Ulisses

autor: Joyce James
Ulisses
3.46
Ocena 3.46 na 5 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
O czym jest Ulisses? Można odpowiedzieć na dwa sposoby : o zwyczajnym dniu St...
O czym jest Ulisses? Można odpowiedzieć na dwa sposoby : o zwyczajnym dniu Stefana Dedalusa i Leopolda Blooma w Dublinie na początku XX wieku, albo : o wszystkim. Okazuje się bowiem, że zwykły dzień zwykłego człowieka - który chodzi, je, rozmawia czy załatwia różne sprawy, ale też myśli, czuje, w...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788324004515
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Recenzje

Filozoficzna, psychoanalityczna a przede wszystkim niebanalna pozycja, którą warto przeczytać!
James Joyce to twórca słynnego i ponadczasowego dzieła „Ulisses”. Wydane po raz pierwszy w 1922 roku, od razu okrzyknięto kontrowersyjną i niemoralną pozycją. Teraz już tak nie szokuje, nie wywołuje aż tak burzliwych reakcji, ale nadal wciąga, zmusza do refleksji, zadziwia nietypowym stylem, zmie...
Napisz swoją opinię

Opinie

@trsten
@trsten 2011-01-08
Przeczytane (2010-09-06)
Ja skończyłem na 500 stronie i dalej nie zamierzam kontynuować, po prostu SZKODA MI CZASU NA JAKIEŚ GŁUPIE ROZMYŚLANIA O (za przeproszeniem) DUPIE MARYNY. Wolę czas, który bym poświęcił na przeczytanie reszty tego "dzieła", poświęcić na lekturę jakiejś innej książki (i to wcale nie krótkiej), a nie męczyć się, bo to przecież jest Klasyka. Według mnie książka dla ludzi, którzy mają bardzo dużo czasu i są w stanie go poświęcić na 800 stronicowy strumień myśli oraz są zarazem wielkimi koneserami literatury eksperymentalnej. Reasumując, książka ta - i nie boję się użyć tego sformułowanie - jest wielkim (nie tylko ze względu na objętość) gniotem i swoistym złodziejem czasu. Nie polecam.
@Eilean
@Eilean 2008-09-11
Przeczytane (2008-09-11)
Poległam na Ulissesie dobrych kilka razy. Ale udało się !! Cudownie magiczne studium szarego obywatela równie szarego miasta. Chyba najobszerniejsze dzieło realizujące technikę strumienia świadomości. Bogata symbolika, odwołania do szeroko pojętej kultury, na które z przyjemnością Czytelnik natyka się w miarę eksplorowania Ulissesa.Zdecydowanie dla koneserów, którzy lubią wyzwania i literaturę nie-lekką, nie-łatwą i nie-przyjemną (czasami :P).
@alkami
@alkami 2008-01-20
Chcę przeczytać (2008-01-20)
Kupiłem, zacząłem czytać, poległem na 100 stronie, sprzedałem. No nie sprostałem wyzwaniu, a mięczakiem nie jestem. Książka zdecydowanie genialna, z nurtu tak zwanego dożylnego. Człowiek chce sobie żyły pruć podczas czytania. (joke) Kiedyś na pewno sięgnę ponownie, jak będę miał dużo czasu i spokojną głowę, bo tylko w takim wypadku należy po nią sięgać. Na pewno będzie warto.
@Dark_Sister
@Dark_Sister 2009-12-04
Przeczytane (2007-07-28)
Nie wiem jak mi się udało ją przeczytać za pierwszym razem, ale podołałam Co prawda z miesięczną przerwą... Myślę, że mimo iż jako takie obycie z literaturą mam, to będę próbowała ją przeczytać co najmniej jeszcze raz, bo czuję iż nie wyniosłam z tej cegły tyle, ile powinnam.
@Okapi
@Okapi 2011-10-23
Bardzo specyficzna książka, której nie udało mi się jednak przeczytać do książka. Strumień myśli z pewnością był/jest nowatorski, ale zdecydowanie nie ułatwia lektury. Zamierzam jednak podjąć wyzwanie i przeczytać "Ulissesa" w całości po maturze. Oby tym razem się udało. :)
ZA
@zabojatka 2012-07-28
czytalam Ulysse de Joyce przez dwa lata po francusku... bedac ostanio w Polsce znalazlam tlumaczenie Macieja Slomczynskiego.. rewelacja! Niestety nigdzie nie moglam dostac. Proponowana powyzej ksiazka, nie podaje nazwiska tlumacza, czy to jest inne tlumaczenie?
@Morill
@Morill 2009-11-16
Chyba najlepszy test wytrzymałości czytelniczej.. Przeczytałem 1/3 całości, reszta w planach. Zdecydowanie lektura z gatunku "dla maniaków", ale też dająca dużo satysfakcji.
@AnnMaster
@AnnMaster 2011-04-07
Zdecydowanie poległam w połowie i jakoś nie widzę szans na powrót, może kiedyś jak będę miała aż nadmiar wolnego czasu...
@Zorg
@Zorg 2014-09-03
fizjonomia autora mówi sama za siebie bełkot, bełkot uber alles
@frodo
@frodo 2008-12-14
Przeczytane (2008-12-14)
Klasyka powieści. Niezła cegła, ale lektura satysfakcjonująca.
Współtworzący tę stronę
puchar
BR
@brandyta pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Joyce James
Inne książki:
Książka Kubuś Fatalista i jego Pan
Książka Stefan bohater
Książka Dublińczycy
Książka Portret artysty w wieku młodzieńczym