Ukochaj na śmierć

Robert Ostaszewski
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ukochaj na śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Miłość, która nie rdzewieje, ale potrafi ranić. Śmiertelnie.

Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś,… czego nawet on nie mógł przewidzieć.

Będzie musiał poznać zarówno mroczną historię Świętochłowic, związaną z komunistycznym obozem koncentracyjnym Zgoda, jak i równie ponurą współczesność mieszkańców tego podupadającego śląskiego miasta. A do tego okiełznać podkomisarz Łukowską, która została zesłana do Katowic za liczne grzechy. I szczerze nie znosi Śląska, tak samo jak nowych kolegów.

Czy za kolejnymi zbrodniami naprawdę stoi miłość? Także do ojczyzny? Czy może raczej mają one związek z historią Ślązaków dręczonych i mordowanych w obozie Zgoda?

W drugiej części śląskiej serii kryminalnej ponownie pojawiają się mało znane, ale bardzo ciekawe miejsca na Śląsku, życiowe perypetie czwórki głównych bohaterów, których los nie oszczędza, oraz miłość. Bo koniec końców miłość jest początkiem niemal wszystkiego. Często także zbrodni

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-8139-336-2, 9788381393362
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Śląska seria kryminalna, tom 2
Stron: 240
dodana przez: Vernau

Autor

Robert Ostaszewski
Urodzony w 1972 roku w Polsce
Robert Ostaszewski – polski prozaik, felietonista, krytyk literacki; doktorant w IFP UJ. Redaktor FA-artu i Dekady Literackiej, redaktor naczelny Portalu Kryminalnego, współredaguje także FA-art i Dekadę Literacką. Twórca określenia Proza Północy. A...

Pozostałe książki:

Zginę bez ciebie Zabij ich wszystkich Zimno zimniej zbrodnia Ukochaj na śmierć Zbrodnia w operze Śmierć last minute Swąd Kogo kocham, kogo lubię Sierpniowe kumaki Tysiąc ciętych róż Śmierć śląskiej matki Dola idola i inne bajki z raju konsumenta Troję pomścimy
Wszystkie książki Robert Ostaszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ukochaj na śmierć nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2024-04-19
6 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2024 2024

Nie czytałam pierwszej książki autora z tej serii ale zupełnie nie przeszkadzało mi to w jej odbiorze. Akcja ciągle się rozwija, atmosfera gęstnieje. Autor co jakiś czas podrzuca nowe ślady, tropy, nowe koncepcje i nowych podejrzanych. A wszystko to rozgryza ekipa śledczych z Katowic. Nie koniecznie się między sobą dogadują ale w prowadzonym śledztwie grają do jednej bramki. Dopiero ostatni, zupełnie przypadkowy trop okazuje się trafny. A zakończenie mimo to trochę mnie zaskoczyło. Morderca wypłynął już wcześniej i wydawało się, że jest czysty. Pozory czasem mylą. A przy okazji liznęłam troszeczkę historii Śląska. Dobry kryminał.

× 17 | link |
@Vernau
2022-03-23
6 /10
Przeczytane Kryminał

Podkomisarz Renata Łukawska, ksywa Petarda, z warszawskiego CBŚ trafiła do Miejskiej Komendy w Katowicach, do zespołu nadkomisarza Edmunda Polańskiego, którego poznaliśmy w pierwszej książce Roberta Ostaszewskiego „Zabij ich wszystkich”.

Pyskata, pewna siebie, nie jest szczęśliwa z tej zmiany cyt.:”Była tu niecałe dwa tygodnie, a już zdążyła znienawidzić to miasto. A także Śląsk w całej rozciągłości. Roladę śląską i śląską listę przebojów, śląskich przestępców i śląskich policjantów. Tych ostatnich szczególnie”.

Podczas rekonstrukcji historycznej zabito młodego chłopaka, a śledztwo w tej sprawie prowadzi zespół komisarza Polańskiego.

Co ciekawe autor wplótł w zagadkę kryminalną historię obozu pracy „Zgoda” w Świętochłowicach.

W czasie wojny był tam podobóz obozu koncentracyjnego Auschwitz, w którym zginęło kilkaset osób.

Cóż za ironia losu związana z tym miejscem. Od lutego do listopada 1945 roku Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego utworzyło tam obóz pracy, w którym więziono volksdeutschów ze Śląska, ale również m.in. żołnierzy AK. Komendantem obozu była wyjątkowo okrutna osoba – Salomon Morel, Polak pochodzenia żydowskiego, funkcjonariusz UB, którego oskarżono o zbrodnie przeciwko ludzkości, a który uniknął kary. Tak witał nowych więźniów cyt.:” Wy hitlerowskie kurwy, Oświęcim to było przedszkole w porównaniu z moim sanatorium”.

Robert Ostaszewski ...

× 16 | link |
@bwalkiewicz72
@bwalkiewicz72
2024-01-29
8 /10
Przeczytane Dla relaksu
BT
@Bozena_T
2022-01-21
6 /10
Przeczytane
MA
@Maja77
2021-07-23
7 /10
Przeczytane
@hag
@hag
2021-02-04
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukochaj na śmierć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl