opowieść Reginy Brett o miłości do swojej mamy, która nie potrafiła kochać własnej córki. Przejmujące wspomnienia pisarki z dzieciństwa, ale i z dorosłości, kiedy podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki. W mocnych, a zarazem uzdrawiających słowach Regina Brett portretuje trudną relację rodzic–dziecko. Sięga zarówno do pięknych, jak i trudnych chwil, kreśląc niezapomnianą historię bólu, przebaczenia, a wreszcie – wszechogarniającej miłości. Swoją książkę dedykuje wszystkim czytelnikom, zwracając się do nich z przesłaniem, aby zawsze starali się kochać tkwiące w nich dziecko. „To ja mam być dla siebie dobrą mamą. To ja mam kochać siebie bezwarunkowo, zarówno zranioną, jak i szczęśliwą czy poszukującą swojej drogi. Nie muszę niczego w sobie zmieniać. Wystarczy, że pokocham siebie taką, jaką jestem. Mocniej, niż kochała mnie mama”.
Tytuł oryginalny: Tough love
Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-66360-95-2, 9788366360952
Wydawnictwo: Insignis
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 294
dodana przez: chudini0505

Autor

Regina Brett Regina Brett
Urodzona 13 maja 1956 roku w USA (Ravenna, Ohio)
Regina Brett – pisarka i felietonistka, która postawiła sobie za cel uczenie ludzi na całym świecie, jak osiągnąć szczęście, spokój ducha i spełnienie. Autorka uwielbianych przez czytelników lekcji „Bóg nigdy nie mruga”, „Bóg zawsze znajdzie ci prac...

Pozostałe książki:

Bóg zawsze znajdzie ci pracę Jesteś cudem Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę Kochaj Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
Wszystkie książki Regina Brett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pouczająca książka o relacji matka-córka

19.12.2020

"Twoim pierwszym domem jest matka. Jeśli masz szczęście, pozostanie twoim domem na zawsze." ~~~ Regina Brett zasłynęła dzięki swoim felietonom. Praktycznie każdą jej wcześniejszą książkę już czytałam i dobrze je wspominam. Nikt tak jak ta kobieta nie potrafi znaleźć pozytywów nawet w najgorszych chwilach swojego życia, wynieść z nich lekcji i prze... Recenzja książki Trudna miłość. Mama i ja

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2020-11-29
9 /10

Książkę czytała mama i jej oczami będzie recenzja.

Dzieciństwo Reginy Brett nie należało do łatwych, a wręcz przeciwne, było dość ciężkie. Niekochana przez matkę, krzywdzona przez ojca, była bardzo samotna, a jej jedynym przyjacielem był pies. Po wielu latach, kiedy kobieta poradziła sobie z traumami przeszłości, ona do niej wróciła. Jej matka zachorowała na alzheimera, a ona ma się nią zająć. Regina próbuje zapomnieć o przeszłości, przebaczyć i zająć się matką najlepiej jak potrafi.

Książka to autobiografia Reginy Brett, pełna bolesnych wspomnień. Praktycznie od pierwszej strony czytelnikowi towarzyszy wiele emocji, które pozostają nawet po zamknięciu książki. Pełna bólu, niezrozumienia, braku miłości i akceptacji od osoby, która powinna kochać nas bezwarunkowo, bronić przed innymi, prowadzić za rękę przez życie.

To nie jest lekka pozycja na leniwe popołudnie. To książka, o której będzie się pamiętać na długi czas, podczas której czytania będzie się „czuć” ból bohaterki, a momentami będzie się niedowierzań, że można taką krzywdę wyrządzać własnemu dziecku.

Mama książki autorstwa Reginy Brett zna od dawna, dlatego z wielkim zaciekawieniem sięgnęła po ten tytuł. Była bardzo zaskoczona, wiedziała, że życie kobiety nie było lekkie, ale nie wiedziała, że aż tak traumatyczne. Wielokrotnie podczas czytania podziwiała ją, że pomimo traumatycznego dzieciństwa stała się tak pozytywną osobą. Według mamy książkę powinien przeczytać, każdy, kto lu...

× 1 | link |
@Brzezinkowa
2020-11-20
9 /10
Przeczytane

Nie spodziewałam się takich emocji podczas czytania tej książki. Uwielbiam @reginabrett 👌, jednak nigdy nie podejrzewałam, że tak trudne było jej prywatne życie.

Relacja z mamą, która nie kocha swoich dzieci jest bardzo trudna w odbiorze. Aż nie chce sie wierzyć, że tak pozytywna osoba ma za sobą takie trudności. Czy rodzic może być obojętny na los swoich dzieci? Dlaczego nie staje w ich obronie, gdy tego wymaga sytuacja?

Co dzieje się z taką relacją po latach? Czy Regina nigdy nie czując się córką ma obowiązek opiekować się swoją mamą na starość? Czy warto po tylu latach wyjawić swój żal?

Bardzo odważna i osobista książka. Podziwiam autorkę za taką otwartość i dzielenie się najtrudniejszymi wspomnieniami na kartach książki. Niesamowita odporność psychiczna na to: "Co pomyślą inni?". Nie zrażanie się krytyką rodzeństwa i walka o samą siebie pozwoliła mi bardzo dobrze poznać autorkę książek, które uwielbiam...

Bardzo polecam. Bez dwóch zdań.

| link |
@gabii.hey
2021-07-18
8 /10
Przeczytane
@Leman
2021-03-30
7 /10
Przeczytane
@cafeetlivre
2020-12-19
8 /10
Przeczytane
@KsiazkowoCzyta
2020-11-15
8 /10
Przeczytane
@Evita
2021-07-13
4 /10
Przeczytane Z biblioteki 2021

Cytaty z książki

“Twoim pierwszym domem jest matka. Jeśli masz szczęście, pozostanie twoim domem na zawsze.”
× 1
#
“To ja mam być dla siebie dobrą mamą. To ja mam kochać siebie bezwarunkowo, zarówno zranioną, jak i szczęśliwą czy poszukującą swojej drogi. Nie muszę niczego w sobie zmieniać. Wystarczy, że po...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl