Trzy światy

Joanna Kupniewska
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Trzy światy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Trzy kobiety, trzy osobowości, trzy historie. I jeden adres.

Trzy kobiety w różnym wieku, o odmiennych temperamentach i przeciwstawnych poglądach. Dzieli je wszystko, łączy wspólna kamienica.
Salomea – emerytowana śpiewaczka operowa, osiedlowa jędza patrząca na wszystkich z góry, Majka – rozwódka wciąż tęskniąca za wiarołomnym eks-mężem i Kaja – zbuntowana nastolatka z głową pełną szalonych pomysłów. Czy przedstawicielki trzech całkiem różnych światów odnajdą wspólny język? Czy odwieczny konflikt pokoleń może przerodzić się w stosunki pełne empatii?
Trzy światy to opowieść o życiu, które nie zawsze jest takie, jak je sobie wymarzyliśmy, oraz o tym, że bez względu na przeciwności losu warto zawalczyć o siebie. Musi jedynie znaleźć się ktoś, kto poda przyjazną dłoń.
Data wydania: 2021-09-23
ISBN: 978-83-8219-510-1, 9788382195101
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 394
dodana przez: NovaeRes

Autor

Joanna Kupniewska Joanna Kupniewska
Urodzona w 1971 roku w Polsce (Choszczno)
Z zawodu fizjoterapeutka, rehabilitantka w szpitalu w Choszcznie. Pasjonatka jazdy konnej. Zadebiutowała powieścią obyczajową Dysonanse i harmonie. W jej twórczości odnaleźć można dużą dawkę humoru.

Pozostałe książki:

Dysonanse i harmonie Gdy bóg zmrużył oczy Rozum kontra serce
Wszystkie książki Joanna Kupniewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O kobietach dla kobiet z humorem

{} WYBÓR REDAKCJI
11.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Powieść "Trzy światy" Joanny Kupniewskiej otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. i muszę przyznać, że książka okazała się świetna nie tylko na jesienną słotę, ale na każdą pogodę i porę roku. Lekka, łatwa i przyjemna na pewno poprawi nastrój, ale uwaga: chwilami jej lektura może wywołać niekontrolowane salwy śmiechu. Majka jest czter... {} Recenzja książki Trzy światy

"żyłam dla sztuki, żyłam dla miłości.."

29.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Majka, redaktorka powieści erotycznych, atrakcyjna kobieta około 40, po rozwodzie, wciąż zakochana w wiarołomnym byłym mężu. Czasem jeździ za miasto podglądać gniazdko byłego męża i jego nowej dziuni. Kaja – córka Majki, nastolatka lubiąca wyzwania socjologiczne, dzięki czemu interesuje się nią policja ;) Pani Salomea – przezwisko Hrabini, niegd... {} Recenzja książki Trzy światy

@jelonka11@jelonka11 {}× 4

"Czasem wystarczy tak niewiele, żeby zyskać tak wiele."

26.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Autorka stworzyła lekką i przyjemną książkę o kobietach i dla kobiet. Wykreowała trzy główne bohaterki, o różnych osobowościach, z dużą różnicą wieku i z całkowicie odmiennymi problemami. Jak można łatwo zauważyć, dzieli je prawie wszystko, a łączy jedynie wspólny adres. Czy z biegiem czasu może również coś więcej? Tego można dowiedzieć się tylko ... {} Recenzja książki Trzy światy

@viki_zm@viki_zm {}× 2

Ksiazka, która łączy

13.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Trzy światy" to książka widziana z perspektywy trzech kobiet mieszkających w pewnej kamienicy. Salomea to emerytowana śpiewaczka operowa, osiedlowy monitoring, który zna wszystkich jak najlepiej. Starsza pani, która ocenia ludzi z perspektywy jednego spotkania. Majka świeża rozwódka szukająca nowej miłości. Kobieta posiadająca najlepszą przyjació... {} Recenzja książki Trzy światy

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2021-10-10
Przeczytane

Pani Joanna Kupniewska ujęła mnie stworzoną opowieścią, ciepłą, wzruszającą, którą przeczytałam targana wieloma emocjami o różnym zabarwieniu. Autorka zawarła w jednej książce kilka historii połączonych zgrabnie w jedną całość. Początkowo poszczególne wątki biegną obok siebie, by za chwilę stopniowo spotykać się ze sobą, zgrabnie wnikających w swoje światy, przeplatających się i współistniejących, by razem płynąć przez kolejne karty tej wciągającej, zabawnej, ale też i przejmującej historii.

„Trzy światy” to bardzo dobrze napisana opowieść o ludzkich losach, codziennych wyborach, ale też o nieprzewidywalności tego, co może nas spotkać. Opowieść o życiu, z jego radościami, smutkami, dramatami, w którym jest miejsce na łzy, śmiech, nostalgię, ale też miejsce na miłość i przyjaźń. Przyjaźń nie tylko między młodymi ludźmi, ale też między osobami pochodzącymi z dwóch różnych pokoleń i czasów. Autorka pokazuje, że przy odrobinie życzliwości, miłości i empatii można całkowicie zmienić nie tylko swoje życie, ale też innych.

Cała recenzja:https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/10/912-trzy-swiaty.html

{}× 3 | link |
@viki_zm
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Klub Recenzenta

"Czasem wystarczy tak niewiele, żeby zyskać tak wiele."

Autorka stworzyła lekką i przyjemną książkę o kobietach i dla kobiet. Wykreowała trzy główne bohaterki, o różnych osobowościach, z dużą różnicą wieku i z całkowicie odmiennymi problemami. Jak można łatwo zauważyć, dzieli je prawie wszystko, a łączy jedynie wspólny adres. Czy z biegiem czasu może również coś więcej? Tego można dowiedzieć się tylko sięgając po „Trzy światy”, których premiera miała miejsce kilka dni temu.

Najstarsza z bohaterek to Salomea Rosenbaum — zdolna sopranistka i śpiewaczka operowa znana w latach sześćdziesiątych. Starsza kobieta w przeszłości brutalnie potraktowana przez życie do tej pory leczy swoje rany. Gwałt, śmierć ukochanego mężczyzny, który był równocześnie przyjacielem i odejście synka to tylko niektóre wydarzenia, z którymi musiała się zmierzyć. Salomea w ten sposób ukształtowana przez życie odrzuciła miłość drugiego dziecka, kontakty z ludźmi i zamknęła się w swoim własnym świecie otoczona muzyką. W kamienicy, w której mieszka nie ma wielu przyjaznych sobie ludzi. Hrabini uznawana jest za osiedlową jędzę i osobę patrzącą na wszystkich z góry. Czy ktoś będzie w stanie roztopić lód z serca Salomei i sprawić, że w jej życiu jeszcze zaświeci słońce?

Majka na co dzień zajmuje się korektą powieści i lubi swoją pracę, ale w życiu prywatnym nie układa jej się tak dobrze. Kobieta jest rozwódką i wychowuje praktycznie sama nastoletnią córkę. Maj...

{}× 2 | link |
@Moncia_Poczytajka
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 📚 Posiadam ❤ 2021 ❤ 😂 Humor przede wszystkim 🎁 Recenzenckie 🎭 Teatr, sztuka Odwiedzamy Polskę
@kejsikej_czyta
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca
@jelonka11
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Pies to zawsze najlepszy przyjaciel człowieka, a człowiek dla człowieka to niestety najczęściej wilk. ”
{}× 1
#
“(...) odrobina zainteresowania i szczery uśmiech mogą diametralnie zmienić emocje, a tym samym nastawienie do życia drugiego człowieka. ”
{}× 1
#
“Owszem, jest świetnie skrojony, lecz stylista, który go skroił, zaprojektował pewnie również komżę dla Urlicha von Jungingena! ”
{}× 1
#
“Czasem wystarczy tak niewiele, żeby zyskać tak wiele. ”
{}× 1
#
“Wiem za to, że żadna relacja nie utrzyma się bez prawdy i zaufania. ”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe